MEB'den Dijital Kanatlar Projesi

Kodla Büyü
Beni uçak bileti için aradılar ve biletin kesileceği saati felan sordularve tarafıma bilet bilgilerinin mail yoluyla gönderileceğini söylediler. Havaalanından alınacakmışız ist. da.

Beni uçak bileti için aradılar ve biletin kesileceği saati felan sordularve tarafıma bilet bilgilerinin mail yoluyla gönderileceğini söylediler. Havaalanından alınacakmışız ist. da.
Hocam Kendi belirlediğimiz gün ve saate göre mi kesiliyor bilet yoksa onların belirlediği şekilde mi oluyor?

yozgattan gideceğim bana salı günü ankaradan uçak bileti alıyor. yozgat ankara arasını sorduğumda kendi imkanlarınızla geleceksiniz dedi.
dönüş için cuma değil pazar dönmek istiyorum dediğimde de yine sadece cuma günü yapılacak dönüşleri karşılayabileceğini söyledi.
pazar günü kendi imkanlarımla dönüş sağlayacağım.
otel, eğitim yeri bilgisi sorduğumda havalimanından kendilerinin alacağını belirtti.

bizi hala aramadılar ulaşım için. sivastan gidecegiz ucak bileti kalmayacak diye acele ediyoruz ama

yozgattan gideceğim bana salı günü ankaradan uçak bileti alıyor. yozgat ankara arasını sorduğumda kendi imkanlarınızla geleceksiniz dedi.
dönüş için cuma değil pazar dönmek istiyorum dediğimde de yine sadece cuma günü yapılacak dönüşleri karşılayabileceğini söyledi.
pazar günü kendi imkanlarımla dönüş sağlayacağım.
otel, eğitim yeri bilgisi sorduğumda havalimanından kendilerinin alacağını belirtti.
Hocam biz pazar dönüyoruz ve bilet bilgilerimiz de mail olarak geldi

Burdur’dan geleceğiz. Bugün arandım. Isparta havaalanından salı günü İstanbul’a uçak yokmuş. Otobüs bileti alalım dediler. Dönüş için eğitim saat 16.00 da biteceği için o günde uçak saati uymuyor. Cumartesi dönebilir miyiz dedim. Kabul ettiler. Eğitim programını paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    153.3 KB · Görüntüleme: 147
Beni de aradilar. Kendi arabamla gelicem deyince benzin istasyonundan mutlaka fislerinizi aliniz odemenizi yapacagiz dediler.

Son düzenleme:
:)
Merakınızı biraz gidereyim. Aslında branşımızın güzide STK gruplarında eğitimin içeriği ve tüm yazılar paylaşılmıştı.
İlk katılan grup 20 pilot ilin öğretmenleriydik. Arçelik, Artİstanbul, Apple, Temel Eğitim, Twin ekibinden yetkililer; ancak işin tam da içinden arkadaşlar katıldılar.

-Sağlanacak teknik donanımlar, eğitim içeriklerinin tanıtımı, muhtemel soru ve sorunların paylaşımı
-Apple Macebook ve İpad eğitimi
-Apple Derslik uygulamasının tanıtımı, Uzaktan yönetim senaryoları
-YGA'dan çıkan Twin bilim seti tanıtımı, etkinlikler, twinner uygulaması ve twin kartı
-Teknoloji ve Tasarım dersi ile Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersinin paslaşacağı alanlar + öğrenciler için düşünmeye, araştırmaya, üretmeye yönelik problem oluşturma noktasında dikkat edilmesi gerekenler. Problemin yapılandırılması.
-Arçelik 3D yazıcı tanıtımı, teknik bilgiler ve uygulama
-Tinkercad eğitimi
-Arçelik LMS Sistemi tanıtımı (Hesap bilgileri açılıyor)
-Arçelik 3D Yazıcı için Dilimleme portalı(Çevrimiçi, masaüstü uygulaması değil) tanıtımı ve hesap bilgilerininin dağıtılması
-Twin kiti ile Uzaktan kumandalı robot geliştirmeye dayalı mini, eğlenceli bir etkinlik

-Sertifika dağıtımı,...

