MEB+ULAŞTIRMA B.="Fatih Projesi"

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
umaykut' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/her-telden-f29/ogrencimin-cevabi-bilgisayar-dersini-onemsemiyorum-t56181.html

ist koord isimli forum yazarı..
umarım hepsini okursunuz..
isterseniz size daha sayfalarca bu ve buna benzer problemlerimizi yazabilirim..
ama okumadan suçu yine BT Öğretmenlerinde ararsınız diye korkuyorum..

Sayın forum yazarı sanırım evet bizimde suçlarımız var anlamında örnek olsun diye bu başlığı seçtiniz şaşırtıcı :)

forumdaki ilk açılış
bridget :
"Derste sürekli saygısızca hareket eden bir öğrencim vardı..Kitap getirmez,ödev yapmaz,etkinlik yapmaz vs..vs..Birebir ders dışında görüşeyim dedim..
Gayet yumuşak bir şekilde ve arkadaşça..."neden bu şekilde ilgisiz davrandığını-bu duruma üzüldüğümü- bi problem olup olmadığını sordum"
Ve öğrencimin verdiği cevap umursamaz bi tavırla
"Bilgisayar dersini önemsemiyorum" oldu..
Neden önemsemediğini sorduğumda ise..
"Notu yok,karneye geçmiyor..neden önemseyeyim ki" oldu..
Sizce ne demeliydim arkadaşlar??? "

yaka :
"Hocam dersi önemli kılmak senin elinde ben öğrencilerime müfredat dışı anlatım yapıyorum.Veliler teşekküre geldi biz bilgisayarı böyle bilmiyorduk çocuk önemsemeye başladı bilgisayar dersini diye öğrencinin ilgisini çekecek garip bilgisayar bilgileri aralara sıkıştırarak dersin ilgisini çekebilir ve önemsettirebilirsin.benim tavsiyem bu olur yok not için öğrencilerin çalışacaksa o zaman salla gitsin"

minenur3008:
"gelelim şu problemli öğrenciye benim de böyle öğrencilerim var ben de bir tanesiyle konuştum. sonra farkına vardım ki çocuk bilgisayarı bilmediği çin derse ilgi göstermiyor. sonra birebir biraz gösterdim şimdi daha iyi."

Başlığı açan kişiye verilmiş iki cevap peki hocam sizce ben önemsemiyorum diyen çocuk bilgisiz olduğu için böyle yapıyor olabilirmi? Hadi soralımmı öğretmene bu çocuğun maddi durumunu biliyormu, evdeki sorunlarından dolayımı böyle diyor biliyormu, öğrencinin dosyasını rehberlik servisinden almışmı yada öğrenci ile ilgili rehber öğretmenle görüşmüşmü? bunları yapmamışsa bu bir öğretmen günahımıdır sayın hocam?

Bu forumda ilginç birşey daha buldum hocam bunu okuyayım diye verdiniz herhalde linki
cenk76:
"arkadaşlar
ben göreve başladığımda not da vardı sınavda. derslerde 2 şer saatti. o günleri özlüyorum. Şu anda ise 6.7.8. sınıflarda ders yok. ve ben norm fazlasıyım.
Yanlız arkadaşlar o günlerden aklımda kalan birşey var. 8 yıl önceki okulun müdürü beni çağırmıştı ve bana bir öğrencinin notunu yükselt demişti. bilgisayar gibi bir dersin notu düşük olmazmış. Öğrenci müdürün akrabasıydı. ve düşük dediği not da 3'tü. ben de o zaman stajerim zaten. mecbur kabul ettim. öğrencinin notunu 3 den 4 e çıkardım. ama sonra bütün öğrencilerin notlarını da 1 puan yükselttim"

cenk76 der ki(benim anladığım) : ders 2 saatken notu varken müdür dediki bu önemli dersi ben önemsemiyorum sende boşver bir öğrenci için not yükselt. Öğretmenimiz diyorki olurmu hocam hazır elim değmişken ben tüm notları bir not yukarı çekerim size kızarım bunu da yaparım çünkü bilgisayar dersinde bu iş bu kadar basittir. Ders iki saatte olsa önemlide olsa sen umursamazsan bende umursamam.
İzmir 2005 "öğretmenim sen ... sınıf öğretmenimizin kızının notunu yükselt" der müdür(pm ile müdürün bilgisini verebilirim) cevap " yazılı olarak tebliğ ederseniz olur elbette hocam" der stajyer bilgisayar öğretmeni.
Sonuç müdür ile İzmire her gittiğimde hala görüşüyorum.

Sizce cenk76 o ders 2 saatken yaptığını yapmakla suçsuzmu hocam esas soru şu burada soralımmı kaç kişi cenk76 gibi yapardı mesela siz ne yapardınız?

