Taslak Kitap İnceleme yapan var mı süreci açıklar mısınız?

Kodla Büyü
bana da henüz çıkmadı hocam. benden sonra eğitime katılan arkadaşım 2. görevini aldı bugün.
Siz ortaokul arkadaşınız lise kademesinde çalışıyor olabilir mi? Ben lise kademesindeyim ve bana da ikinci kez görev çıktı. Ortaokulda olup 1-2 görev alan oldu mu acaba?

O zaman bir soru sorayım. Bir etkileşimli içerikte (sürükle bırak ile boşluk doldurma) cevap anahtarı ve detaylı çözüm olmalı mıdır?

Ben de Erzurum'da eğitime katılmıştım. 3. kez kitap çıktı.

• Beğen
Tepkiler: omd
Merhaba hocam.Hayırlı olsun.Tüm görevlilerin yaptığı inceleme isteniyor hocam.Emin olunan tüm noktaların hata olarak girilmesi gerekli.En son bitiş toplasında özellikle yasası ile ilgili hatalara daha fazla önem verdikleri dikkatimi çekmişti.
Çok teşekkür ederim hocam

Siz ortaokul yıllarında lise kademelerinde çalışıyor olabilir mi? Ben lise kademesindeyim ve bana da ikinci kez görev çıktı. Ortaokulda olup 1-2 görev alan oldu mu acaba?
Ben ortaokul kademesinde çalışıyorum hocam. Ekim ayında Aydın da yüzyüze eğitim aldım ve 2.kez görev çıktı.

• Beğen
İlkokul için başkasından öğrendim: 2643
Ortaokul için kendim hesapladım: 3463
Lise burada da yazıldı: 4229

Ücretlerden %20 gelir vergisi ve binde 7,59 damga vergisi kesildiği anlaşılıyor

İlk sayfada yaptığım hesap %27 için doğru görünüyor
Güncel katsayılarla ne kadar alırız hocam?

Çok yoğun emek gerektiren bir süreç. Sınav görevleri bile 600 TL civarındayken buna verilen emeğin hakkı 5 bin TL'nin çok üzerinde. Arkadaşların da söylediği gibi ücreti için yapılacak bir iş değil.

Bu arada "görüş bildirme" sistemi de hatalı çalışıyor, yüzlerce hata incelenmek üzere bekliyor ama sayfa her yenilendiğinde filtreleme de yapsanız hepsini göster de yapsanız sıfırlanıyor ve yeniden yüzlerce defa aynı işlemi yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bunu düzeltmek için script yazmış bir arkadaşımız varsa, paylaşırsa çok makbule geçer.

Çok yoğun emek gerektiren bir süreç. Sınav görevleri bile 600 TL civarındayken buna verilen emeğin hakkı 5 bin TL'nin çok üzerinde. Arkadaşların da söylediği gibi ücreti için yapılacak bir iş değil.

Bu arada "görüş bildirme" sistemi de hatalı çalışıyor, yüzlerce hata incelenmek üzere bekliyor ama sayfa her yenilendiğinde filtreleme de yapsanız hepsini göster de yapsanız sıfırlanıyor ve yeniden yüzlerce defa aynı işlemi yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bunu düzeltmek için script yazmış bir arkadaşımız varsa, paylaşırsa çok makbule geçer.

Tarayıcınızı güncelleyin ve google chrome kullanın bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Martta başlayıp Nisanda süreç bitti halen ücretlerden haber yok. Ödemeler şu zamana yapılması gerekirdi.

2 Ekim’den sonra incelenmek için yeni kitaplar gelecek.
Sonbaharda yayınevleri tüm alan ve sınıf seviyelerinde yeni taslak ders kitaplarının onay için başvurabilecek:

Tahminimce yaz döneminde bir yerde Mart-Nisan arası inceleme yapılan kitapların itiraz incelemeleri de olmalı. Geçen sene sonbaharda incelenen kitapların itiraz incelemeleri kasım-aralık gibi olmuştu.

Merhaba arkadaşlar, bu eğitimi yüzyüze mi almak gerekiyor yoksa öbadaki eğitim de yeterli oluyor mu?

Tahminimce yaz döneminde bir yerde Mart-Nisan arası inceleme yapılan kitapların itiraz incelemeleri de olmalı. Geçen sene sonbaharda incelenen kitapların itiraz incelemeleri kasım-aralık gibi olmuştu.
Ağustos Eylül gibi kitap atamaları olur o zaman. İtirazlar doğrultusunda.

• Beğen
Merhaba arkadaşlar, bu eğitimi yüzyüze mi almak gerekiyor yoksa öbadaki eğitim de yeterli oluyor mu?
ÖBA'dan sonra yüz yüze eğitime aldılar bizi. Sizde de aynısı olur muhtemelen. Ben mahalli yüz yüze aldım. Uzmanlar Ankara'dan gelmişti. Merkezi yüz yüze eğitim ile alan arkadaşlar da vardı.

Genelde süreç bittikten sonra yani inceleme süreci bitiminden 1.bucuk ay sonra yatıyor. Tahminim. 15-30 Haziran arası ücretleri yatırırlar. Benim izlenimim bu
Hocam itiraz süreci daha olmadı sanırım sanki temmuza kalacak gibi duruyor.

ÖBA'dan sonra yüz yüze eğitime aldılar bizi. Sizde de aynısı olur muhtemelen. Ben mahalli yüz yüze aldım. Uzmanlar Ankara'dan gelmişti. Merkezi yüz yüze eğitim ile alan arkadaşlar da vardı.
Mahalli yüzyüze çok güzel seçenekmiş, takip ettiniz herhalde değil mi hocam? Her ilde vardır umarım. Sadece online ile kitap atamıyorlar yüzyüze de almamız gerekecek. Kitap incelemeyi sevmiştim eğitimi alırken

Geri