NetSupport Protect - Deep Freeze özelligini aktif etme

Kodla Büyü
ozkansedef' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
Dondurma kısmını hallettim de, bir program yükleyince ya da bir değişik yapınca bunun güncellemesini nasıl yapacağım onu çözemedim.

Save menüsüne gelip lockdown.dat dosyanızı ağ üzerinde sürekli çalışan bir bilgisayara yükleyin ve tüm client bilgisayarları da aynı menüdeki Load özelliğini kullanarak, o dosyayı alacak şekilde programlayın. Bu sayede tek bir dosyada yapacağınız ayarla o anda çalışan tüm tahtaların dondurma ve diğer özelliklerini aktif-pasif yapabilirsiniz.

Ben bu şekilde kullanıyorum, sıkıntı olmuyor.

Onu sormadım aslında hocam. Mesela diyelim yeni bir program yükledim. Yükledikten sonra update bastım sonra save ye bastım. Bunları yapınca yen programı da dahil etmesi gerekmiyor mu sistemin içine?

update yapmayın ben en azından öyle yapmıyorum... işinizi bitirdikten sonra netsupportu açın ve önce ACTİVATE DİSK RECOVERY pasif hale getirip KAYDET yapın.. Daha sonra tekrar ACTİVATE DİSK RECOVERY ve AUTOMATİC RECOVERY seçili hale getirip KAYDET yapın... (bu ikinci işlemde biraz bekletiyor sizi 2-3 dk kadar)

Korumadayken programın tek dezavantajı çok geç başlatıyor.. normalde win 7 40-45 sn de açılırken koruma varken 3-4 dkyı buluyor...

hastasıyız dede' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
evdeki win7 kurulu laptopumda denedim, program kuruldu 1 bilgisayar için lisanslandı, dediğiniz gibi automatic recovry bölümünü aktif ettim ama hala masaüstünde yeni klasör oluşturup yeniden başlatıyorum yeni klasörü silmiyor, ve dosya klasör ekleniyor yeniden açılıncada silmiyor biryerde hatamı yapıyorum?

Recovery aktif değil size. (Recovery unavailable yazıyor) Windows Update'i kapatmayınca bu özelliği aktifleştirmiyor ve bunu da ilk kurulumda zaten belirtiyor.
Windows update yi kapattım ama yine olmadı yeniden kurmammı lazım kurmadan önce mi Windows updateyi kapatmalıyım.

programı tamamen kaldırın ve windows update ile beraber sistem geri yüklemeyi de kapatıp öyle yeniden kurun... zaten kurarken anlayabiliyorsunuz recovery olup olmadığını...alttaki sayfada resmini paylaşmıştım..

fatih-etkilesimli-tahta-f279/etkilesimli-tahtalarimiz-ogretime-hazir-t117868-30.html

egitimci.' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
Dondurma kısmını hallettim de, bir program yükleyince ya da bir değişik yapınca bunun güncellemesini nasıl yapacağım onu çözemedim.

Save menüsüne gelip lockdown.dat dosyanızı ağ üzerinde sürekli çalışan bir bilgisayara yükleyin ve tüm client bilgisayarları da aynı menüdeki Load özelliğini kullanarak, o dosyayı alacak şekilde programlayın. Bu sayede tek bir dosyada yapacağınız ayarla o anda çalışan tüm tahtaların dondurma ve diğer özelliklerini aktif-pasif yapabilirsiniz.

Ben bu şekilde kullanıyorum, sıkıntı olmuyor.

Onu sormadım aslında hocam. Mesela diyelim yeni bir program yükledim. Yükledikten sonra update bastım sonra save ye bastım. Bunları yapınca yen programı da dahil etmesi gerekmiyor mu sistemin içine?

update yapmayın ben en azından öyle yapmıyorum... işinizi bitirdikten sonra netsupportu açın ve önce ACTİVATE DİSK RECOVERY pasif hale getirip KAYDET yapın.. Daha sonra tekrar ACTİVATE DİSK RECOVERY ve AUTOMATİC RECOVERY seçili hale getirip KAYDET yapın... (bu ikinci işlemde biraz bekletiyor sizi 2-3 dk kadar)

Korumadayken programın tek dezavantajı çok geç başlatıyor.. normalde win 7 40-45 sn de açılırken koruma varken 3-4 dkyı buluyor...

hastasıyız dede' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
evdeki win7 kurulu laptopumda denedim, program kuruldu 1 bilgisayar için lisanslandı, dediğiniz gibi automatic recovry bölümünü aktif ettim ama hala masaüstünde yeni klasör oluşturup yeniden başlatıyorum yeni klasörü silmiyor, ve dosya klasör ekleniyor yeniden açılıncada silmiyor biryerde hatamı yapıyorum?

