Taslak Kitap İnceleme yapan var mı süreci açıklar mısınız?

Kodla Büyü
Sisteme girmek çok problemli daha chrome da bir kere açamadım. Edge dan yapabiliyordum. 2 gündür o da açılmıyor.

Tarayıcı kökenli bir sorun mu acaba yoksa sistemsel mi? Ben incelemeleri Opera tarayıcıda yapmıştım hep. Herhangi bir ciddi sorunla karşılaşmadım diye hatırlıyorum.

Bu değerlendirme görev atamaları senede kaç sefer ve hangi aylarda yapılıyor belli mi?

Bu ve diğer başlıklarda yazılanlarla göre:

-Mart-Nisan ve Ekim-Kasım aylarında ilk incelemeler yapılıyor

-Aralık-Ocak ve Haziran-Temmuz aylarında ise ilk incelemede geçemeyen için itiraz incelemesi var

Sanırım herkese %20 gelir vergisine göre yatmış ücretler:

a) İlkokul taslak ders kitapları için 3.436,55 ₺
b) Ortaokul taslak ders kitapları için 4.467,52 ₺
c) Lise taslak ders kitapları için 5.498,48 ₺

Kitaplar takım halinde olursa, üstteki ücrete %25 ilave edilir

İtiraz kitap inceleme ücretleri yatmış

Son düzenleme:
Lise ve ortaokul toplam 2 kitap 10 bin yatmış. 29000 * maaş katsayısı = 14 bin küsür olması gerekiyordu. Bu kadar kesinti neden olmuş anlamadım.

Gerçi @isikayhan hocamın hesabına göre bir lise bir ortaokul kitabını toplayınca 9966 ediyor. Sorun da yok gibi. Bilemedim :)

Taslak Ders Kitabı İnceleme ve Değerlendirme Uygulamaları Semineri- Erzurumda 3 gunluk semıner mesajı geldı bir işe yarar mı kı bosuna masraf hıc kıtap atanmadı kac yıldır

Önceden incelediği kitaplar için yeniden e-posta alan var mı? Bana aşağıdaki* gibi bir e-posta gelmiş, eğer aynı seviye aynı ders farklı kitapsa zamansızlık sebebiyle reddedeceğim, aynı kitapsa katlanıp son inceleme yapabilirim.

Bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşmalarından memnun olurum.

*İncelemiş olduğunuz x taslak ders kitabının y tarihinde ZOOM üzerinden yapılacak olan çevrim içi panel
toplantısına dair bilgiler aşağıda yer almaktadır...

Ekleme: Yeni dönem göreviymiş, çok ağır bir görev olduğu için ve ciddi bir zaman gerektirdiği için almadım. Ama aynı müfredatı inceleyen birinin tekrar aynı müfredatla görevlendirilmesini çok mantıklı buldum. Yeniden aynı müfredatı gözden geçirmek ilk defa bakmaktan çok daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Önceden incelediği kitaplar için yeniden e-posta alan var mı? Bana aşağıdaki* gibi bir e-posta gelmiş, eğer aynı seviye aynı ders farklı kitapsa zamansızlık sebebiyle reddedeceğim, aynı kitapsa katlanıp son inceleme yapabilirim.

Bu durum hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşmalarından memnun olurum.

*İncelemiş olduğunuz x taslak ders kitabının y tarihinde ZOOM üzerinden yapılacak olan çevrim içi panel
toplantısına dair bilgiler aşağıda yer almaktadır...

Ekleme: Yeni dönem göreviymiş, çok ağır bir görev olduğu için ve ciddi bir zaman gerektirdiği için almadım. Ama aynı müfredatı inceleyen birinin tekrar aynı müfredatla görevlendirilmesini çok mantıklı buldum. Yeniden aynı müfredatı gözden geçirmek ilk defa bakmaktan çok daha iyi olacaktır.
Bana da hep farklı seviyelerde farklı kitaplar denk geldi :D Farklı branşlarla ilgili tecrübe kazanıyorum. Biraz yorucu ama seviyorum ben bu işi :)

Temmuz katsayılarına göre %20 gelir vergisine kesintisiyle olası kitap inceleme görevli ücretleri:

a) İlkokul taslak ders kitapları için 4.039,67 ₺

b) Ortaokul taslak ders kitapları için 5.251,58 ₺

c) Lise taslak ders kitapları için 6.463,48 ₺

Kitaplar takım halinde olursa, üstteki ücrete %25 ilave edilir

Merhaba arkadaşar. Taslak Kitap inceleme tecrübesi olanlar hata değerlendirmeleri safhasında taslak kitap görünüyor mu? Ben göremiyorum.

Hata girilen bölümü görebiliyorsunuz. Hata açıklamasını da görebiliyorsunuz. Hataları göster düğmesine tıkladıktan sonra, soldaki kırmızı sayfa numarası yazan kısma tıklayın hocam. Hata girişi yapılan bölüm görünür.

Hata girilen bölümü görebiliyorsunuz. Hata açıklamasını da görebiliyorsunuz. Hataları göster düğmesine tıkladıktan sonra, soldaki kırmızı sayfa numarası yazan kısma tıklayın hocam. Hata girişi yapılan bölüm görünür.
Teşekkürler Hocam. Kitabın bütün olarak görüntülenmemesi değerlendirme açısından kısır olacaktır.

Teşekkürler Hocam. Kitabın bütün olarak görüntülenmemesi değerlendirme açısından kısır olacaktır.
Bu eksiklikleri hep söyledik. Aynı anda iki sayfanın açılamaması sorunu. Gizli sekme ile açıyordum. Bir de kitabı hiç incelemeyen, giriş yapmayan ve toplantıya girip, hastane işim var bahanesiyle hemen çıkan birine de denk gelmiştim. Ve bu arkadaş parasını tam aldı. Düzenlenmesi gereken durumlar var bence de.
Bu arada kitap üzerinde hata girişi yapan arkadaşlar karekodların üstüne değil yanına işaretleme yapsınlar. 2. incelemeyi yapan arkadaşlar işaretlenmiş karekodlara giriş yapamıyor. Yazım hataları da aynı şekilde. Tam üstüne yapılan hata işaretlemeleri yüzünden hatalı kelime görünmüyor. Mutlaka yanına işaretleme yapılmalı.

• Beğen
Tepkiler: omd
Bu eksiklikleri hep söyledik. Aynı anda iki sayfanın açılamaması sorunu. Gizli sekme ile açıyordum. Bir de kitabı hiç incelemeyen, giriş yapmayan ve toplantıya girip, hastane işim var bahanesiyle hemen çıkan birine de denk gelmiştim. Ve bu arkadaş parasını tam aldı. Düzenlenmesi gereken durumlar var bence de.
Bu arada kitap üzerinde hata girişi yapan arkadaşlar karekodların üstüne değil yanına işaretleme yapsınlar. 2. incelemeyi yapan arkadaşlar işaretlenmiş karekodlara giriş yapamıyor. Yazım hataları da aynı şekilde. Tam üstüne yapılan hata işaretlemeleri yüzünden hatalı kelime görünmüyor. Mutlaka yanına işaretleme yapılmalı.
hiç inceleme yapmamış birine tam ödeme yapılması çok saçma hocam. hatta bence verilen görevi yapmadığı için panelistliği bile iptal edilmeli bırakın ücreti tam almayı

• Beğen
Tepkiler: omd
Valla şu ara tam hata tespitlerini inceliyoruz denk geldi. Bir tespitler var aman aman evlere şenlik. Eğitimlerde uyudu herhalde o arkadaşlar :) Neyse çok yazmayayım :) :)

Karekod konusunda Opera ile sorun yaşamadım hocam. Bir deneyin denemediyseniz. Karekodun üzerini komple kapatanlarda bile tıklanıyor.

Karekodlarda tıklama sorunu değil hocam. Kod okumada sorun oluyor. QR kodları tıklama ile çalışmayacak zaten. Kitap basılsıktan sonra öğrenci, veli, öğretmen tarafından QR Kodu okutma ile çalışıp çalışmadığı önemli. Bence sistem çok zayıf. Daha geliştirilmesi gerek çok modül var.
1- Ünitede kadın erkek dengesi sağlanmamış.
2- Ünitede veya kitap bütünlüğünde kız erkek öğrenci dengesi sağlanmamış.
3- Ölçme değerlendirme cevap anahtarı hatalıdır. (sadece hata girilen sayfa görüntülenebiliyor.)
4- Hata görüş bildirmede hataya tıkla, görüşünü yaz sayfayı kapat, diğer sayfaya gir. Arada dönen dişli zaman alıyor. v.s. v.s. v.s.

gibi genel hata tespitleri var. Bence nokta atışı yazılmalı. 75. sayfa ölçme değerlendirme 4. soru cevap şu nedenle hatalıdır. Doğrusu şöyle şöyle olmalıdır. Bir de taslak kitapta bir çok ek var. Görsel kaynakça, ağ bağlantısı (link) kaynakçası, İlişkili Kazanımlar, Metin ve Görsellerin Orjinal Kaynağı, Görsel Özetleyici v.b. bu bağlantılar sayfada "ok işareti" veya başka bir "icon" ile tıklayarak direk kaynağa gidilmeli.

Ekleri indir kazanıma bak. Ölçme değerlendirmeye bak. Görsele bak. Ağ çalışıyor mu bak. Sayfada yazım hatası, anlatım hatası, görsel hatası. lik hatası, örijinallik hatası ... gibi bir birinden bağımsız değerlendirmeler yapmak zorunda kalınıyor. Digital dergi gibi tüm sayfaları görebilmeliyim. Sayfalar arası gezebilmeliyim. Daha aklıma gelmeyenler...

Son düzenleme:
Geri