Taslak Kitap İnceleme yapan var mı süreci açıklar mısınız?

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün mesaj geldi.
Şu şekilde:Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca değerlendirilmek üzere tarafınıza İtiraz Taslak Ders Kitabı atanmıştır.

Daha önce kitap incelemedim. İnceleyen arkadaşların fikirlerini alabilir miyim? Bir de dikkat edeceğimiz başlıklarla ilgili bir resmi içerik var mı pdf gibi?

Hayırlı olsun hocam.Sayfanızda eğitim videoları var bir göz atın yeterli oluyor.Hataları bulup inceleme yapıyorsunuz diğer panelistlerde incelemeyi bitirdikten sonra birbirinizin hatalarını inceleyip görüş bildiriyorsunuz.Katılıyorum kararsızım katılmıyorum diye.Daha sonra zoom üzerinden toplantı ile tüm hatalar yeniden inceleniyor.

İncelenecek başlıkların olduğu dokümanlar var hocam. Kitabına göre fazla zaman alanı da var hızlıca tamamlananı da. Kitap her panelist tarafından her başlıktan incelenmesi isteniyor ama asıl uzmanlığımız elektronik içerikler olduğu için o kısımdan başlayın. Bir kez kabul edin hoşunuza gitmezse bir daha onaylamazsınız

İncelenecek başlıkların olduğu dokümanlar var hocam. Kitabına göre fazla zaman alanı da var hızlıca tamamlananı da. Kitap her panelist tarafından her başlıktan incelenmesi isteniyor ama asıl uzmanlığımız elektronik içerikler olduğu için o kısımdan başlayın. Bir kez kabul edin hoşunuza gitmezse bir daha onaylamazsınız
Hocam itiraz kitabıymış baktım. Burada çoklu ortam incelemesinin dışında bilimsel içerikten itirazlar var. İngilizce kitabı. Bilimsel içerik itirazına biz bakacak mıyız? Branşımla ilgili değil yani.

Elektronik içeriklerle ilgili çok bir itiraz yoktu gözlemlediğim kadarıyla. Diğerlerine de bize çıktığına göre bakacağız diye düşünüyorum. Şöyle bir göz gezdirdim. Henüz işlem yapmadım ama. Bilen varsa yanlış işlem yapmayalım :)

Son düzenleme:
Elektronik içerikler ebaya link verilmiş. Elektronik içeriklerinin büyük çoğunluğu dinleme metni burada nasıl değerlendirme yapabiliriz. Yabancı dil olduğu için anlayamadım. (içerikte ses kalitesi vs. sorunu yok)
Deneyimli arkadaşlara el atsalar sevinirim.

Son düzenleme:
Anlamayı engelleyecek dış ses vb. yoksa sorun yok bence hocam. Metnin doğruluğunu yabancı dil öğretmenleri kontrol eder zaten.

İtiraz Kitap incelemesi normal kitap incelemesi gibi bilemiyorum ama kitap incelemede bir süre veriliyor 1 ay gibi kitabı inceliyorsunuz sonra 1 haftada diğer panelistlerin buldukları hatalara bakıp katılıp katılmadığınızı belirtiyorsunuz. En son da 1 gün sabah 9 10 dan itibaren online olarak diğer panelistler ve bir yönetici ile tüm hatalara bakılarak oylama yapılıyor. En son puanlama açılıyor puan veriyorsunuz kitaba.

Hocam itiraz kitabıymış baktım. Burada çoklu ortam incelemesinin dışında bilimsel içerikten itirazlar var. İngilizce kitabı. Bilimsel içerik itirazına biz bakacak mıyız? Branşımla ilgili değil yani.
Hocam bakmanız isteniyor ama İngilizceniz yoksa bilimsel açıdan incelemeniz zor tabi. Biraz da olsa anlıyorsanız Branş öğretmenleri tarafından bulunan hatalara doğru veya yanlış şeklinde yorum yapabilirsiniz. Hiç bişey yapamam diye şüpheniz varsa kitabı reddebilirsiniz

uymanız ve dikkat etmeniz gereken ilk kural sağda, solda, forumda, nette tarafınız kitap ataması yapıldığını duyurmamak aslında hocam. gizlilik anlaşmasını onayladığınızı unutmayınız....

