[Resimli] NetSupport Protect Şifre Değiştirme İşlemi

Kodla Büyü

eemree

Süper Üye
Süper Üye
Vestelin 22 Gb lık imajıyla birlikte gelen ve Etkileşimli Tahtanın erişim ayarlarını kısıtlayan:
NetSupport Protect'in v......3 olan şifresi artık herkes ve öğrencilerce bilinir hale geldi.
Başlat menüsünden NetSupport Protect programına erişemediğimiz için doğrudan şifreyi değiştiremiyoruz.
Bunun için:
Bu şifreyi değiştirme ve kısıtlamaları değiştirme ayarlarını gösterdim.
faz 1şifre vesdijm@n1453[ sanırım artık bilmeyen kalmamıştır update 25/03/2015
Etkileşimli tahta üzerinde yazıları yazdığım için pek şık olmadı bu arada:

Önce aşağıdaki linkten programın lisanslı halini indirelim.

forumdan: @gazi57 hoca NetSupport Protect kurulum dosyalarını paylaşmıştı.
Lisanslı ve FuLL sürümdür.
NetSupport Protect
http://yadi.sk/d/4YRJkREYDauLb

daha sonra:
1) etkileşimli tahtada NetSupport Protect u deaktif edelim:

2) Program ekle kaldırdan NetSupport Protect'ı kaldıralım.

3) İndirdiğimiz Zipli klasörü zipten çıkarıp. Setup.exe'ye tıklayıp normal kurulum adımlarını tamamlayalım.

4) Kurulum bittikten sonra başlat>>tüm programlar ile NetSupport Protect klasörüne tıklayıp açalım.

5) Aşağıdaki özet penceresi açılır.

6) Kısıtlama Ayarları ise sırasıyla: Dosya İzinleri (Taşıma - Silme -Ad değiştirme vb) Ben tümünü yasakladım.

7)Sistem izinleri ve bilgisayar kapatma izinleri. Bilgisayar kapatma yasaklı olmasın. Çünkü Şifre girilmeden bilgisayar kapanması da yasaklı oluyor.

8 ) Masaüstü ayarları sağ tıklama, "Çalıştır"ı açma, Programları kaldırma gibi ayarların yasaklanması:

9) Denetim masasının ksıtlanması ve diğer yasaklar:

10) Ağ ayarları ve disklere erişimin yasaklanması:

11) Flash disk erişim ayarlarının yasaklanması:

12) Sistem geri yükleme ayarı (Denemedim ama sanırım kendi geri yükleme noktasını oluşturuyor)

13) Ek kullanıcı Ekleme

14) Şifre Değiştirme Ekranı

2 şifre belirlememiz gerekiyor:

1. si Admin password yani yukarıdaki ayarları yapabilmemiz için başlattan NetSupport Protect klasörüne tıklayınca, açmak için gerekli şifre.

2. si NetSupport Protect in şifresi yani öğretmenlere tahtayı kullanmaları için vermemiz gereken şifre.
v......3 ü burdan değiştiriyoruz kısaca.

en son olarak ayarları kaydetmek için SAVE e tıklıyoruz. ve EXİt

böylelikle NetSupport Protect şifresi değişmiş oldu.

Aynı şekilde Netsuport MAnagerı kaldırıp tekrar kurabilirsiniz: @gazi57 hoca yine paylaşmıştı.

NetSupport Manager

http://yadi.sk/d/uleIGsPpDatzx

Ekli dosyalar

• 2.PNG
    2.PNG
    146.2 KB · Görüntüleme: 27,965
  • 3.PNG
    3.PNG
    169.1 KB · Görüntüleme: 27,932
  • 4.PNG
    4.PNG
    157.7 KB · Görüntüleme: 27,925
  • 5.PNG
    5.PNG
    182 KB · Görüntüleme: 27,909
  • 6.PNG
    6.PNG
    151.8 KB · Görüntüleme: 27,895
  • 7.PNG
    7.PNG
    133.8 KB · Görüntüleme: 27,887
  • 8.PNG
    8.PNG
    154.1 KB · Görüntüleme: 27,885
  • 9.PNG
    9.PNG
    135.5 KB · Görüntüleme: 27,885
  • 10.PNG
    10.PNG
    130.9 KB · Görüntüleme: 27,886
  • 11.PNG
    11.PNG
    171.7 KB · Görüntüleme: 27,846
Hocam çok işime yaradı paylaşım için çok teşekkür ederim.Tüm tahtalarda yeniden yükledim net supportu ama ayarları kurcalayarak çözmeye çalışıyordum.tekrar teşekkür ederim:))

Emre hocam ayarları aynen sizin gösterdiğiniz gibi yaptım başlatta tüm programlar da görünmüyor o zaman,biraz kurcaladım rastgele buldum ama net olarak tüm programları hangisi kaldırıyor bilgi verirseniz sevinirim

HASGUL' Alıntı:
Emre hocam ayarları aynen sizin gösterdiğiniz gibi yaptım başlatta tüm programlar da görünmüyor o zaman,biraz kurcaladım rastgele buldum ama net olarak tüm programları hangisi kaldırıyor bilgi verirseniz sevinirim

hocam son kullanılan programları başlata attığı için orayı kapatmıyor.
siz başka uygulama kullandıkça orası değişiyor.
orda ki ikonlara sağ tıklayıp bu listeden kaldır tıklansa da uygulamayı açınca tekrar geri geliyor.

Nasıl kaldırıcaz ki daha önce defalarca denedim admin şifresi active deactive yapıyor ama program ekle kaldırdan uninstall yapınca şifre istiyor yine ve bu şifre admin şifresi değil. Klavyeyle de denedim, klavye dilini de değiştirm olmuyor. Kaldıranlardan yardım istiyorum lütfen!!!

ozgetas_manisa' Alıntı:
Hocam teşekkürler ama gönderdiğiniz şifre herkesin bildiği şifre ve o şifre ile program kalkmıyor.
bende o herkesin bildiği şifreyi değiştirmeyi anlattım hocam
şifreyle deaktif yaptıktan sonra programı kaldırıcaz
adımlaı izleyip yeniden yükleyip şifreyi değiştiricez

indirmede bazı linklerde sorun yaşadım inerken hata veriyor, Sadece bende mi yaptı acaba:S

Netsupportu durum çubuğundan açarak ve malum şifreyi girerek deactive ettikten sonra program ekle kaldırdan netsupportu kaldırmanız gerekiyor arkadaşlar.Deactive etmeden kaldırmaya çalıştığınızda şifre istiyor ve malum şifre geçerli olmuyor.

HASGUL' Alıntı:
Netsupportu durum çubuğundan açarak ve malum şifreyi girerek deactive ettikten sonra program ekle kaldırdan netsupportu kaldırmanız gerekiyor arkadaşlar.Deactive etmeden kaldırmaya çalıştığınızda şifre istiyor ve malum şifre geçerli olmuyor.
:+1:

böyle bir paylaşım yapmamız çok düşüncesizce. henen kaldırın paylaşımı tüm öğrencilerin eline geçmeden.

Geri