SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
muhalif sendikaların ortak hareket etmesi uzun vadede daha geniş kapsamlı hareketler için fikir veriyor.Bugün insan onuru,öğretmen onuru için iş bırakanlara selam olsun;
bi tarafı yemeyen iktidar yakalarını da eylemde kullandığımız flama sopalarını hediye ediyorum.
saygılar

Bizim okulda en sağcısından en solcusuna, 3 büyük sendikanın hangisinde olursa olsun hiçbir öğretmen katılmadı.

Katılan tek öğretmen sonradan o da, Eğitim Bir Senliydi.

Ama dostlar alışverişte görsün.

Katılmayan kişileri itham ederken veya yaftalarken biraz usturuplu olun.

Ben eylemimi sandıkta yapacağım. Dün eylem yapan tüm eğitim birseli arkadaşlara eylemlerini sandıkta yapmaya davet ediyorum. Diğerlerine de.

Sandıkta ihtar çekemeyen, babasının oğlu gibi elin oğluna bağlanmış adam eylem yapsa ne olur, derse girmese ne olur?

Bu diğer partiler için de, eyleme katılıp diğer partileri babalarının partisi zannedenler için de geçerli. Sadece bugün iktidarda olan parti için değil.

okulumuzda her okulda olduğu gibi farklı görüşten arkadaşlar var ama herkes katıldı bizim için gayet güzeldi :alkis: :alkis:

Eyleme eşimle birlikte katıldık.
Öğretmenlerin bir arada hepsinin katılabileceği bir eyleme katılmamalarını hiç bir şekilde açıklama yapmaya uğraşmasınlar.

Farklı düşüncelere sahip insanların ortak dertler konusunda olaysız bir eyleme katılıp tepki göstermemeleri nasıl açıklanır bilemiyorum.
Öğretmeler dayak yiyor, öldürülüyor ses yok...
Öğretmenlerin özlük hakları bir bir gidiyor ses yok...
Ek ödemede öğretmenlere haksızlık yapılıyor ses yok....
Öğretmenliğin saygınlığı her geçen gün bilinçli bir şekilde yok ediliyor ses yok...
Öğretmenlik özelleşme yolunda birer işçi olmaya gidiyoruz ses yok...
Bir arada hareket etmekten yoksun bir topluluğuz
halen forumlarda sadece birbirimizi yiyoruz
aynı zamanda bugün okulda gelmeyenlerle gelenler birbirleriyle dalga geçiyor...

bakanın yaptığı açıklama işe son noktayı koymuştur tartışmanın lüzumu yok bence, öğretmenlerin hiçbirine yasal işlem başlatılmayacaktır dedi..bu ne demek bilen var mı? hepinizin en doğal hakkıdır istediğiniz eylemi yapın ama biz bildiğimizden vazgeçmeyeceğiz... yani bu iş artık doğallaştı.. Münazara gibi önce bir taraf konuşuyor sonra bir taraf... Yalnız bunun bir farkı var, bir tarafın eli daha kuvvetli, istediği zammı yine verecektir... Bu ustalık dönemi, herkese hayırlı olsun.. Bakın daha neler göreceğiz neler? memurlara zam için protesto yapan memurlara, başka bir memur olan polis biber gazı ile, panzerlerle müdahalede bulunuyor... Size zam yapacağına yarın polislere 300 lira da ek ödeme verir olay biter...

güzel bir eylem oldu bundan sonrada inş ortak karar alıp uygular sendikalar.

bakın sene 2005 bir öğretmen maaşı 700 tl et in kilosu 10 tl ile 70 kg et alabiliyorken
2012 de maaş 1632 tl etin kilosu 32 tl 51 kg et alabilecek durumdayız ..
alım gücü nasıl düşüyor hesap edin artık ....

laboratuarın tek anahtarıyla birlikte dün akşama kadar eylemdeydim. yanlız arkadaş millet halinden memnun katılım azdı bence. kayseri de gördüğüm kadarıyla

tolgahan0010' Alıntı:
laboratuarın tek anahtarıyla birlikte dün akşama kadar eylemdeydim. yanlız arkadaş millet halinden memnun katılım azdı bence. kayseri de gördüğüm kadarıyla

kayserililer parayı sever diyebiliyordum ama :)

Ben ve eşim dün okula gitmedik. Ama bugün okula gelince öğrendim ki okulumdan eyleme katılım çok az olmuş.

bende katıldım okula gitmedim öğretmenlik mesleğini bu hale getirenler görsün diye. okulumuzda sınıf öğretmeni arkadaşlar daha çok katılmışlar eyleme, branşçılar okula gelmiş geneli.hak ettiğimiz değer verilene kadar iş bırakılsa keşke.... :idea:

