SU ANDA OKULA GİTMEME CESARETİNİ GÖSTERENLER

Kodla Büyü
yadigartbaykal' Alıntı:
hala ebsliler vardı diyorsunuz hocam. bence bugün için şu önyargınızı rafa kaldırın. Çünkü ebs de bu eyleme katılacağını açıkladı. Katılmayanların tamamen kendi KİŞİLİKLERİNDEN dolayı katılmadıklarını düşünüyorum.
Bizim okulda da sabahçı gruptan 2 kişi katılmadık. geriye kalan öğretmenler arasında ebs, tes, esen, esp her türlü var, ve eminim çoğu ekders gidecek diye katılmadılar.
ÖĞRETMEN değil miyiz bize her şey müstehak.
Sayın hocam, okulda ne amaçla kaldıkları beni bağlamaz, sadece ve sadece derse giren öğretmen arkadaşlar EBS üyesi diye belirttim. Söylediklerinize katılıyorum, okulda bulunma amaçları tamamen DUYGUSAL ve KİŞİSEL! :verymad:

papakaa' Alıntı:
anlaşılan yine 3-5 kişi katılmışız eyleme.

yok hocam bizim okulun yüzde doksanı yok, eğitimbirsen arkadaşlardan bile gelmeyenler olmuş, zaten sabah kalktım baktım araba parkı dolu olurdu normelde, şimdi sadece kantinci arkadaşın arabası var :)

eğitimcinin eylemde ne işi ver?
eyleme katılanların sınıfı bana kaldı gibi yorumlar çok üzücü ve garip ilginç.......

:) adanada eylem müthişti akşam haberlerde izleriz artık :)
greve katılmayanlarda sizlerde korkaklık düşüncesine , yalakalık gösterisine devam edin bravo :alkis:

dün cemaat kökenli rehberlik öğretmeni ile tartıştık o ne gerek var eyleme eylem hoş değil her sorun konuşarak, hoşgörüyle halledilir, oy vermezsiniz olur biter diyor, burada ki arkadaşları okuyunca güldüm şimdi. ya açık diyorum eşşek olana semer vuran bol bol olacak.. evet sendikalar para için ancak böyle bir araya geliyor ne yapalım bu fırsatı da yapmacık inandırıcı olmayan gurur için mi tepelim... siz gururlu jacoben biz gurursuz proleterya!!!!!!

sevk almadım almayan arkadaşlarımda cogunlukta bu arada sevk diye bişe yok sevk kalkalı 2 yıl oldu . ilaç yazdır olsun bitsin eger ki korkuyosan ama ben almadım almayanlarda cogunlukta ....
bukadar öğretmene birden soruşturmamı açılacak yani pehhh :+1:

Evdeyim gitmedim okula. Dün müdüre demiştim gelmeyecem diye. Milli eğitim aradı bir onuda açmadım eğer bir hakkımız varsa almak için mücadele etmemiz gerekiyorsa mücadele edelim. Bazı arkadaşlar öğretmen grev yapar mı gibi sözler söylemiş. Kusura bakmayın arkadaşlar ama bizler koyun gibi güdülmeye devam ettiğimiz sürece ne kadar konuşursanız konuşun hakkınızı alamazsınız. Herkese anlayacağı dilden konuşmak gerek

Evdeyim okula gitmedim. Okuldan birçok arkadaş da eyleme katıldılar..

zotri' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
zotri' Alıntı:
Egitimcinin Grev yapmasi dogru degil....

caiz olan nedir söyleyin de onu yapalım hoca efendi..

Adam gibi gidip dersini anlatmak kocum.... Egitim isi greve gelmez... Cocuklarin sucu ne ?

Koçum O çocuk böylece hakkın verilmediğini sadece mücadeleyle alındığını görür. Okul hayatın kendisi olur!

Okula yeni giriş yaptım, yürüyüş sonrası müdürle beraber döndük, 40-50 öğretmenli iki okulda görev yapıyorum ikisinde de iki üç fire haricinde katılım vardı, bu eylem ses getirmeli yoksa ortam daha büyüklerine hazır, kendileri bilir.

Çocukların suçu ne mi, öğretmenlerin suçu ne peki? Öğretmene olan çocuğa oluyor, bütün bir millete yansıyor buna kafa basmıyorsa, bu işi iki kuruşun mücadelesi olarak görüyorsa o insan zaten olayı anlayamamış demektir. Öğretmeni adamdan sayılmayan bir toplumda bunun mücadelesini elbette birileri verecek.

Bizim okulda da eğitim bir senliler dışında eyleme katılan olmadı. Biz on kişi filan gitmedik okula.. Fırsat bulmuşken de gezmeye gidelim dedik :p

Ben de okula gitmeme gururu yaşayanlardanım. artık vicdanım fazlasıyla rahat. kimsenin sırtından geçinmemiş olacağım. insanlar benim yüzümden soruşturma geçirmeyecekler. eğer zamı da alırsak sonuna kadar haketmiş olacağım. sadece şunu merak ediyorum benden savunma istendiğinde eylem yapmayan öğretmenlerin içleri azıcıkta olsa sızlayacak mı?

bende okula gitmedim o yüzden kimler var kimler yok bilmiyorum okulda, ama bizim okuldan bi cacık olmaz , bol laf az iş :x

Geri