Tek tıkla e-okul resimleri hazır-133x171 px

Kodla Büyü
Re: Tek tıkla e-okul resimleri hazır

blg_ort' Alıntı:
hasari hocam allah senden razı olsun 1 senedir nerdeyse bu damlacığı kullanıyorum cok kullanışlı cok basit işlerimi cokk ii kolaylastırdı.herkese tavsiye ederim.
Kullanıldığını bilmek güzel. Güle güle kullanın. :)

Gerçekten süper bir program. Hasari hocam ellerinize sağlık :)

yılın paylaşımı , çok faydalı oldu , eline sağlık.

Sistemleri win7 veya Vista olanlar bu işi sanal işletim sistemi kurarak halledebilirler.
windows-isletim-sistemi-f84/sanal-pc-iki-isletim-sistemi-veya-daha-fazlasi-t36404.html
VirtualBox' ı kullanmanızı öneririm.
Dosyalarınıza erişmek için misafir eklentilerini kurup hangi dizinlere erişmek istediğinizi eklemeniz yeterli böylece tüm dosyalarınıza erişebiliyorsunuz.

Bu sadece bir öneri, kullanmak isteyenler için. :)

hocam ben bunu galeri içinde kullanmak istiyorum 470*300 olarak kendim yapabilirmiyim yada nasıl yaparım?

henüz fotoğrafları çekmemişseniz
bu programı kullanabilirsiniz, ama yok çekmişseniz hasari hocamın çalışması daha pratik olacaktır.
celikumit' Alıntı:
E-okula öğrenci kayıtları sırasında ihtiyaç duyduğum bi program. lazım oldu oturup yazdım ve sizlerle paylaşmak istedim. Program web kameranızdan çektiğiniz görüntünün içinden isdediğiniz kareyi çıkarak almanızı sağlıyor. yani photosop vb. programlarla yeniden düzenleye gerek kalmıyor.
buyrun arkadaşlar

softgephotoekran.gif

http://www.soft-ge.com/index.php/progra ... photo.html

http://www.bilgisayarbilisim.net/id...rtre-fotof-cekim-programi-soft-ge-t13865.html

ankcan' Alıntı:
hocam ben bunu galeri içinde kullanmak istiyorum 470*300 olarak kendim yapabilirmiyim yada nasıl yaparım?
Yapabilirsin hocam. Önce action yapmayı öğrenmelisin.
goruntulu-anlatimlar-f193/photoshopta-otomatik-resim-bicimlendirme-video-ses-t31037.html
Bu ders sana faydalı olacaktır. Eğer her sistemde sorunsuz çalışmasını istiyorsan C: dizinine kaydettir. Yok sadece sen kullanacaksan istediğin bir yere kaydettirebilirsin.Bunun ile action yani olayı oluşturduk sıra bunu damlaçık haline getirmeye geldi. Photoshop açıkken dosyaya gel buradan otomotikleştir> Damlacık oluştura tıkla. Burdaki seçeneklerdede senden isim ve action isteyecek onlarıda tanımla işlem tamamdır.

hasari' Alıntı:
ankcan' Alıntı:
Yapabilirsin hocam. Önce action yapmayı öğrenmelisin.
goruntulu-anlatimlar-f193/photoshopta-otomatik-resim-bicimlendirme-video-ses-t31037.html
Bu ders sana faydalı olacaktır. Eğer her sistemde sorunsuz çalışmasını istiyorsan C: dizinine kaydettir. Yok sadece sen kullanacaksan istediğin bir yere kaydettirebilirsin. Bunun ile action yani olayı oluşturduk sıra bunu damlaçık haline getirmeye geldi. Photoshop açıkken dosyaya gel buradan otomotikleştir> Damlacık oluştura tıkla. Burdaki seçeneklerdede senden isim ve action isteyecek onlarıda tanımla işlem tamamdır.

teşekkürler hocam...

teşekürler hocam, ikinci dönem baya işimye yarayacak. sınavlardan önce fotoğrafları değiştirecem...

Teşekkürler hocam , çok faydalı oldu :+1:

Küçülttüğümüz fotoğrafları eokula atabilecek bir yöntem de bulabilsek süper ötesi olurdu.

imacros programıyla falan eokulu aç , resim ekle gibi bir makro kaydıyla denemek lazım.

Hocam, ne kadar teşekkür etsem az kalır, Allah razı olsun, iki dakikada bu işi halletmek gibisi yokmuş:)

İşe yaramasına sevindim güle güle kullanın. :)

dönem bitti bizimkiler eksik fotoğrafları sen tamamla dediler bu gün! bakacaz artık! teşekkürler @hasari :+1:

odabasalparslan' Alıntı:
Hasari hocam sen ne mübarek insansın.Dünden beri site şablonunu inceliyordum bugün de bu konuyu gördüm.(İnşallah çalışıyordur.bu kadar yağ yaktık :) Allah bilgisayarına zeval vermesin...
:++:

Allah razı olsun hocam, beni nasıl bir yükten kurtardınız bi bilseniz. :D

Sayın hocam başarını akdir edemeden geçemiycem! Gerçekten teşekkürler. Yalnız benim bir sıkıntım var; bende photoshop cs4 var ve tarif ettiğin işlemleri yaptığımda photoshop açılıyor ve öylece açık kalıyor. İşletim sistemim win 7, bu konuda yardımcı olabilir misin?

Bir de eğer bunun action şeklinde olanı varsa photoshopa atsak da oradan crop olarak çalışsak olabilir mi?

İlginize, anlayışınıza ve başarınızı bir kez daha takdir ederek, sağlıcakla..

allemgullem' Alıntı:
Sayın hocam başarını akdir edemeden geçemiycem! Gerçekten teşekkürler. Yalnız benim bir sıkıntım var; bende photoshop cs4 var ve tarif ettiğin işlemleri yaptığımda photoshop açılıyor ve öylece açık kalıyor. İşletim sistemim win 7, bu konuda yardımcı olabilir misin?

Bir de eğer bunun action şeklinde olanı varsa photoshopa atsak da oradan crop olarak çalışsak olabilir mi?

İlginize, anlayışınıza ve başarınızı bir kez daha takdir ederek, sağlıcakla..
Olabilir tabi ama eğer kendin yapmak istersen şu dersime bir göz gezdir. Gerekli çalışmaları yaptıktan sonra sonucu sizinle paylaşırım.

Buda eylem dosyası yönetici izinlerinden dolayı kullanıcı dosyaları(Eski adı belgelerim) /Resimler klasörüne bendeki yol şöyle: Hasari (Senin kendi kullanıcı adın)/Resimler kaydediyor.
Şuan kullandığım sistem win8.1 Photoshop CS6 test edersin sorunla karşılaşırsan bildir yardımcı olmaya çalışırım.

NOT:Eylemi yüklemek için ekteki dosyayı indir rardan çıkar Photoshopun üzerine sürükle bırak kendisi eylemlere yüklenecektir.

Ekli dosyalar

• e-okul.rar
    733 bayt · Görüntüleme: 52
Geri