Uzman öğretmenlik

Kodla Büyü
önceki sene sınav iptal edilsin sınav uygulanmasın denilirken simdi, şartı 5 yıla insin şu kadar süreye göre başöğretmenlik sınavına girilebilsin yazılıyor. ne kadar ilginç bir durum Nereden nereyeeee
böyle sorgulayıcı olunduğunda bir çok çürümüşlüğü de görebileceksiniz demektir. sevindirici. mesela yandaş sendika meraklılarının bizi nasıl 13 binlere kitlediğini görüp nefret ettiklerini görebiliriz de belki. bugün hastane güvenlik görevlisi arkadaşım 25 bin alıyor.

böyle sorgulayıcı olunduğunda bir çok çürümüşlüğü de görebileceksiniz demektir. sevindirici. mesela yandaş sendika meraklılarının bizi nasıl 13 binlere kitlediğini görüp nefret ettiklerini görebiliriz de belki. bugün hastane güvenlik görevlisi arkadaşım 25 bin alıyor.
2 yıllık kimya mezunu arkadaşım taide tekniker 50 bin tl alıyor.

Sendikalar böyle basiretsiz olduğu sürece, bu sendikalara üyelerince tepki konulmadığı sürece hiç bir şey değişmez arkadaşlar. Bakıyorum da herkes halinden fazlasıyla memnun. Senin maaşın, itibarın dibe vurmuş kimin umurunda.

Yıllarca okuyup öğretmen olacağım diye geceni gündüzüne kat, sonunda gördüğün muameleye bak.

Bu sendika yetkili olduğu sürece biz daha çooook yazarız. Ama bir şey değişir mi, tabi ki HAYIR. Yıllarca değişmediyse daha da değişmez. BOŞA OKUMUŞUZ. Eh ne diyelim. Allah kerimdir. Artık okumuş bulunduk. Öğretmen olduk bir kere.

Sendikalar böyle basiretsiz olduğu sürece, bu sendikalara üyelerince tepki konulmadığı sürece hiç bir şey değişmez arkadaşlar. Bakıyorum da herkes halinden fazlasıyla memnun. Senin maaşın, itibarın dibe vurmuş kimin umurunda.

Yıllarca okuyup öğretmen olacağım diye geceni gündüzüne kat, sonunda gördüğün muameleye bak.

Bu sendika yetkili olduğu sürece biz daha çooook yazarız. Ama bir şey değişir mi, tabi ki HAYIR. Yıllarca değişmediyse daha da değişmez. BOŞA OKUMUŞUZ. Eh ne diyelim. Allah kerimdir. Artık okumuş bulunduk. Öğretmen olduk bir kere.
kesinlikle haklısınız hocam. Yetkili sendikaya üye olan öğretmenler durumunu sorgulamazsa bu böyle devam eder.

Teşekkür ederim isikayhan hocam..
Bu aşamayı geçemeyen 1 kişi çıkmış mıdır acaba?
15000 civarı...

Uzmanlık ve baş öğretmenlik süresi ve şartları, ödemenin maaş değilde tazminat olarak olması çok yanlış. Bunda herkedir hemfikirdir.
Birde bakan açıklamasında meclise gönderiyoruz yazmış. Mayis ayında meclise gönderilen yasa tasarısı istisnai durumlar haricinde temmuzdan önce çıkmaz .. Meclis komisyon vs işlemleri en az 15-20 iş günü..
Kendi kendimize gelin güvey oluyoruz...

Uzmanlikta başvuru 5 yila inmesi.Bununla ilgili bir gelişme var mı? Yoksa seneye mı kaldı bilen duyan biri yazabilir mi?

Uzmanlikta başvuru 5 yila inmesi.Bununla ilgili bir gelişme var mı? Yoksa seneye mı kaldı bilen duyan biri yazabilir mi?
Hocam meclis 15 temmuza kadar açık olacakmış ve belirlenen sıraya göre tüm konular görüşülecekmiş. Ama bu konu listede var mı bilemiyorum. Öncelikli konular hep ekonomi, maliye vb üzerineymiş. Bakan bey bu konuyu da dile getirir mi bekleyip göreceğiz artık.

Bolece emekli olurum gibi geliyor 14yil var birşey de beklemiyorum zira en iyi! Bakanlık bizimki...

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik eğitim programına başvuruda bulunanların değerlendirilmeleri, illerde oluşturulan il değerlendirme komisyonlarınca sonuçlandırıldı.

