Tek tıkla e-okul resimleri hazır-133x171 px

Kodla Büyü
Re: Tek tıkla e-okul resimleri hazır (Hemde Tüm Sistemler)

Ve bombayı patlatıyorum. :)

Talepler doğrultusunda tüm sistemler (win8.1,win8,win 7 ve xp) için damlacık hazırladım artık tüm sistemler için kullanabilirsiniz gerekli dosyaları birinci mesajdan indirebilirsiniz.

Re: Tek tıkla e-okul resimleri hazır-2 (Sıcak Sıcak)

hocam bende win7 yüklü indirdim resimler klasörünü dediğiniz gibi damlacığın üzerine sürüklüyorum ama photosop açılıyor hiç bir şey olmuyor. daha önce win xp kullanmıştım amaşimdi bi sorun var.... yardımcı olursanız sevinirim...

123456' Alıntı:
hocam bende win7 yüklü indirdim resimler klasörünü dediğiniz gibi damlacığın üzerine sürüklüyorum ama photosop açılıyor hiç bir şey olmuyor. daha önce win xp kullanmıştım amaşimdi bi sorun var.... yardımcı olursanız sevinirim...
Fotoshopun hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

mustafasangul' Alıntı:
Hocam gayet güzel çalışıyor, çok teşekkürler.
Test ettiğiniz sistemleri yazarsanız memnun olurum.

Adobe Photosop CS4 sürümünü kullanıyoruö hocam..

123456' Alıntı:
Adobe Photosop CS4 sürümünü kullanıyoruö hocam..
CS4 ün portable versiyonunu mu kullanıyorsunuz yoksa normal bir kurulum mu?

123456' Alıntı:
cs4 normal kurulum kullanıyorum.
win7 yönetici izinlerinden kaynaklanıyor.
Dosyayı yeniledim indirip tekrar test edebilir misin hocam? Klasörü sürükleyip damlacığın üzerine bırakın resimler C: dizininde hazır şekilde bekliyor olması lazım.

ben batch image resizeri kullanıyorum o da güzel..tşk. :+1:

hocam action u nasıl exe yaptınız. Action çok kullanırım ama böyle bir şeyi ilk kez gördüm.

Re: Tek tıkla e-okul resimleri hazır-2 (video+ses)

Win7 ve Win8 için sorun yaşayanlar kullanım videosunu izlesinler.
Damlacığa sağ tıklayıp özelliklere gelin altta bu bilgisayarda çalışması engellendi uyarısı varsa bunu kaldırın ardından uyumluluk sekmesine gelin burada da gene aşağıda Bu programı yönetici olarak çalıştır deyin uygula dedikten sonra tamam basıp resim klasörünü sürükleyip üzerine bırakın. Hepsi bu kadar. :)

https://www.youtube.com/watch?v=BcITCqpxrnA

win 8 64 bit üzerinde cs 6 64bit sürüm ile sorunsuz çalıştığı hasari tarafından tarafından test edilip onaylanmıştır :D

hasari hocam dediğiniz ayarları yaptım ama u seferde damlacık photoshop ile iletişim kuramadı uyarısı geldi...

fernandito' Alıntı:
hasari hocam dediğiniz ayarları yaptım ama u seferde damlacık photoshop ile iletişim kuramadı uyarısı geldi...
Güvenlik denetiminden kaynaklanıyor hocam. win7 win8 de bazı bilgisayarlar bu sorunu veriyor. Photoshopun üst versiyonlarında bu sorunun giderilmesini umuyorum. Biraz uğraşma ile çalışıyor ama genede net birşey söyleyemiyorum maalesef. Kullanım videosunu inceleyin orada anlattıklarımı uygulayın. :)

anlattıklarınızı uyguladım photoshop cs 6 yı kullanıyorum ama sorun çıktı.

fernandito' Alıntı:
anlattıklarınızı uyguladım photoshop cs 6 yı kullanıyorum ama sorun çıktı.
"win8 105x120.exe" dosyasına sağ tıkla özellikler sonra uyumluluk sekmesine gel. "Bu programı yönetici olarak çalıştır." seçeneğini seç uygula sonra tamam de. Ardından resim klasörünü bu dosya üzerine sürükle bırak. Bu şekilde sorunsuz çalışması lazım.

Ekli dosyalar

• e-okul.jpg
    e-okul.jpg
    69.8 KB · Görüntüleme: 946

ellerine sağlık hocam çok işime yarayacak ikinci dönem

Hocam e-okul artık; 133x171 pixel boyutunda 50 ile 150 kb aralığındaki resimleri kabul ediyor. Buna yönelik bir çözüm var mı acaba?

Önceki action çok işimize yarıyordu, hasari hocam umarım günceller :)

Yeni boyuta göre ayarlarım. :)

Arkadaşlar şunu test edebilirmisiniz kararlı hale ulaşınca ilk mesaja ekleyeceğim.
İşletim sistemi farklılıklarını atlamak için resimler kendi üzerine kaydedilecek bu sebeple kullanacağınız klasörü başka bir yere yedeklemeyi unutmayın. :)

Yeni halini sonraki mesaja eklediğimden buradaki eklentiyi kaldırdım.

win8 ve xp için testleri yaptım sorunsuz çalışıyor win7 için henüz testleri yapamadım.

hasari hocam win7 kullanıyorum. resim klasörünü damlacığın üstüne sürükledim ama photoshop açılıyor gerisi gelmiyor.

Geri