Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
arkadaşlar belli ki alan değişikliği olmayacak -en azından uzunca bir süre-. bu durumda yeniden kpss ye mi girilmeli nasıl olacak bir bilgisi olan var mı. ya da biz başka bir memuriyet için kpss ye girebiliyor muyuz. örneğin ben kamu yönetimi bitirdim. hani bi kütüphane memurluğuna fitim. nasıl ve nereye başvurucam ki.

Hocam öğretmene izin vermiyorlar.Kardeşim 2.üniversiteyi bitirdiğinde 2 bakanlık arasında yer değiştirmek istedi.Sadece 1 yıl içinde kurum değiştirdi.

Öğretmenken sınava girilebilir. Eğer istediğiniz kadroyu alabileceğinizi düşünüyorsanız, öğretmenlikten istifa edip diğer kadroya geçiş yapabilirsiniz. Buzkırıcı hocamında dediği gibi MEB muvaffakatname vermede cimri biraz.

Arkadaşlar kayıt yeileme bu hafta. Kredi kartı ile ödeme imkanı da gelmiş. Unutmayalım.

Siber İstihbarat
Silahlı Savunma Mühendisliği bölümleri açılmalı.Şu saatden sonra uzun menzilli roket yapmalıyız.
Düzeltme yapayım kardeşim öğretmen değil düz memur olduğu için kurum değiştirmek flash kopyalamak kadar kolay seç bakanlığı al koltuğu.O kadar kolay yani.

Buzkırıcı' Alıntı:
Siber İstihbarat
Silahlı Savunma Mühendisliği bölümleri açılmalı.Şu saatden sonra uzun menzilli roket yapmalıyız.
Düzeltme yapayım kardeşim öğretmen değil düz memur olduğu için kurum değiştirmek flash kopyalamak kadar kolay seç bakanlığı al koltuğu.O kadar kolay yani.

"seç bakanlığı al koltuğu, o kadar kolay" değil hocam, meteorolojide çalışan bir abimiz kurum değiştirmek için epey uğraştı ama bir sonuç çıkmadı.
MEM'de Şube Müdürü bir arkadaşımız ise çok kısa bir süre içinde üniversiteye geçiş yaptı. Bu işler referansa bakıyor bence.Referans yoksa uğraş babam uğraş 8)

Sınav yerleri henüz belli olmadı.

Bu sene öğrenci kimlik kartlarındaki bandrol uygulaması yerine yeni kimlik uygulaması olacaktı. Yeni kimliğini alan var mı? Sms ile bilgi verilecek denmişti ama sınava 1 hafta kaldı henüz bir bilgi yok.

Eski kimlikle de sınava almazlar

DotCom' Alıntı:
Sınav yerleri henüz belli olmadı.

Bu sene öğrenci kimlik kartlarındaki bandrol uygulaması yerine yeni kimlik uygulaması olacaktı. Yeni kimliğini alan var mı? Sms ile bilgi verilecek denmişti ama sınava 1 hafta kaldı henüz bir bilgi yok.

Eski kimlikle de sınava almazlar

Hocam bandrol yenileme uygulaması kaldırıldı, sınava girişte öğrenci kimlik kartı gösterme zorunluluğu kaldırıldı.

Türk dili çalışmadan olmuyor :) Bir de son yıllarda soru sistemini de değiştirdiler. Bitirebilirsem ne mutlu bana :)

Ben meslek lisesindeyim arkadaslar. Webti veritabanıydı grafikti öylesine gidiyoruz da üniversite okuyasım geldi ama öyle sırf okumuş olmak için değil. Bitirince işime yarayabilecek, geçiş yapabileceğim herhangi bir bölüm var mı açık programlardan... Maddi anlamda da şuanki durumun altına inmeden

biltek2007' Alıntı:
Türk dili çalışmadan olmuyor :) Bir de son yıllarda soru sistemini de değiştirdiler. Bitirebilirsem ne mutlu bana :)

Muafiyet başvurusunu kaçırmıştım.

Lisans dönemindeki Türk Dili dersimizi göstererek başvuruda bulunsak muaf olabilir miydik?

DotCom' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

Lisans dönemindeki Türk Dili dersimizi göstererek başvuruda bulunsak muaf olabilir miydik?

Hocam ben Türk Dili, İnkılap ı lisanstaki derslerim sayesinde muaf yaptırdım.

DotCom' Alıntı:
biltek2007' Alıntı:

normalde türk dili, bilgi tenolojileri, inkılap, yabancı dil gibi derslerden ders seçerken muaf olunabiliyor. Ben muafım o derslerden..

Ben meslek lisesindeyim arkadaslar. Webti veritabanıydı grafikti öylesine gidiyoruz da üniversite okuyasım geldi ama öyle sırf okumuş olmak için değil. Bitirince işime yarayabilecek, geçiş yapabileceğim herhangi bir bölüm var mı açık programlardan... Maddi anlamda da şuanki durumun altına inmeden

Geri