Windows 10 [ Faz1/Faz2 ] Extra | ESD | UEFI

Kodla Büyü
yusufcuk51' Alıntı:
hocam dün birtane tahtaya sizin imajı bütün disk bölümlerini silerek(yereldisk D hariç) anlattığınız şekilde kurdum
sonra acronisle imajını aldım tahtanın 11 gb büyüklükte yer tuttu. sonra bu imajı acronisle recovery yaparak win7 yüklü tahtalardan birine yükledim.yüklerken sadece C bölümüne yükledim diğer bölümlere dokunmadım imaj yükleme tamamlanıp tahta açılırken win10 ekranı gelmek yerine yine pardus ve win7 açılış ekranı geliyor bi süre sonrada onarma ekranı geliyor sebebi ne olabilir?

bu sayfada ki windows 10 kurulumundan bahsediyorsunuz sanırım, faz2 ile faz1 arasında disk yapısı farkı var biri gpt biri mbr. gpt diskler efi/boot klasöründen başlarken mbr diskler farklı bir boot klasöründen başlar.
sizin aldığınız imajda faz1 için gereken boot dosyaları eksik, faz2den aldığınız imajın boot yöntemi farklı çünkü.
çözüm için; mini windows ile tahtayı açıp easybcd yada bootice programları ile yeniden boot dosyaları oluşturabilirsiniz. işlem biraz karışıktır, basit ama tecrübe ister.

yoksa benim şu imajdan mı bahsediyorsunuz.
fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni-t147477.html
ben burda sadece C sürücüsünün imajını aldım içinde hem boot hemde efi/boot dosyaları mevcut oyuzden faz1 faz2 farketmiyor.

iyi günler arkadaşlar. bu imajı bugün 3 tahtaya kurdum. üçünde de aynı sorunu yaşıyorum, tahtaya kulaklık yada hoparlör takınca ses geliyor, çıkartınca ses alamıyorum. forumda daha önce paylaşılan yöntemlerin hepsini denedim,
driveri yeniden yüklemek,
panelden ses açma-kapama tuşlarına basılı tutmak bir kaç defa
gibi yöntemleri denemiş olsam da sonuç alamadım. faz 2 kapsamında kurulan w8.1 yüklüydü hepsinde ve 8.1 de hiçbir sorun yoktu. çok acil yardımcı olursanız sevinirim.!!!!

yusufcuk51' Alıntı:
hocam dün birtane tahtaya sizin imajı bütün disk bölümlerini silerek(yereldisk D hariç) anlattığınız şekilde kurdum
sonra acronisle imajını aldım tahtanın 11 gb büyüklükte yer tuttu. sonra bu imajı acronisle recovery yaparak win7 yüklü tahtalardan birine yükledim.yüklerken sadece C bölümüne yükledim diğer bölümlere dokunmadım imaj yükleme tamamlanıp tahta açılırken win10 ekranı gelmek yerine yine pardus ve win7 açılış ekranı geliyor bi süre sonrada onarma ekranı geliyor sebebi ne olabilir?

Hocam imajı faz1'e yükleyecekseniz Faz1'den imaj almanız gerekir. Faz1'den imaj aldıgınızı varsayarak cevaplıyorum.

Tüm disk yedeği olarak olarak alın. Eger tüm diski biçimlendirerek format attıysanız alacağınız imajda aynı boyutta olur.

Win7'den Win10'a ilk defa yükselteceğiniz tahtaların tüm diskini recovery yapacaksınız. Bir kereye mahsus daha sonraki recoverylerde sadee C ye atabilirsiniz.

Eger tek imajı hem FAZ1'lerde Hem FAZ2' lerde kullanacağım diyorsanız O zaman ademola'nın dedigini yapacaksınız.

radeon' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar. bu imajı bugün 3 tahtaya kurdum. üçünde de aynı sorunu yaşıyorum, tahtaya kulaklık yada hoparlör takınca ses geliyor, çıkartınca ses alamıyorum. forumda daha önce paylaşılan yöntemlerin hepsini denedim,
gibi yöntemleri denemiş olsam da sonuç alamadım. faz 2 kapsamında kurulan w8.1 yüklüydü hepsinde ve 8.1 de hiçbir sorun yoktu. çok acil yardımcı olursanız sevinirim.!!!!

Deneyim hocam

ademola' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:

bu sayfada ki windows 10 kurulumundan bahsediyorsunuz sanırım, faz2 ile faz1 arasında disk yapısı farkı var biri gpt biri mbr. gpt diskler efi/boot klasöründen başlarken mbr diskler farklı bir boot klasöründen başlar.
sizin aldığınız imajda faz1 için gereken boot dosyaları eksik, faz2den aldığınız imajın boot yöntemi farklı çünkü.
çözüm için; mini windows ile tahtayı açıp easybcd yada bootice programları ile yeniden boot dosyaları oluşturabilirsiniz. işlem biraz karışıktır, basit ama tecrübe ister.

yoksa benim şu imajdan mı bahsediyorsunuz.
fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni-t147477.html
ben burda sadece C sürücüsünün imajını aldım içinde hem boot hemde efi/boot dosyaları mevcut oyuzden faz1 faz2 farketmiyor.
Hayır ademhocam gazi hocamın hazırladığı burdaki sistemi flash bellekle bölümleri silerek yükledim yani yeni format gibi formattan sonra sistem,yerel disk c ve yerel disk d böpümleri vardı sadece imajı alırkende sadece c yi seçip backup yaptım sonra başka tahtaya recory yaparken sadece C bölümünü seçtim yine sonra açılmadı tahta yukarda bahsettiğim gibi

siz format atarken diskin yapısın değiştirmişsiniz bunun diğer tahtalara uymasını beklemek hata olur. dediğim gibi boot dosyalarını yeniden oluşturmanız gerekin.

acronis kullanacaksanız benim imajı kullanın sorun yaşamazsınız. buradaki sunum benimkinin aynı ama yükleme yöntemi farklı. burdaki imaj ile uğraşmak istemeyen düz format atmak isteyenler için.
benim imajı attıktan sonra istediğiniz gibi düzenleyin tekrar kendi imajınızı oluşturun sorun çıkmaz, dediğim gibi benim imajda her boot dosyası var.

radeon yazdı:

arkadaşlar,yok mu sorunuma bir çözümü olan? diğer tahtalara kurulum yapacam ama bu soruna çözüm bulamadığım için bekliyorum

ademola' Alıntı:
siz format atarken diskin yapısın değiştirmişsiniz bunun diğer tahtalara uymasını beklemek hata olur. dediğim gibi boot dosyalarını yeniden oluşturmanız gerekin.

acronis kullanacaksanız benim imajı kullanın sorun yaşamazsınız. buradaki sunum benimkinin aynı ama yükleme yöntemi farklı. burdaki imaj ile uğraşmak istemeyen düz format atmak isteyenler için.
benim imajı attıktan sonra istediğiniz gibi düzenleyin tekrar kendi imajınızı oluşturun sorun çıkmaz, dediğim gibi benim imajda her boot dosyası var.
Anladım hocam bi deneyim bakalım

radeon' Alıntı:
radeon yazdı:

arkadaşlar,yok mu sorunuma bir çözümü olan? diğer tahtalara kurulum yapacam ama bu soruna çözüm bulamadığım için bekliyorum

Hocam ben de aynı sıkıntı var. Çözen varsa yardım lütfen

faz1 tahtaya yükledikten sonra clonezillayla tahtanın tüm disk imajını alıp diğer tahtalarda kullanabilir miyim arkadaşlar?

pcreis' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
pcreis' Alıntı:
faz1 tahtaya yükledikten sonra clonezillayla tahtanın tüm disk imajını alıp diğer tahtalarda kullanabilir miyim arkadaşlar?
evet kulanabilirsiniz
sadece c'nin imajını alsam olmuyor değil mi hocam?

Hocam win7>win10 geçecekseniz komple disk yedegi garanti olur. Diger türlü sıkıntı çıkarabilir. Ama 2. kez recovery yaparken "win10>win10" o zaman sadece C yeterli olur.

Hocam eline koluna sağlık. 19 tane faz1 e kurdum problem yok. gayet satabil çalışıyor. Netsupportu bağlayamamıştım, onuda eset engelliyormuş hallettim sonra. :alkis: :alkis: :alkis:

ali04' Alıntı:
Hocam eline koluna sağlık. 19 tane faz1 e kurdum problem yok. gayet satabil çalışıyor. Netsupportu bağlayamamıştım, onuda eset engelliyormuş hallettim sonra. :alkis: :alkis: :alkis:

Bilgi için teşekkürler. Bu tarz sorunları kaydediyorum bi sonraki çalışma için

Eset'i devre dışı bırakmadan ag paylaşımına izin verdiginizde sorun olmaması laızm

hocam bugün faz 1 tahtaya yükledim.elinize sağık çok güzel olmuş.yalnız tahta geç açılıyor.önce windows simgesinde 2 kere gelip bekliyor sonra kullanıcıda 1 kere.kapanırken ise gayet hızlı kapanıyor.açılışını nasıl hızlandırırız?

pcreis' Alıntı:
hocam bugün faz 1 tahtaya yükledim.elinize sağık çok güzel olmuş.yalnız tahta geç açılıyor.önce windows simgesinde 2 kere gelip bekliyor sonra kullanıcıda 1 kere.kapanırken ise gayet hızlı kapanıyor.açılışını nasıl hızlandırırız?

formattan sonra ilk açılış zor olur hocam daha sonra normal açılış süresini yakalayacaktır.

gazi57' Alıntı:
UYARI: Sisteme entegre edilen programlar FuLL sürümdür. Legal Lisans konusunda takıntısı olanlar degil risk almayı sevenler bu konuyla ilgilenebilir.

TncTR'den selamlar;

Bir öğretmen olarak imaj konusunda daha çok çeşitliligin olması gerektigini düşündügüm için bir çalışma da ben hazırladım.

ESD yöntemi ile sıkıştırılmış 5.37 gb boyutunda hem faz1 hem de faz2 de kullanabileceginiz bir format imajı hazırladım.
Sadece 8gb'lık bir flash kullanarak tüm tahtalara hatta isterseniz evinizdeki pc'ye de kurabilirsiniz.

ademola'nın imajı kullanılarak hazırlanmıştır. Dogal olarak kurulumdan sonra gelen masaüstü ekranı ve sistem ayarları hemen hemen aynıdır.
Kendisine teşekkür ederim.
http://www.bilgisayarbilisim.net/fa...-yapi1511-faz1-ve-faz2-icin-yeni-t147477.html

Ek olarak yapılanlar;
Pardus kaldırıldı.
Office 2016 yüklendi.
KMS kuruldu.(Lisans konusunda sıkıntı yaşanmasın diye)
ESET Smart Security 5 yüklendi.
Diger kullanıcılar kaldırıldı. Sadece admin ve Etkullanıcı var.

1DooRB.png

http://turbobit.net/qn6hpnxs26lz.html

https://cloud.mail.ru/public/46Q4/x49d4ssBd

En az 8gb'lık Flash bellege kurulum için rufus'ı indirin.
https://rufus.akeo.ie/

Daha sonra flash bellegi takıp ayarları aşağıdaki gibi yaparak başlat'a tıklayın.
Son olarak Windows 10 1511 .iso dosyasını winrar ile flash bellegin içerisine çıkartınız.

Artık ister mbr ister uefi kurulum yapar. İsterseniz akıllı tahtaya ya da farklı donanıma sahip bir pc'ye bu sistemi kurabilirsiniz. Kurulum Faz2'de 10dk Faz1'de 25dk sürmektedir. SSD ile mekanik disk arasındaki hızdan kaynaklı bir problem:)

Eger elinizde halihazırda bir multiboot varsa direk iso ya da install.wim yöntemi ile kurulum yapabilirsiniz.

Format atmayı biliyoruz ama yine de söyleyim. Format atarken System, Winre, MSR ya da Sistem ayrıldı gibi bölümleri Windows ile birlikte silip yeni bölüm oluşturarak formatlayınız. Açılışta önceki işletim sistemi seçeneklerini göstermesin diye.

Eger istek olursa sonra ki çalışmamda Windows 7 ve Windows 10'u içerisinde barındıran seçmeli kurulum hazırlamayı düşünüyorum. Tabi programları da seçmeli hazırlayabilirim. (FuLL ya da Free gibi)

5Mp1DL.png

Hocam tib dosyasinda esd sikistirma nasil yaptiniz yardimci olur musunuz?

Geri