Okuma yazmamız var değil mi?

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Terbiyesizliği başlatan sensin ...Ne yani sen söylicen biz boynumuzu mu bükücez.Sen hariç herkesten bu sözlerim için özür dilerim.
Abisinin babası şehit düşmüş de falan filan ...peki Sen nasıl böyle oldun o da hayret??
En azından benim öğretmenliğim hakkıda senin şüphelerin var.Benim şühhem bile yok .benim sevivyeme düşme bana da cevap verme yazdıklarımdan alıntı yapma...Hadi git özel mesaj at adminlere haberleri olsun..

evet ben kırdığım arkadaşlarımdan özür diliyorum.
bazen kendimizi tutamıyoruz. Kusura bakmayın arkadaşlar

Ilıcak şuunu çarpıtıyor türban denilen mesele daha yeni icat oldu. Mesele olarak yeni icat edildi. Amerikan güdümlü yeni meselemiz oldu. Çok doğal Ataürk ün onu yasaklamayışı. YOKTU Çünkü. Benim anlamadığım neden başörtüsü gibi ibadete fiilen engel olmayan bu konu bu kadar ölüm kalım meselesi oluyor da,Bin yıllık eldeki ve bir gecede uçup giden hilafete, kapatılan tekke ve zaviyelere, kafası kopan düzanbaz şeyhlere şıhlara neden kimse el atmıyo? Yoksa erdoğanın dediği gibi "Sindire sindire mi? olacak? Gık desinler de görelim.

Ee, yazıyı okudu isen,

CHP kurultayında bu önergelerin verildiğini görürsün. Tarih var. Yer var. Zaman var. Şahıs isimleri var. Ben şüphe duymuyorum kaynaktan. Bu kadar bilgi verildiğine göre...

Halimyaren

hocam yeter artık uzattıkça iş çığrından çıkıyor.
kutuplaşma olacak aramızda. kapatın artık şu konuyu lütfen

fercanx' Alıntı:
Terbiyesizliği başlatan sensin ...Ne yani sen söylicen biz boynumuzu mu bükücez.Sen hariç herkesten bu sözlerim için özür dilerim.
Abisinin babası şehit düşmüş de falan filan ...peki Sen nasıl böyle oldun o da hayret??
En azından benim öğretmenliğim hakkıda senin şüphelerin var.Benim şühhem bile yok .benim sevivyeme düşme bana da cevap verme yazdıklarımdan alıntı yapma...Hadi git özel mesaj at adminlere haberleri olsun..

Seviyene düşmeden de yanıt verebilirim, merak etme.

Benim kullandığım ifadeler DAYANAĞI OLAN İFADELER(Namert dedim çünkü namert bir ima yaptın ve cevabını 9. sayfada VERDİM, dürzü dedim, sen üzerine alındın, onu da sen hala benim için imzanda kullandığın için yazdım(senin TABİRİNDİ) ve ona da cevabımı 9. sayfada verdim),

Peki SENİN KULLANDIĞIN karaktersiz, şerefsiz, bilmem kimin torunu ifadelerinin DAYANAĞI nedir?

Bunlar resmen KÜFÜR. Ve kötü söz sahibinindir.

Ayrıca yazdığımı okumamışsın ve anlamamışsın bile, baba oğul şehit düşüyorlar, sen bunu bile anlamamış, falan filan diyorsun. Abisinin şehit düşmesine sevinecek yaşta benim dedemin babası. O yaşta olmasa o da şehit olacaktı belki ve nesli kuruyacaktı. Terbiyeni takın.

...

Tartışmamızı BALTALAMA. Mesele ilk sayfada GAYET AÇIK VE NET VERİLMİŞ.

sitelerde' Alıntı:
Ee, yazıyı okudu isen,

CHP kurultayında bu önergelerin verildiğini görürsün. Tarih var. Yer var. Zaman var. Şahıs isimleri var. Ben şüphe duymuyorum kaynaktan. Bu kadar bilgi verildiğine göre...

o zamaman terbiyeli ol da biz kaynak verince dedikodu yapıyor deme. O chp nin politikası. Biz buraya chp yi savunan seçmenleriyiz diye ilan mı verdik de bize chp karşıtlığıyla cevap veriyon? Söyledim ya sana ben chp li değilim hayatımda hiç olmadım diye. iyice tadını kaçırdın karıştırdın olayı. Maçı izle de kafan dağılsın biraz. Olck gibi değil.

Süleyman arkadaş kutuplaşma olur tabiki doğaldır bu. Ne demiş usta;
Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasaydı...

halimyaren' Alıntı:
sitelerde' Alıntı:
Ee, yazıyı okudu isen,

o zamaman terbiyeli ol da biz kaynak verince dedikodu yapıyor deme. O chp nin politikası. Biz buraya chp yi savunan seçmenleriyiz diye ilan mı verdik de bize chp karşıtlığıyla cevap veriyon? Söyledim ya sana ben chp li değilim hayatımda hiç olmadım diye. iyice tadını kaçırdın karıştırdın olayı. Maçı izle de kafan dağılsın biraz. Olck gibi değil.

Süleyman arkadaş kutuplaşma olur tabiki doğaldır bu. Ne demiş usta;
Koyun kurt ile gezerdi fikir başka başka olmasaydı...

halimyaren,

Senin kaynak diye verdiklerinde ZAN var. ZAN el yakar. Gazete küpürleri belge olmaz. Benim verdiğim yazıda Nazlı Ilıcak yer vermiş, zaman vermiş. Kaynakları BELLİ. Seninkilerden farkı bu. Eğer inanmıyorsan geri çekiyorum.

Gazete küpürlerinden belge olaz diyon nazlı ılıcak diyon. ne diyon? İzle maçını kafan karışık senin. iyi akşamlar.

halimyaren' Alıntı:
Vay be ne kolay işmiş bu! Okuma yazma yetiyor. Adam o kadar da dedi Gerekçeli kararı bekleyiniz diye ama ne gezer. Bizde herkes doktordur komşusuna reçete yazar gibi tavsiyeler veriri, bizde herkes imamdır hocadır ne günah ne değil öğretir yanındakine, bizde herkes teknik direktördür nasıl oynanmalı söyleyiverir hemen. Bir hukukçuluğumuz eksikti onu da burda bir arkadaş başlattı. Valla ne dessek boş bu kadarı abesin de abesi artık.
Ya kardeşim 9 a iki bir fikir birlikteliği var onlar bilmiyormu anayasanın bu maddesini? Sizin gibi KIVRAK ZEKALILRIN bu maddeyi okuyabileceklerini bilmiyor mu? Ne yaptınız yani şimdi iş mi?

Fazla kasmayın kendinizi. Hukuk maddelerini ortaya koyarak şimdi hukukçu mu oldunuz. AKP irili ufaklı ihaleleri ortaklarına,oğullarına, yumurtacı akracbalarına peşkeş çekerken, devlet mallarını Ahmete Mehmete yok pahasına yine devletin parasını borç vererek satarken üç kuruşa neden aklınıza gelmedi hukukçuluk oynamak?
Geçmişler olsun. Bunlar daha iyi zamanlarınız. Hukuk işlemeye devam ediyor.

Yapılan Hukukuksuzlukları yazayım mı?Tek Tek! Belki Anayasadaki karşılığını veya TCK ne diyor yine bilgilendirmek istersiniz arkadaşları.
:+1: :+1: :+1:

Ben üniversite okumuş öğretmenlerin anlama kabiliyetlerine güvendiğim için Anayasa'nın ilgili maddesini yazdım.

Anayasa Mahkemesi açık bir anayasa ihlali yapmıştır.

Ülkemiz bir an önce anayasa mahkemesi üyelerini seçimi işini sadece atama yoluyla yapmayı bırakıp, bu üyelerin bir kısmını halkın oyu ile belirlenmiş meclisin seçmesini sağlamalıdır.

Anayasa Mahkemesi hukukun ve kendi itibarının ve halkın gözündeki güvenin yitirilmesinin tek suçlusudur.

Bu bir partinin meselesi değildir. Demokrasiye inanan ve güvenen, demokrasiyi sindirebilmiş tüm partilerin ve bireylerin meselesidir; en azından böyle görülmelidir.

Meseleyi tartışalım arkadaşlar, AKP-CHP tartışması yapmıyoruz.

Haddi olmadığı halde bir mesele hakkında toplanıp karar alan Meclis'i yok sayanları tartışıyoruz.

Haa bazı arkadaşlar demiş ki:
"Bir parti %80 oy alsın, 150 yıl seçim yapılmayacak desin, o zaman ne olacak!"
Ne olacağı var mı arkadaş bunun, adam %80 oy alırsa istediği kanunu koyar, gıkını da çıkaramaszın. Kaldı ki 150 yıl saçmalığını ortaya atacak parti, zaten %80 oy alamaz. %80 oy alabilmesi için ülkeyi yıllarca yönetmiş ve başarılı olmuş olması gerekir. Bu durumda "milletin iradesi" haline gelmiştir ki, görevleri olan yasa çıkarma işlemlerini kimseden çekinmeden yaparlar.

Neyse bakalım, görelim; ne olacak önümüzdeki günlerde. Ama artık müdahale şart oldu. Ve ilk sayfada yazdığım mesajı alıntılıyorum:

@lperen' Alıntı:
Memlekette boşuna seçim yapılıyor desenize... Bu kararla halkın %80'i yok sayılmıştır, meclis yok sayılmıştır. Kaldı ki Mahkemenin böyle bir karar verme yetkisi de yoktur...

Mahkeme üyeleri, sadece “Anayasa’nın 148. maddesi”ni değil, aynı zamanda “Türk Ceza Kanunu’nun 311-1. maddesi”ni de ihlâl etmişlerdir!..
Bu madde, özetle şöyledir:
"... TBMM'nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılırlar".
Buradan yola çıkarak bu üyelerin yargılanması, hem de müebbet hapis istemiyle yargılanması gereklidir.
Kimse bu milleti ve meclisini yok sayamaz, haklarını elinden alamaz.

gureba' Alıntı:
Arap zihniyeti derken Hz. Peygambere hakaret edildiğini düşünmek istemiyorum cevap da öyle birşey olmadığı yönünde olacaktır eminim o zaman Arap zihniyeti diye iğrenç bir cümle kurmak niye?
Arkadaşım konuyu en alakasız yerelere çarptırma lütfen
metnin tamamını oku ve arap yönetmiyle bir bağlantı kur bence
bana güven dediğinle uzaktan yakından alakası yok
dayan söyleme dedim kendime ama tutamadım kendimi
konu kesinlikle gereksiz saptırmalara maruz kalmasın istedim

fercanx' Alıntı:
Bu şerefsiz karaktersiz halinle daha fazla muhatap olmak istemiyorum...
O beğenmediğin hemde eleştiremediğin Atatürk olmasaydı Annen Helena baban Nikopolidis olurdu.O zaman büyük şeref ve onur duyardın heralde Derviş Mehmetin torunu..

ŞİDDETLE KINIYORUMMMMMMMM.
Bir öğretmene yakışmayan cevap...
Arkadaşlar farklı görüşlerden olabiliriz, tartışmalara da girebiliriz ama lütfen kimse kimseye hakaret etmesinnnnn.

Ben de tek taraflı bakış açısını şiddetle kınıyorum. Siteler arkadaş da namert demiştir. İkisi de hata yapmıştır.

azınlıklar cogunluklara hukmediyor atanmışlar seçilmişler adına karar veriyor.....sokaklarda dolaşaınce problem yoq universiteye girince problem var....bu ne saçma bi dusunce yasaklıcaksalar heryerde yasaklasınlar yok yasaklamıcaksalar heryerde serbest olsun......

Elbette @lperen hocam,

Vehimlerle demokrasi olmaz. O mantık ile meclisi feshetmemiz lazım. Bunu söyleyen arkadaşlar aslında ne dediklerini bir daha düşünmeliler. Kaldı ki böyle bir değişiklik yapılamayacağı ile ilgili seçim yasasında maddeler vardır.

Yani aslı aslatarı olmayan vehimler ve varsayımlar.

...

Şu görüşü dillendirenler de az değil.

İşte %80 oy alsa da istediğini yapamaz. Demokrasi çoğunluğun azınlığa tahakkümü değildir.

ÇOK DOĞRU, FAKAT bir o kadar da yanlış. Neresi yanlış. Bu iddiayı ortaya atanların tutumları bunu yanlış kılıyor.

Bir an için yapılmak istenen değişikliğin tahakküm olduğunu FARZ EDELİM(aslında yapılmak istenen tahakküm, dayatma da değil zaten, onu da açıklayacağım)

Evet, demokrasi çoğunluğun azınlığa tahakkümü değildir,

Ama azınlığın çoğunluğa tahakkümü HİÇ Mİ HİÇ değildir.

Şimdi gelelim yapılan değişikliğin neden tahakküm olmadığına:

Bu yapılan değişiklik sadece eşitlik ilkesine dayanarak özgürlüklerin önünü açıyor. Ve önü açılan özgürlükler başka hiç kimsenin özgürlüklerini kısıtlamaya, diğer bireylerin özgürlük alanlarını ihlale neden olan değişiklikler değil.

Hükümet dese idi ki: Üniversitelere girişte İspanyol paça giymek mecburidir, baş kapatmak mecburidir. Herkes kapatacak.

Bu bir tahakküm olurdu.

Fakat yapılan ve hukuksuz bir şekilde iptal edilen değişiklik böyle bir tahakküm dayatmıyor kimseye. Aksine isteyene istediği gibi davranma imkanı, özgürlüğü sunuyor. Ve bu özgürlük başka kimsenin özgürlük alanına tecavüz etmiyor.

Acaba asıl tahakküm eden kim?

...

Ayrıca kurallara uymaktan bahseden arkadaşlar,

Elbette kurallara uyulmalı, ama kurallar sorgulanabilir.

Avrupa ülkeleri, Amerika ve kendi halkına demokrasinin nimetlerini sunan ülkeler, bu tip mecburiyetleri asla devlet görevlileri ve devletten hizmet alanlar için yerine getirme koşulunu laikliğin bir gereği olarak görmüyor.

Türban meselesinde mesela, türban taktın, ben laikim, senin bu kıyafetin laikliğe aykırı demiyor.

Karşı bir kural olsa da, bunun gerekçesi güvenlik, sağlık vs. oluyor. Yani bu kıyafet işini yapmaya engel mi diye bakıyor.

...

Ayrıca bazı arkadaşlar türbanın ABD'den ithal olduğunu söylüyor, başörtüsü ile dertlerinin olmadığını söyleyorlar. Peki TARİF EDİN BAŞÖRTÜSÜNÜ, üniversiteli kızlarımız, öğrencilerimiz, memurlarımız bu kıyafeti kullanacaktır.

Ama yine cevaplamaları gereken bir soru olacak:

Neden sadece bu kızlar, kadınlar babaannelerinin giyindiği gibi giyinmeye mecbur bırakılıyor.

...

Aslında bu vakıaya tepki göstermemizi gerektiren tek şey de türban değil. Bu mesele bir hukuk ihlalidir. Demokrasi ayıbıdır.

Arkadaşlar eğer T.C.Devleti Anayasasındaki maddeleri ve hatta onlarca olumsuz şartlarda koca bir milleti dünyanın saygıla takip ettiği Kurtuluş Savaşını başlatan ve yöneten,yetmezmiş gibi bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal ATATÜRK'ü söyleyemeyeceğiniz şu "yanlışlarını eleştirelim" dediğiniz konularda eleştirmelere kadar gelebildiyseniz "bizler epey bir özgürmüşüz" be kardeşler.Ne dersiniz???

Aydın Özgür BİLGİN' Alıntı:
Arkadaşlar eğer T.C.Devleti Anayasasındaki maddeleri ve hatta onlarca olumsuz şartlarda koca bir milleti dünyanın saygıla takip ettiği Kurtuluş Savaşını başlatan ve yöneten,yetmezmiş gibi bir Cumhuriyet kuran Mustafa Kemal ATATÜRK'ü söyleyemeyeceğiniz şu "yanlışlarını eleştirelim" dediğiniz konularda eleştirmelere kadar gelebildiyseniz "bizler epey bir özgürmüşüz" be kardeşler.Ne dersiniz???

Bu mantık için tebrik etmeliyim. Haydi eleştirde göreyim. Başına neler geliyor?

Ayrıca Atatürk de dahil hiç kimse eleştirilemez değildir.(Bunu söylemek dahi büyük bir cesaret istiyor, bu sözler memuritimi dahi zedelemek için BAHANE olarak kullanılabilir, bu kadar özgürüz yani anlayacağın) Neyse konu başka mecralara gittiği için uzatmayacağım.

Evet, bu mantık için tebrik etmeliyim. Bu mantık ile sonsuz bir özgürlüğe sahip olduğumuzu bile iddia edip, hiçbir hak talebinde bulunmamalıyız. Şaşırtıyor beni bazı arkadaşlar.

halimyaren' Alıntı:
Sizin gibi KIVRAK ZEKALILRIN bu maddeyi okuyabileceklerini bilmiyor mu? Ne yaptınız yani şimdi iş mi?

