[Resimli] NetSupport Protect Şifre Değiştirme İşlemi

Kodla Büyü
eemree' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
linkler boş yeniden ekleyebilir misiniz acaba. indiremedim ben.
bazılarının dolu olması lazım hocam
ordaki seçeneklerden bende meb hattı var şimdi tekrar yüklerim

dün evde baktım boştular. eve gidince tekrar bakayım. sizde kotrol ederseniz sevinirim.
teşekkür ederim.

eemree' Alıntı:
Vestelin 22 Gb lık imajıyla birlikte gelen ve Etkileşimli Tahtanın erişim ayarlarını kısıtlayan:
NetSupport Protect'in v......3 olan şifresi artık herkes ve öğrencilerce bilinir hale geldi.
Başlat menüsünden NetSupport Protect programına erişemediğimiz için doğrudan şifreyi değiştiremiyoruz.
Bunun için:
Bu şifreyi değiştirme ve kısıtlamaları değiştirme ayarlarını gösterdim.
Etkileşimli tahta üzerinde yazıları yazdığım için pek şık olmadı bu arada:

Önce aşağıdaki linkten programın lisanslı halini indirelim.

forumdan: @gazi57 hoca NetSupport Protect kurulum dosyalarını paylaşmıştı.
Lisanslı ve FuLL sürümdür.

http://www.mirrorupload.net/file/1XGCHZNC/NetSupport Manager.rar
netsupport kaldırırkende şifre istiyor

Re: Ynt: [Resimli] NetSupport Protect Şifre Değiştirme İşlemi

Ben Burada varilen image yi yükledim sonrada proramı kaldırdım şifre istemedi.

Bildiğimiz şifre dışında şifre mi varsa ben de alabilirmiyim.
Kafayı yiyeceğim kaç saattir uğraşıyorum, şifreyi yazarken denemediğim yol kalmadı.
Allah rızası için v......3 olmayan şifreyi özelden gönderebilirmisiniz...

ok@n' Alıntı:
Bildiğimiz şifre dışında şifre mi varsa ben de alabilirmiyim.
Kafayı yiyeceğim kaç saattir uğraşıyorum, şifreyi yazarken denemediğim yol kalmadı.
Allah rızası için v......3 olmayan şifreyi özelden gönderebilirmisiniz...
bilinen başka bir şifre yok
şifreyi bir metin belgesine yazıp kopyalayın hocam olması lazım

administrator girişi yapıp netupport protect i kaldırdım. manageri de kaldırdım. administrator şifresini çalıştır'dan(net user administrator 123456 komutu ile değiştirdim. 123456 kısmı yeni şifrem oluyor. NSPROTECTİ VE MANAGERİ tekrar kurdum. yeniden başlat dediğimde blgisayar windows logo ekranında takılıp açılmadı. tekrar tekrar restart yapmama rağmen açılmadı. klavye ile bağlanıp açılışta F8 ile onarım denedim onarmadı. aynı menüde sistem görüntüsü(daha önce almıştım) yükleyerek geriye dönebildim. nerede yanlış yaptım acaba?. Allahtan imajım vardı da geri döndüm.. tekrar deneyecegim. ne de olsa İMAJIM var :D BU ARADA ŞİFREMİN DEĞİŞİP DEĞİŞMEDİĞİNİ DE ANLAYAMADIM TABİİKİ. AÇILMADIĞI İÇİN

mrb anlatım çok güzel. yalnız bi noktada takıldım.netsupport manager ile netsupport protect arasındaki fark nedir? tüm pc lere 2 sinide yükliycez mi. yoksa ana makineye manager diğerlerine protct i mi kuracaz.

nese1982' Alıntı:
mrb anlatım çok güzel. yalnız bi noktada takıldım.netsupport manager ile netsupport protect arasındaki fark nedir? tüm pc lere 2 sinide yükliycez mi. yoksa ana makineye manager diğerlerine protct i mi kuracaz.

hocam manager pcleri kontrol amaçlı http://www.netsupportmanager.com/ lablarda kullandığımız gibi
protect öğrencilerin pcyi kullanıp içerik yüklememesi için

eemree' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

hocam manager pcleri kontrol amaçlı http://www.netsupportmanager.com/ lablarda kullandığımız gibi
protect öğrencilerin pcyi kullanıp içerik yüklememesi için
hocam yeni imajlarda tahtalarda hangisi yüklü. galiba her ikiside mevcut yanılıyomuyum

arkadaşlar bu resimlerdeki ayarlar kaldırdığımız programdaki ayarlarla aynı mı? öğretmenler için soruyorum yanlış bir şey yapmayayım diye... flash falan takmaya izin vermiyor galiba.

formator_55' Alıntı:
arkadaşlar bu resimlerdeki ayarlar kaldırdığımız programdaki ayarlarla aynı mı? öğretmenler için soruyorum yanlış bir şey yapmayayım diye... flash falan takmaya izin vermiyor galiba.

aynı hocam flashı taktığınızda sizin verdiğiniz yeni şifreyi girip kullanabilir
isterseniz bu özelliğii kapatıp şifresizde flash takabilirler

eemree' Alıntı:
formator_55' Alıntı:

aynı hocam flashı taktığınızda sizin verdiğiniz yeni şifreyi girip kullanabilir
isterseniz bu özelliğii kapatıp şifresizde flash takabilirler
Tesekkurler hocam...

tuana1981' Alıntı:
Hocalarım geçen gün net support ile uğraşırken bi sorunla karşılaştım; net supportun simgesi gözükmüyordu, ben de akıllı tahta sorumlusunu aradım "simge yok ama koruma var" dedim, başlattan ulaştıgım net protect ise şifre girişini kabul etmiyordu. Sorumlu arkadaş da "Kullanıcı değiştirden administratör ile vest..... ile şifre gir ve admin olarak aç dedi. Bu sayede sağ altta simge göründü. Bilmem işinize yarar mı bu bilgi...

hayy Allah razı olsun hocam işte bunu arıyodummmmmmmmmm :+1: :)

bahhele' Alıntı:
tuana1981' Alıntı:
Hocalarım geçen gün net support ile uğraşırken bi sorunla karşılaştım; net supportun simgesi gözükmüyordu, ben de akıllı tahta sorumlusunu aradım "simge yok ama koruma var" dedim, başlattan ulaştıgım net protect ise şifre girişini kabul etmiyordu. Sorumlu arkadaş da "Kullanıcı değiştirden administratör ile vest..... ile şifre gir ve admin olarak aç dedi. Bu sayede sağ altta simge göründü. Bilmem işinize yarar mı bu bilgi...

hayy Allah razı olsun hocam işte bunu arıyodummmmmmmmmm :+1: :)
kullanıcı değiştir deyince bizim tahtalarda admin hesabı çıknıyo. sadece Vestel çıkıyo

eemree' Alıntı:
Vestelin 22 Gb lık imajıyla birlikte gelen ve Etkileşimli Tahtanın erişim ayarlarını kısıtlayan:
NetSupport Protect'in v......3 olan şifresi artık herkes ve öğrencilerce bilinir hale geldi.
Başlat menüsünden NetSupport Protect programına erişemediğimiz için doğrudan şifreyi değiştiremiyoruz.
Bunun için:
Bu şifreyi değiştirme ve kısıtlamaları değiştirme ayarlarını gösterdim.
Etkileşimli tahta üzerinde yazıları yazdığım için pek şık olmadı bu arada:

Önce aşağıdaki linkten programın lisanslı halini indirelim.

forumdan: @gazi57 hoca NetSupport Protect kurulum dosyalarını paylaşmıştı.
Lisanslı ve FuLL sürümdür.
NetSupport Protect
http://yadi.sk/d/4YRJkREYDauLb

daha sonra:
1) etkileşimli tahtada NetSupport Protect u deaktif edelim:

2) Program ekle kaldırdan NetSupport Protect'ı kaldıralım.

3) İndirdiğimiz Zipli klasörü zipten çıkarıp. Setup.exe'ye tıklayıp normal kurulum adımlarını tamamlayalım.

4) Kurulum bittikten sonra başlat>>tüm programlar ile NetSupport Protect klasörüne tıklayıp açalım.

5) Aşağıdaki özet penceresi açılır.

6) Kısıtlama Ayarları ise sırasıyla: Dosya İzinleri (Taşıma - Silme -Ad değiştirme vb) Ben tümünü yasakladım.

7)Sistem izinleri ve bilgisayar kapatma izinleri. Bilgisayar kapatma yasaklı olmasın. Çünkü Şifre girilmeden bilgisayar kapanması da yasaklı oluyor.

8 ) Masaüstü ayarları sağ tıklama, "Çalıştır"ı açma, Programları kaldırma gibi ayarların yasaklanması:

9) Denetim masasının ksıtlanması ve diğer yasaklar:

10) Ağ ayarları ve disklere erişimin yasaklanması:

11) Flash disk erişim ayarlarının yasaklanması:

12) Sistem geri yükleme ayarı (Denemedim ama sanırım kendi geri yükleme noktasını oluşturuyor)

13) Ek kullanıcı Ekleme

14) Şifre Değiştirme Ekranı

2 şifre belirlememiz gerekiyor:

1. si Admin password yani yukarıdaki ayarları yapabilmemiz için başlattan NetSupport Protect klasörüne tıklayınca, açmak için gerekli şifre.

2. si NetSupport Protect in şifresi yani öğretmenlere tahtayı kullanmaları için vermemiz gereken şifre.
v......3 ü burdan değiştiriyoruz kısaca.

en son olarak ayarları kaydetmek için SAVE e tıklıyoruz. ve EXİt

böylelikle NetSupport Protect şifresi değişmiş oldu.

Aynı şekilde Netsuport MAnagerı kaldırıp tekrar kurabilirsiniz: @gazi57 hoca yine paylaşmıştı.

NetSupport Manager

http://yadi.sk/d/uleIGsPpDatzx

Anlatım için çok teşekkürler. SAyın hocam gerek NManager gerekse Nprotecte o malum şifre pasaport ile GİREMİYORUM. Nedir Allah aşkına bu ilk yükleme ile NM ve NP ye yüklenen şifreler. bir yardım Lütfen.

Arkadaşlar paylaşım çok güzel.
Bu programları BT sınıfındaki bilgisayarlara yükleyip kullanabilirmiyiz? Kullanan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

protect yükleyenler ayrıca deepfreeze yada antivirüs programı yüklüyor musunuz ?

Geri