Okuma yazmamız var değil mi?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
sitelerde' Alıntı:
Aydın Özgür BİLGİN' Alıntı:
Arkadaşlar sizlere bir hatırlatma yapmama izin verin (birazda kafanız dağılır belki)
Zamanında köy enstitüleri vardı (bence "öğretmen" yetişirdi o okullarda) kapatılması uygun görüldü.Elbette resmi bahane dediğim gibi olmayacaktı ve öyle oldu.Asıl sebep kesinlikle demokrat ve sol görüşlü öğretmenlerin mezun olduğu gerçeğidir.Öyle Eğitim-Sen ve hatta yeni yetme Eğitim Bir-Sen ler falan değil asıl öğretmen sendikalarını başlatan aydın öğretmenler yurdumuzun dört bir yanına dağılmaya başladığı tarihler aynı zamanda Çorum-Sivas ve Yozgattaki Alevi yurttaşların katledikleri tarihe denk geliyordu.Bence bir kapatılma karşıtlığı yapacaksak bu köy enstitülerinin kapatılmasına tepki göstermeliydik. Fakat ne mümkün.Halimyaren hocamızın bahsettiklerine bunlar belge değildir al sana cevap bilmem ne gazetesinin bilmem kim köşe yazarının cevabı diyecek garip bir karşılaştırmalarla uğraşıyoruz.Anayasa Mahkemeleri kesinlikle yüzde kaç olursa olsun oyla iktidara gelen bir partinin biz dedik oldu çizgisine "DUR" demek için vardır.
İki arkadaşımızın söz düellosu içince "adil" ve "kalkınma"mızı sağlayacak bir çözümde bile tek tarlı şekilde özür bekliyorsunuz.Bence iki arkadaşımızda bir yanlışa girip öfkelerine hakim olamamışlardır.Biliyorum ikiside bu ayıbın farkındadır.

Bir okuldan SADECE TEK BİR GÖRÜŞE SAHİP KİŞİLERİN MEZUN OLUYOR OLMASI, O OKULDA OKUYANLARIN SADECE BİR GÖRÜŞÜ BENİMSİYOR(BENİMSETİLİYOR, POMPALANIYOR) OLMASI BİLE o okulların kapatılması için yeterli bir gerekçe değil midir?

Okullar kereste fabrikaları değildir ki TEK TİPTE İNSAN YETİŞTİRSİN.

NEREDE KALDI fikri hür, vicdanı hür vatandaşar yetiştirme???
valla herhalde sizin istediğiniz gibi öğretmenler yetiştiren okullar olsaydı "kereste fabrikaları" benzetmesini yapmazdın ha hocam???
ben demokrat,aydın ve genel itibariyle ve fransız meclisindeki adına göre "sol" görüşlü" öğretmenler dedim.Eğer tarihe şöyle bir baksaydınız "TKP" li arkadaşların baş örtüsü bir özgürlük sorunudur demelerine şahit olacaksınız.Burada "sol" görüşe hemen CHP muamelesi yapmayın.Bence şu anda birçok eğitim fakültesi senin benzetmene göre "kereste fabrika"larıdır arkadaşım."Düşünme,konuşma sadece sınavlarına kendilerinin bile verdiği fotokopilere çalışarak gir ve kazan."Sonuç :Atandığı yere "yaa benim burada ne işim vaaaaaar" diye ağlayan,planı sanki ilk defa görümüş gibi ben bunu nasıl yazacam diye soran,ben doğuda çalışmam hemen istifa ediyorum diyen,öğretmenleri sadece yazıcı çıktılarıyla değerlendiren müfettişlere bir karşı laf söyleyemeyen öğretmen tipi.Belki sen değilsindir ama söylesene etrafında dediğim gibi çok öğretmen yok mu?
objektif cevap vermeni bekliyorum
Kereste Fabraikası ha alsana kereste fabrikası

kilitwr5.jpg

by Exemcli

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri