Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Puzzle...

Konu, 'Her Telden' kısmında EynelMefer tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. EynelMefer

EynelMefer Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

daha önce de birkaç paylaşımım oldu :) boş zamanlarımızı değerlendirme adına,
    satranç, go, sudoku...(tabi hiçbirine ilgi olmadı) puzzle a sardım şimdi, işim çok zor 2000 parçalık bir puzzle ile başladım (zorum neyse), acaba aramızda ilgi duyan varmı daha yada önce bitiren falan...

2. storm

storm Seçkin Üye Seçkin Üye

benim bi arkadaşım da puzzle aldı 2000 parçalık. çok zor... boş vakti çoktu... kendini oyalamak için aldı. gelecek yıl bitirir herhalde. i hope....

3. m_ucar86

m_ucar86 Site Gezgini

Ben de 1500 parça puzzle yapmıştım. Mutfak masamın üstüne koyup üzerine de cam kestirmek istemiştim. Yaptım ama çocuğum için tehlikeli olduğundan cam yerine üstüne mika kestirdim. Puzzle yaparken renklere göre ayırdım daha kolay oluyor. Bu arada puzzle halım vardı toplayıp kaldırabiliyorsun. Eğer puzzle koyacak yeriniz yoksa halı süper oluyor.

4. EynelMefer

yöntemi okudum sitelerden , önce renkleri ayırdım en kolay kısmı bu :) sonrası ise öylece bakakalmak oldu, bir gökyüzü var masmavi gelde yap, neyse @fırtınam 1 sene sürmeyecek yeni bir yıla kadar bitecek göreceksin :) ben de hope ederim...

5. boteakif

boteakif Süper Üye Süper Üye

Eşimle birlikte 3000 parçalı puzzle yaptık. Daha önceden 1000 er parçalı 2 puzzle yaparak başlamıştım. Puzzle bitince arka yüzünden koli bandıyla yapıştırınca dağılmıyor. :)
    Puzzlelar öyle bantlı bir şekilde bekliyor bakalım, belki bir gün çerçeveletirim.

6. EynelMefer

peki tecrübenizden faydalanayım; şimdi yerleştirirken böyle cuk diye mi oturacak bütün parçalar yoksa 1mm de olsa boşluk olduğu oluyormu bazı parçalarda, yani sanki zorluyorum gibi geldi olsun diye ama eminimde oraya yerleşecek,uzaktan bakınca sorun yok ama yakından bakınca arada ufacıkta olsa boşluk görünüyor sanki :S olağan durum mu :)

7. erfatm

erfatm Seçkin Üye Seçkin Üye

Cuk diyr oturmuyorsa ve az da olsa boşluk varsa yanlış yerdedir hocam, belki markaya göre değişir ama

8. biltek99

biltek99 Seçkin Üye Seçkin Üye

2 tane 1000 parçalı bitirip cercevelettim.işe 2000 parça ile başlamanız sizin için biraz zor olacak.önce 1000 ile başlasaydınız iyi olurdu.Renkleri ayırdıysanız önce kolay noktalardan başlayın gökyüzünü en sona bırakın.Hem olaya alışırsınız hem de parça sayısı azalmış olur.Parçalar tam otumuyorsa yanlış yerdedir.Hem parça hem de desen birbirini tutmalıdır.Son yaptığım puzzle da 5 parçalık bir parça grubu grup olarak oturduğu halde desen olarak yanlış olduğu ilerlediğimde ortaya çıktı.Puzzle yaparken öğrendiğim en önemli bilgi yorulunca bırakmak.Yorgunken gözünüzün önündeki parçayı görmüyorsunuz.Dinlendikten sonra bulduğunuz parça sayısı ciddi oranda artıyor.Kolay gelsin.Zor ama zevkli bir hobi...
    (1 tane de 1000lik piri reis haritası aldım yakında başlayacağım ona da)

9. sinerjique

sinerjique Seçkin Üye Seçkin Üye

Puzzle işi çok zevkli bi iş,bizde 3 tane 1000lik tamamlayıp çerçevelettim,2sini bizim evin duvarına astım 1ini yeni ev alan dostuma ev hediyesi verdim,çok memnun oldu.Şimdi Venedik kompozisyonlu 1500lük bi puzzle aldık onunla uğraşıyoruz. Önceden çocuğumuz yoktu o yüzden akşam çocuk uyuyunca 3er 5er parça koyabiliyoruz ama olsun yine de çok zevkli bir iş,puzzle yapmak bence herkesin yapması gereken çok zevkli bir iş :lol:

10. ygencay

ygencay Aktif Üye

Şu anda elimde 1000 parçalık var, daha önceden 500 parçalık yapmıştım, yavaş yavaş artırıyorum, hedefim 5000 parçalıklar varmış, onları yapmak.

11. sinerjique

sinerjique Seçkin Üye Seçkin Üye

+++

12. elsin03

elsin03 Aktif Üye

kesinlikle çok eğlenceli. kız kulesi yapmıştım en son. 3 boyutlulara da bakmak lazım bi ara :)

13. EynelMefer

fena gaza geldim :) eve gittiğimde ilk işim...

14. beyazgolge

beyazgolge Süper Üye Süper Üye

ne diyimkolay gelsin işiniz çok zor :)

15. EynelMefer

http://oyun.tzv.org.tr/2012/?sayfa=katilim

zor demişken sayın hocam , aramızda katılacak olan zeki arkadaşlarımız var mı acaba :)

16. Gök_Tuğ

Gök_Tuğ Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam 1. ve 4. sorunun cevabını buldum da zaman ayırmak lazım...:)
    1. 50
    4. karaktersiz
    ...

17. bibucuk

bibucuk Site Gezgini

Ben de puzzle sevenlerdenim 500, 1000, 1500, 2000 parca hepsinden yaptım. 30 tane falan olmuşlardır herhalde toplamda. Ama asmıyorum yapıştırıp kaldırıyorum. Benim en büyük zevkim diyebilirim öyle ki her yerim tutulana kadar kalkmıyorum basından. Şu anda 3000 lik yapmaya basladım, bakalım onu da bitirebilecek miyim...

18. bilisim43

bilisim43 Aktif Üye

1000 parçalı 2 adet puzzle yaptım, bol vaktin olacak ki uğraşasın, bitince çok güzel oluyor birde çerçeveletip asınca emeklerine değiyor.

19. EynelMefer

hocam cevapları paylaşma istersen :)
    telih melif yazıyor altta..

20. EynelMefer

bu alanda buranın üstadını bulduk sanırım :)
    eserlerinizin resmini çekip paylaşmak isterseniz ve her konuda ki yardımlarınızı zevkle izler ve dinleriz, tebrikler :)

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal