Sevdiğiniz kişi başkasını seviyorsa...

Kodla Büyü
acı taze hocam zamanla acı azalır. yaşananlar hiç unutulmaz ama ileride umursamadığını anlarsın.. yaşaman gerekiyormuş yaşıyorsun , hepsi bu..

"Senin için ölürüm" diyen kız evlendi gitti, Allah yolunu açık etsin. Bende evlendim, Allah ıma şükür tam istediğim gibi bir bayanla.

Hocam takma kafaya yarın birini bulursun, bu günlerine gülüp geçersin.

Hatta bir akrabamız, sevdiği çocuk için kâbeye gidip dua edecekti (kâbeyi ilk gören insanın duası kabul olurmuş). Nasip olmadı tabi, şu an başka biri ile evli, diğer çocuğun adını bile duymak istemiyor. Aşkı, sevgiyi gözümüzde ve ruhumuzda biz büyütüyoruz.

Zaman herşeyin ilacıdır hocam..

Bu dünyada anne, baba, kardeş ve evlatdan başka yeri doldurulamayacak kimse yoktur. Tecrübeyle sabittir :)

bir daha kimseyi öyle sevemeyecekmiş gibi düşünebilirsin ama emin ol daha çok sevdiğin birisi çıkacaktır.üzülmen unutamamamn norml ama ben onuunutamam gibi düşüncelere kapılma.unutacağım ama zamanla diyerek bak olaya

amaaaan hocam hayat böyle şeyleri dert etmege değmez unutursun insanın anası babası ölüyor yeri geliyor sadece bayramda seyranda kötü günde ah yanımda olsa diyor herşey boş dertlenip kendini yemenin anlamı yok kendine uğraş edin unutursun yada lowlevel format at :) kimler unutuluyor bu hayatta :p

Masalının başkahramanı başka bir hikayenin figüranı olmayı kabul ettiyse yapacak birşey yok
Emin ol daha çok seveceğin birisi karşına çıkacaktır.

acemi_bil' Alıntı:
Masalının başkahramanı başka bir hikayenin figüranı olmayı kabul ettiyse yapacak birşey yok
Emin ol daha çok seveceğin birisi karşına çıkacaktır.
çıkmayacaktır. hep öyle denir. unutup başkasının sevdasıyla avunulur.

Emin misin belki de sevmiyordur. Buna değer biriyse, ben olsam sonuna kadar onun için uğraşırım. Gerçekten sevilecek biriyse bence unutmak yerine elinden geleni yap ;) Onu senden daha fazla kimsenin sevmeyeceğine inandırman gerek. En azından başkasıyla evlense bile aklında bu kalacak. Tabi senin sevgin ne kadar gerçek. Belki de geçici hormonsal bir durumdur. Kendinden de emin olman gerek.

ofkar' Alıntı:
çivi çiviyi söker

senin sevdiğinden birisinden ziyade seni çok seven biriyle daha mutlu olabilirsin

çünkü seni seven seni mutlu etmek için herşeyi yapacaktır

Seni çok seven birden fazla ise ne yapacaksın. Allah sevene de sevilene de yardım etsin.

"Söylemek istesem gönüldekini
Dilime dolanan, ızdırab olur
Yazsaydım derdimin ben bir tekini
Ciltlere sığmayan bir kitab olur
Ah ne yaman çileli bir insanmışım
Ah ne aldanmışım, aldanan gönülde
aşk serab olur…"

SLM..
TALP HOCAM YAPILACAK TEKSEY UNUTMAYA CALISMAK..
UNUTMAK NE KADAR ZOR OLSADA YAPABILECEGIN TEKSEY BU..
ONCELIKLE ORTAK NOKTALARINIZI BIRAKMAK..
ONU GORMEMEK ONU DUSUNMEMEK..
EĞER SIZI SEVMIS OLSAYDI SIZI KIRMAZDI..
6 YIL ONCE COK SEVDIGIM KISI SENSIZ YAPAMAM DIYEN KISI EVLENDI COCUGU OLDU..
BEN 2 YIL ONUN YASINI TUTTUM CARESIZCE..
SONRA HAYATIMA YENI BIRINI ALDIM..
ONUDA COK SEVDIM..
ODA OLMAZ DIYE TUTTURDU..
ONU HER GORDUGUMDE ICIM KANIYORDU..
BU NEDENDEN DOLAYI SEVDIGIM OKULUMDAN DAHI AYRILDIM..
SIMDI AMACSIZ HEDEFSIZ OLARAK YASIYORUM..
SENI ICIN "sev seni seveni dağlarda çoban olsa; sevme seni sevmeyeni mısıra sultan olsa" SOZUNU REHBER EDIN..
SAYGILARIMLA..
COK COK GECMIS OLSUN..

format atmadan windowsu tekrar kur. çünkü aşk acısını yine başka bir aşk kapatır

Siz anlaşılan tutulmuşsunuz ,iş tutkuya dönüşmüş ne yaparsın karşılıksız aşk bu çoğu kişide olur böyle şeyler zamanlada tutku azalır söner gider

sev seni seveni dağlarda çoban olsa; sevme seni sevmeyeni mısıra sultan olsa" güzelmiş :)

Arkadaşlar teşekkürler. Yapacak en iyi şey söylediğiniz gibi unutmak olacaktır. Bu dönem bitsin tayin isteyeceğim. Yeter artık.

Bıçak gibi kesmek tabiri bu durum için çok uygun olacaktır hocam......Gözden ırak gönülden ırak demişler...Zamanın ilaç olmasına izin verin.....Allah yardımcınız olsun....

hep destek tam destek garantiden :) arkadaşım hepimiz yaşadık yaşıyoruz bunları insanız doğal olarak . benim de tavsiyem . kendini spoara ver mesela ben her gün statdda 10 tur koşuyorum .

Zor bir durum birebir yaşadım. Ama şunu bilmek lazım: İnsan aşık olduğu kişiyi gözünde çok büyütüyor ve bu durumun aslında karşı tarafla bir ilgisi yok. Bu, insanın kendine duyduğu aşktan kaynaklanıyor. Karşı tarafı mükemmelleştiriyorsun çünkü sen çok önemlisin ve mükemmel birine aşık olmak istiyorsun. Ama kimsenin mükemmel olmadığını herkesin aciz birer kul olduğunu mükemmelleştirdiğin o kişiyle evlenince anlıyorsun. Yani aşk bir yanılsamadır ve insanı gerçeklerden koparabilir. Erdal demirkıran'ın cehennemin dibine git kitabını okuyun tavsiye ederim.

hocam kafana silah dayamadıysan unutursun.. acı tecrübelerim var.. sonuç f..k of my darling dersin... bi süre bekle sonra düzelirsin. yaz geliyor birini bul unutman kolay olur... bizim sevdiğimizi bayanları avrupada afedersin yüzüne pek bakmayabilirler... tecrübemden biliyorum.. türk kızımı aman derim.. sonuçta türkle evlenicez kaçış yok..

hocam
1.her zaman hayırlısını isteyiniz.
2. bir söz vardır. kaderine razı olan kederden emin olur.bu durum ve başınıza gelebilecek diğer durumlar için dustür edininiz.
3.şöyle düşünmek de iyi gelecektir: o kişi sizin hakkınızda belki de hayırlı değildi. belki de ileride daha bir zor durum altında ayrılabilirdiniz.(çocuklarınız olduktan sonra).kimse bunu bilemez...ama sizi rahatlatacaktır.
bazen zahiren şerde hayır.bazen de zahiren hayırda şer vardır.
4. duayı eksik etmeyiniz.
5. kendinizi kenara çekip dertli dertli düşünmeyiniz. en sevdiğiniz insanlar beraber olmaya çalışınız. çünkü sevgi insana güç verir.

valla şu an aklıma bunlar geliyor. umarım faydası olur...

Geri