Okuma yazmamız var değil mi?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
fercanx' Alıntı:
Anayasa Mahkemesi Anayasa değişikliklerini değiştirilmesi teklif edilemeyecek ilk üç maddesini ilgilendiriyorsa esas bakımından inceler.Bundan öncede esası ilgilendiren kararlar verdi.

Peki o zaman şu soruya cavap bulalım...Bir A partisi yüzde 65 ile iktidara geldi..Secimler 150 yılda bir yapılsın diye anayasa yaptı..Anayasa mahkemesi şöyyle mi diyecek

"Ya milli iradeye ram olmak lazım.Karar yeter sayısı da varmış mecliste ...onay verelim"

Ne Ala memleket...
Hey gidi arap zihniyeti...

Genişletirsek;
Yüzde 80 le geldi parti iktidara. Anayasanın değiştirilemez ilkelerinden birine dikti gözünü. Anayasayı değiştirdi mecliste. Ne yapaktı Anayasa Mahkemesi? Zaten bu yüzden var Anayasa mahkemesi. Ama bunlar bu yüzsüzlükle O maddelere de el atacaklardı özellikle laikliğe. Ama şimdilerde sıkıntılılar biraz. Sonraki mahkemenin heyacanından olsa gerek.

Arap zihniyeti derken Hz. Peygambere hakaret edildiğini düşünmek istemiyorum cevap da öyle birşey olmadığı yönünde olacaktır eminim o zaman Arap zihniyeti diye iğrenç bir cümle kurmak niye?

gureba' Alıntı:
Arap zihniyeti derken Hz. Peygambere hakaret edildiğini düşünmek istemiyorum cevap da öyle birşey olmadığı yönünde olacaktır eminim o zaman Arap zihniyeti diye iğrenç bir cümle kurmak niye?

Sormussun cevaplamıssın sonra tekrar sormussun...Konuyu nereye çekmeye çalısıyosun.Burada peygambere hakaret nerede...Aklın işte gözün oynaşta senin...Arap zihniyeti senin gibi adamların zihniyeti demek.Burada iğrençlik var mı bilmiyorum.

ne demek Arap zihniyeti.
Irkçı olduğun baından belliydi zaten
Biz Türk' üz ama Müslüman ruhumuz bütün ırklara saygıyı gerektiriyor.

Atsınlar asrın imamına iftira
kalır mı bu onların yanına fezada.
Ayın ikiye bölünmesine inanmayanların.
Senin sözlerine inanmasını mı umarsın.
Şiir modunda kalmışım. :mrgreen:

suleyyyman' Alıntı:
ne demek Arap zihniyeti.
Irkçı olduğun baından belliydi zaten
Biz Türk' üz ama Müslüman ruhumuz bütün ırklara saygıyı gerektiriyor.
Biz bütün ırklara saygı göstermeyiz.Hakedene saygı gösteririz. :wink: :)

arkadaşlar boışversenize kimseye birşey anlatmak zorunda değilsiniz. baksanıza adamlar başörtüsü düşmanı kesilmişler başımıza müslüman ülkede. bunlarınn ki kuyruk acısı.. diyorla ki bunlar %50 değil %80 de alsalar biz onlara birşey yaptırmayız. gün gelecek öyle bir dize geleceksiniz ki. o zaman gerçek adaleti göreceksiniz. Fatih sultan Mehmet adaletini. herkes istediği gibi yaşayacak. bu özgürlük kavgacılarına desek ki hadi örtünün.. siz benim özgürlüğüme karışamazsınız diyecekler. ama bu aklıevveller hadi açının sözüne karşe değiller. evimde de kapanırım, sokağımda da kapanırım, okulumdada kapanırım heryerde kapanırım. gerçek özgürlük bu işte.

"medeniyet açmaksa bedeni
desenize afrika yamyaları sizden de medeni"

artık biraz geniş düşünün bunun bir de ahireti var
CEHENNEM LÜZÜMSÜZ DEĞİL, CENNETTE UCUZ DEĞİL, ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM..başka söyleyecek söz bırakmadınız...

Arap hayranlığınız mı var anlayamadım..İslamiyet başka bir şey arap kültürü başka bir şey..Arap kültürünü islam zannediyor bazı arkadaşlar...Neyse kimsenin tadı kaçmasın ben kacayım milli maca yetişmem lazım..

fercanx' Alıntı:
gureba' Alıntı:

Sormussun cevaplamıssın sonra tekrar sormussun...Konuyu nereye çekmeye çalısıyosun.Burada peygambere hakaret nerede...Aklın işte gözün oynaşta senin...Arap zihniyeti senin gibi adamların zihniyeti demek.Burada iğrençlik var mı bilmiyorum.
soruma cevabı senin lehine verdim görmüyormusun
konuyu yanlışa çekmemek için titiz davranmaya çalışıyorum ama anlamadın galiba
iğrençlik şurada ki Arap zihniyeti derken genelleme yapılıyor
daha doğrusu olayı Araplara maletmek çirkin olan Arabistanda hangi parti %65 le iktidara geldi de seçimler 150 senede yapılsın dedi niye İsrail zihniyeti denmiyor umarım anlaşıldı :wink:

arkadaşlar boışversenize kimseye birşey anlatmak zorunda değilsiniz. baksanıza adamlar başörtüsü düşmanı kesilmişler başımıza müslüman ülkede. bunlarınn ki kuyruk acısı.. diyorla ki bunlar %50 değil %80 de alsalar biz onlara birşey yaptırmayız. gün gelecek öyle bir dize geleceksiniz ki. o zaman gerçek adaleti göreceksiniz. Fatih sultan Mehmet adaletini. herkes istediği gibi yaşayacak. bu özgürlük kavgacılarına desek ki hadi örtünün.. siz benim özgürlüğüme karışamazsınız diyecekler. ama bu aklıevveller hadi açının sözüne karşe değiller. evimde de kapanırım, sokağımda da kapanırım, okulumdada kapanırım heryerde kapanırım. gerçek özgürlük bu işte.

CEHENNEM LÜZÜMSÜZ DEĞİL, CENNETTE UCUZ DEĞİL, ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM..başka söyleyecek söz bırakmadınız...

msalep' Alıntı:

Bak sen anlamışsın olayı. Ne güzel.
Bana bir tane yeryüzünde dilediği gibi yaşayan ülke göster! daha doğrusu senin kastettiğin manada içindeki tüm insanların dilediğini yapabildiği. her ülkede kurallar var. Biz de laik demokratik bir rejimle yönetilen bir ülke olduğumuzu söylüyorsak buna karşı eylemler tabi ki bu eylemleri yapanlar için tutsaklık olabilir. Ama demokrasiyi zamanı gelince inilecek bir trmvay olarak gören Atatürkçülüğü de yıkılması gerekir diyen zihniyet tabi ki özgür olmamalı. Olamaz da zaten. Mustafa Kemal bizzat tutsak etti onları. Açın okuyun.
Bence azcık daha samimi olun Laikliği sindiremediğinizi, Şeriat özleminizi dile getirin biz de diyelim ki peki öyleyse fikirlerimizi birbirimize söylememmizin bir anlamı kalmadı. Ama maskeli bir dostum olacağına maskesiz bir düşmanım olsun.
Bu meselelerin burada konuşulmasına meraklı olduğumdan yazmıyorum buraya. Sizin gibi düşünmeyenlerin de olduğunu görmek kanımca size de birşey katar.
Elimden geldiğince saygıyı elden bırakmıyor öfkelenmiyorum. Ama bana gösterilen tahammülsüzlükler gösterenlerin sığlığı ve bayağılığıdır. Böyle bilinsin.

fercanx' Alıntı:
Anayasa Mahkemesi Anayasa değişikliklerini değiştirilmesi teklif edilemeyecek ilk üç maddesini ilgilendiriyorsa esas bakımından inceler.Bundan öncede esası ilgilendiren kararlar verdi.

Peki o zaman şu soruya cavap bulalım...Bir A partisi yüzde 65 ile iktidara geldi..Secimler 150 yılda bir yapılsın diye anayasa yaptı..Anayasa mahkemesi şöyyle mi diyecek

"Ya milli iradeye ram olmak lazım.Karar yeter sayısı da varmış mecliste ...onay verelim"

Ne Ala memleket...
Hey gidi arap zihniyeti...

Buna daha önce cevap verilmişiti.

Vehimlerle demokrasi olmaz. Varsayımları konuşmuyoruz burada. Vakıa açık ve net orada. Değişiklik teklifi de. Konunun 2. sayfasında buna cevap var.

Anayasa Mahkemesi değiştirilemez maddeler değiştirilirse değişikliği iptal etme yetkisine sahiptir. (Fakat iptal edilen değişiklikler değiştirilmesi teklif edilemez maddelerde yapılmadı)

Madde açık:

"...Anayasa değişikliklerinde ise, teklif ve oylama çoğunluğuna ve ivedilikle görüşülemeyeceği şartına uyulup uyulmadığı hususları ile sınırlıdır..."

Teklifi inceler. Teklif edilemez maddelerden birisi mi bu değişiklik diye.
Oy sayılarını ve oylama kurallarına uyulup uyulmadığını inceler.
Oylamalar arasında beklenmesi gereken zamana riayet edilip edilmediğine bakar.

Ötesi Anayasa Mahkemesinin yetkisini aşar.

halimyaren' Alıntı:
Akp seçim öncesi söz vermişti dokunulmazlıkların kaldırılacağına dair(Sadece kürsü dokunulmazlığı şeklinde olacaktı). Kaldırılsa da görsem o zaman hakkı hukuku hırsızlık yapmayı, yetim hakkı yemeyi, 20 yaşında Gemicik sahibi olmayı,10 yılda dolar milyarderi olmayı. Bi de görsem o zaman hala bunlara göz yumanları. Ama geçmişte olduğu gibi yarın da işbirlikçiler sessizce kuytulara kaçacaktır.

Dedikodu olarak kabul ettiğin şeyler tvlerde gazetelerde mahkeme kayıtlarında meclis kürsülerinde defalarca konuşuldu. Şimdi sen dedikodu dersen yapacak bişey yok. Bunları görmezden gelmek bunları onaylamak demek. Şimdi Sayın Unakıtan yumurta ticaretine girdi yumurtanın kdv si değişti bir anda ben sana bu kdv değişti diye belge mi getircem? Değişti işte sağır sultan duydu bunu bu oyunu. Hepsi de buna benzer usüllerle yapıldı. Zahmet edin önyargılı davranmayın da okuyun.

Emin Çölaşandan bahseden arkadaş. Beni kafanda biryere koyma. Bana ne Emin Çölaşandan. Yaptığı bir hırsızlık varsa yaz ona da bela okuyayım.

Ha bu arada unutmadan AKP nin son olayı da şudur;
AkPli milletvekilleri 7- Engelliler-3( Ama bakın Maç doksan dakikaymış)

Pardon dokunulmazlık diyorsun da,

Gemicik sahibi Bilal'in de dokunulmazlığı mı var???

TEKRAR EDİYORUM:

Yalanlanmış gazete küpürlerinden AK Parti'ye kapatma davası açan "hukuk"(!), EĞER O İDDİALARIN gerçek olsa idi, BİR SANİYE VAKİT KAYBETMEZDİ.

Onlarca yanlış yapan, çalışanının hakkını gözetmeyen bir oluşum için ortada kalan bir karar verildiğinde neden bu kadar savunuluyor anlamıyorum...

İsim adalet ve kalkınma partisi...Ama görüyorum ki bunların adaleti millete, kalkınması kendilerine. Mahkemenin verdiği bir karar(doğru-yanlış) ile bütün yaptıkları göz ardı ediliyor.

Özgürlük zulum demokrasi ıvır zıvır bir sürü boş lafı bırakın kardeşim...Takmayanların özgürlüğü herhangi bir anayasa maddesiyle garanti edildimi yarın kamudada ilköğretimde aynı çığlıkların duyulmaycağı sözü verildimi...çarşaflıların aynı hakları isyeyecğini hiç düşündünüz mü..
Demiyecek mi inancım gereği kara çarşafla her yere girecem özgürlük demokrasi insan hakklari .. ne cevap vereceksin..

Aşağıda vereceğim yazıyı özellikle peçenin yasaklanması için verilen önergelere ne olduğunu okuyun.

http://yenisafak.com.tr/arsiv/2000/mayi ... licak.html

Atatürk yasaklamayı aklından dahi geçirmemiş, ve fakat bilinçlendirme yoluyla bu işlerin olacağına inanmış ve kadınları tercihlerinde özgür bırakmak gerektiğini söylemiştir.

Ha ben Atatürk söyledi, o zaman doğru mantığını kabul etmiyorum. AMA Atatürk'ün adını kullanarak yasak ve baskılarına meşruiyet arayanlara şunu söylüyorum:

Siz gibi dürzülerin(bu tabi bana ait değil, bilen bilir) yüzünden Atatürk'ten soğuyacak bu millet.

Ben Atatürk'ü çok konuda eleştiririm, onu eleştirilmez görmem. Atatürk tam bir kadro adamı ve liderdir. Ama onu yücelteyim derken, birisi tarihini karalıyorsa veya herşeyi Atatürk'e mâl edip onun yanlışlarını görmüyorsa bunu yadırgarım.

Ayrıca Atatürk söyledi, o zaman doğru mantığını da entellektüel, birikimli insanlara yakıştıramam.

Siz gibi dürzülerin( bilen bilir) yüzünden Atatürk'ten soğuyacak bu millet diyen dürzülerin yüzünden soğumaz bu millet Atatürkten...

Neymiş Atatürkün Yanlışı kardeş ben çok araştırdım...Elle tutulur bişey bulamadım.Bana biraz yardımcı ol bakalım

Referansın olarak gösterdiğin gazetede viskici nazlının yazısından mı fikrimizi değiştireceksin.komiksin

fercanx' Alıntı:
Siz gibi dürzülerin( bilen bilir) yüzünden Atatürk'ten soğuyacak bu millet diyen dürzülerin yüzünden soğumaz bu millet Atatürkten...

Neymiş Atatürkün Yanlışı kardeş ben çok araştırdım...Elle tutulur bişey bulamadım.Bana biraz yardımcı ol bakalım

Niye alındın? Yine saldırganlaştın ve hırçınlaştın bakıyorum.

Yorumlarındaki seviyesizlik yüzünden daha önce gereken cevabı almıştın.

Sen o imzayı kullanmaya başladın, hem de benim için. Ben de sana kendi imzam ile yanıt veriyorum.

FAKAT NE NAMERTSİN Kİ

Evet Atatürk'ü eleştirdim.

AMA ASLA VE ASLA ATATÜRK'ü eleştirirken DİNİ BİR GEREKÇE SUNMAMIŞTIM. Ekonomik GEREKÇELERLE ELEŞTİRMİŞTİM HATIRLIYORSUN DEĞİL Mİ?
Sen ise yanıt veremeyince o imzandaki namert imayı yaptın.

TEKRAR EDİYORUM:

Evet Atatürk'ü eleştirdim, eleştiririm. Doğrularıyla, yanlışlarıyla konuşurum. Abartılmasına ve kullanılmasına müsade etmem.

AMA ASLA VE ASLA ATATÜRK'ü eleştirirken DİNİ BİR GEREKÇE SUNMAMIŞTIM.Ekonomik GEREKÇELERLE ELEŞTİRMİŞTİM HATIRLIYORSUN DEĞİL Mİ?

TEKRAR EDİYORUM:

Evet Atatürk'ü eleştirdim, eleştiririm. Doğrularıyla, yanlışlarıyla konuşurum. Abartılmasına ve kullanılmasına müsade etmem.

AMA ASLA VE ASLA ATATÜRK'ü eleştirirken DİNİ BİR GEREKÇE SUNMAMIŞTIM. Ekonomik GEREKÇELERLE ELEŞTİRMİŞTİM HATIRLIYORSUN DEĞİL Mİ?

...

Ben asla ve asla DİNİ BİR GEREKÇE İLE ATATÜRK'ü eleştirmediğim HALDE NEDEN

NEDEN

NEDEN

BÖYLE NAMERT

BİR İMADA BULUNDUN?

...

Lütfen tartışmamızı baltalama. Mesele parti, Atatürk, ve doğrudan türban değil.

İlk mesajımda gayet eçık ifade ettim.

sitelerde' Alıntı:
Aşağıda vereceğim yazıyı özellikle peçenin yasaklanması için verilen önergelere ne olduğunu okuyun.

Atatürk yasaklamayı aklından dahi geçirmemiş, ve fakat bilinçlendirme yoluyla bu işlerin olacağına inanmış ve kadınları tercihlerinde özgür bırakmak gerektiğini söylemiştir.

Ha ben Atatürk söyledi, o zaman doğru mantığını kabul etmiyorum. AMA Atatürk'ün adını kullanarak yasak ve baskılarına meşruiyet arayanlara şunu söylüyorum:

Siz gibi dürzülerin(bu tabi bana ait değil, bilen bilir) yüzünden Atatürk'ten soğuyacak bu millet.

Ben Atatürk'ü çok konuda eleştiririm, onu eleştirilmez görmem. Atatürk tam bir kadro adamı ve liderdir. Ama onu yücelteyim derken, birisi tarihini karalıyorsa veya herşeyi Atatürk'e mâl edip onun yanlışlarını görmüyorsa bunu yadırgarım.

Ayrıca Atatürk söyledi, o zaman doğru mantığını da entellektüel, birikimli insanlara yakıştıramam.

Atatürk ü nazlı ılıcaktan falan değil de kendi sözlerinden ve uygulamalarından aktar bana. Atatürkün sürgünlere gönderdiği kafalarını kopardığı şahışların ismini yazarım tarihleri yazarım buraya ama her şeye rağmen buradaki bazı insanların kalbini kırmak istemediğimden yazmıyorum. Aç da tarih oku, Nutuğu oku, Atatürk laf olsun diye mi şapka giydi milletin içinde? Hep şapka giyelim diye değil bir manası vardı önceki nesle atfen. Boşuna mı bin yıllık Hilafeti kaldırdı? O zaman gıkı çıkanları görseydim ben.
Bizim oralarda bir laf var "Sen önce önündekini ye" diye. Bırak Atatürkü meclisten defedilmiş birinin ağzından tarihmiş gibi göstermeye kalkmayı. Belge deyip duruyon sabahtan beri noldu senin belge anlayışına? Ilıcağa mı döndü?

Bu şerefsiz karaktersiz halinle daha fazla muhatap olmak istemiyorum...
O beğenmediğin hemde eleştiremediğin Atatürk olmasaydı Annen Helena baban Nikopolidis olurdu.O zaman büyük şeref ve onur duyardın heralde Derviş Mehmetin torunu..

fercanx' Alıntı:
Bu şerefsiz karaktersiz halinle daha fazla muhatap olmak istemiyorum...
O beğenmediğin hemde eleştiremediğin Atatürk olmasaydı Annen Helena baban Nikopolidis olurdu.O zaman büyük şeref ve onur duyardın heralde Derviş Mehmetin torunu..

İmzam sana cevap veriyor.

Sen gerçekten öğretmen misin? İnan merak ediyorum. Olur ama bu kadar açık ve aleni TERBİZYESİZLİK yapamaz herhalde bir öğretmen.

Ben, abisinin ve babasının beraber(baba oğul) Dumlupınar'da şehit olmasına "agamın takkası bana kaldı" diye sevinecek kadar küçük yaşta olmasa, o da silah altına girecek ve o da abisi ve babası ile beraber şehit olup, belki nesli kuruyacak olan bir adamın torununun oğluyum.

Senin seviyene düşmem ben.

Forum yetkilileri senin bu ifadelerini umarım görürler. Senin hakkındaki kanaatleri sağlamlaşmış olur.

bu konu çığrından çıktı artık kapatılması lazım. Bizi bu hallere düşürenler utansın.
Bir zamanlar hepimiz kardeştik şimdi neden bu ayrılık.

halimyaren' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

Atatürk ü nazlı ılıcaktan falan değil de kendi sözlerinden ve uygulamalarından aktar bana. Atatürkün sürgünlere gönderdiği kafalarını kopardığı şahışların ismini yazarım tarihleri yazarım buraya ama her şeye rağmen buradaki bazı insanların kalbini kırmak istemediğimden yazmıyorum. Aç da tarih oku, Nutuğu oku, Atatürk laf olsun diye mi şapka giydi milletin içinde? Hep şapka giyelim diye değil bir manası vardı önceki nesle atfen. Boşuna mı bin yıllık Hilafeti kaldırdı? O zaman gıkı çıkanları görseydim ben.
Bizim oralarda bir laf var "Sen önce önündekini ye" diye. Bırak Atatürkü meclisten defedilmiş birinin ağzından tarihmiş gibi göstermeye kalkmayı. Belge deyip duruyon sabahtan beri noldu senin belge anlayışına? Ilıcağa mı döndü?

İnanmayan için tarih var, yer var, zaman var, mekan var. Açar tutanaklara bakar.

suleyyyman' Alıntı:
bu konu çığrından çıktı artık kapatılması lazım. Bizi bu hallere düşürenler utansın.
Bir zamanlar hepimiz kardeştik şimdi neden bu ayrılık.

Sen de namert gibi bir ifade kullandın . Önce sen söyledin. İkiniz de yanlış yaptınız. Birbirinizden özür dilemelisiniz.

sitelerde' Alıntı:
halimyaren' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:

İnanmayan için tarih var, yer var, zaman var, mekan var. Açar tutanaklara bakar.
Sen yerini söyle kaynağı göster biz buluruz. Nerde hoca bu kaynaklar? Atatür nerde yazmış veya nerde kim yazmış bunları? Ilıcak mı? Az daha Subjektif ol. Yemezler.

suleyyyman' Alıntı:
fercanx
sizi kınıyoruz hocam lütfen özür dileyiniz..

neden sadece onu? namertlik sözünü cümle içinde ona doğru kullanıp tahrik edenin hatası yo mu?
ben de seni haksızlığın yüzünden kınıyorum.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri