MERSİN FORMATÖRLÜKK

Kodla Büyü
hocam diyarbakır yazıyı yayınlamış bugün. bizimkiler yeni yazıyı ilkyayınlayıp hemen "bak mersin yine öncü" derler diye çok korkuyordum ama diyarbvakır erken davrandı. Bugün olmayabilir ama yarın kesin çıkar diye bekliyorum.

Doorbell' Alıntı:
hmm yeni adımız hayırlı olsun :) , şu bakanlığın yayınladığı yazı fatih projesi kapsamındaki okullar için mi?
öncelik fatih projesi, ondan sonrada bt sınıfı olan örgün eğitim okulları

Teşekkürler hocam.. eğer başvurursam, 20 saat dersim var, yazıya göre hem bu derslere gireceğim, geriye kalan zamanlardada bt rehber öğretmenliği yapacağım mantıklı aslında..

yarın diye diye ömrümüzü bitirir bunlar :)) umarım haklısındır köftehor. ben şikayet metnimi hazırladım bugün çıkmazsa direk başbakanlığa yolluyorum. ayrıntılı bir şekilde eski görevlendirmelerin tarihlerini ve ilgili yazıların tarihleri sayıları, ve yapılmayan başka uygulamalar ile beraber. Yönetimdekiler öğretmen çoğunluğunun yönetmelikleri ve yazıları bilmemesini hep kullanmıştır. ama herkes aynı değildir. bazıları bilir takip eder. ama güç gösterisi yapmaz. kendiyle barışık egoları tatmin olmuştur olması gereken zamanda. hayat felsefesi başkadır çünkü. ama bu sefer uğraşacam. bugün çıkmazsa bakalım kim hangi yönetmeliğe kimler hakim :) yada hangi kanuna :))

Doorbell' Alıntı:
Teşekkürler hocam.. eğer başvurursam, 20 saat dersim var, yazıya göre hem bu derslere gireceğim, geriye kalan zamanlardada bt rehber öğretmenliği yapacağım mantıklı aslında..
Geriye kalan zamanlarda değil hocam. 20 saat dersiniz varsa ona gireceksiniz programda, boşluklarınıza da 10 saat BT Rehberliği yazacak, o saatlerde de rehberlik görevinizi yaparsınız. Bizim için çok iyi olur çünkü sınıftan ve dersten de uzaklaşmamış oluruz böylelikle.

Bizim okul hem sabahçı hem öğleci iki devredede dersim var iki öğretmen görevlendirirlerse ne olur sizce? öğlende kalmak zorunda kalır mıyım? Geçen sene iki öğretmen geliyordu formatör olarak.. Sanki yazıda ikili öğretim yapan okullarda iki öğretmen görevlendirilecek diyor..

serdi' Alıntı:
yarın diye diye ömrümüzü bitirir bunlar :)) umarım haklısındır köftehor. ben şikayet metnimi hazırladım bugün çıkmazsa direk başbakanlığa yolluyorum. ayrıntılı bir şekilde eski görevlendirmelerin tarihlerini ve ilgili yazıların tarihleri sayıları, ve yapılmayan başka uygulamalar ile beraber. Yönetimdekiler öğretmen çoğunluğunun yönetmelikleri ve yazıları bilmemesini hep kullanmıştır. ama herkes aynı değildir. bazıları bilir takip eder. ama güç gösterisi yapmaz. kendiyle barışık egoları tatmin olmuştur olması gereken zamanda. hayat felsefesi başkadır çünkü. ama bu sefer uğraşacam. bugün çıkmazsa bakalım kim hangi yönetmeliğe kimler hakim :) yada hangi kanuna :))
Hocam minareyi çalanın kılıfı her zaman hazırdır.

Doorbell' Alıntı:
Bizim okul hem sabahçı hem öğleci iki devredede dersim var iki öğretmen görevlendirirlerse ne olur sizce? öğlende kalmak zorunda kalır mıyım? Geçen sene iki öğretmen geliyordu formatör olarak.. Sanki yazıda ikili öğretim yapan okullarda iki öğretmen görevlendirilecek diyor..
İkili öğretim derken tam olarak nasıl o önemli hocam. hem sabahçı hem öğlendi ortaokul mu yoksa biri ilk biri ortaokul mu?

Doorbell' Alıntı:
yok hocam ortaokul sadece 8lerde ders yok, 7 ler sabahçı, 6 ve 5 ler öğleci
Hocam o zaman yapacağınız en mantıklı şey idarenize söyleyeceksiniz ve ders programınızda sabah derslerinizi son saatlere öğlen derslerinizide ilk saatlere koyacaklar. Boşluklarınıza da BT Rehberliği yazıp 30'a tamamlayacaklar. Size 09:00-15:00 çalışacaksınız. Eğer 2 öğretmen görevlendirmezlerse rehber olarak.

Zaten 2 öğretmen görevlendirirlerse biriniz sabah birinizde öğleden sonra derslerine girersiniz.

hmm idare ile konuştum, ben sizi 9-15 çalıştırırım o zaman diyor.. Ama iki öğretmen gelme ihtimali üzerine kesin konuşamam ama gelirse öğleden sonrakilere o girer dedi.. Bu görevledirme müdürün talebine mi bağlı milli eğitim bakıyor ikili öğretim iki öğretmen atayalım mı diyor acaba..

Doorbell' Alıntı:
hmm idare ile konuştum, ben sizi 9-15 çalıştırırım o zaman diyor.. Ama iki öğretmen gelme ihtimali üzerine kesin konuşamam ama gelirse öğleden sonrakilere o girer dedi.. Bu görevledirme müdürün talebine mi bağlı milli eğitim bakıyor ikili öğretim iki öğretmen atayalım mı diyor acaba..
Müdürle alakalı değil görevlendirme ama elbette talebinin etkisi olur. Görevlendirmeler ilde sorumlu şube müdürü kanalıyla yapılır ve hangi okulların ihtiyacı olduğu ve atama yapılacağını o belirler. Fatih donanım kurulumu ve bt sınıfları durumu dikkate alınarak. Ama okul müdürünün arar benim okulum çok büyük ve ikili öğretim yapıyorum, sabahtan akşama kadarda okulumda formatör olması gerekiyor yeni yazıda da 2 kişi görevlendirlebilir dediğine göre ben sabahçı öğlendi 2 kişi istiyorum derse istekli öğretmen sayısına göre dikkate alınma ihtimali yüksektir.

Merhabalar. Dün Ankarada fatih projesi ile kurs alan bilişim teknolojileri öğretmenlerine, bu yazının çıktığı birim müdürü gelmiş ve görev tanımınızla ilgili eksiklikler veya görüşleriniz varsa bize cumaya kadar bildirin, yapılacak revizeleri yapalım, cuma günü imzaya çıkartacağız demiş. Oradaki arkadaşlarda çalışma saatleri net değil, bu daha belirgin bir şekilde olsun diye bir talepte bulunmuşlar. Mersinde o imzayı bekleyebilir. Netleştikten sonra görevlendirme yapabilir.
Birde, yayınlanan yazıda, görevlendirilen öğretmenin yerine, ücretli öğretmen gelmeyecek şekilde görevlendirilmenin yapılacağından bahsediyor. Ben BÖTE mezunuyum, kadromda ilköğretimde ve norm fazlasıyım. Beni meslek lisesine görevlendirmeyle vermişler. Ben bt rehber öğretmenliğine başvurabilirmiyim??
Kolaylıklar...

mersin bugün ilçelerden norm fazlası sınıf öğretmenlerinin listesini istedi acaba norm fazlası öğretmenlere görevmi verilecek .Eğer öyle bir düşünce varsa yazıyı belki ondan bekletiyorlardır.

basri er' Alıntı:
mersin bugün ilçelerden norm fazlası sınıf öğretmenlerinin listesini istedi acaba norm fazlası öğretmenlere görevmi verilecek .Eğer öyle bir düşünce varsa yazıyı belki ondan bekletiyorlardır.
sertifikası yoksa veremezler

norm fazlası olanları belgesi olanların yerine verip o şekilde görevlendirme yapabilirler geçen yıl bu şekilde yapmışlardı

benim tahminimde düşünceleri o, zaten 1 aydırda o yüzden normu bekliyoruz deyip bizi oyalıyorlardı.

ama yeni çıkan yazıyla buda biraz zorlaştı galiba. çünkü madde bt rehberi olarak görevlendirilenlerin yerine kesinlikle görevlendirme yapılmayacaktır diyor. Arıcada norm kadro fazlası olmak isteğe bağlı değildir, puanı en düşük olan norm fazlasıdır.

evet sonunda nihayet hayırlı olsun arkadaşlar bu arada yazacağımız okulları nasıl bileceğiz

Geri