SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
EYLEM 75 ÇOK HAKLI O KADAR ÖĞRETMENE ŞİDDET UYGULANDI HİÇ KIMSENIN ÇITI ÇIKMADI.ÇÜNKÜ SIRA DAHA BİZE GELMEDİ.BUGUN ONLARA YARIN BİZE.

eylem75' Alıntı:
yapma hocam ya düz mantık düşün derine de dalmana gerek yok. bunca haksızlıkta ses seda yok zam oranını beğenmeyince eylem. sadece ve sadece para için bir eylem. o nedenle onurluda bulmuyorum. para için meydana çıkmam ben. para lazımsa bana kimseden dilenmem.

öğretmenin onuruyla oynayanlar için hiç eyleme katıldı mı? öğretmen dayak yerken eyleme katıldın mı? öğretmene bu para çok bile diyenlere karşı eylem yaptın mı? öğretmen ne iş yapıyor diye dalga geçenlere karşı ne yaptın. bu gün sadece para meselesi değil bu gün bütün sendikaların birlik ve beraberlik günüdür. bu anlaşmada sadece para yok özlük hakların iyileştirilmesi konusundada bir çok adım atılması isteniyor.

eylem 75 hiç gündemi ve sendikaları takip etmiyorsun hiç haklı bir sözün yok
söylediklerinle ancak senin gibi oturduğu yerden eleştiri yapanlara avuntu olursun

söylediklerinin hepsi içi eylem yapıldı sen o eylemler yapılırken neredeydin? tabii öğretmenler odasında atıp tutuyordun.

şimdide katılmadın suç bastıracağını sanıyorsun

senin ve senin gibi lerin artık şikayet etmeye hakkı yok mesleğe başladığından beri camia için ne yaptın sorarım?

hangi haksızlık karşısında dur diyebildin sorarım.

Enver Paşa' Alıntı:
eylem75' Alıntı:
yapma hocam ya düz mantık düşün derine de dalmana gerek yok. bunca haksızlıkta ses seda yok zam oranını beğenmeyince eylem. sadece ve sadece para için bir eylem. o nedenle onurluda bulmuyorum. para için meydana çıkmam ben. para lazımsa bana kimseden dilenmem.

bir kere sen mert bir insan olsaydın başka bir isimle girip burada yazı yazmazdın kendi nickinle yazardın bunları. sen daha önce hiç eyleme katıldın mı hangi eylemlerin yapıldığını biliyor musun afedersin ama ot gibi yaşamışsın dünyadan haberin yok şimdi kalkmış bu insanların yaptığı eyleme karşı geliyorsun. "para lazımsa bana kimseden dilenmem" demişsin, merak etme bizde dilenmiyoruz. senin maaşını 700 tlye çekmek lazım nasıl olsa sen para için hakkını aramazsın.

Türk Eğitim Senliyim. Eğer bu sefer de kesin bir duruş sergilemeseydik sendikamdan istifa edecektim.Mersinimle birkez daha gurur duydum.Her zamanki gibi dik duruşunu gösterdi.Kendisi de memur olan polisler arkadaşlarımızı copladı, biber gazı sıktı, su sıktı sanki karşılarında vatan haini var. Oysa karşılarında onlarında çocuklarını (ki çoğu şımarık ve tembel) eğitmeye çalışan emekçiler var, Mustafa Kemalin Askerleri var. Bu grev elbette hükümetin tavrını değiştirmeyecek ama en azından bu ülkenin bir tek kendi malları olmadığını anlamalarına vesile olacak umarım. Eyleme katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

xsentius' Alıntı:
Okuldayım şimdi az sonra gideceğim sevk alacağım bende Eğitim bir senliler full kadro okulda gitmeyede niyetleri yok :mrgreen:
Eğitim bir sen genel merkezi eylem çağrısı yapıyor ama kendi üyesi bile takmıyor adamları yada takıyor ama göstermelik çağrı göstermelik eylem üyelerine de işinize bakın diyor. sonuçta birşey yaptık diyeceklerya.

hamur07' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
Okuldayım şimdi az sonra gideceğim sevk alacağım bende Eğitim bir senliler full kadro okulda gitmeyede niyetleri yok :mrgreen:
Eğitim bir sen genel merkezi eylem çağrısı yapıyor ama kendi üyesi bile takmıyor adamları yada takıyor ama göstermelik çağrı göstermelik eylem üyelerine de işinize bakın diyor. sonuçta birşey yaptık diyeceklerya.
aslında burda bir gerçek yatıyor. eğitim birsenin bir çok üyesi hükmeti çok sevdiklerinden bu sendikaya üye yani hükümet hatırına üye durum bu olunca hükümete karşı gelmek istemiyorlar.

isbb80' Alıntı:
Türk Eğitim Senliyim. Eğer bu sefer de kesin bir duruş sergilemeseydik sendikamdan istifa edecektim.Mersinimle birkez daha gurur duydum.Her zamanki gibi dik duruşunu gösterdi.Kendisi de memur olan polisler arkadaşlarımızı copladı, biber gazı sıktı, su sıktı sanki karşılarında vatan haini var. Oysa karşılarında onlarında çocuklarını (ki çoğu şımarık ve tembel) eğitmeye çalışan emekçiler var, Mustafa Kemalin Askerleri var. Bu grev elbette hükümetin tavrını değiştirmeyecek ama en azından bu ülkenin bir tek kendi malları olmadığını anlamalarına vesile olacak umarım. Eyleme katılan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.

:+1: :+1:

Enver Paşa' Alıntı:
hamur07' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
aslında burda bir gerçek yatıyor. eğitim birsenin bir çok üyesi hükmeti çok sevdiklerinden bu sendikaya üye yani hükümet hatırına üye durum bu olunca hükümete karşı gelmek istemiyorlar.
:alkis: :alkis:

blackrose' Alıntı:
söylediklerinle ancak senin gibi oturduğu yerden eleştiri yapanlara avuntu olursun

söylediklerinin hepsi içi eylem yapıldı sen o eylemler yapılırken neredeydin? tabii öğretmenler odasında atıp tutuyordun.

senin ve senin gibi lerin artık şikayet etmeye hakkı yok mesleğe başladığından beri camia için ne yaptın sorarım?

hepsini takip ettim eylem felan olmadı. asıl bizim var şikayet etmeye. hepimizi konu açılınca öğretmen camiası çok uslu tepkisiz diye dert yanmıyor muyuz

tüm öğretmen arkadaşları tebrik ediyorum..bugün bizim okuldada 50 kişiden 40ı eyleme katıldı...hükümet artık bişeylerin yanlış gittiğini görmeli....
sendikalardan istifalar başlamış ..

ben gösteremedim bu cesareti bakandan korktum mazallah yarın zenci öğretmen getirtir.Cephede bile bu kadar korkmamıştım.İtiraf edeyim dedim korktum arkadaş.

Bir Türk-Eğitim Sen üyesi olarak okula gitmeyip eyleme katılarak kendi üzerime düşeni yaptım...
Biz haklarımızı almak için gerekli olanı yaparken, kendi üzerine düşen görevleri yapmayanları da kınıyorum...

Buzkırıcı' Alıntı:
bir çevre inceleme planı hazırladım imzalattım verdim doğru pikniğe çocuklarla :)
4+4 dünden anlaştılar siz meydanlara inin haber olsun memurlara da bu hak verildi millet görsün diye.ek ödeme olmadıktan sonra sendikanın tatile yaklaşıldığı günlerde derse girsen ne olur girmesen ne olur okulda mısın tamam.
Ayrıca şu an bir ebsli öğretmen okulda adam gitmiyor bile
Arkadaşım benim anladığım kadarı ile görev başındaymışsınız zaten.Yanlışmıyım?

eşimle ve arkadaşlarla taksimdeydik çok güzeldi kabalıkta güzeldi
okulda da ücretli arkadaşlar ve 1-2 kişi varmış.

eşim 6 aylık oğlum ve de kaynanam mitinge gittik ,daha önce bireysel miting yapıyordum ama ailecek miting yapmak daha zevkli oluyormuş :D

hocam sendikalı olmasam da 14 senedir girmediğim iş platform kalmadı bu işleri kurulan teorileri öğretmen üzerine oynanan oyunları artık ezberledm.
Siz sağolun varolun gittiniz yerimize.Hükümet sevindi memurlara verilen hakkı kullandılar bu yasal birşeydir diye ama elde var sıfır.Herkes ek ödemealdı biz alamadık artık yetkili sendika uçurumdan atsın kendini.ne diyeyim bu işler böyle.

eylem75' Alıntı:
blackrose' Alıntı:

hepsini takip ettim eylem felan olmadı. asıl bizim var şikayet etmeye. hepimizi konu açılınca öğretmen camiası çok uslu tepkisiz diye dert yanmıyor muyuz

iyide dostum tepkini burada bize mi gösteriyosun. tepki alanlarda gösterilir biz zaten sıkıntısı olan tarafız bize tepki koysan ne koymasan alemsin valla :puhaha:
yanlış takip etmişsin hepsi ile ilgili eylem oldu.

isbb80' Alıntı:

hocam sendikaları karıştırdın galiba Türk eğitim sen her zaman dik duruşunu göstermiş bir sendika.

egitim bir sen ilk defa tepki koydu.

Bugün eyleme gittim. Misafirim vardı. Onuda aldım gittim. Gitmeyen arkadaşlar
Gölge etmeyin yeter..

formatör değilim dersim yoktu sabah 8 de kalktım eyleme gittim ama emin olun dersim olsaydı bile gidecektim. Tüm sendikalar bizim burada biraradaydı güzel bir görüntüydü :)

Sorun eylemsizlikte ve bunu oturduğu yerden hak sahibi olabileceğini düşünen kişi ya da kurumlar da !
Geçenlerde bir tartışma programı izliyorum ve adamın biri çok güzel bir örnek verdi.
A: Amerika emperyalist olmasına rağmen yasaları falan çok özgürlükçü....
B: Amerika'da insanlar bu hakları oturdukları yerde mi kazandılar, bunları kazanmak için çok kan kaybettiler !

Yani demem o ki ; dünya pek adaletli değil, hele siyasiler hiç değil, biz oturduğumuz yerde ancak haksızlıklara karşı söylediğimiz kuru laflarla yetiniriz. Ama eylemle en azından sosyal adalet için gözle görülür bir tepki ortaya koyarak, diğer insanların ya da medyanın ilgisini çekerek birilerinin bu hak arayışı için çözüm üretmeleri için bir kıvılcım oluruz.Toplum olarak birçok şeye eyvallahımız var ama haksızlığa karşı da olursa ; artık bundan sonra size bir haksızlık yapıldığında hak aramamalısınız . Çünkü sizin buna hakkınız yoktur artık. Çünkü hak verilmez,alınır !

Şu battı batacak denilen Yunanistan'da bile öğretmen maaşı 5000 tl nin üzerindeyken ; bizim başbakan çıkmış eğer zammı sendikaların istediği gibi verirsek Yunanistan gibi oluruz diyor ! Sonra ekonomi süper gidiyor yalanları... Bu ülke de birşeyler düzgün gitmiyor ve gitmesi için de tek çare biziz arkadaşlar...

Eyleme katılan arkadaşları kutluyorum. Katılmayanları da görüşleri ne olursa olsun sadece olması gerekenleri, doğruları bir daha gözden geçirmeye davet ediyorum. saygılar,sevgiler...

bugün eylemdeydik. kalabalıkta baya fazlaydı. gerçi 3 sendika da ayrı ayrı saatlerde ayrı ayrı yerlerde yaptı grevi ama olsun yine de güzeldi.

ha bu eylem sonunda ek ödeme aldık mı? alırmıyız o ayrı konu. safımız belli olsun yeter. :) ve tabi en azından üstüne düşeni yapmış olmanın verdiği bir vicdani rahatlık var üzerimde :)

Mücadele etmezsen kazanamayacağın kesindir. Her mücadele eden kazanamasa da kazananlar daima mücadele edenlerdir.

Geri