Fazla kasmayın kendinizi. Hukuk maddelerini ortaya koyarak şimdi hukukçu mu oldunuz.

Yapılan Hukukuksuzlukları yazayım mı?Tek Tek! Belki Anayasadaki karşılığını veya TCK ne diyor yine bilgilendirmek istersiniz arkadaşları.

hukukçu mu oldunuz deyip hukuksuzlukları yazmaktan bahsediyorsun.
millete "kıvrak zekalı" diyerek dalga geçiyorsun ama kendi geri zekalılığının farkında değilsin.
Yoksa sen de "onursal(her ne demekse veya onursuz olup da onursal başkanlık nasıl oluyorsa) savcılardan mısın?

BEN MİLLETİM. AKP YE OY VERDİM. ONU SEÇTİM.

PEKİ SEN KİMSİN?

NE KADAR YIRTINIRSANIZ YIRTININ KARANLIKLAR ÇIKACAK AYDINLIĞA...

Arkadaşlar sizlere bir hatırlatma yapmama izin verin (birazda kafanız dağılır belki)
Zamanında köy enstitüleri vardı (bence "öğretmen" yetişirdi o okullarda) kapatılması uygun görüldü.Elbette resmi bahane dediğim gibi olmayacaktı ve öyle oldu.Asıl sebep kesinlikle demokrat ve sol görüşlü öğretmenlerin mezun olduğu gerçeğidir.Öyle Eğitim-Sen ve hatta yeni yetme Eğitim Bir-Sen ler falan değil asıl öğretmen sendikalarını başlatan aydın öğretmenler yurdumuzun dört bir yanına dağılmaya başladığı tarihler aynı zamanda Çorum-Sivas ve Yozgattaki Alevi yurttaşların katledikleri tarihe denk geliyordu.Bence bir kapatılma karşıtlığı yapacaksak bu köy enstitülerinin kapatılmasına tepki göstermeliydik. Fakat ne mümkün.Halimyaren hocamızın bahsettiklerine bunlar belge değildir al sana cevap bilmem ne gazetesinin bilmem kim köşe yazarının cevabı diyecek garip bir karşılaştırmalarla uğraşıyoruz.Anayasa Mahkemeleri kesinlikle yüzde kaç olursa olsun oyla iktidara gelen bir partinin biz dedik oldu çizgisine "DUR" demek için vardır.
İki arkadaşımızın söz düellosu içinde "adil" ve "kalkınma"mızı sağlayacak bir çözümde bile tek taraflı şekilde özür bekliyorsunuz.Bence iki arkadaşımızda bir yanlışa girip öfkelerine hakim olamamışlardır.Biliyorum ikiside bu ayıbın farkındadır.

sitelerde' Alıntı:

Ayrıca Atatürk de dahil hiç kimse eleştirilemez değildir.(Bunu söylemek dahi büyük bir cesaret istiyor, bu sözler memuritimi dahi zedelemek için BAHANE olarak kullanılabilir, bu kadar özgürüz yani anlayacağın) Neyse konu başka mecralara gittiği için uzatmayacağım.

Evet, bu mantık için tebrik etmeliyim. Bu mantık ile sonsuz bir özgürlüğe sahip olduğumuzu bile iddia edip, hiçbir hak talebinde bulunmamalıyız. Şaşırtıyor beni bazı arkadaşlar.
Hocam birisini eleştireceksen eğer en az onun kadar olabilmelisin.
Desenize hepiniz Mustafa Kemal olmuşsunuz.
Desenize hepiniz Anayasa Mahkemesi olmuşsunuz.
Ya tamam sizsizin eyvallah
bize bir Anayasa yazsanıza
ben burada söz veriyorum o anayasaya birebir uyacağım.Şimdiden kolay gelsin
sen şaşırmalarına dah çook devam edeceksin bence

Arkadaşlar sizlere bir hatırlatma yapmama izin verin (birazda kafanız dağılır belki)
Anayasa Mahkemeleri kesinlikle yüzde kaç olursa olsun oyla iktidara gelen bir partinin biz dedik oldu çizgisine "DUR" demek için vardır.
.
Anayasa mahkemesinin öyle görevi de mi var. Kim dedi onu sabih kanadoğlu mu???
biz dedik oldu çizgisi ne yaaaa kim yapıyo onu. Başörtüsü engelini kaldırmak biz dedik oldu çizgisi mi ????????????????

ernaho' Alıntı:
halimyaren' Alıntı:
Sizin gibi KIVRAK ZEKALILRIN bu maddeyi okuyabileceklerini bilmiyor mu? Ne yaptınız yani şimdi iş mi?

Fazla kasmayın kendinizi. Hukuk maddelerini ortaya koyarak şimdi hukukçu mu oldunuz.

hukukçu mu oldunuz deyip hukuksuzlukları yazmaktan bahsediyorsun.
millete "kıvrak zekalı" diyerek dalga geçiyorsun ama kendi geri zekalılığının farkında değilsin.
Yoksa sen de "onursal(her ne demekse veya onursuz olup da onursal başkanlık nasıl oluyorsa) savcılardan mısın?

BEN MİLLETİM. AKP YE OY VERDİM. ONU SEÇTİM.

PEKİ SEN KİMSİN?

NE KADAR YIRTINIRSANIZ YIRTININ KARANLIKLAR ÇIKACAK AYDINLIĞA...
senin kıvrak zekalı lafına cevabın "gerizekalı" ve "yırtma" helal sana ne diyeyim ya

Zamanında köy enstitüleri vardı (bence "öğretmen" yetişirdi o okullarda) kapatılması uygun görüldü.Elbette resmi bahane dediğim gibi olmayacaktı ve öyle oldu.Asıl sebep kesinlikle demokrat ve sol görüşlü öğretmenlerin mezun olduğu gerçeğidir.Öyle Eğitim-Sen ve hatta yeni yetme Eğitim Bir-Sen ler falan değil asıl öğretmen sendikalarını başlatan aydın öğretmenler yurdumuzun dört bir yanına dağılmaya başladığı tarihler aynı zamanda Çorum-Sivas ve Yozgattaki Alevi yurttaşların katledikleri tarihe denk geliyordu.Bence bir kapatılma karşıtlığı yapacaksak bu köy enstitülerinin kapatılmasına tepki göstermeliydik. Fakat ne mümkün.Halimyaren hocamızın bahsettiklerine bunlar belge değildir al sana cevap bilmem ne gazetesinin bilmem kim köşe yazarının cevabı diyecek garip bir karşılaştırmalarla uğraşıyoruz.Anayasa Mahkemeleri kesinlikle yüzde kaç olursa olsun oyla iktidara gelen bir partinin biz dedik oldu çizgisine "DUR" demek için vardır.
İki arkadaşımızın söz düellosu içince "adil" ve "kalkınma"mızı sağlayacak bir çözümde bile tek tarlı şekilde özür bekliyorsunuz.Bence iki arkadaşımızda bir yanlışa girip öfkelerine hakim olamamışlardır.Biliyorum ikiside bu ayıbın farkındadır.

Bir okuldan SADECE TEK BİR GÖRÜŞE SAHİP KİŞİLERİN MEZUN OLUYOR OLMASI, O OKULDA OKUYANLARIN SADECE BİR GÖRÜŞÜ BENİMSİYOR(BENİMSETİLİYOR, POMPALANIYOR) OLMASI BİLE o okulların kapatılması için yeterli bir gerekçe değil midir?

Okullar kereste fabrikaları değildir ki TEK TİPTE İNSAN YETİŞTİRSİN.

NEREDE KALDI fikri hür, vicdanı hür vatandaşar yetiştirme???

sitelerde' Alıntı:

Hocam birisini eleştireceksen eğer en az onun kadar olabilmelisin.
Desenize hepiniz Mustafa Kemal olmuşsunuz.
Desenize hepiniz Anayasa Mahkemesi olmuşsunuz.
Ya tamam sizsizin eyvallah
bize bir Anayasa yazsanıza
ben burada söz veriyorum o anayasaya birebir uyacağım.Şimdiden kolay gelsin
sen şaşırmalarına dah çook devam edeceksin bence

Bu mantıkla ise sanırım Aysun Kayacı arasında bir ilişki kurulabilir.

Evet dağdaki bir çobanım ve ELEŞTİRİYORUM,

KİM OLDUĞUMA DEĞİL, SÖYLEDİKLERİMİN DOĞRU OLUP OLMADIĞINA BAKIN. İlk mesajımda gayet açık ifade etmişim.

bu konu kavgaya dönüştüğü için konuya :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri