Okul Zil Programı ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü 2012

Kodla Büyü
Re: Okul Zil Programı (ÜCRETSİZ ve AMFİ kontrollü) YENİ

sayın hocam program için öncellikle teşekkür ederiz. ama biz herşeyi yaptık hoparlö bağlantısı da yaptık çalıştı. amam gelgelelim anfiyi yaktık bunun nedeni ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim..

hoparlörleri bağlamadan önce küçük bir hesaplama ile hoparlörleri seri paralel bağlama yöntemi ile amfiyi ve hoparlörleri korumak mümkün olurdu, sanırım hesaplama yapmadan bağladınız.
hoparlör ve amfi bağlantısı yaparken dikkat edilmesi gereken
1.amfi ve hoparlörlerin güçleri (watt) aynı veya amfininki yüksek olmalı.
2.amfinin arkasında yazan direnç değeri ile bağlanan hoparlörlerin eş değer direnci eşit olmalı.

amfinin arkasında 4-8-16 ohm şeklinde değerler yazmaktadır. Bu değer amfiye bağlanacak hoparlörlerin eşdeğer direncini ifade eder.
belirtilen değerden düşük eşdeğer dirençte hoparlör bağlarsanız hoparlörler yüksek ses seviyesinde kaldıramayacağı noktadan sonra yanar.
bağlanan hoparlörlerin gücü (watt) amfinin gücünden yüksek ise ses seviyesi fazla yükseltilirse amfi hoparlörlerin çektiği akımı karşılayamayacağı için aşırı ısınarak yanar.

seri bağladım bu seferde ses çok az geliyor acaba programdamı bir sorun var. sesin az çıkmasının nedeni ne olabilir? anpinin sesini acınca da farketmiyor, ne yapabiliriz.

sayın hoca yardım.... mp3 lerin sesi güzel çıkıyor ama wma ların sesi çok az cıkıyor nedemni nedir

amfiden kaynaklanan ses kısıklıkları için amfi çıkışına eş değer direnç(ohm) ve güç (watt) hesaplamasının yapılıp hoparlörlerin seri veya paralel bağlanması gerekir. rastgele yapılan bağlantı sonucu hoparlör veya amfi zarar görür. eğer elinizde bulunan malzemeleri ayrıntılı yazarsanız değerlendirme yapabiliriz.

kendi okulumda m_p3 seslerden ziyade w_av sesler daha yüksek çıkıyor.
m_p3 dosyalarda ses istediğiniz seviyede çıkıyor ancak w_av dosyalarda ses kısık çıkıyor ise sistem sesilerinin tümünün açık olduğunu kontrol edin, windows media playeri açın bir ses dosyası çalın ve sesi sonuna kadar açıp media playeri kapatın, eğer imkanınız varsa media playeri kaldırıp yeniden kurun veya güncelleyin. Bunu yapmamızın sebebi programın zil seslerini windows media playeri arkaplanda açarak çalmasıdır.
Umarım probleminiz düzelir.

lpt portu olmayan bilgisayarlarda nsıl kullanabiliriz

Ustam bizler için yapıp ödemeli gönderseniz bizde alsak.Epey uğraşmak gerekiyor yapsak bile kullanan personel bozar bunu.

:alkis: :alkis: :alkis: hocam süpersin ellerine sağlık

Dosyanın yüklendiği adresler hata veriyor, yeniden yüklerseniz memnun olurum.

Hocam emeğine sağlık Allah razı olsun programınız çok güzel.Yalnız ben şu otomatik bilgisayarı kapatma kısmını bi türlü halledemedim. Program pc açılınca otomatik devreye giriyor hafta içi kapanma saatini 15:30 olarak ayarlayıp kaydet düğmesine basıyorum ama saat 15:30 u geçmesine rağmen kapanmıyor. Nerde yanlış yapıyorum acaba?

hocam ellerine sağşık program için yaklaşık 7-8 aydır kullanıyoruz çok işimize yaradı fakat bir kaç noktada sıkıntı yaşıyoruz. gün seçimi olmaması üzücü. yani örneğin çarrşamba ve perşembe etüt yapmıyoruz saat 3 den sonra boşyere çalıyor ve sanırım pazartesi sendromu var :) pazartesi günleri genellikle çalmıyor. bir dahaaçıp kapatmam gerekiyor

Değerli Hocam bu güzel programı yapıp bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Daha önce ve halen ş.urfalı bir öğretmenimizin yaptığı supper zil adlı programı kullanmaktayız. Sizin programınızda ona göre ek olarak tenefüste müzik yayınının sesini ayarlama özelliği olduğundan dolayı programınızı tercih ettim, he bir de anfi açma kapatma olayı var en önemlisi.

Deneme amaçlı olarak programı okul bilgisayarına yükledim (henüz anfi devresi kullanımda değil) ama bu sefer de zil çalmadığı zamanlarda pc deki bütün sesler hoparlöre gidiyor. supper zil de güzel bir özellik vardı. Zil çalmadığı zamanlarda program pc nin sesini tamamen kapatıyordu. Bunu sizde göremedim. Amfi açma kapatma devresi olmadan programınıza böyle bir özellik ekleme imkanınız var mı acaba ? Teşekkürler. Kolaylıklar dilerim.

arkadaşlar programa yönelik önerilerinizi ve eksiklikleri düzeltmeye çalışırım ama yaklaşık 1 ay sonra olur, şu aralar işler baya yoğun.

yenileme işlemlerine başlayınca tekrar bu başlık altına yazar :+1: sizi haberdar ederim

hocam elinize sağlık. benim ise size önerim günlerinde ayarlanabilmesi. mesela pazartesi saatler ders saatleri farklı salı günleri ders saatleri farklı olabilecek yani her güne farklı zil saati ayarlayabilir miyiz? :+1:

Programı yapan arkadaştan bir isteğim olacak. Mümkünse İstiklal Marşından sonra amfiyi otomatiğe almasın. Marştan sonra amfi hemen kapanıyor. Müdürün sözü yarıda kalıyor. :)

hocam elinize sağlık kullanıyoruz... çok güzel ancak bazı sıkıntılar var.. hafta sonu etüt var okulumuzda onun başlama saati farklı, hafta sonları etütlerin ayrıca bir programı var. Bunun için hafta sonu diye ayrı bir pencere yapabilir misiniz. Sanırım etütlü okullarda buna benzer sıkıntı vardır. birde hocam hafta sonu çalmasın diye seçip kaydettiğimizde hafta sonu çalmıyor ancak pazartesi günü de çalmıyor. yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar teşekkür ederim, emeğinize sağlık... :alkis:

hocam nerdesinizzzz.... acill yardım

e-ceylan' Alıntı:
hocam nerdesinizzzz.... acill yardım
mesajınızı okudum hocam haftasonu çalışmalara başlıyorum

e-ceylan' Alıntı:
hocam elinize sağlık kullanıyoruz... çok güzel ancak bazı sıkıntılar var.. hafta sonu etüt var okulumuzda onun başlama saati farklı, hafta sonları etütlerin ayrıca bir programı var. Bunun için hafta sonu diye ayrı bir pencere yapabilir misiniz. Sanırım etütlü okullarda buna benzer sıkıntı vardır. birde hocam hafta sonu çalmasın diye seçip kaydettiğimizde hafta sonu çalmıyor ancak pazartesi günü de çalmıyor. yardımcı olursanız sevinirim. Tekrar teşekkür ederim, emeğinize sağlık... :alkis:

Arkadaşlar tüm günler için ayrı saat atamayı yaptım, hafta sonundan hafta içine geçişteki zil çalmama problemini düzelttim. şuan deneme aşamasındayım bir problem çıkmazsa yarın akşama upload ederim

serserm06' Alıntı:
Arkadaşlar ben de adım motorlarında kullanılan ULN2003 entegresiyle bu programa ait zil devresi yaptım. Devreye ait dosya ekte. Cillop gibi çalışıyor. Hem çok kolay bi devre, hem maliyeti ve elemanı az. Programı yapan arkadaştan bir isteğim olacak. Mümkünse İstiklal Marşından sonra amfiyi otomatiğe almasın. Marştan sonra amfi hemen kapanıyor. Müdürün sözü yarıda kalıyor. :)

evet hocam sizin önerinizide dikkate alarak "istiklal marşı + konuşma" butonu ekledim, artık istiklal marşından sonra kapanmıyor, ancak tören bittikten sonra amfiyi otomatik konumuna almak gerekiyor unutmayın

benzer bir sistem biz de var .ama bağlantı lpt değil com üzerinden.acaba ara bir dönüştürücü kabloyla com ucu lpt ye taksak çalışır mı? pek olmaz gibi geldi :? yoksa lpt için ara bir aparat oluşturacağız sanırım.programa com seçeneğide eklenebilirse gerçekten çok iyi olurdu.

bu arada hem program hem de ayrıntılı anlatımlar için teşekkürler.

Bu program Windows 7 de çalışmoyor OCX hatası veriyor. eksik dosyayı indirp system32 nin içine attık ama sonuç yok (win7x64 sistemde)

win7 32 bit te çalışıyor ama 64 bit te deneme imkanım olmadı hocam

HGx2 Kardeş program İstiklal marşından sonra amfiyi otomatiğe alıyor ve müdür marştan sonra tam konuşacakken amfi kapanıyor. Yani istiklal marşı çalarken eğer amfi otomatikte değilse marş bitince konumunu korusa olmaz mı?

Teşekkürler

HGX2 Kardeş ellerine sağlık. Çok güzel olmuş 3 sürümü. Sadece 1 şey daha var. Etkinlik için zilleri kapat diye bir tuş var. Ona basıp zilleri kapattığımızda hala tuşun üzerinde "Etkinlik için zilleri kapat" yazıyor. Ziler kapalıyken o tuşun üzerinde "Zilleri Aç" yazması gerekmez mi? Onu da düzeltirsen tamamdır bence. Hakkını helal et. O kadar uğraştın, memnun olmadığımızı düşünme. Allah razı olsun. Sadece program daha iyi olsun, gelişsin diye söylüyorum.

Bu arada ben de bi devre tasarladım internet sitelerinde bulduğum bir devreyi amfiye uyarladım. Basit bir devre. Baskı devreyi hazırladığımda ben de inşallah adım adım yapılışını, şemasını vs paylaşacağım.

yeni sürüm için teşekkürler :+1:

hüseyin win7de dediğini yaptım ama olmuyo.

COMDLG32 hatası verdi ve bunu indirip C:\windows\system32\ içine attım.
çalıştıra girip regsvr32\windows\system32\comdlg32.OCX çalıştır dedimyine hata verdi. regsvr32\windows\system32\comdlg32.OCX dosyası yoktur diye ne yapmak lazım ben mi yanlış yapıyorum

Geri