• Beğen
Tepkiler: omd
Kasım ayında kitapları inceledik.

900 kişilik bir ekip.

6 şar kişilik ekipler kurulup kitaplar atandı.
12. Sınıf felsefe inceledim.

Bizden dönüş yapılanlar, itirazlar atanmış sanırım.

Kasım ayında kitapları inceledik.

900 kişilik bir ekip.

6 şar kişilik ekipler kurulup kitaplar atandı.
12. Sınıf felsefe inceledim.

Bizden dönüş yapılanlar, itirazlar atanmış sanırım.
kitap inceleme süreci nasıl geçti hocam? size de bilgisayar dışı kitap çıkmış. Sadece etkileşimli içeriklerine mi bakıyorsunuz? Yoksa tüm kitabı inceliyor mu tüm üyeler? Bir de ücret konusu nasıl oldu?

kitap inceleme süreci nasıl geçti hocam?
Özveri ile yaparsanız uzun, baştan savma yaparsanız basit.

size de bilgisayar dışı kitap çıkmış. Sadece etkileşimli içeriklerine mi bakıyorsunuz?
Kitapta ki tüm hatalara, çünkü normal hataları kontrol ettik.

Yoksa tüm kitabı inceliyor mu tüm üyeler?
1 bilişimci.
3 felsefeci
1 Türkçe
1 Teknoloji Tasarımcı

Bir de ücret konusu nasıl oldu?
16.000 dediler, henüz yatmadı.

• Beğen
Sağol hocam 16bin herkese paylaştırılacak mı? Herkes 16şar bin mi alacak o net mi :)

Henüz hesaplara yapmadı, bize toplantıda söylenilen

2021 Yılı Kitap inceleme ücreti 15.madde ile şöyle belirlendi:
MADDE 15 - (1) Taslak ders kitaplarını inceleyen paneliste her bir panel üyeliğinde;

a) İlkokul taslak ders kitapları için 10.000
b) Ortaokul taslak ders kitapları için 13.000
c) Lise taslak ders kitapları için 16.000,

• Beğen
Panel kaç saat sürdü katılan arkadaşlar? Çok uzun sürüyor mu? Hangi saatlerde yapıldı

MADDE 15 - (1) Taslak ders kitaplarını inceleyen paneliste her bir panel üyeliğinde;

Hocam o maddenin devamı da var

“gösterge rakamının Devlet memuru aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak
tutarda ödeme yapılır. Kitapların takım olması hâlinde ödenecek ücret %25 oranında artırılır.”

Şu anki aylık katsayısı: 0,333603

Ayrıca gelir vergisi ve damga vergisi kesintisi de olacak mı?
Olursa %27 gelir vergisi ve %0,759 damga vergisi kesilirse net 3855 TL buldum

Son düzenleme:
  • Beğen

Hocam onlar hesaplamada kullanılacak puanlar, nette bakınca kabaca lise için 3000tl çıkıyor.

• Beğen
Hocam onlar hesaplamada kullanılacak puanlar, nette bakınca kabaca lise için 3000tl çıkıyor.

Toplantıda ve seminerde ifade edilen rakam lise kitapları için 16.000
3.000 tl bu iş yapılır mı? Şahsen hayır. Baştan savma yapacaksanız, 5-10 hata bulup, toplantıyı iş olsun diye katılacaksanız o başka.
Ben 160 küsür hata bulmuştum, felfefeci arkadaş 200 küsür. Teknoloji tasarımcı 15 tane ......

• Beğen
Geri