Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
Hocam meslek lisesi kadar ek ders alabileceğiniz bir branş yok. Ama ilginiz varsa edebiyat okuyabilirsiniz. Felsefe vs de olabilir.

Sınav soruları açıklanmış.

Türk dili 35, finale iyi çalışmak lazım, bakalım artık

Aöf adaletten marmara hukuku kazanmış biri olarak (gururla) söylüyorum arkadaşlar, bu sene geç kaldıysanız gelecek sene mutlaka bu fırsatı değerlendirin. Çok çok büyük bir fırsat bence bu ikinci üni durumu. Hatta benim fikrim önümüzdeki yıllarda daha da zorlaşacağı...

Türk Dili 1 - 2 derslerinden BÖTE mezunları muaf olabiliyor mu?

transkripite türkçe 1 yazılı anlatım, türkçe 2 sözlü anlatım diye geçiyor

DotCom' Alıntı:
Türk Dili 1 - 2 derslerinden BÖTE mezunları muaf olabiliyor mu?

transkripite türkçe 1 yazılı anlatım, türkçe 2 sözlü anlatım diye geçiyor

diplomanın fotokobisini götür hocam ... Türk Dili 1 - 2, ingilizce 1-2-3-4 , İnkılağ tarihi 1-2 ve bilişim dersinden (adı farklı olabilir) 1-2 muaf olursun

geçmişe yönelik muhafiyet var mı?...mesela geçen dönem ingilizceden tam not alamadım ve ortalamam düştü...geçmiş dersleri siliyorlar mı ?

Niye hep sözel bölümler var ki fen edebiyat fak olamaz mıydı yada en azından matematik bölümü açılsa saniye düşünmem sırf zevkine okurum

aynenbadi' Alıntı:
son gün sadece soruları çözdüm 7 dersten 40-65 arasında not aldım..
aöf okumak çok kolay:)))
Hocam bende aynı notları aldım acaba sistemde bir sıkıntı mı var? Son gecede çalışanlara aynı notu mu veriyorlar. :D :puhaha: :shock:

Arkadaşlar mrb açıköğretimden bir bölüm okumayı bende uzun zamandır düşünüyorum.
Ama ne yapacağıma karar veremedim zaman geçiyor.
Tecrübeli arkadaşlardan işimize yarayabilecek okunabilir bir bölüm olarak tavsiye istesem

Yarın yapılacak olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesi (Aöf) Güz Dönem sonu sınavına girecek olan arkadaşlara başarılar dilerim

3 yıl önce sosyolojiye kayıt oldum 1 dönem devam ettim ama 2. dönemden itibaren yoğunluk nedeniyle harç yatırıp devam edmedim
sorum şu; kaydım silinmiş midir? borç çıkar mı?

Hocam kaydınız silinmiyor. Ara veriyorsunuz. Ben 2009 da başlamıştım 5 sene ara verdim geçe sene başladım kaldığım yerden. Başarılar.

bir aksilik olmazsa felsefe bölümünü bitirmiş bulunmaktayım. Bundan sonra işime yarar mı yaramaz mı bilemiyorum. Oldu ki işime yaradı sizlerle paylaşırım. Öğrenci sayısı arttıkça sistemi daha da zor hale getirmeye başladıklarını gördüm. Okuyan arkadaşlar da en kısa zamanda mezun olurlar.

munsal' Alıntı:
Öğrenci sayısı arttıkça sistemi daha da zor hale getirmeye başladıklarını gördüm. Okuyan arkadaşlar da en kısa zamanda mezun olurlar.

Kesinlikle katılıyorum. Daha bitirmemize çok var ama bakalım ya kısmet.

karinca_52' Alıntı:
üçüncü üniversiteyide okusak mı ne :) omd sen ne yaptın
ben bir de bilgisayar mühendisliği yada elektronik mühendisliği tarzı birşey düşünüyorum başkan. İkisi de yakınlarda yok ama bilemedim. Belki samsuna tayin çıkarsa daha rahat olur. Olmadı yesevi'de uzaktan okurum. Yök onaylı diplomaymış zaten.

Açık öğretim yüksek lisans çıkarsalar. Her şeyin açığı çıktı. En azından torpil aramak zorunda kalmayız. Sürekli bir hocanın köleliği peşinde kalmamış oluruz. Bu yüzden yüksek lisans hep uzak geliyor.

Ya da ücretli uzaktan yüksek lisans olur. Bizim üniv. Çivii çıktı.

Kitapçıklar yayınlanmış arkadaşlar.

Bir başka bahara kaldı, hayırlısı bakalım.

omd' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
üçüncü üniversiteyide okusak mı ne :) omd sen ne yaptın
ben bir de bilgisayar mühendisliği yada elektronik mühendisliği tarzı birşey düşünüyorum başkan. İkisi de yakınlarda yok ama bilemedim. Belki samsuna tayin çıkarsa daha rahat olur. Olmadı yesevi'de uzaktan okurum. Yök onaylı diplomaymış zaten.

bakalım bir üniversite daha yazabilirim bu yaz :) 3. üniv.

Ben de tarih okuyorum. bu sene 4.yılım bitiriyorum :) artık yatay okumak yok...dikey okuyacağım. yani yüksek lisans falan :) hayırlısı bakalım.

Arkadaşlar geçme notu hakkında bilginiz var mı?
Bir de Tek ders sınavı :(

geçme notu 35'in üzerinde olmak zorunda...yani vize %30 final %70 alıp ortalamanı bulabilirsin...çan eğrisi yine var....zor bir ders ise 35 kurtarır....ama ortalama bi ders için 40 ve üzeri almak lazım

only61' Alıntı:
geçme notu 35'in üzerinde olmak zorunda...yani vize %30 final %70 alıp ortalamanı bulabilirsin...çan eğrisi yine var....zor bir ders ise 35 kurtarır....ama ortalama bi ders için 40 ve üzeri almak lazım
Hocam ceza hukuku kaldı gibi başka dersim yok yarım dönem uzatmıştım onun yüzünden pek de çalışamadım son gece baktım yine,
Tek ders sınavı nasıl oluyor peki?

Geri