[ YENİ-2023 NİSAN ] Vestel Faz 1 ve Faz2 Kurumsal İmaj Windows 11 BUILT 22621.1485- UEFI VERSİYON 1-2-3-4

Kodla Büyü

Kurumsal imaj için eklenen programlar yeterli mi? Varsayılan duvarkağıdını beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    67
Temiz kurulum yapı seçeneğini seçmelisin
temiz kurulum yapmıştım, telefonun internetini bağlayıp windows update den ekran kartının güncellemesini kurunca düzeldi. Versiyon 3 de musait bir zaman da indirip bundan sonraki kurulumlarda o imajı dener ve sonucu buraya yazarım. iyi çalışmalar.

faz 1 uefi destekleyeceğinden emin olmadığım için faz 1 tahtaya kuran olursa yorumda sonucunu yazarsa sevinirim. şuan bios mbr uyumlu ayrıca faz 2 amd sürücüleri kaldırılmış imajımız hazır. faz 1 tahtamız olmadığı için uefi konusunda emin değilim. geri dönüş yaparsanız sevinirim. bios mbr uyumlu sürüm yakında paylaşılacaktır.. Ayrıca macrium reflect tamamen lisanslı full sürümü ile yeni imaj hazırlanmıştır. yeni versiyon faz1 ve faz 2 intel uyumludur.( ses sorunları yüzünden bu şekilde çalışma yapıldı ) versiyon 4 beklemede kalın

Faz 1

Ekli dosyalar

• IMG_20230411_091538.jpg
    IMG_20230411_091538.jpg
    228.1 KB · Görüntüleme: 97
hocam hem ventoy hem de macrium reflect in nasıl kullanacağına dair video ya da görsel paylaşır mısınız? ventoy ile oluşturduğum usb den imajı seçiyorum macrium reflect arayüzünde imajı görmüyor

Hocam teşekkürler emeğinize sağlık. Kurulum aşamasındayım, admin şifresini de paylaşırsanız çeşitli yapmamız gereken özelleştirmeleri de halledelim 👍🏻

Merhaba hocam, faz2 tahtamıza sizin imajınızı kurdum. Akıllı tahta kilit programı olarak da MAKS kurulumu yapmak istedim lakin görseldeki gibi bir uyarı çıktı. Sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olursanız sevinirim.
MAKS Sorunu.jpg

Merhaba hocam, faz2 tahtamıza sizin imajınızı kurdum. Akıllı tahta kilit programı olarak da MAKS kurulumu yapmak istedim lakin görseldeki gibi bir uyarı çıktı. Sorunu nasıl çözebilirim, yardımcı olursanız sevinirim.Ekli dosyayı görüntüle 73352
forumdaki e-kilit programını deneyin sorunsuz kuracaktır. Yada kurulum yapmadan once virüs programını devre dışı bırakın. Muhtemelen sebebi budur

Son düzenleme:

Vestel Faz 1 ve Faz2 Kurumsal İmaj Windows 11 UEFI VERSİYON

( sadece 1.5 dakika'da format )

Ekli dosyayı görüntüle 73095

Ekli dosyayı görüntüle 73096
Ekli dosyayı görüntüle 73097

Çalışmalarımın devamını istiyorsanız imaj ile ilgili yorumlarınızı ve deneyimlerinizi yazmayı ihmal etmeyin
NOT: Eğer talep olursa Faz 1 ve Faz 3 için ayrı bir imaj hazırlayabilirim ( özelden iletişime geçiniz )

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VERSİON 1'de Yapılan Değişiklikler

1- İmaj yedeklemesi Macrium Reflect ( dokunmatik çalışmaktadır) ile yapılmış olup doğrudan VENTOY ile kurulabilir.

NOT: Ventoy kurulumunu yaparken Disk Yapısını ' GPT ' olarak ayarlamayı unutmayın!!

Macrium programı açıdığında imaj yedeğini göstermek için iso kalıbı içindeki yedeği kullanacaksınız. Daha önce macrium reflect kullanan varsa rahatlıkla imajı kurabilir

VENTOY İNDİR: https://github.com/ventoy/Ventoy/releases

2- Sistem içerisinde gereksiz hiçbir program bulunmamaktadır.

3- Tüm gerekli driver'ler sistem içerisine entegre edilmiştir.
Dokunmatik sorunsuz çalışmaktadır. Her hangi bir yere dokunulduğunda klavye otomatik gelmektedir)

4- Office 2021 LTSC Volume ( isteyen kms sunucusu ekleyebilir )
- Google Chrome , Symantec Endpoint Protection virüs programı ( Kurumsal ve Lisanslı) ve Startboard eklenmiştir.
Windows media player kaldırıldı
ONEMLİ NOT: Symantec Endpoint Protection devre dışı bırakmak için başlat- çalıştır kısmına “ smc -stop”, tekrar aktif etmek için ise “ smc -start” yazmak gerekebilir. Aksi halde bazı ***** , korsan ürünleri ve benzeri yazılımları kuramayabilirsiniz…
( Not: Windows Defender pasif edilmiştir )
Edge Chromium silinmiştir

5- Sistem içerisinde Admin ve User hesabı vardır. Admin hesabı şifresi özelden verilecektir.

6- Kurulum ile ilgili açıklamalar ve sistem ekran görüntüleri yakında verilecektir.

ÖNEMLİ NOT: Windows aktivasyonu MEB internetinde olmadığı için kendi mobil telefonunuzun internetine bir kez bağladığınızda saniyeler içerisinde aktivasyon olacaktır

7- Ayrıca aynı sistemin sadece driver'leri yüklü olan başka bir imajda paylaşılacaktır. İsteyen programsız versiyonunu kurabilir.

imaj belli aralıklarla istekler doğrultusunda güncellenecektir. Her okula hitap etmesi için “Kritik programlar dışında “ program eklenmesini talep etmeyin. Sadece hatalar ve güvenlik ayarları eklenecek görünüm ve performans ayarları yapılacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VERSİON 2'de Yapılan Yenilikler (faz 2 amd tahtalarda sorunsuz çalışmaktadır.)

1- Öğrenci oturumu için sağ tık yönetici olarak çalıştır pasif edildi

2- Görev çubuğu değişikliği engellendi.

3- Google Chrome oturum açma - senkronizasyon etme kapatıldı.

4. Google Chrome geçmiş kaydetme kapatıldı.

5- Google Chrome eklenti ekleme engellendi (vpn vb.). Google Chrome parola kaydetme kapatıldı

6- Pdf okuyucu Foxit Reader kuruldu.

7- Office 2021 aktivasyonu yapıldı.

8- Fatih kalem eklendi.

9- Varsayılan duvar kağıdı değiştirilmesi engellendi.

10- C diski sıkıştırıldı.

11- Sistem temizliği yapıldı.

12- Winsxs temizlendi.

VERSİON 3'de Yapılan Yenilikler (Sadece Faz2 intel uyumludur. ) uefi
1-YENİ GÜNCELLEMELER EKLENDİ
3- SİSTEM TEMİZLİĞİ YAPILDI.
4- VLC PLAYER VİDEO OYNATICISI EKLENDİ.
5- C SİSTEM DİSKİ 100 GB OLARAK AYARLANDI
6- BAŞLAT - SİSTEM ARAÇLARI KISMINA UYGULAMA EKLENEREK "
Toggle Windows Update " WİNDOWS UPDATE DURDURMA VE BAŞLATMAK İÇİN UYGULAMA EKLENDİ

VERSİON 4'de Yapılan Yenilikler ( Sadece Faz1 ve faz2 intel uyumludur )
Faz1 sürücüleri eklenmiştir..
1-YENİ GÜNCELLEMELER EKLENDİ
3- SİSTEM TEMİZLİĞİ YAPILDI.
4- VLC PLAYER VİDEO OYNATICISI EKLENDİ.
5- C SİSTEM DİSKİ 100 GB OLARAK AYARLANDI
6- BAŞLAT - SİSTEM ARAÇLARI KISMINA UYGULAMA EKLENEREK "
Toggle Windows Update " WİNDOWS UPDATE DURDURMA VE BAŞLATMAK İÇİN UYGULAMA EKLENDİ
Ses çıkışı ile ilgili sorun yaşayanlar lütfen ekte verdim ekran kartı sürücüsünü kurunuz

Kurulum sonrasında disk küçüldü diye soranlar var. “Hocam videoyu izledim ama anlamadım demek istediğinizi. Kurulumda sıkıntı yok tahta çalışıyor ama diski daha küçük görüyor. Yani böylemi kullanalım demek istiyorsunuz?”

Çözüm:
Disk yöneticisine girip, başlat yönet yazıp yönetici olarak çakıştırdığımızda çıkacaktır; burada raw halinde diskin kalan kısmını Yeni disk oluştur demeliyiz . Yada genişlet diyebiliriz ve c sürüsüne kalan kısmı ekleyebiliriz
Not: tüm işlemleri admin hesabını oturumunu açtıktan sonra yapalım

Benzer bir video var.

VERSİYON 1 TEK PART İNDİRME LİNKİ: https://drive.google.com/file/d/1eZD3ASGS0rHyu_cG23HYKsHUDcaTRzs7/view?usp=sharing

NOT: İNDİRME BAŞLAMIYORSA GOOGLE DRİVE HESABINIZLA OTURUM AÇIN VE TEKRAR DENEYİN.

VERSİYON 4 İNDİRME LİNKİ: (Sadece faz1 ve Faz2 intel anakartla uyumludur. Bios Legacy kurulum gereklidir)

VERSİYON 2 ALTERNATİF PARTLI LİNKLER:

MERAKLISINA EKSTRA BİLGİLER:

10,2 GB (11.014.688.768 bayt)
CRC32: 792FA574
MD5: 1919EEDD7D0BE608659DC1644215CD2D
SHA-1: 7AE678F794FC6F7CA035043628551DBBEB817941
SHA-256: B2A2E84F14AAA55983E509AF9CFAFE16E00ABA23A5E3A66053CCDB7CD2033757

VERSİYON 3 İNDİRME LİNKİ:

PART 1:

PART 2:

PART 3:

PART 4:

PART 5:

PART 6:

PART 7:

12,3 GB (13.254.053.888 bayt)
CRC32: D69C2003
MD5: EAE7D40A08384A5AF755BF48E2B1D059
SHA-256: 355DD089A703813FC205F0E896F12C04EC4C42BE88F80B6467E01B4B2D805A47

hocam şifre yollayabilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba ben viersion 3 indirdim uzantısı iso Macrium açılınca imajlardan isoyu görmüyor ne yapmamız gerekir acaba.
Falasha atarken isoyu açıp öylemi atayım?

Geri