Uzman öğretmenlik sınavı bilinmeyenleri

Kodla Büyü
Bu tip sorularla ve başlıkla sulandırmanın anlamı yok, mesleki itibarımız zaten iyice gitmiş durumda buna biraz da kendimiz zarar vermeyelim.
Ekteki görsel bu konuda daha iyi fikir edinmenizi sağlar.

Aile hekimleri sınavsız 5 bin aldılar bir kaç ay öncesinde. Ben varım. Bize de sınavsız 5000 iyileştirme yapılsın. Uzmanlık onların olsun.
Sağlık bakanlığının en gereksiz birimi aile hekimidir. Tek yaptıkları ilaç reçetesi yazmak. Onu da çoğu kere hazır formlar üzerinden yazıyorlar.
Hem sınavsız 5000 al hemde öğretmenin uzmanlığına laf et. Şımarık çocuklar gibi.

Son düzenleme:
Aile hekimleri sınavsız 5 bin aldılar bir kaç ay öncesinde. Ben varım. Bize de sınavsız 5000 iyileştirme yapılsın. Uzmanlık onların olsun.
Sağlık bakanlığının en gereksiz birimi aile hekimidir. Tek yaptıkları ilaç reçetesi yazmak. Onu da çoğu kere hazır formlar üzerinden yazıyorlar.
Hem sınavsız 5000 al hemde öğretmenin uzmanlığına laf et. Şımarık çocuklar gibi.
Bu aile hekimliğinin tek faydası bana göre, köylere gidip, şehire her zaman inme fırsatı bulamayan halka reçete yazmak vb. Bunun dışında sağlık ocağında sağolsunlar ebeler iş görüyor. Çocukların aşılarını, boy/kilo vb bilgilerini takip ediyorlar. Aile hekimliğinden ziyade aile ebeliği daha çok iş görür.

Aksi halde muayene için giden çok çok azdır zannımca.

Sabah 9:00 - Akşam 16:00 arası saatlerinde rahat bir çalışma ortamları var gördüğüm kadarıyla. Hafta sonu mesaisi yok, akşam nöbeti yok. Neyin parasını istiyorlar bilmiyorum.

Şunu kabul ediyorum ki, tıp fakültesini kazanmak ve okuyup bitirmek kolay değil. Burası bir gerçek. Ama hiç bir sınava girmeden acillerde pratisyen hekim veya aile hekimi olarak hemen işe başlayabiliyolar ve hiç de azımsanmayacak kadar iyi maaş alıyolar. Hatta duyduğuma göre çoğu çalışma koşullarından o kadar memnunmuş ki TUS'a girmiyomuş.

Hem onlar tıp fakültesinden mezun oldukları andan itibaren uzmanlık (TUS) sınavına girebiliyorlar. 10 yıl boyunca TUS'u kazanamıyorsa zaten uzman olmasınlar.

Ama biz öyle değil. Uzmanlık için 10 yıl çalışma koşulu ile giriyoruz sınava.

Ayrıca yolu olmayan köylerde, zorlu kış şartları altında fedakar köy öğretmeni arkadaşlarımız gibi hiç çalışmışlar mı? Öyle ki bazı arkadaşlarımız yoğun kar yağışı nedeniyle, aylarca köyden şehire inemeden hayat mücadelesi vererek yaşama tutunmaya çalışıyorlar. Okullarında sobalarını bile kendileri yakıyor ve temizliyolar. Geriden öğretmenlere dil uzatmadan önce empati kurmalarını tavsiye ederim kendilerine. Çok içten ve inanarak söylüyorum ki o koşullarda çalışan meslektaşlarımıza devlet iki kat maaş vermeli.

Yazık gözleri baya bir açmış bunların. (Eğer doktor ise bunları söyleyen.)

Önce başlarındaki hainden kurtulsunlar da öyle tartışalım bu konuları.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri