Uzman öğretmenlik sınavı bilinmeyenleri

Kodla Büyü
Ü

Üye silindi 6243

Misafir
Arkadaşlar hâlâ sınavla ilgili bilinmeyenler var:

1. İstediğimiz sorudan başlayabiliyor muyuz?
2. Kopya çekmek serbest mi?
3. Boş bırakabiliyor muyuz?
4. Boş bıraktığımız sorulara sonradan dönüp bakabiliyor muyuz?
5. Yanlış doğruyu götürüyor mu?
6. Sadece bir şık mı işaretliyoruz?
7. Bitiren kağıdını erken verebiliyor mu?
8. Sınavda tuvalete gidebiliyor muyuz?
9. Arkadaşa bakmak var mı?
10. Kalemimizi kalemtıraş ile açabilir miyiz?
11. Ucum bitti arkadaşımdan alabilir miyim?
12. Silgimi evde unutmuşum, arkadaştan ödünç alabilir miyiz?
13. Sınavda su içebiliyor muyuz?
14. Çikolata ya da şekerle sınava girebiliyor muyuz?
15. Hocam bir soruyu anlayamadım da soru sorabilir miyim?
16. Sallamak var mı?

😂

Arkadaşlar biraz da gülelim diye paylaştım. Hep stres olacak değiliz ya!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sınavda gözetmen olarak görev yapacağım,
benim merak ettiğim husus,
sınav öncesi sınav evrakları bizlere verilirken acaba kulağımıza bir şey üflenecek mi?,
mesela, öğretmen arkadaşlarımızı sınav esnasında çok sıkmayalım gibi,
açıkçası böyle bir şey bekliyorum,
sınavında eski ehliyet ve açık lise sınavları gibi olabileceğine ihtimal veriyorum.

sınav öncesi sınav evrakları bizlere verilirken acaba kulağımıza bir şey üflenecek mi?,
sınavında eski ehliyet ve açık lise sınavları gibi olabileceğine ihtimal veriyorum.

İmkansız.

sınava herhangi bir şaibenin karışması, kopya vs bakanlığın istemeyeceği bir olaydır, zaten konu ülke gündemini yeterince meşgul etti, fazlası zarar

Ne kopyası arkadaş ösym sınavına yakın bir şekilde geçecek bak görürsünüz. Sınavın yapılması bile büyük olay olmuşken kopya vs buna benzer şeyleri kaldıramaz bu ülke

Milletin gözü sınavın üstünde. Herkes açık arıyor. Keşke bu kadar gündemde olmasaydı.

Onu demez kimse ama dense bile şahsen gözetmen olsam kendimi riske atmam. Kopya işi olurken kimse ses etmez belki ama atıyorum salonda bir kaç kişi kazamanadı olursa bak sen cayırtıya. Salonda konuşuldu, kopya çekildi ben dikkatimi toplayamadım dese olaylar olaylar.

bu aralar çou yerde kopya çekme gibi muhabbetler duyuyorum. yani bir öğretmenin kopya çekmesi ne kadar doğru bir kendimize sormak lazım. ne kadar rahat bıraksalar da yapılmaması gereken bir davranış. ben kopya çekmeye yeltenen bir öğretmenin öğrenciye uygulanan ceza ne ise aynı şekilde uygulanmasını isterim. sınavı protesto edecekse o kişi sınava girmesin ama kopya çekerek tüm öğretmenlerin itibarını zedelemesine kimsenin hakkı yok

Öyle bir şey olmaz hocam. İtibar sıfırlamak dışında bir işe yaramaz.

bu aralar çou yerde kopya çekme gibi muhabbetler duyuyorum. yani bir öğretmenin kopya çekmesi ne kadar doğru bir kendimize sormak lazım. ne kadar rahat bıraksalar da yapılmaması gereken bir davranış. ben kopya çekmeye yeltenen bir öğretmenin öğrenciye uygulanan ceza ne ise aynı şekilde uygulanmasını isterim. sınavı protesto edecekse o kişi sınava girmesin ama kopya çekerek tüm öğretmenlerin itibarını zedelemesine kimsenin hakkı yok
bole sınava bole iş diyecem kimse kusura bakmasın itibar mı cok affedersiniz ama gulme geliyor itibar dedinizmi her zamanornek veririm ilkokul yıllarım hizmetlinin Allah kimsenin basına vermesin biri zır deli diğeri ogrenme guclugu ceken iki cocugu ve aklı basında olmayan hanımı var,hanımının sozleri fatma(ogrenme guclugu) doktor olur da ahmet (zır deli) hiç olmazsa ogretmen olur buyur burdan yak,deliler dogruyu soyler akıllıların sınırları bellidir vesselam sevgi saygı muhabbetler hepinize

bole sınava bole iş diyecem kimse kusura bakmasın itibar mı cok affedersiniz ama gulme geliyor itibar dedinizmi her zamanornek veririm ilkokul yıllarım hizmetlinin Allah kimsenin basına vermesin biri zır deli diğeri ogrenme guclugu ceken iki cocugu ve aklı basında olmayan hanımı var,hanımının sozleri fatma(ogrenme guclugu) doktor olur da ahmet (zır deli) hiç olmazsa ogretmen olur buyur burdan yak,deliler dogruyu soyler akıllıların sınırları bellidir vesselam sevgi saygı muhabbetler hepinize
kimin ne söylediğinin bir önemi yok . Siz gülebilirsiniz öğretmen itibarı kendi yaptıklarıdır. sınav yanlış olabilir ama bunu kopya çekmekle haklı kılamazsınız bunu savunmak ise bir öğretmene hiç ama hiç yakışmaz. eğer toplumda kopya çeken bir öğretmen izlenimi olursa öğrencilere hangi yüzle bakacak o kopya çeken öğretmen, sınava giren öğrencisinin başında durduğunda hiç mi vicdanı sızlamayacak utanmayacak. eğer ki utanmayacaksa zaten o öğretmen olamamıştır itibar felan umrunda olmaz

kimin ne söylediğinin bir önemi yok . Siz gülebilirsiniz öğretmen itibarı kendi yaptıklarıdır. sınav yanlış olabilir ama bunu kopya çekmekle haklı kılamazsınız bunu savunmak ise bir öğretmene hiç ama hiç yakışmaz. eğer toplumda kopya çeken bir öğretmen izlenimi olursa öğrencilere hangi yüzle bakacak o kopya çeken öğretmen, sınava giren öğrencisinin başında durduğunda hiç mi vicdanı sızlamayacak utanmayacak. eğer ki utanmayacaksa zaten o öğretmen olamamıştır itibar felan umrunda olmaz
bu arada yakışıp yakışmadıgı hususunda soz soyleyecek konumda değilsiniz,kendine yalışanı yapar aklı başında olanlar...ne toplum ya adam yerine bile konmuyorsun hocam toplum diyerek ortaya cicek bırakıyorsun arkadaslar sulasın buyusun diye...kişisel fikrim kimseyehesap verecek deilim bole sınava bole iş
bildiğin yolda git sen hocam yolun acık olsun

dusundum de hangi yuksek degeri elde edecek ogretmen uzman olunca bi soylermisin sayın hocam?saygı kazanacagını filan umuyorsan yine gulme gelir bana?sadece yonetenlerin sana verecegi ki bu senin zaten hakkın sadakanın zeminini kabul edeceksin,neyin uzmanıyım diyeceksin Allahın askına soyle.neyde konu uzar gider bu da son mesajım olsun kimseyle urasamam bu yastan sonra aklı olan kullansın

dusundum de hangi yuksek degeri elde edecek ogretmen uzman olunca bi soylermisin sayın hocam?saygı kazanacagını filan umuyorsan yine gulme gelir bana?sadece yonetenlerin sana verecegi ki bu senin zaten hakkın sadakanın zeminini kabul edeceksin,neyin uzmanıyım diyeceksin Allahın askına soyle.neyde konu uzar gider bu da son mesajım olsun kimseyle urasamam bu yastan sonra aklı olan kullansın
Öğretmenin itibarının olmadığı konusunda hemfikiriz. Bu sınavla iitibar gelmeyeceği konusunda da hemfikiriz sınava da karşıyız. Durum bu hocam.

Son düzenleme:
Öğretmenlerin kopya çekmelerinin duyulması, bi de kulaktan kulağa meşrulaştırılması, öğrenciler için iyi malzeme olacaktır, bunu göze alamazlar bence.

Hay Allah. Arkadaşlar ben bu başlığı biraz da gülelim, eğlenelim diye açmıştım ama konu nerelere geldi. Yazdığım maddeler tamamen öğrencilerimden duyduğum şeylerdi. İnanın öylesine şaka niyetiyle yazmıştım.

Ne kopyasından bahsediyoruz Allah aşkına. Böyle bir şeyin tartışması bile son derece gereksiz ve anlamsız.

Öğretmenin itibarının olmadığı konusunda hemfikiriz. Bu sınavla iitibar gelmeyeceği konusunda da hemfikiriz sınava da karşıyız.

Hocam son derece kısa ve öz açıklamış. Bunun tartışması olmaz zaten.

Nasıl başarıyoruz bunu bilmiyorum. Her açılan başlıkta birbirimize giriyoruz.

Neyse yönetici arkadaşlara bu başlığın kaldırılmasını talep edeceğim.

Hay Allah. Arkadaşlar ben bu başlığı biraz da gülelim, eğlenelim diye açmıştım ama konu nerelere geldi. Yazdığım maddeler tamamen öğrencilerimden duyduğum şeylerdi. İnanın öylesine şaka niyetiyle yazmıştım.

Ne kopyasından bahsediyoruz Allah aşkına. Böyle bir şeyin tartışması bile son derece gereksiz ve anlamsız.

Hocam son derece kısa ve öz açıklamış. Bunun tartışması olmaz zaten.

Nasıl başarıyoruz bunu bilmiyorum. Her açılan başlıkta birbirimize giriyoruz.

Neyse yönetici arkadaşlara bu başlığın kaldırılmasını talep edeceğim.
Hocam senin esprin üzerine değil de @birarti1 hocamızın iyi niyetle sınavın biraz gevşek olabileceği beklentisi üzerine gelişti konu. Bu vesile ile de sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Herkesin 70 i geçtiği bir sınav olur inşallah. Ne kadar sınava karşı olsak da sınav yarın yapılacak sonuçta. Bol şanslar herkese.

arkadaşlar abartmayın. mebin yayınladığı örnek sorulardan geçemeyecek adam herhalde yoktur. varsa da bu zekayla nasıl öğretmen olarak atanmış o araştırılsın? ben şahsen bu sınavdan 100 alacağıma inanıyorum. tabi örnek soruların zorluk derecesinde sorular çıkarsa. seçim arifesinde hükumet de sınav yapıp öğretmeni geçirmemekle kendi ayağına sıkar. rahat olun bu sınava giren herkes uzman ya da başöğretmen olacak. bundan adım gibi eminim. eskiden uzmanlık alan bir öğretmenle konuştum bize öyle yerlerden puan verdiler ki biz bile nasıl uzman olduğumuza şaşırdık diyor.

arkadaşlar abartmayın. mebin yayınladığı örnek sorulardan geçemeyecek adam herhalde yoktur. varsa da bu zekayla nasıl öğretmen olarak atanmış o araştırılsın? ben şahsen bu sınavdan 100 alacağıma inanıyorum. tabi örnek soruların zorluk derecesinde sorular çıkarsa. seçim arifesinde hükumet de sınav yapıp öğretmeni geçirmemekle kendi ayağına sıkar. rahat olun bu sınava giren herkes uzman ya da başöğretmen olacak. bundan adım gibi eminim. eskiden uzmanlık alan bir öğretmenle konuştum bize öyle yerlerden puan verdiler ki biz bile nasıl uzman olduğumuza şaşırdık diyor.
Kesinlikle hocama katılıyorum.Formalite bir sınav olacak ve diğer meslek grupları da öğretmenlere zam verdiniz kardeşim bize yok mu derse ben öğretmenlerimi sınav yaptım başarılı oldular hak etti diyecekler...

Hocam senin esprin üzerine değil de @birarti1 hocamızın iyi niyetle sınavın biraz gevşek olabileceği beklentisi üzerine gelişti konu. Bu vesile ile de sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Herkesin 70 i geçtiği bir sınav olur inşallah. Ne kadar sınava karşı olsak da sınav yarın yapılacak sonuçta. Bol şanslar herkese.
Aynen ben de tüm meslektaşlarıma başarılar diliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Öyle ki bizden sonra (gelecek yıllardaki) sınava girecek meslektaşlarımızı da düşünerek sınav karşıtı olsam da sınav illaki olacak. Nasibimiz kısmetimiz bol ve bereketli olsun diyelim. Bir tek meslektaşımın bile onuru incinmesin diye yazdım şimdiye kadar yazdıklarımı. Bir öğretmen arkadaşımın şerefi benim şerefimdir gözüyle baktım hep. Artık bu saatten sonra ne desek boş.

2023 yılına uzman/baş öğretmen olarak başlamak ümidiyle...

Şunu da yazayım da içimde kalmasın. Bu sınavın kaldırılması için mücadele veren herkese şahsım adına çok ama çok teşekkür ederim.

Ama yapabileceği bir şeyler olup da hiç bir şey yapmayanlar var ya, işte onlara hakkımı helal etmiyorum. Allah'a havale ediyorum.

Buradan yönetici arkadaşlara da şunu söylemek istiyorum: Eğer paylaşımlarımız ile sizleri de zor durumda bıraktıysak ve zahmet verdiysek kusura bakmayın lütfen. Hakkınızı helal edin. Sağolun varolun. İyi ki varsınız ve iyi ki BBNET var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri