Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Ben de adalet'i bitirdim. Gelecek yıl grafik ve fotoğrafçılılk diye bir bölüm var, onu mu okusam diye düşünüyorum.

kayseri'deyim ve tek ders sınavına adana'da girmem gerekiyormuş.. çukurova üniversitesi'nde mi oluyor bu sınav, bilgisi olan var mı acaba ??

edebiyat 4 e geçtim . Umarım bir an önce alan değişikliği takvimlere konur ve yapılır bu bizim hakkımız

bunu hayırlısı ile başarırsam sevincimi forumla paylaşacağım

**melike**' Alıntı:
https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik
bunlardan birini de okuyabiliyo muyuz?
Bir de Grafik ve Fotoğrafçılık dediğiniz "Fotoğrafçılık ve Kameramanlık" mı @yakuphan hocam?
Evet ikinci üniversite olarak bu iki yıllıkları okuyabiliyorsunuz. Eylül ayının sonuna doğru kayıtlar başlıyor. AÖF bürosuna gerekli evraklar ile gidip, kayıt olabilirsiniz. Bahsettiğim fotoğrafçılık bölümü oydu. Ancak derslerin adına baktım, sanırım başka bir bölüme bakacağım.

elifinannesi' Alıntı:
edebiyat 4 e geçtim . Umarım bir an önce alan değişikliği takvimlere konur ve yapılır bu bizim hakkımız

bunu hayırlısı ile başarırsam sevincimi forumla paylaşacağım

Hocam inşallah alan değiştirirsiniz ve bunun haberini duyarız sizden.

arkadaşlar aöf 2 yıllık ilahiyattan mezun oldum bunu mebbise işletsem bir faydası olur mu? maaş vb. konularda...

ikinci üniv bitirenler ve bitirecek olan arkadaşlar!
meb alan değişikliği takvimini kaldırdı ve bizim istediğimiz türden geniş kapsamlı bir alan değişikliği geçen sene ve bu sene yapılmadı.

ikinci üniv bitirip de alan değişikliği bekleyenler sesimizi nereden duyuracağız. bununla ilgili herhangi bir girişime tam destek veririm
Bir çok forum da ikinci diploma ile alan değişikliği yapmak isteyenler yan alandan geçenlerle aynı gibi algılanıyor. Bunu yanlış anlayanların
bir kısmı ise yine öğretmen arkadaşlar.

Oysa aöf de bir devlet üniversitesi ve biz burada bir lisans bitiriyoruz. Önce bu algı sorunu çözülmeli bence.

Alan değişikikliği yapılmamasının nedeni de yine saçma şekilde anlatılıyor genelgede . yeni atanacak öğretmen kadrolarındaki denge için vs gibi
sanki alan değiştirince iki kadroyu birden işgal edeceğim .Bu demektir ki: " öğretmenim sen bir daha üniv okuma" resmen HAKSIZLIK

Örgün olarak ikinci üniversite okuduğunu söyleyen arkadaşlar vardı. Ben de matematik okumak istiyorum. Acaba bu arkadaşlar okula gidip gelme işini nasıl yapıyorlar? BT Rehberliği almayıp günlerini mi boşaltıyor, yoksa böyle bir izin alma hakkımız var mı yönetmelikte? Yardımcı olursanız sevinirim ona göre tercih yapıcam

Matematik II öğretim okuduğumdan dersler konusunda sıkıntı olmuyor. Sadece sınav zamanları izin alıyorum.İzin konusunda herhangi bir hakkımız yok.Sadece okul muduru ile olan ikili ilişkine bağlı

Ben öğretmenlik değil de bölüm okumayı düşünüyorum hocam, onun da 2. öğretimi yok malesef

arkadaşlar atanamayan öğretmen için tavsiyeniz hangi bölüm olurdu acaba?

Arkadaşlar bi soru sormuştum ama yanıt gelmemiş. Faydası olurmu onuda bilmiyorum tavsiye edeceğiniz bir bölüm varmı atanamayan sosyal bilgiler öğretmenine?

desertrose' Alıntı:
Ben öğretmenlik değil de bölüm okumayı düşünüyorum hocam, onun da 2. öğretimi yok malesef
bende fen edebiyat mat okuyorum.bolumlerin ikinci ogretimleri 2 sene once kapqtildi. Ama alltan alanlar yuzunden halen bircok ders 1. sinifla mat bolumuicin 2. ogretim aciliyo.isterseniz tercih edeceginiz fakulteleti tel arqyip sorun.devamsizligi sikinti etmiyolar.

eskisehir_bilisim' Alıntı:
desertrose' Alıntı:
bende fen edebiyat mat okuyorum.bolumlerin ikinci ogretimleri 2 sene once kapqtildi. Ama alltan alanlar yuzunden halen bircok ders 1. sinifla mat bolumuicin 2. ogretim aciliyo.isterseniz tercih edeceginiz fakulteleti tel arqyip sorun.devamsizligi sikinti etmiyolar.
Teşekkür ederim hocam

ders saydırabildiniz mi arkadaşlar.. En azından türk dili, inkılap,ingilizce ve bilgi iletişim fln..

Sosyolojiyi bitirdim bu sene sinava hazirlanip muhendislik filan okumak istiyorum. Gerci son anda fikir degistirip antropoloji psikokoji filan da okutabilitem var. :D

Geri