Tek tıkla e-okul resimleri hazır-133x171 px

Kodla Büyü
win7 de çalışıyor eline sağlık, 50 kb altında kalıyor onun içinde bir çözüm düşünmeli

kaan2334' Alıntı:
hocam xp de çalışıyor ama fotolar 20-25kb seviyesinde
sistem 50kb altını kabul etmiyor
Gerçek fotoğraf çekimlerinde 50 kb aşıyor diğer normal boyutlu resimlerde boyut orantılı olarak düşüyor. Şuan kullandığım damlacığın en iyi kalitede resmi kaydetmesini sağladım ama buna rağmen boyutu düşük çözünürlüklü resimlerde istenenden küçük olabilir özellikle netten indirdiğiniz resimler ise onların kalitesi daha öncesinden düşürüldüğünden boyut gene düşük çıkıyor.
Sözün özü kendi çekimlerinizi denerseniz boyut yüksek olacaktır.

Aslında şöyle bir çözümde deneyebilirim boyutu önce çok yükseltip sonra 133x171 px yaparsam belki boyut sorununu da çözebilirim. Bir kaç deneme yaptıktan sonra sonucu bildiririm. :)

arkadaşlar bizim resimlerde arka fon bordo , şimdi yeni yazıya göre hepsini yeniden beyaz mı yapmam lazım, bordo kalsa sorun çıkarmı

Şununla kesin sonuç alabilirsiniz sorun yaşamamanız için boyutunu iyice artırdım. :)

Ekli dosyalar

• e-okul Foto Küçültme.rar
    42.8 KB · Görüntüleme: 198
naczo_neb' Alıntı:
Hasari hocam Norton 360 virüs olarak gördü dosyayı...
Hocam dosya exe olarak çalıştığından Norton zararlı diye algılıyor olabilir. Dosya temizdir gönül rahatlığıyla kullanın. :)

Ellerine sağlık hasari hocam, :)

Fakat çalıştıramadım win 7 64 bit cs3 ile aşağıdaki hayatı verdi. :(

Ekli dosyalar

• ryh.jpg
    ryh.jpg
    57.7 KB · Görüntüleme: 888
albatros44' Alıntı:
Ellerine sağlık hasari hocam, :)

Fakat çalıştıramadım win 7 64 bit cs3 ile aşağıdaki hayatı verdi. :(
Damlacığa sağ tıkla özellikler uyumluluk sekmesinden bu programı yönetici olarak çalıştırı seç, sonra uygula deyip tamam deyin bu şekilde sorunsuz çalışması lazım.

albatros44' Alıntı:
cs6 ile sorunsuz çalıştı hocam, uyumluluk modu cs3 için olmadı, :)
Dosyanın 50 kb geçmesi için dosyayı şişiriyoruz bu sebeple sanırım cs3 te çalışmadı.
Neyseki Photoshopun CS6 lite versiyonu 100 MB artık sorunu böyle çözeceğiz. :)

hasari' Alıntı:
Şununla kesin sonuç alabilirsiniz sorun yaşamamanız için boyutunu iyice artırdım. :)

daha önceki damlacık sorunsuz çalıştı bu damlacıkta hata var, Bir program hatası nedeniyle damlacığı çalıştıramadı diyor, sistem wi7 64 bit, cs4

Photoshop da damlacık oluşturup jpg resimleri 133*171 şeklinde boyutlandırıp uzantısı bmp şeklinde kayıt ettirip, sonra da arkadaşların dediği gibi komut sisteminde ren komuitu ile uzantıları jpg yapınca 66 kb oluyor, hatta bmp yi 32 bit kaydederse 140 kb falan oluyor,

ren komutunu da otomatik yapan bir dosya oluştunduk mu tamadır

Damlacığı denemek için dün gece evdeki bilgisayarda yaptım, şimdi okulda yapamadım :)

tahtakama' Alıntı:
Photoshop da damlacık oluşturup jpg resimleri 133*171 şeklinde boyutlandırıp uzantısı bmp şeklinde kayıt ettirip, sonra da arkadaşların dediği gibi komut sisteminde ren komuitu ile uzantıları jpg yapınca 66 kb oluyor, hatta bmp yi 32 bit kaydederse 140 kb falan oluyor,

Damlacığı denemek için dün gece evdeki bilgisayarda yaptım, şimdi okulda yapamadım :)
Bu damlacık ile boyut sorununu giderdim win8 ve xp de sorunsuz çalışıyor.
Win7 de şu işlemi yapmak gerekiyor:
Damlacığa sağ tıklayıp özelliklere geliyoruz uyumluluk sekmesinden Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin ardından Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir tıklayın gelen pencerede "Bu programı yönetici olarak çalıştır" tekrar seçin uygula deyip tamam deyin. Bu işlemden sonra deneyin çalıştığını göreceksiniz.

hasari' Alıntı:
tahtakama' Alıntı:

Damlacığa sağ tıklayıp özelliklere geliyoruz uyumluluk sekmesinden Bu programı yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin ardından Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir tıklayın gelen pencerede "Bu programı yönetici olarak çalıştır" tekrar seçin uygula deyip tamam deyin. Bu işlemden sonra deneyin çalıştığını göreceksiniz.

Win7 için denedim 23 kb çıktı sizde kaç kb çıkıyor acaba ?

xcrocodilex' Alıntı:
hasari' Alıntı:
tahtakama' Alıntı:

Normalde 50 kb üzerinde çıkması gerekiyor Photoshop sürümünden kaynaklanıyor olabilir hangi versiyonu kullanıyorsun hocam?

girdap08' Alıntı:
xp'de bende de hata verdi.

Şuradaki yöntem şuan işe yarıyor: http://eokulresim.com/yeni-sisteme-gore ... cultme.php

Benim de anlattığım ve de dün gece hazırladığım damlacık ve bat dosyası bu işi yapıyordu aynen 66 kb falan oluyor.

Yada başka şekilde önce jpg resimleri format factory ile bmp yapıp ardından 133*171 boyutuna gitiren damlacık yapmak ve sonra yine komut işlemi ine bmp yi jpg yapmak.

Hasari hocam ilk damlacığı sorunsuz çalıştırdım win 7 ve win 8 de ama en son eklediğin damlacık çalışmadı hata verdi hem win 7 hem win 8 de o yüzden 50 kb ı geçiyor mu göremedim :) geçiyorsa ve hatasız çalışırsa en kolay yöntem senin ki tabiki de :alkis:

hasari' Alıntı:
xcrocodilex' Alıntı:
hasari' Alıntı:
tahtakama' Alıntı:

Normalde 50 kb üzerinde çıkması gerekiyor Photoshop sürümünden kaynaklanıyor olabilir hangi versiyonu kullanıyorsun hocam?

cs2, :(
Okulda lisanslı bu var.

Geri