Millî Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapanlar durumlarını, Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS)/Başvuru İşlemleri/Öğretmenlik Kariyer Basamakları Başvuru İşlemleri üzerinden görebilecek.

MEB'e bağlı özel öğretim kurumlarında görev yapanlar ise durumlarını, MEBBİS/Özel Öğretim Personel/Kariyer Basamakları Başvuru İşlemleri üzerinden görebilecek.

https://oygm.meb.gov.tr/www/uzman-o...endirme-islemleri-sonuclandirildi/icerik/1101

Uzman öğretmenlik çalışma kitapçığı geçen yıla göre sadeleştirilmiş

Geçen yılki 461 sayfa iken, bu yılki 234 sayfaya düşürülmüş

Ekli dosyalar

• 2023_Uzman_yoretmenlik_Seminer_Notlar.pdf
    5.5 MB · Görüntüleme: 84
Link bulamadım ama bu kod çalışıyor. Videoyu tarayıcı sekmesinden sessize almak lazım, videodan alınca izlenmiş saymayabilir.

// ==UserScript==
// @name ÖBA Auto Watcher
// @namespace https://www.bilgisayarbilisim.net
// @version 1
// @description ÖBA Videolarını, Bilgisayara Dokunmadan Arka Arkaya İzlemenizi Sağlar
// @author Buğra CANATA'nın scripti (silinmiş bulunup geri yüklendi)
// @match https://www.oba.gov.tr/*
// @icon https://www.google.com/s2/favicons?sz=64&domain=gov.tr
// @grant none
// @license MIT
// ==/UserScript==
(function() {
'use strict';
window.onblur = () => {};
var video = document.getElementById("video_html5_api");
video.muted = false;

setTimeout(function() {
video.play();
}, 5000);

video.onended = function() {
console.log("Video bitti, bir sonrakine geçiliyor");
document.getElementsByClassName("progress-icon")[0].parentElement.click();
document.getElementById("video_html5_api").play();
};

setTimeout(function() {
location.reload();
}, 25*60*1000);
})();

tampermonkey kurduktan sonra

bu eklenti sorunsuz çalışıyor arkadaşlar
6. module gelmiş benim eğitim kendi halinde takılıyor:)

Sistem yapmış olduğumuz ücretli öğretmenliği uzmanlığa hak ediş günü olarak dahil etmiyor. Bu yüzden başvurum rededildi. 1 yıl ücretli öğretmenlik ile düşük maaş, eksik sigorta bir de bunu MEB okullarında görev yapmana rağmen başvurularımızda kabul görmedi. Haksızlık.

arkadaşım ebs'li, sürekli maaşlardan yakınıyor. çoğu ebs'li de aynı şekilde maaşların düşüklüğünden yakınıyor ama nedense bir türlü istifa etmeyi aklından geçirmiyor. aylık 200 lira için geleceğini satıyor. akıl oyunları filminde bir replik vardı, bu tipleri görünce her defasında aklıma o replik gelir.

+Neden olmasın? Ben çözülemez denilen denklemleri ve problemleri çözdüm!

– Bunu çözemezsin çünkü sorun problemleri çözdüğün yerde, beyninde!

arkadaşım ebs'li, sürekli maaşlardan yakınıyor. çoğu ebs'li de aynı şekilde maaşların düşüklüğünden yakınıyor ama nedense bir türlü istifa etmeyi aklından geçirmiyor. aylık 200 lira için geleceğini satıyor. akıl oyunları filminde bir replik vardı, bu tipleri görünce her defasında aklıma o replik gelir.

+Neden olmasın? Ben çözülemez denilen denklemleri ve problemleri çözdüm!

– Bunu çözemezsin çünkü sorun problemleri çözdüğün yerde, beyninde!
bir idareci nedeniyle sendikaya kaydoldum. çok uzun zaman önce istifa dilekçesi verdim. ama bir türlü işletmiyorlar. en az sekiz aydır. işledik diyor.nisanda tekrar denedim ama mebbis de falan hala sendikadayım. aynı okuldasın kavga da edemiyorsun. bazen konuşuyoruz ama belkide diğer arkadaşlarında başka nedenleri vardır. özellikle sözleşmeliler çıkamayabilir. tastifte etmiyorum ama lütfen kırıcı yorumlar yapmayalım. ben kendimi savunduğum için değil başkaları ne şartşarda kalmak zorunda kalıyor bilemezsiniz.ilçeden bile sürekli baskı yapabiliyorlar. tekrar dilekçe vereceğim. çünkü bu maaşlar ve okuldaki çalışma koşulları kanıma dokunuyor.

bir idareci nedeniyle sendikaya kaydoldum. çok uzun zaman önce istifa dilekçesi verdim. ama bir türlü işletmiyorlar. en az sekiz aydır. işledik diyor.nisanda tekrar denedim ama mebbis de falan hala sendikadayım. aynı okuldasın kavga da edemiyorsun. bazen konuşuyoruz ama belkide diğer arkadaşlarında başka nedenleri vardır. özellikle sözleşmeliler çıkamayabilir. tastifte etmiyorum ama lütfen kırıcı yorumlar yapmayalım. ben kendimi savunduğum için değil başkaları ne şartşarda kalmak zorunda kalıyor bilemezsiniz.ilçeden bile sürekli baskı yapabiliyorlar. tekrar dilekçe vereceğim. çünkü bu maaşlar ve okuldaki çalışma koşulları kanıma dokunuyor.
hocam istifa etmek en doğal hakkınız. ayrıca bu ölüm kalım meselesi değil. siz kendi emeginizle bir yerlere geldiniz, başkalarının karariyla değil. o yüzden kimseye bir şey borçlu değilsiniz. dilekçeniz kabul olmadıysa bir dilekçe daha yazıp sebebini sorar ve gelen cevaba göre şikayet dilekcenizi yazarsınız, olur biter. korkmayın arkadaşım korkmayın. kimse size öğretmenliği bahşetmedi. tırnaklarınızla kazıyarak geldiniz. emeğinizi hiç etmeyin. özgüveniniz sarsılır. yazık etmeyin kendinize. siz sendikaya değil sendika size muhtaç.

Hocam önemli olan maliyenin sisteminde ne yazdığı yani maaş bordrosunda sendika kesintisi ile ilgili bir şey var mı bakın. Mebbis eskiden çok önemli değildi. Başıma şöyle bir şey gelmişti. Ben a sendikasından çıkıp b sendikasına geçmiştim. Maliyeye göre b sendikası gözükürken mebbis de a sendikası gözüktüğü için a sendikası beni hala kendi üyesi sanıyordu. İlçenin mebbis modülünde bu sendika yetkileri vardır. Okul ilçeye yazar ilçe değiştirir. Sendika yetkilileri de bazen getirip işletebiliyorlardı. ( O zamanlar ben ilçede mebbise bakan kişiydim)
2. Olarak başka bir sendikaya üye olun diğer sendika başkanı üyeliğinizi alır. Siz muhatap olmazsınız.

Bakan Tekin: "Biliyorsunuz Anayasa Mahkemesinin iptal ettiği hususlardan bir kısmı bu sınavı uygulayamayacağımız hale getiriyor. Eğer gerekçeli karar kamu otoritesine bu maddelerle ilgili bir süre tanımı yaparsa, yani 'bunu iptal ediyorum ama 9 ay, 6 ay süre veriyoruz' gibi bir süre verebilir. Anayasa Mahkemesinin kararı önümüze geldiğinde, eğer 'şu andan itibaren iptal ettik' dediğinde uzman ve başöğretmenlikle ilgili süreci yürütemeyebiliriz. Böyle bir süre verdiği zaman uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikle ilgili meri mevzuat çerçevesinde sistemimiz yürüyecek. Zaten başvurularımızı aldık, kasım ayı içerisinde, 19 Kasım'da yanlış hatırlamıyorsam sınav var. Ondan sonra da dediğim gibi tamamen Anayasa Mahkemesinin bizi yönlendireceği hukuki sürece göre hareket etmiş olacağız."

AA

Son düzenleme:
Hocam aynısı başıma geldi. Aynen şöyle yaptım. Siz de aynısını yapın. Hiç bağırıp çağırmaya tartışmaya gerek yok. Bir hafta sonra yanına gittim. "Hocam o dilekçeyi işleme almazsanız, ilçeye gidip verdiğim dilekçeyi işleme almadığınıza ve gereğinin yapımasına dair bir dilekçe vereceğim" dedim ve odadan çıktım. Benim idarecim işleme aldı. Ama sizinki pişkin çıkar ve işleme almazsa hiç polemiğe girmeden ilçeye gidip dilekçenizi verin.

Millî Eğitim Bakanlığınca, 2023 yılı öğretmenlik kariyer basamaklarında ilerlemeye ilişkin duyuru doğrultusunda 17 Temmuz tarihinde başlatılan uzman öğretmenlik eğitimleri 16 Eylül, başöğretmenlik eğitimleri ise 22 Eylül tarihine kadar uzatıldı.

Geri