Recovery aktif değil size. (Recovery unavailable yazıyor) Windows Update'i kapatmayınca bu özelliği aktifleştirmiyor ve bunu da ilk kurulumda zaten belirtiyor.
Windows update yi kapattım ama yine olmadı yeniden kurmammı lazım kurmadan önce mi Windows updateyi kapatmalıyım.

programı tamamen kaldırın ve windows update ile beraber sistem geri yüklemeyi de kapatıp öyle yeniden kurun... zaten kurarken anlayabiliyorsunuz recovery olup olmadığını...alttaki sayfada resmini paylaşmıştım..

fatih-etkilesimli-tahta-f279/etkilesimli-tahtalarimiz-ogretime-hazir-t117868-30.html
teşekkürler, akşam denemesini yaparım.

Pek işe yaramayan şifreyi bilmesen de kaldırması çok kolay bir program. Mesela kendi okulumda şifreyi değiştirsen bile deaktif eden birçok öğrenci var. O nedenle ben de tamamen kaldırdım ve şuan daha efektif farklı yöntemler kullanıyorum.
Ha bu arada şifreyi bilmeden nasıl kaldırılıyor diye soranlar olabilir. Çok basit msconfig veya regedit programını çalıştırdan çalıştırıp, ilgili yerlerdeki başlangıçta çalışması işin seçilen işaretleri kaldırıp yeniden başlatırsan deaktif olur. İstersen program ekle kaldırdan kaldırabilirsin de kaldırmayabilirsin de çünkü artık bir fonksiyonu olmaz programın.

sadeceyasin' Alıntı:
Pek işe yaramayan şifreyi bilmesen de kaldırması çok kolay bir program. Mesela kendi okulumda şifreyi değiştirsen bile deaktif eden birçok öğrenci var. O nedenle ben de tamamen kaldırdım ve şuan daha efektif farklı yöntemler kullanıyorum.
Ha bu arada şifreyi bilmeden nasıl kaldırılıyor diye soranlar olabilir. Çok basit msconfig veya regedit programını çalıştırdan çalıştırıp, ilgili yerlerdeki başlangıçta çalışması işin seçilen işaretleri kaldırıp yeniden başlatırsan deaktif olur. İstersen program ekle kaldırdan kaldırabilirsin de kaldırmayabilirsin de çünkü artık bir fonksiyonu olmaz programın.

msconfig ve regedit e nasıl giriyorlar hocam bir de onu söyleyiversen? tabii bunlara girmek için çalıştırı da bulmaları gerekiyor?

egitimci.' Alıntı:
sadeceyasin' Alıntı:

msconfig ve regedit e nasıl giriyorlar hocam bir de onu söyleyiversen? tabii bunlara girmek için çalıştırı da bulmaları gerekiyor?

Başlat'a basınca program ve dosya ara kısmı var.(Tüm programlar yazan yazının hemen altında) oradan programın adını yazıyorsun.
Ekranın sağ altında netsupport simgesi olmayıp aktif olduğu durumlarda ben de aynu yöntemi kullanıyorum netsupport'tu kaldırmak için. Nasıl olduğunu merak ediyorsan söylediklerimi deneyebilirsin.

sadeceyasin' Alıntı:

NSProtect ile msconfig, regedit, görev yöneticisi, komut istemi ve diğer yönetimsel araçları pasif kılma şansınız var.
Program ekle kaldırdan kaldırmaya çalışırken de size şifre soracaktır.

Yani ayarları düzgün yapılırsa hafife alınacak bir program değil. Ben şu an tüm tahtalarda Ebeveyn Denetimlerini kapatıp buna geçtim.

- Hazırladığım yapılandırmaya göre öğrenciler harici medyadan hiçbir exe çalıştıramıyor.
- Sabit disk üzerinde exe oluşturamıyorlar.
- Msconfig, regedit, görev yöneticisi, komut istemi ve diğer yönetimsel araçları pasif.
- Admin kullanıcısıyla oturum açıldığında program pasif oluyor.
- Ve programın bence en harika özelliği: tüm bu konfigürasyon öğrencinin fiziksel erişiminin olmadığı, server gibi çalışan bir bilgisayardan çekiliyor. Dolayısıyla tek bir yerdeki dosyayı değiştirerek tüm tahtalara aynı değişkenleri uygulamış oluyorum. Herhangi bir sebeple yapılandırma dosyası çekilemezse de geçici olarak, aynı özellikli yerel dosya kullanılıyor.

Var mı açık?

yataylimit' Alıntı:
sadeceyasin' Alıntı:

NSProtect ile msconfig, regedit, görev yöneticisi, komut istemi ve diğer yönetimsel araçları pasif kılma şansınız var.

Yani ayarları düzgün yapılırsa hafife alınacak bir program değil. Ben şu an tüm tahtalarda Ebeveyn Denetimlerini kapatıp buna geçtim.

- Hazırladığım yapılandırmaya göre öğrenciler harici medyadan hiçbir exe çalıştıramıyor.
- Msconfig, regedit, görev yöneticisi, komut istemi ve diğer yönetimsel araçları pasif.
- Ve programın bence en harika özelliği: tüm bu konfigürasyon öğrencinin fiziksel erişiminin olmadığı, server gibi çalışan bir bilgisayardan çekiliyor. Dolayısıyla tek bir yerdeki dosyayı değiştirerek tüm tahtalara aynı değişkenleri uygulamış oluyorum. Herhangi bir sebeple yapılandırma dosyası çekilemezse de geçici olarak, aynı özellikli yerel dosya kullanılıyor.

Var mı açık?

Var olacak ki bazı sınıflarda netsupport'u yine de devre dışı bırakan sınıflar var çalıştığım okulda.:) Ayrıca o kadar yasakçı düşünceye sahip değilim ve kısıtlamalar ( özellikle sağ tuş engelleme, kopyalama, flashtan program çalıştırmayı engelleme vs.) hem öğretmeler hem de öğrenciler açısından tahtanın etkili kullanımını engelliyor.

Okulda uyguladığım yöntem ise tahtada herhangi bir kullanım kısıtlaması yok. Tahta kapanıp açıldığında eski haline geri dönüyor. Bu deepfree özelliği sadece masaüstünde oluşturduğum bir klasörde etkili değil. Öğrenci ve öğretmenler ders kitaplarını, çalışmalarını, starbord'da çözülen soruları vb. ders içeriklerini buraya atabiliyorlar ve istedikleri zaman flashlarına alabiliyorlar. Arada bir klasör içerisine bakıyorum. Uygunsuz birşey varsa siliyorum.

yataylimit' Alıntı:
sadeceyasin' Alıntı:

Var mı açık?
hocam biraz fazla olacam ama senin uyguladığın ayarlar seçili protect menülerinin ekran görüntülerini paylaşabilirmisin, Teşekkürler şimdiden. :)

win 7 de çalıştırın olmadığını nereden çıkardın?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    44.1 KB · Görüntüleme: 1,473
hocam biraz fazla olacam ama senin uyguladığın ayarlar seçili protect menülerinin ekran görüntülerini paylaşabilirmisin, Teşekkürler şimdiden. :)

Hanıma temizliğe yardım sözü verdim, bitsin paylaşırım :++:

@sadeceyasin: Sağ tuş engelleme, kopyalama yasağı bende de yok ama flashtan exe çalıştıran öğrencileriniz gün gelir şu linkteki programı çalıştırırsa uğraşan siz olursunuz :)
guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/anti-deep-freeze-sifre-kirici-t70907.html

yataylimit' Alıntı:

Hanıma temizliğe yardım sözü verdim, bitsin paylaşırım :++:

@sadeceyasin: Sağ tuş engelleme, kopyalama yasağı bende de yok ama flashtan exe çalıştıran öğrencileriniz gün gelir şu linkteki programı çalıştırırsa uğraşan siz olursunuz :)
guvenlik-araclari-deepfreez-guvenlik-karti-filitre-f104/anti-deep-freeze-sifre-kirici-t70907.html

O programı ben de biliyorum. Çalıştığım okuldaki öğrenciler de biliyormuş ki ilk geldiğim zaman bilgisayarlardaki deepfrezelerin hepsi deaktif ve BT sınıfı CS sınıfına dönüştürülmüş vaziyetteydi. :) O nedenle benzer işlevi gören farklı programlar kullanıyorum. Hem de kaydedilebilir bir bölüm oluşturup o bölüme çalışmalarını kaydetmelerini sağlıyorum. exe çalıştırmayı engellersem de gün geliyor bazı öğretmen arkadaşlar flash'ımdaki programlar çalışmıyor diye bana geliyor.

Ayrıca netsupport protect'i etkisiz hale getirmek için, cmd, çalıştır, görev yöneticisi, msconfig, regedit dışında windows gezgininde compmgmtlauncher, regedt32, notepad'de kayıt girdisi oluşturma vb.lerini de kullanabilirsiniz.

Hocam şimdi kendi bilgisayarıma kurup denedim. Sınırlı bir kullanıcı oturumu oluşturdum. NS Protect üzerinden Windows Yönetim Konsolu, Kayıt Defteri, Script yazma engelli olduğu için söylediğiniz kırma yöntemlerinin hiçbiri işe yaramadı. Ancak başka aklınıza gelen bir yöntem varsa öğrenmek adına paylaşabilirseniz sevinirim.

Bizde exe çalıştırmak isteyen öğretmen olursa genelde beni telefonla arıyor, hangi sınıfta olduğunu soruyorum ve flash diskini takmasını istiyorum. Tahtayı uzaktan yönetici oturumuyla açıp öğretmenin exe dosyasını "D" sürücüsüne kopyalıyorum ve oturumu kapatıyorum, hepsi bu kadar :)

@hastasıyız dede ekran görüntülerini ekliyorum:

Ekli dosyalar

• nsprotect.zip
    629 KB · Görüntüleme: 142
yataylimit hocam recovery kısmını kullanmıyor musun? başka bir program mı kullanıyorsun...

egitimci.' Alıntı:
yataylimit hocam recovery kısmını kullanmıyor musun? başka bir program mı kullanıyorsun...

Sistemi dondurmanın haricinde başka çok güzel özellikleri olduğu için Deep Freeze Enterprise'I kullanıyorum.

@hastasıyız dede: Rica ederim

yataylimit' Alıntı:
Hocam şimdi kendi bilgisayarıma kurup denedim. Sınırlı bir kullanıcı oturumu oluşturdum. NS Protect üzerinden Windows Yönetim Konsolu, Kayıt Defteri, Script yazma engelli olduğu için söylediğiniz kırma yöntemlerinin hiçbiri işe yaramadı. Ancak başka aklınıza gelen bir yöntem varsa öğrenmek adına paylaşabilirseniz sevinirim.

Bizde exe çalıştırmak isteyen öğretmen olursa genelde beni telefonla arıyor, hangi sınıfta olduğunu soruyorum ve flash diskini takmasını istiyorum. Tahtayı uzaktan yönetici oturumuyla açıp öğretmenin exe dosyasını "D" sürücüsüne kopyalıyorum ve oturumu kapatıyorum, hepsi bu kadar :)

Eğer öğretmenler her program çalıştırmak istediğinde seni aramak zorunda kalacaksa bence bu gereksiz kontrol saplantısıdır. Ya da en kolayı var, eskiden kimi idarecilerin BT sınıflarına yaptığı gibi. Etkileşimli tahtaları tamamen kilitlemek ve hiç kullandırtmamak. O zaman ne virüs bulaşır ne de arıza çıkar.

Okulumuzda yeni gelen, aman bişey olur, kızarlar diye etkileşimli tahtalara dokunmaya çekinen 9'lara bile kendimiz söylüyoruz. Çekinmeyin kurcalayın, inceleyin diye. Yeterki amaç vandallık, zarar verme olmasın.

Bu arada F7 tuşu ile flash disk ile başlatmayı da engellediniz mi?

Eğer öğretmenler her program çalıştırmak istediğinde seni aramak zorunda kalacaksa bence bu gereksiz kontrol saplantısıdır. Ya da en kolayı var, eskiden kimi idarecilerin BT sınıflarına yaptığı gibi. Etkileşimli tahtaları tamamen kilitlemek ve hiç kullandırtmamak. O zaman ne virüs bulaşır ne de arıza çıkar.
Okulumuzda yeni gelen, aman bişey olur, kızarlar diye etkileşimli tahtalara dokunmaya çekinen 9'lara bile kendimiz söylüyoruz. Çekinmeyin kurcalayın, inceleyin diye. Yeterki amaç vandallık, zarar verme olmasın.

Bu önlemleri öğretmenlere karşı değil, öğrencilere karşı alıyorum. Öğretmen kontrol etmek gibi bir saplantım yok :) Tahtayı kullandırtmamak gibi bir düşüncem ise hiçbir zaman olmadı. Bilakis tüm öğrenciler tahtayı düzgün şekilde kullanabilisin diye bu önlemleri alıyorum. İlçemde kabul komisyonundayım ve gittiğim okullarda birçok tahtanın virüslerle dolu olduğunu, bazılarının hiç açılmadığını görüyorum.

Bir öğrenci gelip tahtaya bir keylogger kursa ve ders sırasında e-mail hesabına giren bir öğretmenin/öğrencinin şifresini çalsa bunun hesabını kimse benden sormaz ama vebali bende olur diye düşünüyorum. Sizin tahtalarınızda şu an için bu mümkün görünüyor.

Evet, F7 özelliği kapalı. Şu mesajımda zaten yapılması gerekenleri adımlar halinde yazmıştım. F7 menüsünü iptal etmek tek bir ayarla mümkün olmuyor, 5, 6 ve 7. adımların üçünü birden uygulamalısınız.

fatih-projesi-f278/20-adimda-etkilesimli-tahta-guvenligi-t99722.html

yataylimit' Alıntı:

Bu önlemleri öğretmenlere karşı değil, öğrencilere karşı alıyorum. Öğretmen kontrol etmek gibi bir saplantım yok :) Tahtayı kullandırtmamak gibi bir düşüncem ise hiçbir zaman olmadı. Bilakis tüm öğrenciler tahtayı düzgün şekilde kullanabilisin diye bu önlemleri alıyorum. İlçemde kabul komisyonundayım ve gittiğim okullarda birçok tahtanın virüslerle dolu olduğunu, bazılarının hiç açılmadığını görüyorum.

Bir öğrenci gelip tahtaya bir keylogger kursa ve ders sırasında e-mail hesabına giren bir öğretmenin/öğrencinin şifresini çalsa bunun hesabını kimse benden sormaz ama vebali bende olur diye düşünüyorum. Sizin tahtalarınızda şu an için bu mümkün görünüyor.

Evet, F7 özelliği kapalı. Şu mesajımda zaten yapılması gerekenleri adımlar halinde yazmıştım. F7 menüsünü iptal etmek tek bir ayarla mümkün olmuyor, 5, 6 ve 7. adımların üçünü birden uygulamalısınız.

fatih-projesi-f278/20-adimda-etkilesimli-tahta-guvenligi-t99722.html

Söylediğimi ya yanlış anlamışsın ya da anlamamışsın anlaşılan. :) Ben öğretmenleri kontrol etmekten bahsetmedim hiç. Sadece etikleşimli tahtalar içindi konu. Etkileşimli tahtada flashtan program çalıştırmak için bile beni arayacaklarsa eğer yoğun iş yükü arasında, birde ilçe dışında görevlendirmem olduğu günlere denk gelirse bana ulaşamıyabilirler kolay kolay.

Evet çalıştığım okuldaki etkileşimli tahtalarda "bana sormadan ve benden izin almadan" program çalıştırılabilirler, ancak keylogger, zararlı yazılımlar gibi istenmeyen yazılımlar değil. :) Nasıl olsa tekrar başlatıldığında eski haline geri dönecek :) Keylogger illaki exe uzanlılı olacak değil pif ve farklı formatlarda da olabilir.

Anladığım kadarıyla Deep Freeze Enterprise kullanıyorsun. Biliyorsundur belki program lisans ücreti gerektiren ücretli bir yazılımdır. Satın almadan etkileşimli tahtalara yüklemek yasal bir durum değil. Bunun dışında faronics programları devre dışı bırakılması kolay geliyor bana(anti deerfreze enterprise, undeepfreze enterprise). Kullanıpta önerebileceğin başka ücretsiz yazılım biliyorsan ve paylaşabilirsen memnun oluruz.

Ayrıca ilgili bağlantıda çalışma faydalı bir çalışma olmuş. "Emeğine sağlık" demek gerek bu konuda:) Engelli siteler konusunda ise okuldaki öğrencilere fatih ağında, tabletler için "puffin" ile PC için ise ... programı ile hiç sorun olmuyor. Bu gibi durumlar içinde de fikirlerini paylaşabilirsen memnun oluruz.

İyi çalışmalar, iyi bayramlar...

Okuyanlar için de öğretici olması açısından tek tek cevaplandırayım.

sadeceyasin' Alıntı:
Etkileşimli tahtada flashtan program çalıştırmak için bile beni arayacaklarsa eğer yoğun iş yükü arasında, birde ilçe dışında görevlendirmem olduğu günlere denk gelirse bana ulaşamıyabilirler kolay kolay.
Geçen yıl ebeveyn denetimleri aktifken harici exe kullanmak isteyen toplam iki öğretmen oldu, onların dosyalarını da izin listesine ekledim. Hepi topu on dakikamı aldı.
sadeceyasin' Alıntı:
çalıştığım okuldaki etkileşimli tahtalarda "bana sormadan ve benden izin almadan" program çalıştırılabilirler, ancak keylogger, zararlı yazılımlar gibi istenmeyen yazılımlar değil. :)
Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz?
sadeceyasin' Alıntı:
Nasıl olsa tekrar başlatıldığında eski haline geri dönecek :)
Öğretmenin e-posta şifresi ele geçirildikten sonra tahtanız istediği kadar yeniden başlayabilir.
sadeceyasin' Alıntı:
Keylogger illaki exe uzanlılı olacak değil pif ve farklı formatlarda da olabilir.
Çok haklısınız, hatta .dll formatında bile olabilir ancak öğrencinin ulaşılabilirliği düşündüğünde exe başta geliyor.
sadeceyasin' Alıntı:
Anladığım kadarıyla Deep Freeze Enterprise kullanıyorsun. Biliyorsundur belki program lisans ücreti gerektiren ücretli bir yazılımdır. Satın almadan etkileşimli tahtalara yüklemek yasal bir durum değil.
Konu başlığımız "NetSupport Protect - Deep Freeze özelligini aktif etme" ile ilgili, benim neyi kullandığımla değil. Tahtalarda %100 yasal yazılım kullanıyorum gibi bir iddiam da hiç olmadı zaten ;)
sadeceyasin' Alıntı:
faronics programları devre dışı bırakılması kolay geliyor bana(anti deerfreze enterprise, undeepfreze enterprise).
Exeler yasaklıyken bu tür programların çalıştırılabileceğini gerçekten düşünüyor musunuz?
sadeceyasin' Alıntı:
Engelli siteler konusunda ise okuldaki öğrencilere fatih ağında, tabletler için "puffin" ile PC için ise ... programı ile hiç sorun olmuyor. Bu gibi durumlar içinde de fikirlerini paylaşabilirsen memnun oluruz.
Üç nokta koyduğunuz programın ismini bilmiyorum ancak benim ne tedbirler aldığımla ilgili olarak daha önceden hazırlamış olduğum bir dokumanı ekte bulabilirsiniz.

İyi çalışmalar, iyi bayramlar...

Ekli dosyalar

• proxy-hotspot.rar
    12.1 KB · Görüntüleme: 95
netsupport protecti önce tahtadan kaldırdım. sonra indirdiğim programı kurdum. deneme sürüme aktif oldu. önceki lisans kayboldu. Sizde de bu durum geçerlimi?

webmaster19' Alıntı:
netsupport protecti önce tahtadan kaldırdım. sonra indirdiğim programı kurdum. deneme sürüme aktif oldu. önceki lisans kayboldu. Sizde de bu durum geçerlimi?

hangi programı kurdunuz hocam benim paylaştıgım lisanslı full sürümü kurduysanız sorun olmaz.

recovey bölümü aktif ama dosya silme işlemi yapmıyor konuda çok dağılmış halleden arkadaşlar nasıl yaptı adım adım anlatsa iyi olur

Geri