Windows 10 [ Faz1/Faz2 ] Extra | ESD | UEFI

Kodla Büyü
Ayrıca buna ek olarak rüfus ta iso olan kısımdan iso dosyasını seçmektense niye winrar ile disk içerisine çıkarmayı tercih ediyoruz.

hocam emeğine sağlık çok güzel olmuş.
bir sorum olacak. Bu iso dosyasını oluşturduğunuz program hakkında bilgi verebilir misiniz. Ben İmam Hatip Lisesinde çalışıyorum. K.Kerim uygulamaları var onlarında yüklenmesini istiyorum format ile birlikte. Yüklemesi oldukça uzun sürüyor da uygulamaların. Mümkünse iso'nun yapılışı ile ilgili bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkürler...

Veli33' Alıntı:
arkadaşlar 3 patiyi indirdikten sonra tek 1 parça halne nasıl getireceğiz

8) 1-winrar programı kurulu olan pcde sağ ile tıklayıp KLasöre çıkart Faz1_Faz2_Win10_1511 adlı son seçeneği seçiyoruz. İndirdiğiniz klasörde otomatik olarak işlemi tamamlar.
2-yine bu klasör içindeki tek iso dosyasına sağ ile tıklayıp winra yine son seçenek toplam 4 klasör 4 dosya (8 adet)
3-Bu kadar kolay gelsin 8)

crazyboss' Alıntı:
Ayrıca buna ek olarak rüfus ta iso olan kısımdan iso dosyasını seçmektense niye winrar ile disk içerisine çıkarmayı tercih ediyoruz.

İso yansıması olarak yazarsak sadece mbr disklerde çalışır.

erbaskaya' Alıntı:
hocam emeğine sağlık çok güzel olmuş.
bir sorum olacak. Bu iso dosyasını oluşturduğunuz program hakkında bilgi verebilir misiniz. Ben İmam Hatip Lisesinde çalışıyorum. K.Kerim uygulamaları var onlarında yüklenmesini istiyorum format ile birlikte. Yüklemesi oldukça uzun sürüyor da uygulamaların. Mümkünse iso'nun yapılışı ile ilgili bilgi vermeniz mümkün mü? Teşekkürler...

ImageX ile yapılıyor hocam. Araştırmanız gerekir.

Hocam elinize sağlık, bugun ben 4 tane faz 1 attım hiç sorun yaşamadım yarın da devam edeceğim , özellikle windowsun lisanslı olması işimi daha da kolaylaştırdı :alkis: :alkis:

Arkadaşlar merhaba. Etkileşimli tahtamızın birinde parolayı kabul etmiyor. Öğrenciler veya öğretmenlerimizden biri değiştirmiş sanırım. O 22 ile başlayan şifreyi girdiğimde kabul etmiyor. Nasıl değiştirebilirim?

Teşekkürler.

Rufus programında "iso yansıması" ve "dd yansıma" seçeneği çıkıyor. Sarı ile işaretlediğiniz "UEFI:NTFS" çıkmıyor. Neden olabilir?

Ekli dosyalar

• 2015-12-13_162537.png
    2015-12-13_162537.png
    14.8 KB · Görüntüleme: 467
trilaylayloom' Alıntı:
Rufus programında "iso yansıması" ve "dd yansıma" seçeneği çıkıyor. Sarı ile işaretlediğiniz "UEFI:NTFS" çıkmıyor. Neden olabilir?

biçimlendirme seçeneklerine tıklayıp sonra seçim yapın hocam

hocam evdeki pc ye kurmak istediğimde secure boot violation hatası veriyor. Bios'dan disable yapmama karşın aynı hatayı vermekte. Akıllı tahtalarda sorun çıkarır mı?

trilaylayloom' Alıntı:

format options(biçimlendirme seçenekleri) kısmından

use rufus mbr with bios ID kısmının işaretli olduğuna emin olun hocam.

Format options'a tıklayınca o dediğiniz uefi kısmı aktif oluyor.

aakinci' Alıntı:
hocam evdeki pc ye kurmak istediğimde secure boot violation hatası veriyor. Bios'dan disable yapmama karşın aynı hatayı vermekte. Akıllı tahtalarda sorun çıkarır mı?

Sizin bios ayarları ile ilgili bir durum hocam imajda sıkıntı yok

Hocam rufus ile yaptim birini anlatildi[i gibi sandisk 16 gb
kendi pc uzerimde dosyalar flasha yazilmis gorunuyordu

donanimi guvenle cikarip etkilesimli tahtalarda denedim gormedi
simdi kendi pcmde de gormuyor
flash hic gorunmuyor yani isigi da yanmiyor
tamamen yanmis olma sansi nedir

ayni islemi iso to usb programi ile fat32 formatinda baska bir flasha yapsam bir sikinti olur mu

gazi57' Alıntı:
UYARI: Sisteme entegre edilen programlar FuLL sürümdür. Legal Lisans konusunda takıntısı olanlar degil risk almayı sevenler bu konuyla ilgilenebilir.

TncTR'den selamlar;

Bir öğretmen olarak imaj konusunda daha çok çeşitliligin olması gerektigini düşündügüm için bir çalışma da ben hazırladım.

ESD yöntemi ile sıkıştırılmış 5.37 gb boyutunda hem faz1 hem de faz2 de kullanabileceginiz bir format imajı hazırladım.
Sadece 8gb'lık bir flash kullanarak tüm tahtalara hatta isterseniz evinizdeki pc'ye de kurabilirsiniz.

ademola'nın imajı kullanılarak hazırlanmıştır. Dogal olarak kurulumdan sonra gelen masaüstü ekranı ve sistem ayarları hemen hemen aynıdır.
Kendisine teşekkür ederim.
http://www.bilgisayarbilisim.net/fa...-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni-t147477.html
win 7 ve 10 içeren kurulumlu da ekleyin hocam ltfn

Ek olarak yapılanlar;
Pardus kaldırıldı.
Office 2016 yüklendi.
KMS kuruldu.(Lisans konusunda sıkıntı yaşanmasın diye)
ESET Smart Security 5 yüklendi.
Diger kullanıcılar kaldırıldı. Sadece admin ve Etkullanıcı var.

1DooRB.png

http://turbobit.net/qn6hpnxs26lz.html

https://cloud.mail.ru/public/46Q4/x49d4ssBd

En az 8gb'lık Flash bellege kurulum için rufus'ı indirin.
https://rufus.akeo.ie/

Daha sonra flash bellegi takıp ayarları aşağıdaki gibi yaparak başlat'a tıklayın.
Son olarak Windows 10 1511 .iso dosyasını winrar ile flash bellegin içerisine çıkartınız.

Artık ister mbr ister uefi kurulum yapar. İsterseniz akıllı tahtaya ya da farklı donanıma sahip bir pc'ye bu sistemi kurabilirsiniz. Kurulum Faz2'de 10dk Faz1'de 25dk sürmektedir. SSD ile mekanik disk arasındaki hızdan kaynaklı bir problem:)

Eger elinizde halihazırda bir multiboot varsa direk iso ya da install.wim yöntemi ile kurulum yapabilirsiniz.

Format atmayı biliyoruz ama yine de söyleyim. Format atarken System, Winre, MSR ya da Sistem ayrıldı gibi bölümleri Windows ile birlikte silip yeni bölüm oluşturarak formatlayınız. Açılışta önceki işletim sistemi seçeneklerini göstermesin diye.

Eger istek olursa sonra ki çalışmamda Windows 7 ve Windows 10'u içerisinde barındıran seçmeli kurulum hazırlamayı düşünüyorum. Tabi programları da seçmeli hazırlayabilirim. (FuLL ya da Free gibi)

5Mp1DL.png

8Z0g9n.png

öğretmenler odasındaki bilgisayara da kurdum.

Her program yüklemede -silmede parola sormasını istemiyorum bunu nasıl kaldırabiiriz.

Yönetici hesabı olarak açamıyorum onu nasıl yapacağım tam olarak.

SeA_' Alıntı:
Hocam rufus ile yaptim birini anlatildi[i gibi sandisk 16 gb
kendi pc uzerimde dosyalar flasha yazilmis gorunuyordu

donanimi guvenle cikarip etkilesimli tahtalarda denedim gormedi
simdi kendi pcmde de gormuyor
flash hic gorunmuyor yani isigi da yanmiyor
tamamen yanmis olma sansi nedir

ayni islemi iso to usb programi ile fat32 formatinda baska bir flasha yapsam bir sikinti olur mu

Farklı flaşa yükleme yapın hocam.

ozkanogunc' Alıntı:
efi boot bootx64.efi not found hatası alıyorum eksik yaptığım ne olabilir?

flaşa kurulumda hata var farklı bir flaş ile deneyin hocam.

SeA_' Alıntı:
öğretmenler odasındaki bilgisayara da kurdum.

Her program yüklemede -silmede parola sormasını istemiyorum bunu nasıl kaldırabiiriz.

Yönetici hesabı olarak açamıyorum onu nasıl yapacağım tam olarak.

başlat menüsünde oturumu admin olarak degiştire tıklayıp ekledigim paralo ile giriş yapınız hocam

gazi57' Alıntı:
UYARI: Sisteme entegre edilen programlar FuLL sürümdür. Legal Lisans konusunda takıntısı olanlar degil risk almayı sevenler bu konuyla ilgilenebilir.

Hocam Esd dosyası olması neyi değiştiriyor? yani kurulum sırasında sıkıştırılmış olması sebebiyle kurulum daha uzun sürer mi?
Eğer öyle ise bu ESD yi normal iso veya wim yapıp, öyle yükleyebilir miyiz?

jrerkan' Alıntı:
gazi57' Alıntı:

Hocam Esd dosyası olması neyi değiştiriyor? yani kurulum sırasında sıkıştırılmış olması sebebiyle kurulum daha uzun sürer mi?
Eğer öyle ise bu ESD yi normal iso veya wim yapıp, öyle yükleyebilir miyiz?

ESD olması kurulum açışından hiçbirşeyi degiştirmez hocam dosyaların kopyalanma hızı ve kurulum hızı aynı olur.

ESD sıkıştırılmış wim dosyası oldugu için sadece yerden tasarruf etmemizi saglar ve wim'e göre daha az yer kaplar.

gazi57' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
okoyun' Alıntı:
Hocam tib dosyasinda esd sikistirma nasil yaptiniz yardimci olur musunuz?

Tib dosyasında esd sıkıştırma yapmadım hocam acronis ile max sıkırtırma yaptım :D

hocam orayı kullandım. ancak 2 gb düştü image. yani 12 gb idi. 10 gb oldu. ama sizinki 5 gb olmuş. sizin programları kullandım. siz farklı birşey daha mı yaptınız. yardımcı olursanız sevinirim.

Yedek almadan önce hazırda bekleti kapattım ve disk temizlemesi yapıp öyle yedek aldım. ayrıca benim imajlar 5gb degil 11gb hocam :)

5gb olan iso imajıdır. Ultra ESD yöntemi ile sıkıştırılıyor.
D4MP5l.png

merhaba arkadaslar ben iso yansimasini sorunsuz yukledim lakin ses ve ag driverlarinda sikinti yasiyorum.

amd ses driverini yukledim ama olmadi.

Geri