Puzzle...

Kodla Büyü
öncelikle yer çok önemli. puzzle halısı istediğin zaman kaldırabilmen için kullnışlı. ben 8 kişilik yemek masasının üzerine serip yapıyorum ama bitinceye kadar kaldırmıyorum.

Puzzle ne kadar farklı renklerde olursa o kadar iyi. divi tree diye bir puzzle yaptım. olmaz böyle bir eziyet.

puzzle ın önce çerçevesini yap.

aynı renkli yerleri sonraya bırak gökyüzü gibi.

puzzle bitince yapıştırıcısını ön yüzünden sürüp bir sünger yardımı ile dağıtıyosun ve kurumaya bırakıyosun. sonra çerçeveciye...

çok uzun süre uğraşma arada mola ver mola verdikten sonra gözlerin renk tonlarını koalylıkla ayıracaktır.

parçalar kolay bir biçimde yerine oturmalı aksi halde parça doğru yerde değildir.

kutlu_han' Alıntı:
öncelikle yer çok önemli. puzzle halısı istediğin zaman kaldırabilmen için kullnışlı. ben 8 kişilik yemek masasının üzerine serip yapıyorum ama bitinceye kadar kaldırmıyorum.

Puzzle ne kadar farklı renklerde olursa o kadar iyi. divi tree diye bir puzzle yaptım. olmaz böyle bir eziyet.

puzzle ın önce çerçevesini yap.

aynı renkli yerleri sonraya bırak gökyüzü gibi.

puzzle bitince yapıştırıcısını ön yüzünden sürüp bir sünger yardımı ile dağıtıyosun ve kurumaya bırakıyosun. sonra çerçeveciye...

çok uzun süre uğraşma arada mola ver mola verdikten sonra gözlerin renk tonlarını koalylıkla ayıracaktır.

parçalar kolay bir biçimde yerine oturmalı aksi halde parça doğru yerde değildir.
puzzle halısını aldığım yere sorduğumda yoktu nerden bulabiliriz? verdiğiniz biilgiler çok güzel sağolun hocam son bi kez daha deneyim

EynelMefer' Alıntı:
@bibucuk hocam, merak ettim kaç zamandır uğraşıyorsunuz bu işle, ort kaç günde bitiriyorsunuz binlik bir parçayı?
benim de az kaldı ilk puzzlemı yayınlayacam inş :)

Hocam ben küçüklüğümden beri meraklıyım, 5 senedir de rahat yapabilme imkanım var artık. 1000 lik puzzle eğer haftasonu ise 1 veya 2 günde bitiyor. Puzzle dayanmıyor artık bana :) A101 saolsun biraz uygun fiyatlarda verince hemen kosup alıyorum. Hem fiyat uygun hem de malzemesi kötü değil, kaçırmamak lazım. Daha önceden Bim den de almıştım o da cok guzeldi. Bu sıralar o vermiyor ama.

Eşim puzzle hastası diyebilirim.
Yaklaşık 10 tane puzzle bitirdi, 1000-1500 ve 2000 parçalık.
Çeşit çeşit ve gerçekten büyük bir emek ve sabır işi. Arada sırada yardım ediyordum ama benim tek başıma altından kalkalabileceğim birşey değil.
Size eşimin izlediği yolu tavsiye edebilirim. Kendisi bu şekilde çok rahat yaptığını söylüyor.

İlk olarak çerçeveyi oluşturun, ve parçaları renk renk ve ton ton ayırın, küçük buzdolabı poşetlerine koyun.
Daha sonra bunları teker teker ve sabırla uğraşarak yerlerini buluyordu.
Puzzle'ın boyutu önemli değil, içindeki renkler ondan daha önemli. Farklı renk tonlarındaki puzzlelar çok rahat yapılabiliyormuş. Aynı renk tonlarındaysa zorlanılıyormuş.
Bu arada bazı puzzle markalarında o parçanın yeri olmamasına rağmen sanki oranınmış gibi oturuyor ve sonrası için büyük bir zorluk oluşturuyor.

Eşimin şu ana kadar yaparken zorlandığı tek puzzle 1500 parçaydı.
Puzzle_2_The_Creation_of_Adam_by_MisSAD.jpg

anlattıklarınıza ek olarak yöntem olarak yani, ben parça uç çıkıntılarınıda sınıflandırıyorum böylelikle ihtimalleri az da olsa azaltmış oluyorum, 2. 2bin liğimdeyim, yine manzara seçtim aynı markadan...

bibucuk' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
@bibucuk hocam, merak ettim kaç zamandır uğraşıyorsunuz bu işle, ort kaç günde bitiriyorsunuz binlik bir parçayı?
benim de az kaldı ilk puzzlemı yayınlayacam inş :)

Hocam ben küçüklüğümden beri meraklıyım, 5 senedir de rahat yapabilme imkanım var artık. 1000 lik puzzle eğer haftasonu ise 1 veya 2 günde bitiyor. Puzzle dayanmıyor artık bana :) A101 saolsun biraz uygun fiyatlarda verince hemen kosup alıyorum. Hem fiyat uygun hem de malzemesi kötü değil, kaçırmamak lazım. Daha önceden Bim den de almıştım o da cok guzeldi. Bu sıralar o vermiyor ama.

daha önce de belirtiğimiz gibi hocam konunun duayenisiniz şüphesiz :)

haftasonu A101den 1000lik 2taneyi 13 TL ye aldım.Gerçekten çok güzeller ve de fiyatları da çok uygun,almayı düşünenler bence kaçırmasın.

sinerjique' Alıntı:
haftasonu A101den 1000lik 2taneyi 13 TL ye aldım.Gerçekten çok güzeller ve de fiyatları da çok uygun,almayı düşünenler bence kaçırmasın.

bende bu paraya bu kadar beklemiyordum, paketi açmadım, sırada bekliyor :)

aynen 13 TL ye resmen bedava, ama bu ara ders çalışma işlerim yüzünden bayaa bi zaman bekletecem arkadaşları, daha sonra yapıp çerçeveletip bizim arklara ev hediyesi yaparım artıkın:)

sinerjique' Alıntı:
aynen 13 TL ye resmen bedava, ama bu ara ders çalışma işlerim yüzünden bayaa bi zaman bekletecem arkadaşları, daha sonra yapıp çerçeveletip bizim arklara ev hediyesi yaparım artıkın:)

aöf derslerimi hocam, benim onlar da var bekliyorlar öylece, keşke tüm dersler bu kadar zevkli olsada rahat rahat çalışsak :)

manhem' Alıntı:
çok heveslendim sanırım ben de başlayacağım :+1:

en büyük hobim oldu hocam, ilk çalışmamı bitirdim yaa, olabileceğini gördükten sonra artık bırakacağımı hiç sanmıyorum :)

@manhem hocam zamanın varsa çok eğlenceli bir uğraş kesinlikle tavsiye ederim,

@eynelmefer aöf adalet bölümüne kaydoldum,btr için gittiğim okulda müsait zamanım oldukça çalışıyorum medeni hukuğu yarıladım sayılır

Eşimle 1000-1500 lük puzzle yapıp çerçeveletiyoruz ve tanıdıklarımıza hediye ediyoruz. 10-15 gün gibi bir sürede tamalıyoruz çok da üzerine düşmeden. Oturup bir iki günde bitirmek gibi bir çabamız hiç olmadı, günlük 10-20 parça takıp vakit geçiriyoruz :++:

1000 lik puzzle 33-34 tl, 1500 lük puzzle 45-50 tl arasında, seçtiğiniz çerçeveye göre de 20-30 tl çerçevesi tutuyor. 2000 lik yapmayı hiç denemedik çünkü 1500 lük bile yapıp birleştirip çerçeveletince çok büyük oldu, duvara asmak açısından 2000 lik çok büyük bence

Hem kendimiz zaman geçirip eğleniyoruz hem de arkadaşlarımıza hediye vererek onları mutlu ediyoruz. :D

sinerjique' Alıntı:
@manhem hocam zamanın varsa çok eğlenceli bir uğraş kesinlikle tavsiye ederim,

@eynelmefer aöf adalet bölümüne kaydoldum,btr için gittiğim okulda müsait zamanım oldukça çalışıyorum medeni hukuğu yarıladım sayılır

zaten yarılarına kadar sorumlu değilmiyiz, ben daha başlamadım :) vaah ki vaaah

ders çalışmak iyi oluyor yau okulda ortalıkta fazla görünüp milletin gözüne de batmıyorum,medeniyi bitireyim idraiye geçecem ,bence elini çabuk tut çalışmaya başla sınavlara az kaldı :+1:

iki tane 1000 parçalık puzzle bitirmiştim geçen sene. ilkini 3 ayda yaptım çcuktan dolayı, ikincisi 15 günde bitti. Bir tane de çerez niyetine 500 parçalık yaptım. Evimin holünde asılı 3'ü de. Evde daha 2 tane 1000 parçalık puzzle var, ama benim kafamı toparlayack vaktim ve halim yok. Güzel stres atma aracı. Öneririm herkese.
283895_2048477125483_7241657_n.jpg

foto%25C4%259Fraf+2.JPG

tablonuz güzel olmuş hocam, benim ki çok uyduruk oldu, bi de camlı baya ağır oldu asamadım daha 1metre*70santim baya bi alan gerek...

2 tane 2 binlik, canlı olarak daha iyi görünüyor , servis edemedim hem çerçeve hem foto olarak, yinede paylaşayım :)

Ekli dosyalar

• DSCF4096.JPG
    DSCF4096.JPG
    220.9 KB · Görüntüleme: 624
  • DSCF4099.JPG
    DSCF4099.JPG
    308.8 KB · Görüntüleme: 624
A101 den aldığım 1000 lik...

Ekli dosyalar

• DSCF4288.JPG
    DSCF4288.JPG
    281.7 KB · Görüntüleme: 561
2 tane 2000 lik aldık bizde , bbayağı zor bir işmiş gerçekten.. çerçevesini 3-4 saatte oluşturduk 2 kişi :scared: daha bitmedi tabi. ama 1000 parçaya yakınını yerleştirdik sayılır..

ama zevkli.. herkese kolay gelsin..

hocam çerçeve o kadar sürdüyse işiniz harbiden zor görünüyor :) benim için en zevkli, kolay yeri çerçevesi yani (ilk buradan başlıyorum) bir de son 40-50 parça :) ikiside çok hızlıca oluyor...

hocam geçen hafta 5. 1000 parçalık puzzlemı bitirdim. boş vaktiniz varsa gayet eğlenceli..... tabiki çerçeeletmek puzzledan daha pahalıya geliyor:))))9

okse2818' Alıntı:
hocam geçen hafta 5. 1000 parçalık puzzlemı bitirdim. boş vaktiniz varsa gayet eğlenceli..... tabiki çerçeeletmek puzzledan daha pahalıya geliyor:))))9
toplamda aynı gidiyoruz desenize :)
2*2000
1*1000 =5000 bitti
geçen gün A101 den 2000lik aldım ona başladım ama felaket zor nasıl bitecek bilmiyorum...

Geri