SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
3 farklı eyleme katılıp bağırıp çağırıp eve geldim. çok eğlenceliydi. müdür yardımcımız da vardı. 8-10 kişi katıldık eyleme. içim huzur dolu...

Taksimdeydik bizde.. Okulda katılım %70 lerde idi... Eyleme katılmayan arkadaşlar zaten öğretmenliği genelde 2. iş olarak gören arkadaşlar.. Dersane ye ortak olanlar çalışanlar vs.. Eski okulum 90 kişilik okuldan sadece müdür ile 2-3 öğretmen katılmamış .. Hatta eğitim-sen li arkadaşlar bu işyerinde grev vardır pankartı asmışlar okula.. :) Valla çokta rahatladım.. Hangi sendika üyesi olduğumuzun pek önemi yok... Önemli olan tepkiyi verebilmekti.. Bu tepkinin verildiğini düşünüyorum.. Ama karşımızdaki muhattabın ne kadar çirkinleşebileceğini bildiğim için pek bir şey değişeceğini sanmıyorum(bkz. sn. Babacan'ın açıklamaları)

Ama kuş gibi hafifledim.. En azından ilk eylemimi yaptım ve bundan sonra eylemlere katılım için daha fazla katılım göstermeye gayret edeceğim... Eyleme fiiili olarak katılan ve iş bırakan tüm öğretmen arkadaşlara tşk. ler.. Katılmayanlarıda kendi vicdanları ile başbaşa bırakıyorum....

okula birtek ben gitmedim herkes tam kadro okuldaymış.Küçük bir ilçe zaten eylem yapsan ne yapmasan ne mantığında herkes.Öğleden sonra anaokulu gösterisi vardı kot pantolon vs sivil gittim acayip özel hissettim kendimi : ))

Enver Paşa' Alıntı:
bizim okulda 20 kişi okulda derse girmedi ama eğitim birciler derse girdi

Sabah 1-2 ders sınav yapmaya girenler olmuş, okul zaten sabahçı ama okulumuzda EBSlisi, TESlisi, diğerl sendika üyeleri de erkeklerin tamamı işi bıraktı meydandalardı,, bayanlarında birkaç tanesi.
Kayseri için konuşuyorum; en kalabalık öğretmen grubu EBS'nin di, sadece öğretmenler olmasına rağmen belki en kalabalık sendikada olabilir, karşı karşıya iki meydan da iki grup olarak ayrı ayrı eylem yapılmaya başlandığı için bölünmüşlüğe herkes kızmıştı ama kendi basın açıklamalarından sonra kamusen alanına onlarda birleştiler, Eğitim Sen'e çok şaşırdım, onlarda çok kalabalık geldiler. Kayseri'de birçok okul tamamen tam kadro iş bırakmış arkadaşlardan duyduklarımıza göre...

EBS, TES, Eğitim-İş, eğitim-sen daha ne varsa ocular şucular diye kimseyi ayıramam, benim gördüğüm bu eyleme sahip çıkıldı ama tutar mı ?

34 ogretmenli bır okulda idarecier dahil 5-6 kişi kaldı. katılım guzeldi. bugun eyleme gitttim yarın da malum sendıkadan istifa ediyorum. dun de 4 kışı istifa etmiş...

kendimle gurur duydum bugün,
benim gibi birini meydanlara indirdilerse hükümet utansın,
tüm sendikaların bir arada(ilk defa) olmasına çok keyiflendim bugün.

ben de gitmedim...içimdeki asi ruh canlandı birden...bu arada sendikalıyım...

Cesaretle ilgisi yok bence herkesin eyleme katılması gerekli... Sesim düştü:))

Greve destek olmayan arkadaşlar konuşupta greve köstek olmasınlar bari. Saygı duyuyorum katılıp katılmamak kararı sizin ama sonra burda meslekle, haklarla ilgili sızlanmayın lütfen artık...

Saat 09:30 da okulda buluştuk çayımızı içtik ülkenin sorunlarını çözmeye çalıştık :d saat 11:00 de nevşehir hükümet konağının önünde eyleme hep birlikte katıldık. Türk eğitim-sen ve eğitim iş aynı anda meydandaydı. Diğer sendikalar 1 er saat aralıklarla eyleme devam edecekmiş. 4 sendika birleşip aynı anda eylem yapmayı bile beceremiyoruz hayret bişey..

:++: :tr: :++:
sendikalar ortak sorun üzerinde ortak bir günde (topanma alanları ve zamanları farklıda olsa) eylem yapabildi.
sendikalaşma bilincinde önemli bir adım bence. Tebrikler (bu arada kendimide kutlamalıyım :) )

şu eylemin % 1 ini formatörler olarak biz yapsak 4*3 netleşmeden MÜKEMMEL OLACAK ama maalesef hiç güvenmiyorum FORMATÖRLERE . . .
yine sendika çagrısı ile belki buluşabiliriz ama sendiklarda sadece formatör öğretmenleri için taşın altına elini atacaklarını pek sanmıyorum ..
bizlerin geleceği için sadece resmi sitelerinde yazılar görebiliriz :sleep:

antalya merkezden bildiriyorum, bizim okulda da her sendikadan katılım vardı. her sendika kendi binasının önünde toplanıp Cumhuriyet meydanına doğru yürüyüş yapacaklardı diye biliyordum ama polis sendikaları buluşturmadı, Cumhuriyet meydanına sokmadı kimseyi, TES Kışlahan önünde, Eğitim iş Üç kapılarda, Eğitim sen ise Atatürk parkında durdurularak basın açıklaması yapıldı, keşke birleşilebilseydi daha etkili olurdu. (Ebs tam nerde toplandı bilmiyorum :)

tabi ki grevdeyiz, gitmedik okula. bizim okulda yarıdan fazlası katıldı. tek tük katılmayan oldu greve ama olsun öyle korkak parazit her yerde olur...

bu eyleme destek veren kamusen, kesk, eğitim iş ve memursene inat eylem katılan eğitim bir sene teşekkür ediyorum. sendikalı sendikasız bu eyelem destek veren herkese teşekkür ediyorum. sendikası olupta eyleme katılmayan öğretmenlerde sendikadan istifa etsin sendika 3 ayda bir 45 tl alma yeri değildir. birileri saatlerce güneş altında eylem yaparken birileri umursamıyorsa onlar kendilerini sorgulasın.
bu gün sendikacılık tarihinin en önemli olaylarından biridir.

bizim orda bütün sendikalar ortak eylem yaptı okullarda en fazla 3-4 öğretmen kaldı tek üzücü nokta müdürlerde katılım %10 u anca buldu ama öğretmenlerde %90 bir katılım vardı
öğretmenlerin bu kadar aşağılandığı ve itibarsızlaştırıldığı bir dönemde bu eylem süper oldu katılan herkese teşekkürler

Okulumuz ve çevre okullar %100 katılımla iş bıraktılar, tabii ki bir işe yaramadı ama tepkisiz de kalmadık. Tüm sendikaların eylemine de katıldık.

Tokatta yağmurda son ana kadar bekledik. benim sendika basın açıklamasını bitirmişti. yağmur yağınca dağıldılar. türk eğitim sen ve eğitim senle devam ettim. iki sendikanın bayrakları birleştirip altına girdik. çok anlamlı oldu. Yağmurda bizimle duran ve tamamen ıslanan arkadaşları alkışlıyorum. :alkis: görünüşe göre bu iş büyüyecek ve ankaraya toplanacağız.

türk eğitim sen li olarak bende katıldım eyleme. okula gitmeden sendika önünde toplanıp yürüdük. fakat eğitimciler olarak (tes,kesk,eğitimbir) öğretmenlerin sorunlarını dile getirebilseydik keşke. zamanla o da olur inşallah.

Ben ve sağlıkçı olan eşim gitmedik bugün işe. Bizim okuldan haber aldığıma göre sabahçı 28 arkadaştan 4 kişi okula gelmiş. Öğleden sonra 22 kişiden 2 kişi gelmiş.

eğtğmbirsenli olarak türk eğitim birsen bayraklarıyla kızılayı sıhıyyeyi gezip ardından da okuldan katılımcı arkadaşlarla mangal yapmak büyük zevkti :D

eylem75' Alıntı:
mfk' Alıntı:
eylem75' Alıntı:
yanlış anlamalara meydan vermemek için ayrı bir üyelikle yazıyorum mesajımı:
Konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum artık. Sormak istiyorum Ey Eylemci Arkadaşlar ve o nadide sendikaları!
"Bakan bey eğitimcilere hergün ayrı bir hakaret ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşlarınız 15 sene okuyup ücretli öğretmenliğe mahkum edilirken hangi eylemi yaptınız?"
"Meslektaşlarınız eşinden ayrı aylar seneler geçirdi, bu hanginizin umrundaydı?"
"Alo 147 utanç hattı doludizgin devam ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşınız dövülürken bıçaklanırken hangi ...-sen olarak eylem yaptınız? Eylemi bırakın bakanınız çıtını çıkarmadıda o muhteşem sendikalarınız ne işe yaradı? (bugünde çok yarayacaklar eminim(!)"
Ve işte işin ucu para denen o iğrenç kağıda gelince mi aklınız başınıza geldi?
Yukarıda saydıklarımı size reva görenlerden ne bekliyorsunuz ki eylem yapacaksınız?
Oturup oturup gelirsiniz başkada olacak birşey yok bakın da görün. hakem de 0,25 daha verir % 3.75'de bağlarsınız olayı.
Parayı bırakın bir kenara da önce onurunuz için eylem yapın. Ve bilin ki zam yada para onur demek değildir! İnsanlara, onurunuza saygı göstermeyi öğretirseniz zaten para için eylem yapmanıza da gerek kalmaz bunu da bilin.
Tüm bunların sebebini de biliyorum. Herkes kendini düşünüyor çünkü. Atanamamak seni ilgilendirmiyor, 147 ile ilgin yok kuzu gibi adamsın zaten, dövülen bıçaklanan sen değilsin ki eylem yapasın, hakaret kesinlikle sana yapılmıyor öyle değilsin çünkü sen, ama paraya gelince iş herkes dertleniyor birden nedense.
Aslına bakarsanız buna da şaşırdım zira çoğunuz o enfes tabirle "çift maaş"sınızya zam mam istemezdiniz çoktu paranız, öyle diyordunuz öğretmen odalarında.(tek maaşlar düşünsün bizim tuzumuz kuru tabirini çok duydum sizlerden)
Sizi bilmem ama artık ama benim midem bulanıyor herkesten ve herşeyden. Kimseyi samimi bulmuyorum, bulamıyorum...

bu sadece para eylemi değildir. Benim kazandığım para umrumda değil. ek gelirlerim var gül gibi geçinip gidiyorum ama meydandayım bugün. Ben mesleğimin onuru için gidiyorum. Maksat bir arada bir bütün olalar yüksek ses çıkarmak. Bunu da anca kitlesel eylemlerle yapabilirsiniz.
yapma hocam ya düz mantık düşün derine de dalmana gerek yok. bunca haksızlıkta ses seda yok zam oranını beğenmeyince eylem. sadece ve sadece para için bir eylem. o nedenle onurluda bulmuyorum. para için meydana çıkmam ben. para lazımsa bana kimseden dilenmem.

Geri