Yeni Etkileşimli Tahta Koruma Sistemi

Kodla Büyü
Sayın hocam okulumuzda fatih ağı ve internet yok . internet olmadan da bu programı kullanma yolu var mı ?

Atak problemli diyor arkadaşlar , internet olmadan sadece flashlı kilit özelliğini kullanma şansımız var mı ?

Merhabalar,
Son bir yıldır atak kullanıyorum lakin önümüzdeki yıl bu ETKSİS'e geçiş yapacağım. Gelişim aşamasında mükemmele doğru giden bir program. Ellerinize emeğinize sağlık.
Hatta şunu söyleyebilirim evde çocuk bilgisayarına kurdum bilgisayarın kontrolü güzel oluyor. Özellikle anlık ekran görüntüsü ve cep telefonundan kilit açma özelliği mükemmel. :+1:

hocam forumun tamamını okuyamadım . PROGRAM ios(iphone )de çalışıyor mu? ayrıca kullanım kıstlamalı mı? bir süre sonra ücretlendirme olacak mı? olacaksa ne kadar ?

aracnida' Alıntı:
hocam forumun tamamını okuyamadım . PROGRAM ios(iphone )de çalışıyor mu? ayrıca kullanım kıstlamalı mı? bir süre sonra ücretlendirme olacak mı? olacaksa ne kadar ?
Hocam kullanım kısıtlaması yok. İlk lisans kaydını yaptığınızda size 3 aylık süre veriyor. Bu süre sonunda eğer lisansı uzatmazsanız kilit programı açılıp kapanıyor. İphone desteği malesef mevcut değil. Bel ki ilerleyen zamanlarda olabilir.

elitbote' Alıntı:
Sayın hocam okulumuzda fatih ağı ve internet yok . internet olmadan da bu programı kullanma yolu var mı ?

Atak problemli diyor arkadaşlar , internet olmadan sadece flashlı kilit özelliğini kullanma şansımız var mı ?
Hocam kullanırsınız ama program en verimli internet ile oluyor. Cep telefonu ile sadece tek kullanımlık şifreyi kullanabilirsiniz

Mak*' Alıntı:
Merhabalar,
Son bir yıldır atak kullanıyorum lakin önümüzdeki yıl bu ETKSİS'e geçiş yapacağım. Gelişim aşamasında mükemmele doğru giden bir program. Ellerinize emeğinize sağlık.
Hatta şunu söyleyebilirim evde çocuk bilgisayarına kurdum bilgisayarın kontrolü güzel oluyor. Özellikle anlık ekran görüntüsü ve cep telefonundan kilit açma özelliği mükemmel. :+1:
Teşekkür ederim hocam.

hocam yaza gitmeden etks yi kurayım dedim nisan aylarında deneme amaçlı bt sınıfındaki tahtaya kurduğum etks yi kaldıramıyorum
ayrıca koruma programını tahtaya kurduğum günden beri hiç güncelleme almadı
ve sunucu kendi pcim den tahtayı hiç göremedim antivirüs kapaalı güvenlik duvarları tahtada ve sunucuda kapalı
sunucu pc win7 tahta win 10
tahtada şu anki koruma prog versiyonu 1,0,0,20 ancak kaldırma diski oluşturuyorum uninstaller içine key diye bi dosya atıyor tahtaya gidiyorum bir türlü etks kaldırılmıyor
lütfen yardımcı olursanız sevinirim

Bende böyle son sürümü kaç ki

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    15.5 KB · Görüntüleme: 1,564
alpi' Alıntı:
Bende böyle son sürümü kaç ki
hocam merhaba. sunucu yazılımı sürümü en son 1.1.0.9 olması lazım. sanırım sizin sunucu yazılımı güncellenmemiş. Telefon numaranızı özelden yollarsanız görüşelim.

yahil' Alıntı:
hocam yaza gitmeden etks yi kurayım dedim nisan aylarında deneme amaçlı bt sınıfındaki tahtaya kurduğum etks yi kaldıramıyorum
ayrıca koruma programını tahtaya kurduğum günden beri hiç güncelleme almadı
ve sunucu kendi pcim den tahtayı hiç göremedim antivirüs kapaalı güvenlik duvarları tahtada ve sunucuda kapalı
sunucu pc win7 tahta win 10
tahtada şu anki koruma prog versiyonu 1,0,0,20 ancak kaldırma diski oluşturuyorum uninstaller içine key diye bi dosya atıyor tahtaya gidiyorum bir türlü etks kaldırılmıyor
lütfen yardımcı olursanız sevinirim
hocam merhaba. özel mesaj da yolladım size. Sizin versiyonlar baya eskide kalmış. dolayısı ile güncelleme vs gibi altyapıları değiştirdiğimden dolayı alamamış. telefon numaranızı özelden yollarsanız telefon ile yardımcı olayım.

akyildiz41' Alıntı:
aracnida' Alıntı:
Hocam kullanım kısıtlaması yok. İlk lisans kaydını yaptığınızda size 3 aylık süre veriyor. Bu süre sonunda eğer lisansı uzatmazsanız kilit programı açılıp kapanıyor. İphone desteği malesef mevcut değil. Bel ki ilerleyen zamanlarda olabilir.

teşekkür ederim kolay gelsin hocam

Gerçi sizinle daha önce bu mevzuuları konuşmuştuk ama olsun bir de buradan hatırlatayım istedim.
Öneri:
1. Ekran görüntüsü kaydetme özelliği eklensin. Ekran görüntüsünü sever bilgisayara kaydederken hangi tahta olduğu, tarih,saat,dakika bilgilerini alsın. Örneğin kayıt adı: 19Nolu sınıf 25-06-2016 tarih 14-40 saat dakika için 19250620161440 şeklinde alsa bile yeterli. Her tahta için en fazla 10 ekran görüntüsü alsa yeterli. 11. görüntüyü kaydedeceği zaman eskisini silebilir veya hdd durumuna göre kayıt sayısını kullanıcı kendisi belirleyebilir.

2. Serverin kendisini koruyabiliyor muyuz aynı programla denemedim ama yoksa o da olsun.

3. Cep telefonu uygulamasındaki "şifre üret" kısmındaki süreyi biraz uzatabiliriz sanki. 120 sn olabilir.

4. Atak programında İstatistik okuma vardı. Bu programda var mıdır? Varsa Yetkili kişilerin bu istatistiklere ulaşması için anahtar oluştururken seçim yapılabilir.

Haddimi aştımsa kusuruma bakmayasın. Tabii bunlar hemen olsun demiyorum lakin olursa güzel olur. Tekrardan ellerine sağlık :++:

Mak*' Alıntı:
Gerçi sizinle daha önce bu mevzuuları konuşmuştuk ama olsun bir de buradan hatırlatayım istedim.
Öneri:
1. Ekran görüntüsü kaydetme özelliği eklensin. Ekran görüntüsünü sever bilgisayara kaydederken hangi tahta olduğu, tarih,saat,dakika bilgilerini alsın. Örneğin kayıt adı: 19Nolu sınıf 25-06-2016 tarih 14-40 saat dakika için 19250620161440 şeklinde alsa bile yeterli. Her tahta için en fazla 10 ekran görüntüsü alsa yeterli. 11. görüntüyü kaydedeceği zaman eskisini silebilir veya hdd durumuna göre kayıt sayısını kullanıcı kendisi belirleyebilir.

2. Serverin kendisini koruyabiliyor muyuz aynı programla denemedim ama yoksa o da olsun.

3. Cep telefonu uygulamasındaki "şifre üret" kısmındaki süreyi biraz uzatabiliriz sanki. 120 sn olabilir.

4. Atak programında İstatistik okuma vardı. Bu programda var mıdır? Varsa Yetkili kişilerin bu istatistiklere ulaşması için anahtar oluştururken seçim yapılabilir.

Haddimi aştımsa kusuruma bakmayasın. Tabii bunlar hemen olsun demiyorum lakin olursa güzel olur. Tekrardan ellerine sağlık :++:
Hocam Server ın kendisine de koruma kurabiliyoruz. Açıkçası istatistik olayını bilerek yapmıyorum. Çünkü malum idareler bunu öğretmen aleyhine kullanacaklardır. Yoksa istatistikleri ağ ÜZERİNDEN bile yollayabiliriz. Şifre olayını uzatırım hocam sıkıntı değil. Ekran görüntüsü olayını da ekleyeceğim hocam. Bir türlü fırsat olmadı.

Arkadaşlar sunucu probleminden dolayı cep anahtar şimdilik çalışmamaktadır. Sorun 2 güne kadar giderilecektir. Bu süre zarfında yeni kayıt, vb gibi işlemler yapılmayacaktır. Bilginize.

yazılım sürümü 1.1.0.8 hocam güncelleme almadı acaba nasıl güncelleyebilirim? bir de hocamın dediği gibi ekran görüntüsü alma ve resim yollama gibi video oynatma da olsa daha güzel olabilir :) Tahta kapatma gibi tahta açma da olabilir belki (gerçi donanımın desteklemesi gerekir). hatta belki ileri de tahtaları uzaktan yönetme bile olabilir o zaman tadından yenmez :) Elinize emeğinize sağlık hocam.

yns123' Alıntı:
yazılım sürümü 1.1.0.8 hocam güncelleme almadı acaba nasıl güncelleyebilirim? bir de hocamın dediği gibi ekran görüntüsü alma ve resim yollama gibi video oynatma da olsa daha güzel olabilir :) Tahta kapatma gibi tahta açma da olabilir belki (gerçi donanımın desteklemesi gerekir). hatta belki ileri de tahtaları uzaktan yönetme bile olabilir o zaman tadından yenmez :) Elinize emeğinize sağlık hocam.
hocam merhabalar. Ay sonuna doğru bir güncelleme yollayacağım. o zaman alacaktır. ekran görüntüsü alma, sunucudan tahtaya resim yollama, sunucu kontrol programından kapatma, mesaj yollama gibi özellikler var. Elimde Şu anda başka bir çalışma oldupu için bu yaz pek ilgilenemedim. yakında tekrar bu projeye yoğunlaşacağım. bir de kurumunuzun adı neydi hocam.

Arkadaşlar Yeni Güncellemeyi Sisteme Yükledim. Güncel versiyon 1.0.0.45. Artık projemizi canlandırma zamanı geldi.
Yakında sisteme temassız kart Desteği ekleyeceğim.
bu destek ile etkileşimli tahtamızı tahtamıza bağlayacağımız 50 tl lik bir okuyucu yardımı ile temassız kartımız ile açabileceğiz.

Sitemizin Güncel Adresi
http://www.etksis.com

Sayın hocam ben de bu programı artık kullanmak istiyorum. Artık deepfreezele uğraşmak istemiyorum. Çalışmanız için teşekkür ederim. Gerçekten bizi büyük bir dertten kurtardınız. :alkis:

aransayes' Alıntı:
Sayın hocam ben de bu programı artık kullanmak istiyorum. Artık deepfreezele uğraşmak istemiyorum. Çalışmanız için teşekkür ederim. Gerçekten bizi büyük bir dertten kurtardınız. :alkis:
Teşekkür ederim hocam. siteden indirip deneyebilirsiniz.

deepfreeze gerçekten belirli bir süre sonra tahtaları çok zorluyor.

İphone kullanan hocalarımız için flash bellek hazırladım hocam ancak flashlar bellek içerisindeki dosyalar klasörüne birşey atıldığında flash bellek anahtarı açmıyor. Flash bellek ile tahtayı açamıyoruz. Anroid 2.0 olan hocalarımız programı kuramıyor 2.0 ve üstü için çalışacak şekilde ayarlanabilir mi acaba? Bir de Kilit ekranı açıldıktan sonra üst ekranda çıkan isim menüsü internet tarayıcılarında veya ekranın üst kısmını kullanmamız gereken durumlarda (örneğin;z-kitaplarda üstte çıkan sorular) o alana tıklamamıza veya ekrandaki nesnenin gözükmemesine neden oluyor. Aynı şekilde ekrandaki kalan dakika ekranı da bu gibi sorunlar yaratıyor. Kilit ekranı açıldığında üst kısmı (isim menüsü) ve dakika menüsünü ekrandaki alanları kısıtlamayacak şekilde ayarlama imkanımız var mı acaba? Kilit ekranındaki barkod kodu da ekranda yazan mesajları kapatıyor. Bu sorun bizim pclerin çözünürlüğünden de kaynaklanabilir belki ya da programda yerleşimin değiştirilmesi çözüm olabilir. Programın daha da güzelleşmesi ve kullanışlı hale gelmesi için bu kadar uzun yazdım hocam kusura bakmayın :) Tekrar elinize sağlık.

hocam merhabalar. saat bölümü taşınabilir olması gerekiyor. onu tekrar kontrol ederim. açıkçası program çözünürlüğü 1920 * 1080 yani Etkileşimli Tahta Çözünürlüğüne göre ayarladım. tekrar kontrol ederim.

Arkadaşlar sunucuda oluşan problemlerden dolayı yazılım şu anda lisans hatası verebilir. (özellikle programı yeni kuran arkadaşlar sorun yaşayabilir)
android uygulama, aktivasyon gibi internet bağlantılı işlemler malesef şu anda yapılamıyor.
Sunucu değişikliğine gideceğim yakında. Umarım bir daha böyle problemler yaşamayız.

Saat bölümü taşınabilir hocam onda bir problem yok ancak bizim tahtalarımız projeksiyonlu tahtalardan olduğu için çözünürlüğümüz daha düşük bu nedenle böyle bir problem yaşıyoruz. Saat bölümü değil de üst kısımdaki isim menüsü sorun yaratıyor bizim için. Bu da bizim tahtaların çözünürlüğü ile alakalı bu durumda yapacak bir şey yok sanırım.

yns123' Alıntı:
Saat bölümü taşınabilir hocam onda bir problem yok ancak bizim tahtalarımız projeksiyonlu tahtalardan olduğu için çözünürlüğümüz daha düşük bu nedenle böyle bir problem yaşıyoruz. Saat bölümü değil de üst kısımdaki isim menüsü sorun yaratıyor bizim için. Bu da bizim tahtaların çözünürlüğü ile alakalı bu durumda yapacak bir şey yok sanırım.
evet hocam malesef çözünürlükten kaynaklanıyor. çözünürlüğünüz kaç acaba. 1920 ye yükseltemiyor musunuz?

Geri