ÇOK GÜZEL BİR BAŞLIĞI PAYLAŞMIŞSINIZ ÜSTADIM :)

ders saatinin 1 saate düşürülmesinde bilişim öğretmenlerinin suçu nedir sorusuna hala cevap alamadım..
bu bir..
ikincisi..
konuyu paylaştım ama bizim de suçumuz var diye değil..
öğrenciler dersi öenmsemiyor diye..
kişi nereden bakarsa oradan görürmüş..
siz takılmışsınız öğretmen suçlu kısmına..
öğrencinin hiç suçu yok değil mi?
hep öğretmen suçlu..
benim öğrencilerim şu an en çok sevdikleri dersin benim dersim olduğunu söylerler..
öğrencilerime bağırmam, kızmam, vurmam..
bol bol etkinlik yaparım..
örneğin sayfa 23'deki e-posta etkinliğinde yer alan küresel ısınma konusunda yaptığım konuşmadan sonra çocuklarımla organize olup tema vakfı ve belediye'ye mail gönderdik fidan dikimi organizasyonu yapmak için..
soun bu değil..
sorun dersimizin olmaması..
dersimizin kaldırılması..
sürekli öğretmenleri suçlamaktan vazgeçiniz, dersimizin geri verilmesi için uğraşınız ÜSTADIM!!

"Sizce cenk76 o ders 2 saatken yaptığını yapmakla suçsuzmu hocam esas soru şu burada soralımmı kaç kişi cenk76 gibi yapardı mesela siz ne yapardınız? "
Bu sorunun cevabını Branşdaşlarımıza sorun hocam.

Hocam ne garipsiniz ilk başladığımızda bakanlığı suçluyordunuz bu yanıtınızda ise öğrenci suçlu değilmi demişsiniz oysa ben hala istikrarlıyım suçun paydaşları var diyorum ve bu paydaşlardan biri öğretmen. Siz benimde bakanlığın suçlu olduğunu söylemem üzerine bu sefer suçun size düşen dilimini öğrenciye atmaya çalışmışsınız. İlla sütten çıkmış ak kaşığız diyeceksiniz :)
siz takılmışsınız öğretmen suçlu kısmına.. cümlenizi kendi sözümle değiştireyim
siz takılmışsınız öğretmen DE suçlu kısmına..

Dersin geri verilmesi kısmına gelince eylem için yaptıklarımı geçelim(Reha beyle konuşun)
Eylemdeki bildirgeyi bilgi notu şeklinde İl Müdürünün masasına kim koydu bir öğrensenize.
Size bir kaçtane firma bilgisi vereyim istanbuldaki öğretmenler CEBİT fuarına katılsın diye onlardan rica minnet bilet bulmaya kim çalıştı bir sorsanıza.
Artık tenezzül edip sorsanızda Bolu daki Adem hocamın mailini atsam size ona sorsanız eğitek Genel müdür yardımcımızla BT öğretmenlerinin sorunları ile ilgili konuşup konuşmadığımı.

Hadi hocam gene şeyden vuralım siz tabi dersten uzaksınız onda böyle bla bla bla belki oradan bir popülarite kazanırsınız gene çünkü öbür türlü o binanın önüne gelmiş 24 kişi hariç diğer BTöğretmenlerinden daha çok uğraştığım ortaya çıkacak allah korusun.

konuyu saptırmaya devam edin siz..
oradaki suçlu öğrenci, paylaştığım linkteki konuyla ilgili..
buradaki suçlu ise bakanlık..
o sorunla buradaki sorun farklı..
siz ama kıvırmaya devam..
siz hala cevap veremediniz : "Bilişim Teknolojileri dersinin bir saate düşürülmesinde BT Öğretmeninin suçu nedir?"
sorusuna..
bana yaptıklarınızla övünmeyin hocam..
Suçlu dediğiniz BT Öğretmenlerinden özür dileyin..
Hem yeri gelmişken şu BT Öğretmenlerinin suçu neymiş bir sayın da biz de bilelim hocam?

popülarite derdinde olsaydım,
formaötürlük yapmaz,
ya şarkıcı olurdum
ya siyasetçi olurdum
ya da derslere girmeden uzaktan formatör öğretmenler suçlu falan derdim heralde..

"Sizce cenk76 o ders 2 saatken yaptığını yapmakla suçsuzmu hocam esas soru şu burada soralımmı kaç kişi cenk76 gibi yapardı mesela siz ne yapardınız? "

önce şu soruya siz bir cevap verin hele. ve forumdaki diğer öğretmenler bende yapardım yada yapmazdım desinler sonra konuşalımmı.

ben kesinlikle yükseltmem..
tayyip de gelse yükseltmem..
cenk76nın yaptığını doğru bulmuyorum..
başka soru?

ama konumuzla ilgisini anlamadım..
dersimizin 1 saat olmasıyla, notumuzun olmamasıyla ilgisi nedir?

peki siz benim sorularıma cevap verebilecek misiniz?

Forumdaki diğer cevaplarıda bekleyelim bi

dikkat ettinizmi bu olduğunda ders kaç saatmiş.

doğru söylüyorsun hocam ders saatiyle alakalı..
1 saat olsa yükseltmezmiş notu..
1 kere de kıvırma hocam..

Kişisel yazışmalarınızı PM ile yapınız. Daha sonra başlık açılacaktır.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri