MERSİN FORMATÖRLÜKK

Kodla Büyü
tercihlerim dışında bir okulda çalışabilirim derken il genelinde herhangi bir yer manasında mı arkadaşlar

Az önce Erol Bey'le görüştüm. Görevlendirmelerde, öncelik F@TİH projesi olan okullara görevlendirme yapılacak, dedi. Örnek olarak, Bozyazı Anadolu Lisesi'nde çalışıyorum. 10 saat dersime kendi okulumda gireceğim. Diğer saatlerde ise F@TİH projesi uygulanan Bozyazı Lisesi'nde olacağım. Mersin'in uygulaması olan 2. okula görevlendirme ile de kendi okuluma ( kuvvetli ihtimal, kesin degil bu arada, benim yorumum ) da ikinci okul olarak görevlendirileceğim.

aynı okulu tercih edenler arasında doktora y.lisans hizmet puanı sıralaması diyor. Aldıkları başvuru formunda bunlar hakkında hiçbir bilgi istemiyor. Nerden bilecekler benim doktora veya y.lisans yapıp yapmadığımı yada hizmet puanımın kaç olduğunu. Mebbis den bakar diyorsanız hiç zannetmiyorum tek tek uğraşaklarını. Birde şu durum farzedilim tercih ettiğimiz okulda bilişim öğretmeni var ama o okulu 10 larca kişi tercih etti bu durumda tercih başvurusunda bulunanlar yukarıdaki sıralamaya göre çalışacağından o okulda bilişim öğretmeni gerilerde kalırsa ne olacak. Diyelim ki 3 tercihide ilköğretim veya ortaokul yaptık lise tercih yapmadık liseler de diyelim ki dolmadı o zaman bizim yaptığımız tercihler boşamı olacak. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim :)

sbyk' Alıntı:
aynı okulu tercih edenler arasında doktora y.lisans hizmet puanı sıralaması diyor. Aldıkları başvuru formunda bunlar hakkında hiçbir bilgi istemiyor. Nerden bilecekler benim doktora veya y.lisans yapıp yapmadığımı yada hizmet puanımın kaç olduğunu. Mebbis den bakar diyorsanız hiç zannetmiyorum tek tek uğraşaklarını. Birde şu durum farzedilim tercih ettiğimiz okulda bilişim öğretmeni var ama o okulu 10 larca kişi tercih etti bu durumda tercih başvurusunda bulunanlar yukarıdaki sıralamaya göre çalışacağından o okulda bilişim öğretmeni gerilerde kalırsa ne olacak. Diyelim ki 3 tercihide ilköğretim veya ortaokul yaptık lise tercih yapmadık liseler de diyelim ki dolmadı o zaman bizim yaptığımız tercihler boşamı olacak. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim :)
Hoca madde madde sorsaydınız daha kolay olurdu anlaması ve cevaplaması :D
1- Görevi tercih edenler aynı şartları taşıyorsa doktora, yüksek lisans gibi durumlara bakılır. Örneğin 2 bt öğretmeni 5 te alan dışından arkadaş tercih etmişse zaten sadece 2 bt öğretmeni hakkında o kriterlere bakılır ve evet dediğiniz gibi mebbis'ten bakılır.
2- okulun BT öğretmeni varsa zaten öncelik onundur, dışarıdan 100 tane BT öğretmeni istese de öncelik kadrolu öğretmenindir.
3- Liselerin dolmaması diye bir durum söz konusu değil, zaten özellikle merkezde geçen senede hemen hemen bütün liseler doluydu. Ama dediğiniz gibi olur liseler dolmazsa doldurmak için öncelik 4. seçeneği evet diye işaretleyenlerden bu okullara görevlendirme yapılır yine dolmazsa ya bi kaç arkadaş ikna edilir liseye gitmesi için ya da sadece lise isteyenlerin görevlendirilmesi yapılır. (çünkü yazı fatih donanımı kurulan okullar dolmadan diğer okullara kesinlikle görevlendirme yapılmayacaktır diyor)

köftehor hocam öncelikle cevap verdiğiniz için teşekürler. Ben akdeniz ilçesindeyim ve akdeniz ilçesindekiler için şu tehlike var huzrukent adanalıoğlu kazanlı gibi uzak mesaferde liseler var hocam ve bu liselerde bilgiğim kadarıylada bt öğretmeni yok veya bir kaçında var Ve buralarıda kolaya kolay kimsenin tercih edeceğini sanmıyorum. O yüzden liselerin dolmaması gibi bir durum oluşabilir. Bu durumda ne olacak ilköğretim veya ortaokullara görevlendirme yapmayacaklar mı

beklemedeyiz. Umarım en geç pazartesiye onaylar alınmış ve liste zincirde yer alır...

Valla araya araya utanır olduk artık. Erol bey kanımca elinden geleni yapıyor ama iş daha üsttekilere kaldığı için beklemeye devam ediyoruz. Daha da bekleyeceğiz gibime geliyo. Bence 1 Kasımdan önce zor..

Geri