NetSupport Protect - Deep Freeze özelligini aktif etme

Kodla Büyü

gazi57

Seçkin Üye
Seçkin Üye
qmw.png

Öncelikle Windows update'yi kapatmamız gerekmektedir.

uhuf.png

Daha sonra programı kurarken (update kapalı ise) otomatik olarak disk recovery bölümü aktif hale gelecektir

ye0m.png

Son olarak Automatic Recovery özelligini aktif hale getirdiginizde Deep Freeze ile aynı görevi görecektir.

NSS nin bu bölümüne ulaşabilen var mı?
ben Q klavye düzeni ve F klavye düzeni ile çalıştım olmadı. Tık yok....

Oysa sytem trayda NSS pasif yapabiliyorum. Niye bu bölümü açamıyorum.

gazi57' Alıntı:
20121129202739.png

Automatic Recovery özelligini aktif hale getirdiginizde Deep Freeze ile aynı görevi görmektedir..

Bu ekranı nerden açıyoruz hocam?
bir de okulumda bazı tahtalarda net support protec kurulu değil o şekilde gelmiş. bunlara nasıl kurarım.

Teşekkürler

nss yuklu olmayanla olan arasında NSS farkı dısında bi fark yok.
NSS li herhangi bir tahtanın imajı al yukle işlem tamam
veya
vestel teknik servisini çağır onlarda guncel imaj var. kursunlar.
Bu ekranın nerde açıldıgını bilmiyorum.
ben admin oturumunda başlattan NSS protest linkine tıkladım sifre girdim olmadı.

akıllı tahtalarda netsupport protect yönetim ekranını açamadım. Sanırım farklı bir şifre var!!! Arkadaşlar bu şifreyi bilen var mı?

Gazi57 hocam
Nasil actiniz bu ekrani?

Ustelik forget password tikladiginda unlock code girilmesi isteniyor. Malum sifreyi buraya da girdim sonuc sifir

NetSupport Protect i kaldırıp tekrar kurmanız lazım akadaşlar. Admin şifresini kimse bilmiyor.

Denetim masasından kaldırıp tekrar kurduktan sonra

Başlat>programlar>NetSupport Protect e tıklayıp admin şifresini ve kullanıcı şifresini kendiniz belirleyeceksiniz.

cyln' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:
yalnız bu netsupport school içinde gelen bir özellik değil. netsupport protect isminde ayrı bir program http://www.netsupportprotect.com
Kendi sitesinden UCRETSİZ indirebilir miyiz?
Ve suanki tahtalarda kurulmus ayarlar otomatik kuruluyormu

Hayır kendi sitesinden demo versiyonu iner ve kurulumdan sonra ayarları kendiniz yapmanız lazım :)

Ben size akıllı tahtalarda kurulu olan NSS'nin setup'ını veriyorum..

Kod:
http://www.mirrorupload.net/file/HCJAODYH/NetSupport Protect.zip

gazi57' Alıntı:
cyln' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:
yalnız bu netsupport school içinde gelen bir özellik değil. netsupport protect isminde ayrı bir program http://www.netsupportprotect.com

Hayır kendi sitesinden demo versiyonu iner ve kurulumdan sonra ayarları kendiniz yapmanız lazım :)

Kod:

tesekkurler hocam
yalnız sormak istiyorum bunu nerden buldunuz?
biz de bakınalım ordan...

bu arada hocam mirroruploda uye olup dosya yuklersek listedeki tum depolara aynı anda mı kayıt yapıyor?

Benim anladığım Bu fatih projesi kapsamında kurulumu yapılan etkileşimli tahtaların içinde kurulu gelmiş diyorsunuz galiba. Peki bizim tahtaların neden hiçbirinde yok. Tabi ben yanlış anlamışta olabilirim. :)

fatihkultukturkan' Alıntı:
Benim anladığım Bu fatih projesi kapsamında kurulumu yapılan etkileşimli tahtaların içinde kurulu gelmiş diyorsunuz galiba. Peki bizim tahtaların neden hiçbirinde yok. Tabi ben yanlış anlamışta olabilirim. :)
hocam tahtalar 2 turda imal edilmiş. ilk turda meb NSS istememiş. dolaysıyla ilk turdakilerde nss yok.
ikinci turda meb nss istemiş. ikinci tur imal edilenler NSS li gelmiş.
sizde nss yok ise vestel teknik servisi arayın gelip guncel imajı kursun.
o imajı tüm tahtalara dagıabilirsiniz. onlara da yaptırabilirsiniz.
kaynak: vestel genel merkez teknik destek hattı

cyln' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
cyln' Alıntı:
Parhelion' Alıntı:

Kod:

tesekkurler hocam
yalnız sormak istiyorum bunu nerden buldunuz?
biz de bakınalım ordan...

Hocam ben bilgisayar işleriyle fazlaca haşır neşir oldugum için kendim kurulu olan programın setup'ını çıkardım. :) lisansı yine fatih projesine aittir.

mirroruplod tüm sitelere free olarak uploand yapıyor sanırsam

Kod:
[/quote]

Bunu kurduğumda diğerlerinide kontrol etme şansım var mı?
Yoksa vestel bunu kendine mi ayırdı?

gazi57' Alıntı:
Hocam ben bilgisayar işleriyle fazlaca haşır neşir oldugum için kendim kurulu olan programın setup'ını çıkardım. :) lisansı yine fatih projesine aittir.
sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve herhangi bir şey istemiyor kurulum sırasında değil mi hocam?
çünkü malumunuz elimizde vestelin bilinen şifresi dışında hiçbirşey yok

bu nss ile ilgili işlem neden yapamıyorum. tüm tahtalarda netsupoort protect kurulu. zaten imajla tüm tahtaları aynı hale getirdim. yalnız bu netsupport protecti aktif deaktif yapma kısmını ben neden göremiyorum. görev çubuğunda sağ köşedeki simge üzerinde ünlem işareti var. sağ tık yapınca da pasif yazı olan aktive ve about seçeneği geliyor. aktif değil demek bu anladığım kadarıyla. programlardan açıyorum netsuport protecti orda şifre istiyor elimdeki malum şifreyi ise kabul etmiyor. klavyeyi Q ve F için denedim olmadı. Ne yapmalıyım?

gazi57' Alıntı:
20121129202739.png

Automatic Recovery özelligini aktif hale getirdiginizde Deep Freeze ile aynı görevi görmektedir..

Hocam burda tik ile işaretlediğimiz kısmın altında recovery unavailable on tihs machine diyor ki bu sizin ekranda da aynı şekilde çıkmış. Yani böyle olunca deep freeze moduna geçmiyor (yada ben geçiremedim) anlamadım bir yardımcı olursanız sevinirim...

iskorbit_x' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
20121129202739.png

Hocam burda tik ile işaretlediğimiz kısmın altında recovery unavailable on tihs machine diyor ki bu sizin ekranda da aynı şekilde çıkmış. Yani böyle olunca deep freeze moduna geçmiyor (yada ben geçiremedim) anlamadım bir yardımcı olursanız sevinirim...
Sadece deneme amaçlı kurup ayarlarına bakmıştım, yukarıdaki resimde sol altta "system unprotected" (sistem koruma dışı) yazıyor bu uyarıyı resmin sağ at köşesindeki işaretlere tıklayarak ""system protected" moduna alabiliyoruz. O arada yaptığımız değşiklikler kaydoluyormu (drive vaccine mantığı) yoksa yapılan değişiklikleri ayrı yerden mi kaydediyoruz bilemiyorum, denemedim.

iskorbit_x' Alıntı:
gazi57' Alıntı:
20121129202739.png

Ben caps almak amaçlı kendi pc'me kurdum bu programın lisansı sadece akıllı tahtalarda çalışmaktadır.

Automatic Recovery özelligini aktif hale getirdiginizde Deep Freeze ile aynı görevi görmektedir..[/quote]

Hocam burda tik ile işaretlediğimiz kısmın altında recovery unavailable on tihs machine diyor ki bu sizin ekranda da aynı şekilde çıkmış. Yani böyle olunca deep freeze moduna geçmiyor (yada ben geçiremedim) anlamadım bir yardımcı olursanız sevinirim...[/quote]
Sadece deneme amaçlı kurup ayarlarına bakmıştım, yukarıdaki resimde sol altta "system unprotected" (sistem koruma dışı) yazıyor bu uyarıyı resmin sağ at köşesindeki işaretlere tıklayarak ""system protected" moduna alabiliyoruz. O arada yaptığımız değşiklikler kaydoluyormu (drive vaccine mantığı) yoksa yapılan değişiklikleri ayrı yerden mi kaydediyoruz bilemiyorum, denemedim.[/quote]

Save kısmından yaptıgınız degişiklikleri kaydetmeniz yeterli.

Dediğiniz işlemleri uyguladım hocam bi sürü de deneme yaptım ama olmadı.
Akıllı tahtayı yeniden başlatıyorum ama tutmadı bir türlü. Ama gündüz bir daha deneyeyim bakalım. Teşekkür ederim yinede.
Daha farklı bir ayarı yoksa yapcaz artık :)

bizim tahtalarda çalışıyor. Farklı bir ayarı var mı bilmem ben herhangi bir ayar yapadım çünkü :)

Dediğim ayar olmadı sonradan fark ettim. NSS yi kaldırıp tekrar kurarken otomatik güncelleştirmelerin ve sistem geri yüklemenin kapalı olması gerektiği yazıyor. Ben buna dikkat etmemişim arkaadaşlar teşekkür ederim yardımlarınız için.
Ama şimdi Deep freeze özelliğini aktif ettim başlangıca kendi sistemini attı. Ama bu sistemi açamıyor. Mavi ekran hatası verip kapanıyor. Neden olduğunu anlayamadım. Bir daha deneyecem bakalım. Bu sefer ne olacak.

Geri