2011bilgisayar' Alıntı:
eylem75' Alıntı:
mfk' Alıntı:
eylem75' Alıntı:
yanlış anlamalara meydan vermemek için ayrı bir üyelikle yazıyorum mesajımı:
Konuşmayayım diyorum ama dayanamıyorum artık. Sormak istiyorum Ey Eylemci Arkadaşlar ve o nadide sendikaları!
"Bakan bey eğitimcilere hergün ayrı bir hakaret ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşlarınız 15 sene okuyup ücretli öğretmenliğe mahkum edilirken hangi eylemi yaptınız?"
"Meslektaşlarınız eşinden ayrı aylar seneler geçirdi, bu hanginizin umrundaydı?"
"Alo 147 utanç hattı doludizgin devam ederken neredeydiniz?"
"Meslektaşınız dövülürken bıçaklanırken hangi ...-sen olarak eylem yaptınız? Eylemi bırakın bakanınız çıtını çıkarmadıda o muhteşem sendikalarınız ne işe yaradı? (bugünde çok yarayacaklar eminim(!)"
Ve işte işin ucu para denen o iğrenç kağıda gelince mi aklınız başınıza geldi?
Yukarıda saydıklarımı size reva görenlerden ne bekliyorsunuz ki eylem yapacaksınız?
Oturup oturup gelirsiniz başkada olacak birşey yok bakın da görün. hakem de 0,25 daha verir % 3.75'de bağlarsınız olayı.
Parayı bırakın bir kenara da önce onurunuz için eylem yapın. Ve bilin ki zam yada para onur demek değildir! İnsanlara, onurunuza saygı göstermeyi öğretirseniz zaten para için eylem yapmanıza da gerek kalmaz bunu da bilin.
Tüm bunların sebebini de biliyorum. Herkes kendini düşünüyor çünkü. Atanamamak seni ilgilendirmiyor, 147 ile ilgin yok kuzu gibi adamsın zaten, dövülen bıçaklanan sen değilsin ki eylem yapasın, hakaret kesinlikle sana yapılmıyor öyle değilsin çünkü sen, ama paraya gelince iş herkes dertleniyor birden nedense.
Aslına bakarsanız buna da şaşırdım zira çoğunuz o enfes tabirle "çift maaş"sınızya zam mam istemezdiniz çoktu paranız, öyle diyordunuz öğretmen odalarında.(tek maaşlar düşünsün bizim tuzumuz kuru tabirini çok duydum sizlerden)
Sizi bilmem ama artık ama benim midem bulanıyor herkesten ve herşeyden. Kimseyi samimi bulmuyorum, bulamıyorum...

bu sadece para eylemi değildir. Benim kazandığım para umrumda değil. ek gelirlerim var gül gibi geçinip gidiyorum ama meydandayım bugün. Ben mesleğimin onuru için gidiyorum. Maksat bir arada bir bütün olalar yüksek ses çıkarmak. Bunu da anca kitlesel eylemlerle yapabilirsiniz.
yapma hocam ya düz mantık düşün derine de dalmana gerek yok. bunca haksızlıkta ses seda yok zam oranını beğenmeyince eylem. sadece ve sadece para için bir eylem. o nedenle onurluda bulmuyorum. para için meydana çıkmam ben. para lazımsa bana kimseden dilenmem.

siz ve sizin gibiler olduğu sürece ne hak kazanabiliriz, ne de para..
bi yerlerden başlamak lazım.. otorup nutuk atmak yerine..
ayrıca söylediğiniz olayların hepsiyle ilgili tüm sendikalar olmasa da bazı sendikalar eylem yaptılar..

Ben de katıldım eyleme, bizim okulda 5-10 öğretmen ancak gelmiş. Yalnız meydanda, toplanma alanında ve yürüyüşte çevredeki halkın tepkisinden birkaç örnek vermek istiyorum:
Örnek 1: Amcanın biri: Millet gafayı yemiş yaaaa...
Örnek 2: Yaşlı bir teyze: Puuuu yazıklar olsun size, .....
Örnek 3: Öğrencinin biri: Eyleme gidin gidin, dersler de boş geçsin, ne güzel...

Burda durum oldukça iyiydi. Neredeyse tamamımız iş bıraktık. Ama yine sendikaların birleşip ortak hareket edememesi can sıktı.

izmir de eylem çok kalabalıktı. her zamanki gibi 8) biz ailecek katıldık eyleme. anne-baba ve minik kızımız. bundan önceki eylemlerede eşimle hep destek verdik. eylemdeki bir okulun minik öğrencileri ve velileri vardı. ilköğretim okulunu imam hatip yapıyorlarmış. okulumuza dokunmayın pankartları çok etkiliydi minik ellerde. çok duygulandım.

memur zam alırsa, ekonomi canlanır.. esnaf kazanır.. memur parayı alıp da yurtdışında yiyecek hali yok.. bunu düşünmüyorlar hiç..

bizde koca ilçede sadece 6 kişi olarak grevdeydik. ve şunu anladımki
ÖĞRETMENİN EN BÜYÜK DÜŞMANI BAŞKA BİR ÖĞRETMENMİŞ. ÖĞRETMENİN ÖĞRETMEN GİBİ DÜŞMANI VARKEN BAŞKASINA İHTİYACI YOKMUŞ!!!

bizim okulda katılım yüksekti ama katılanların yarısı sevk almış yani öğretmen camiasının işi zor gerçekten

bizde de dün atıp tutanlar bugün sevkleriyle geldiler. üç sendikanın da katıldığı bir eylemden bu kadar korkan ve 3-5 saat ekdersin hesabını yapanlar varken.... ne diyelim üçbuçuk zam tam oturmuş

Eyleme katılıpta müdüründen zarfla neden 23 mayısta derse gelmedin gibi bişeyle karşılaşan oldu mu?

Bizden öyle bişey istediler. Benim dersim yoktu bugün eşim söyledi de müdür zarf vermiş bize, savunma gibi bişey istemiş

Diğer eylemlerde olduğu gibi bu eyleme de birçok öğretmen arkadaşım ve müdür yardımcılarımızla birlikte katıldık
Sevk de almadık hiçbir sorun olmadı.

Ertesi gün okula gittiğinizde sizden belge isteyen oldu mu? Bizden yazılı dilekçe istediler neden gitmediğimize dair. Bişey olmayacağını biliyorum da bi bizim müdür mü istedi, onu merak ediyorum..

Geri