NetSupport Protect - Deep Freeze özelligini aktif etme

Kodla Büyü
koray45' Alıntı:
Ben size akıllı tahtalarda kurulu olan NSS'nin setup'ını veriyorum..

Kod:
http://www.mirrorupload.net/file/HCJAODYH/NetSupport Protect.zip

bunu kurabilmem için önce var olanı kaldırmam lazım ama onun için şifre istiyor yav

bizim tahtalarda şu an deaktif, aktif yapmak için malum şifre ya da admin şifresi kabul etmiyor. ben de kaldırıp yeniden kurmayı deneyecem ama okuldan indiremiyorum, akşam evde indirmiştim ama bilgisayarda kaldı dosya. mebden indirebileceğim bi yere yükleyebilen bi arkadaş olursa sevinirim...

onureren' Alıntı:
gerçekten deepfreeze gibi çalışıyor teşekkürler.
ben de denedim bugün olmadı, update e tıklayınca resimde degörülen sağ alttaki hatayı veriyor...

yapılandırma kaydediline kadar değişiklikler etkili olmayacak demekmiş... ama kaydettikten sonra da bir şey farketmedi yine deepfreeze aktif olmadı... ben toolwiz time freeze programını kurdum koruma için...ÜCRETSİZ bir program

ben kurarken otomatik recovey özelliğini kurmak için windows updatei kapatmanız gerekiyor yazıyordu. onu kapatınca kuruldu ve gerçekten deepfreeze gibi çalışıyor. ama bana açılışı yavaşlatıyor gibi geldi. tahta açılırken gelen windows-pardus seçim ekranında kendi oluşturuğu geri yükleme noktası seçili olarak geliyor ve böylece deepfreeze gibi çalışıyor.

yavaşlatsın hocam ne olacak, 3dk geç kullansınlar...akıllı tahtalar virüsten geçilmiyor şu anda...

bilisim' Alıntı:
bu nss ile ilgili işlem neden yapamıyorum. tüm tahtalarda netsupoort protect kurulu. zaten imajla tüm tahtaları aynı hale getirdim. yalnız bu netsupport protecti aktif deaktif yapma kısmını ben neden göremiyorum. görev çubuğunda sağ köşedeki simge üzerinde ünlem işareti var. sağ tık yapınca da pasif yazı olan aktive ve about seçeneği geliyor. aktif değil demek bu anladığım kadarıyla. programlardan açıyorum netsuport protecti orda şifre istiyor elimdeki malum şifreyi ise kabul etmiyor. klavyeyi Q ve F için denedim olmadı. Ne yapmalıyım?

Bizim okuldaki etkileşimli tahtada aynı sorun var? Vestel servisini arayıp durumu anlattım. Onlarda bilinen şifre dışında başka şifre olmadığını söylediler.Çözüm önerisi olan paylaşırsa sevinirim.

Çok çok teşekkür ediyorum hocam, istediğim tam da bu idi. Allah razı olsun. Çok sevindim. Kurdum birkaç ayar sonra tamamdır. Sonra tüm tahtalarda olacak ardından da mis gibi tahtalar inşallah.

deep freeze yerine bu prgram yeterli olacak mı şimdi, henüz deneyemedim bir de yapılması gereken ayar var mı? Koruma dışına dosya alsak mı mesela?

webmaster19 hocam ilk kurduğumda çalışmıştı aynı tahtaya yeniden kurdum şu an çalışmıyor. Tam da aktif hale getirip imajını alacaktım :cry: Birşey engelledi ama bilemedim. Yeniden kurmayı deneyecem. Birkaç sefer tekrar kurdunuz mu. Güncelleştirmeler ve sistem geri yüklemeyi kapatmayınca kurulum ekranında recovery özelliği aktif olmuyor zaten bunu da atlamayın. Gerçi ikincisinde atlamadım ama şu an çalışmıyor.

bende de oldu sonunda... protecti administrator hesabında kaldırmak isteyince şifre istiyor vestel oturumunda protect i deaktif yaptıktan sonra kaldırabiliyorsunuz... ben kaldırmadan önce geri yüklemeyi ve windows update i kapattım... kurulurken deploy seçimi yapılan kısımda RECOVERY diye bir bölüm çıktı ondan sonra aktif hale geldi... şu anda deepfreeze gibi çalışıyor...

windows updatei ve sistem geri yüklemeyi kapattım ama bilgisayar açılırken win7 nin üzerinde nss yi gösterse bile açmıyor ve resimdeki hatayı veriyor, win7 ye girince bile programlar ve özelliklerde recovery özelliğini açmadan önce kurduğum birsürü program görünmüyor, nss yi kaldıramadım bile ordan.. Resimdeki hatanın neden kaynaklandığını bilen var mı acaba? Son hafta tahtaları temizleyip gideyim dedim ama bir türlü olmuyor.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    156.8 KB · Görüntüleme: 1,173
teşekkürler cevabınız için öncelikle, update yapsam da altta sarı uyarı işaretini vermişti, ama use diye bir yere tıklamadım hiç hatırlamıyorum orada bir eksiklik olmuş olabilir, tamamen yeniden yükledim sistemi maalesef.. Ama dediğinize dikkat ederek tekrar deneyeceğim..

bt^ hocam ne yaptiniz meran ettim. Sizdeki hatanin aynısıni sorunsuz kurduğum ve çalışıyor diye sevinip imajini aldığım tahta vermişti. Çok moralim bozuldugundan tüm tahtalara malesef deepfreeze döşedim. Sizdeki arkadaşın dediği gibi yapinca duzelmismiydi mesajlari yeni gördüm de merak ettim çok.

adige' Alıntı:
bt^ hocam ne yaptiniz meran ettim. Sizdeki hatanin aynısıni sorunsuz kurduğum ve çalışıyor diye sevinip imajini aldığım tahta vermişti. Çok moralim bozuldugundan tüm tahtalara malesef deepfreeze döşedim. Sizdeki arkadaşın dediği gibi yapinca duzelmismiydi mesajlari yeni gördüm de merak ettim çok.

bu hatayı bende ilginçtir imaj aldığım tahta verdi aynı imajla okuldaki diğer 40 akıllı tahtadan 33 tanesine sorunsuz kurdum(7 tanesinde donanımsal sorun vardı-vestel çağırdık ama gelemediler) ve netsupport un recovery özelliğini de aktif hale getirdim onlarda sorunsuz çalışıyor ancak bt sınıfında image aldığım tahta bu hatayı vermeye devam ediyor... bu tahtanın donanımsal bir sorunu olabilir gibi geldi bana.. usbleri çalışmıyor ve aynı image(ki bu tahtadan aldım) diğerlerinde normal bir şekilde açılırken bu tahtada windows başlatılıyor ekranında donuyor bazen...

Faydalı bir ipucu.

Tüm sistemlerde çalışması büyük kolaylık sağlayacaktır.

gazi57' Alıntı:
Hocam ben bilgisayar işleriyle fazlaca haşır neşir oldugum için kendim kurulu olan programın setup'ını çıkardım. :) lisansı yine fatih projesine aittir.

Bu işlemi nasıl gerçekleştirdiniz?

indiremiyorum programı elinde olan yükleyebilirmi yada mail atabilirmi bana "dalkirannd gmail.com"

Dondurma kısmını hallettim de, bir program yükleyince ya da bir değişik yapınca bunun güncellemesini nasıl yapacağım onu çözemedim.

kuran arkadaşlar son durum nedir sorunsuz deepfreeze özelliğini kullanabiliyomuyuz?

ozkansedef' Alıntı:
Dondurma kısmını hallettim de, bir program yükleyince ya da bir değişik yapınca bunun güncellemesini nasıl yapacağım onu çözemedim.

Save menüsüne gelip lockdown.dat dosyanızı ağ üzerinde sürekli çalışan bir bilgisayara yükleyin ve tüm client bilgisayarları da aynı menüdeki Load özelliğini kullanarak, o dosyayı alacak şekilde programlayın. Bu sayede tek bir dosyada yapacağınız ayarla o anda çalışan tüm tahtaların dondurma ve diğer özelliklerini aktif-pasif yapabilirsiniz.

Ben bu şekilde kullanıyorum, sıkıntı olmuyor.

evdeki win7 kurulu laptopumda denedim, program kuruldu 1 bilgisayar için lisanslandı, dediğiniz gibi automatic recovry bölümünü aktif ettim ama hala masaüstünde yeni klasör oluşturup yeniden başlatıyorum yeni klasörü silmiyor, ve dosya klasör ekleniyor yeniden açılıncada silmiyor biryerde hatamı yapıyorum?

Ekli dosyalar

• nsp.jpg
    nsp.jpg
    107.7 KB · Görüntüleme: 862
hastasıyız dede' Alıntı:
evdeki win7 kurulu laptopumda denedim, program kuruldu 1 bilgisayar için lisanslandı, dediğiniz gibi automatic recovry bölümünü aktif ettim ama hala masaüstünde yeni klasör oluşturup yeniden başlatıyorum yeni klasörü silmiyor, ve dosya klasör ekleniyor yeniden açılıncada silmiyor biryerde hatamı yapıyorum?

Recovery aktif değil size. (Recovery unavailable yazıyor) Windows Update'i kapatmayınca bu özelliği aktifleştirmiyor ve bunu da ilk kurulumda zaten belirtiyor.

yataylimit' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:

Save menüsüne gelip lockdown.dat dosyanızı ağ üzerinde sürekli çalışan bir bilgisayara yükleyin ve tüm client bilgisayarları da aynı menüdeki Load özelliğini kullanarak, o dosyayı alacak şekilde programlayın. Bu sayede tek bir dosyada yapacağınız ayarla o anda çalışan tüm tahtaların dondurma ve diğer özelliklerini aktif-pasif yapabilirsiniz.

Ben bu şekilde kullanıyorum, sıkıntı olmuyor.

Onu sormadım aslında hocam. Mesela diyelim yeni bir program yükledim. Yükledikten sonra update bastım sonra save ye bastım. Bunları yapınca yen programı da dahil etmesi gerekmiyor mu sistemin içine?

yataylimit' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

Recovery aktif değil size. (Recovery unavailable yazıyor) Windows Update'i kapatmayınca bu özelliği aktifleştirmiyor ve bunu da ilk kurulumda zaten belirtiyor.
Windows update yi kapattım ama yine olmadı yeniden kurmammı lazım kurmadan önce mi Windows updateyi kapatmalıyım.

Update tuşunun yanında halen Recovery unavailable yazıyorsa aktif değildir. Windows Update'i kapatıp tekrar kurun, düzelir diye tahmin ediyorum.

Geri