Biz eğitimim ikinci gününde iken okullarımıza donanımlar gönderilmişti:

En kalabalık sınıf mevcudunuzun 3'te 1'i kadar İpad
En kalabalık sınıf mevcudunuzun 3'te 1'i kadar Twin kiti

***Yukarıdaki 3 madde için illere ortalama olarak 11-17 arasında set/tablet gönderilecek.(Tablet kullanımlarında kısıtlamalar, uzaktan yönetim ve yüklenmiş eğitim içerikleri olacak. Uzaktan yetkililerce uygulama yüklenecek)
1 tane eğitimci için İpad
1 tane eğitimci için Macbook Air
1 tane Arçelik 3D Yazıcı(Kargolandı, kargolanıyor...) ve Yazıcının servis tarafından kurulumu
12 adet PLA Flament
İpad'lerin muhafazası için yaklaşık 1 metre boyunda özel bir metal dolap
İpad'lerin korunması için servisçe yapılacak kılıf ve koruma araçlarının takılması

***İpad'ler 2. dönem başlangıcına kadar kullanılmayacak.

3 yıl sürecek projede sağlanacak eğitim içerikleriyle mevcut programlarımız desteklenecek. Teknoloji ve Tasarım dersinin öğretmen kitapları Tablette yüklenmişti. Her iki branşın eğitimcileri bu donanımları kullanacak. Sizlerin de aklına ilk gelecek ders programı ayarlamanın zorluğu, aynı anda faydalanma gibi durumlar için cihaz sayısının arttırılması gibi durumları Temel Eğitim'den gelen yetkilimize zaten ilettik. Bol bol geribildirim olacağa benzer... Yıl sonunda üretilen çalışmalar Bilim Şenliklerinde sergilenecek ve projeye eklenebilecek farklı donanım ve yazılım desteği 3 yıllık süreçte değişebilecek. Çevrimiçi ortamdaki LMS sistemi üzerinden eğitim,fikir paylaşımı,webinar gibi durumlar olacak. Arçelik'in sağladığı destek servisine giden mesajlara aynı gün içinde yanıt ile dönülecek.

Atladığım nokta varsa diğer arkadaşlarım eklesinler...
Hocam egitmene 1 tablet ,1 mac derken her egitmen icin mi yoksa her il icin mi?her ilden 1 Bilisim ogretmeni birde tek tas.ogretmeni gidecek ve bizde ayni okullarda degiliz.bilginiz var mi acaba?

Umarım projeye katılan okullara faydalı olur. Süreç zor emek yoğun uğraşı vs çok olan bir eğitim öğretim döneminden geçiyoruz. Herkesin emeğinin sonucunda güzel şeyler yaşamasını, bu sürecin sonunda öğrencilerden alınacak dönütlerle mutlu olmasını temenni ederim.

Son düzenleme:
Hocam egitmene 1 tablet ,1 mac derken her egitmen icin mi yoksa her il icin mi?her ilden 1 Bilisim ogretmeni birde tek tas.ogretmeni gidecek ve bizde ayni okullarda degiliz.bilginiz var mi acaba?
Hocam malzeme tek okula gidiyor. Bir de Mac varken eğitmenin de tablet kullanacağını zannetmiyorum. Okullara da sadece öğrenciye göre malzeme gidince eğitmen için tablet olmayacağı kanısına vardık.

hocalarım benden bilet için bilgi alıp e postayla bildirileceğini söylediler ama e posta gelmedi. iletişim kurabileceğim bir numara var mı acaba, paylaşırsanız sevinirim.

yarın yola çıkmamız gerekiyor e-posta gelmedi. Sabah aradım bugün göndereceğiz diyorlar. Strese girdik. Yarım saatte bir e-posta kontrol ediyoruz.

havaalanindan onlarmi alacak bir bilginiz varmı?biz yarin sivastan geleceğiz ama yeni havaalanina iniş yapicaz.orasida cok uzakmış otele.ariyoruz cevap veren yok

yarın aksam bizim icin sabiha gökçen ede ucak varmış .orasi yakınmış otele. bizim ucak öğlen yeni havaalanina.acaba bileti degistirme durumları olurmu.ulasabilsek soracaz ama acan yok telefonları

arkadaşlar ulaşım yetkilisine hiç bir şekilde ulaşamıyorum. biletlerimiz gelmedi. aynı durumu yaşayan var mı?

Geri