Windows 10 [ Faz1/Faz2 ] Extra | ESD | UEFI

Kodla Büyü

gazi57

Seçkin Üye
Seçkin Üye
UYARI: Sisteme entegre edilen programlar FuLL sürümdür. Legal Lisans konusunda takıntısı olanlar degil risk almayı sevenler bu konuyla ilgilenebilir.

TncTR'den selamlar;

Bir öğretmen olarak imaj konusunda daha çok çeşitliligin olması gerektigini düşündügüm için bir çalışma da ben hazırladım.

ESD yöntemi ile sıkıştırılmış 5.37 gb boyutunda hem faz1 hem de faz2 de kullanabileceginiz bir format imajı hazırladım.
Sadece 8gb'lık bir flash kullanarak tüm tahtalara hatta isterseniz evinizdeki pc'ye de kurabilirsiniz.

ademola'nın imajı kullanılarak hazırlanmıştır. Dogal olarak kurulumdan sonra gelen masaüstü ekranı ve sistem ayarları hemen hemen aynıdır.
Kendisine teşekkür ederim.
http://www.bilgisayarbilisim.net/fa...-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni-t147477.html

Ek olarak yapılanlar;
Pardus kaldırıldı.
Office 2016 yüklendi.
KMS kuruldu.(Lisans konusunda sıkıntı yaşanmasın diye)
ESET Smart Security 5 yüklendi.
Diger kullanıcılar kaldırıldı. Sadece admin ve Etkullanıcı var.

1DooRB.png

https://cloud.mail.ru/public/46Q4/x49d4ssBd

En az 8gb'lık Flash bellege kurulum için rufus'ı indirin.
https://rufus.akeo.ie/

Daha sonra flash bellegi takıp ayarları aşağıdaki gibi yaparak başlat'a tıklayın.
Son olarak Windows 10 1511 .iso dosyasını winrar ile flash bellegin içerisine çıkartınız.

Artık ister mbr ister uefi kurulum yapar. İsterseniz akıllı tahtaya ya da farklı donanıma sahip bir pc'ye bu sistemi kurabilirsiniz. Kurulum Faz2'de 10dk Faz1'de 25dk sürmektedir. SSD ile mekanik disk arasındaki hızdan kaynaklı bir problem:)

Eger elinizde halihazırda bir multiboot varsa direk iso ya da install.wim yöntemi ile kurulum yapabilirsiniz.

Format atmayı biliyoruz ama yine de söyleyim. Format atarken System, Winre, MSR ya da Sistem ayrıldı gibi bölümleri Windows ile birlikte silip yeni bölüm oluşturarak formatlayınız. Açılışta önceki işletim sistemi seçeneklerini göstermesin diye.

Eger istek olursa sonra ki çalışmamda Windows 7 ve Windows 10'u içerisinde barındıran seçmeli kurulum hazırlamayı düşünüyorum. Tabi programları da seçmeli hazırlayabilirim. (FuLL ya da Free gibi)

5Mp1DL.png

8Z0g9n.png

Ekli dosyalar

• 2015-12-13_162537.png
    2015-12-13_162537.png
    14.8 KB · Görüntüleme: 12,884
  • 2015-12-13_162422.png
    2015-12-13_162422.png
    41.5 KB · Görüntüleme: 12,851
  • 2015-12-13_162318.png
    2015-12-13_162318.png
    3.6 KB · Görüntüleme: 12,806
  • ADMİN ŞİFRE.rar
    113 bayt · Görüntüleme: 1,678
Son düzenleme:
Re: Windows 10 1511 | Faz1 ve Faz2 | Extra | ESD | UEFI | Güncel

Emeğiniz için elinize sağlık hocam....Takip

Teşekkürler. :++:

teşekkürler hocam ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?

teşekkürler. A.T.A.K kullanımında sıkıntı yoksa indirip hepsini w10 yapasım var.
A.T.A.K denediniz mi hocam?

neontester' Alıntı:
teşekkürler. A.T.A.K kullanımında sıkıntı yoksa indirip hepsini w10 yapasım var.

öncelikle gazi57 eline sağlık....

benim imaja atak kurup kullananlar var bu çalışmada benimkini temel aldığına göre çalışacaktır. yeter ki administrator ile kurulum yapın.

ademola' Alıntı:
neontester' Alıntı:

öncelikle gazi57 eline sağlık....

benim imaja atak kurup kullananlar var bu çalışmada benimkini temel aldığına göre çalışacaktır. yeter ki administrator ile kurulum yapın.

teşekkürler ademola hocam birinde deneyeyip sonucu yazarım buraya bu hafta..

Teşekkürler Hocam. Beni büyük bir dertten kurtardınız.

Hocam teşekkürler. Şu an indiriyorum. Elimde kaynak olarak bulunsun. TncTr ye selamlar.

Teşekkürler hocam.

ekran görüntüsünü atarsanız sevinirim.

Administratör şifresini özelden atabilecek bir arkadaş var mı acaba?
Birde Fiber internete bağlamayamadım. Ağı bulamıyor şeklinde bir hata alaıyorum.

teşekkürler, indiriyorum şimdi bir de atak yüklemeyi denicem
deneyenler tecrübelerini paylaşabilir mi

etkullanıcı ve ebaadmin şifreleri aynımı yoksa değiştirdinizmi? değiştirdiyseniz şifreleri pm'den atabilirmisiniz

Ben kendi sistemine kurdum sorunsuz çalıştı ancak administrator şifresi gerekiyo ademola hocanın verdiği şifre olmadı atabilmek arkadaş varsa memnun olurum

bulentus' Alıntı:
etkullanıcı ve ebaadmin şifreleri aynımı yoksa değiştirdinizmi? değiştirdiyseniz şifreleri pm'den atabilirmisiniz
buhran' Alıntı:
Ben kendi sistemine kurdum sorunsuz çalıştı ancak administrator şifresi gerekiyo ademola hocanın verdiği şifre olmadı atabilmek arkadaş varsa memnun olurum
admin şifresini eklemeyi unutmuşum şimdi ekledim arkadaşlar.
hoamca' Alıntı:
Birde Fiber internete bağlamayamadım. Ağı bulamıyor şeklinde bir hata alaıyorum.
Kablosuz agı mı bulamıyor yoksa her ikisini de mi?

Ekli dosyalar

• ADMİN ŞİFRE.rar
    113 bayt · Görüntüleme: 326
hoamca' Alıntı:
Birde Fiber internete bağlamayamadım. Ağı bulamıyor şeklinde bir hata alıyorum.

Kablosuz ağı buluyor Hocam. Ama bizde kablosuz internet yok. Şu an sınıfta ders var. Yeniden kurulum yaptım birazdan bakacağım aynı hatayı alırsam size hatayı yazacağım.

hoamca' Alıntı:
hoamca' Alıntı:
Birde Fiber internete bağlamayamadım. Ağı bulamıyor şeklinde bir hata alıyorum.

Kablosuz ağı buluyor Hocam. Ama bizde kablosuz internet yok. Şu an sınıfta ders var. Yeniden kurulum yaptım birazdan bakacağım aynı hatayı alırsam size hatayı yazacağım.

Farklı bir sınıfta kurulum yapıp deneyin hocam. En az 4 akıllı tahta 3 adet masaüstü bilgisayar ve 2 adet notebook' da kurulum yapılarak test edildi sistem. İnternet ile ilgili bir sıkıntı olmadı.

Geri