MARDİN BT Rehber Öğrt ekders problemi

Kodla Büyü
Re: MARDİN Formatorluk sonuclari...

ii de akıllılar madem oyle formatörlük onayını nasıl onaya göndermişler?
Madem görevlendirmeler iptal yazısını baz alıyorlar

Hocam bu atama bölümü milli eğitim müdüünden yetkili galiba müdür imzalayacak sen atama yapmıycan.Seve seve yapacaksın

Gökhan hoca bunu halleder ..Bizim yapabileceğimiz bişey var mı? Hocam mardin bt öğretmenleri toplanıp gdlim mi il milli eğitime

o dediğin maalesef olmuyor hocam...
şimdi gidelim desen emin ol 3-5 kişiden fazlası cıkmaz...
ben bizim burdan soyleyeyim... gitmeyi bırak bi telefon açmayı bile yapan 3 kişiden baska yok...
ya gizliden arayıp ogrendikleri bilgileri bizimle paylasmıyorlar ya da hiç aramıyorlar ne de olsa ugrasan var diye...
gelmeyi boşveriyorum bile...

onun için toplanma kelimesini gecelim bence...

gökhan hocanın halletmesine gelince... Allah ona yardımcı olsun valla

hocam ben savurdan gelirim 5 kişi yeterli bence protesto amaçlı değil sonuçta sadece görüşecez yazıyı göstercez.Yazıda görevlendirme yapılacaktır deniyor..Zorunluluk var ..Ama yarına hallolcakmış gibi bir his va içimde..

valla yarın zor iş gibi geliyor bana...
hatta ahmet hocanın dedigi gibi haftaya kalsa bile yine iyi

simdi aklıma geldi de
mardinde sözü gecen sendika kimse ona soylesek
ya da her uye kendi sendikasına soylese...

Hocam sendikaya üye değilim üye olmayı düşünmüyoum ..Olan arkadaşlar mutlaka iletmişlerdir durumu..

hocam ben gittim 2 kere gökhan hocanın yanına burda da paylaştım. Diğer hocalarımda aynı şekilde burda paylaşım yaptıklarına inanmak istiyorum. Görüşmek faydalı olur diyorsanız 5 kişi toplanıp gidelim yeter. Sayı fazla olursa ciddiye aldığımızı göstermek açısından daha da iyi olur tabi.

inş. Ben yarın mardine gidiyorum cumaya da bırakmıycam

gittiğinizde abdulmenaf beyle görüşün. atama memurları abdulmenaf bey ne derse onu yaparlar. onu ikna ederseniz daha çabuk netice alırsınız. benden söylemesi.

godfather' Alıntı:
gittiğinizde abdulmenaf beyle görüşün. atama memurları abdulmenaf bey ne derse onu yaparlar. onu ikna ederseniz daha çabuk netice alırsınız. benden söylemesi.
hocam sahada sizi de görmenin imkanı var mı?

Gökhan hoca burayı takip ediyor galiba, bana hocam forumda arkadaşlara iletirsin gibi konuştu. Herşeyin artık atamada olduğunu, sorunun ordan kaynaklandından bahsetmemi istemişti.

arkadaşlar tekrar söylüyorum çözüm abdulmenaf beydedir. eğer iletişimi olan bir arkadaş varsa, uygun dille sorun anlatılırsa elbette yardımcı olacaktır.

arkadaşlar
Gökhan hocayla bugun konustugumda ahmetfx hocamın da dediği gibi problemin atamada oldugunu soyledi.şöyle ki;

Tüm görevlendirmeler atamalardan gecer ve onaya sunulur. Ki onay sonrası personelin bilgilerinde degişiklik yapılabilsin. Yani atamayı atlamanın bi imkanı yok.

Atama ne diyor;
Bakanlıgın gecen aylarda "tüm görevlendirmeler iptal" yazısını baz alıp görevlendirme yapmama yolunu seciyor.
Daha önce Gökhan hoca il milli eğitim müdürüyle görüşmeleri sonrası ikna olmuş müdür bey ve görevlendirme yazısı hazırlanmıs. Ancak müdür beyin ayrılması sonucu iş bi nevi ortada kalmıs.
Gökhan hoca atamaya gitmiş durumu anlatmıs. Ama atama görevlendirmeler iptal biz nasıl bakanlıgı atlarız maiyetinde birseyler soylemişler...

Gökhan hoca bakanlıgın gonderdigi yazıyı ve eklerini hem gostermiş hem acıklamıs atamaya...
Müdür beyin de bilgisi ve onayı dahilinde görevlendirmeler 15 ekim baslangıc tarihli gonderilmiş atamaya ama o gün bugundur atamada bekliyormus.

Gökhan hoca dediğim gibi atamaya bakanlıgın yazısını ve eklerini gostermis acıklamıs ve usul yonunden veya herhangi bir yonden yazıda bi hata varsa kendisine geri gondermelerini istemis, düzeltip yendien göndermek icin...

Şimdi atama;
1- Gökhan hocayı anlamamakta ısrar ediyor. Yazıyı degerlendirecez deyip bekletiyorlar.
2- Resmi olarak gorevlendirme basvurusunu reddettiklerini belirtip gökhan hocaya gondermiyorlar. Bu gerceklesirse (yanılmıyorsam Gökhan hocanın veya bulundugu bolumun yetkisi var) Gökhan hoca kendisi yazıyı Valiliğe onaya gonderecek atamanın reddetmesi sebebiyle.... Ama yazıyı resmi olarak red ettiklerini belirten bi cevap da vermiyorlar.
3- yazıyı onaylamıyorlar da degerlendirmeye alıyoruz gerekcesiyle...

Gökhan hoca suanki mudur beyle gorusmus, müdür bey konuyla ilgilenecegini soylemis.
Onayın cıkıp cıkmayacagı konusundaki ongorusunu sordugumda "onay mutlaka cıkacak ama biraz sıkıntılı olacak" diyor...

Yani durum bu arkadaslar... Benim konu hakkında ogrendiklerim bu kadar...

not: il mem atamayı telefonla aradıgımızda "bt ile gökhan bey ilgileniyor sizi ona aktaralım" diyorlar ona göre

godfather' Alıntı:
cyln' Alıntı:
godfather' Alıntı:
hocam sahada sizi de görmenin imkanı var mı?

hocam biz hep sahadayız ama pek görünmeyiz...
Hocam abdulmenaf beyle gorusun demeniz sebebiyle yazdım

sendikaları devreye sokmak lazım...hattta cemaati :)

Sözde görevlendirmeler yok ancak eş durumları ve norm fazlaları için farklı okullara görevlendirmeleri yaptılar...

Peki arkadaş adama şunu sormazlar mı, madem atama böyle bir sıkıntı yapacaktı ve görevlendirmeleri işlemeyecekti neden 12 ekim tarihi son başvurusu olan talep formları toplandı? Yapılmayacak bir görevlendirmenin talebini neden aldı meb. Burada sorunun yada sorumlunun Gökhan olduğunu belirtmiyorum ama Milli Eğitimde herkesin birbirinden ilişkileri kopuk şekilde işleri yürüttüğü kesin. Bu nedenle Gökhanda çarkların arasında sıkışıp kalıyor. bakalım artık ne olacak.

Gyotyn' Alıntı:
Peki arkadaş adama şunu sormazlar mı, madem atama böyle bir sıkıntı yapacaktı ve görevlendirmeleri işlemeyecekti neden 12 ekim tarihi son başvurusu olan talep formları toplandı? Yapılmayacak bir görevlendirmenin talebini neden aldı meb. Burada sorunun yada sorumlunun Gökhan olduğunu belirtmiyorum ama Milli Eğitimde herkesin birbirinden ilişkileri kopuk şekilde işleri yürüttüğü kesin. Bu nedenle Gökhanda çarkların arasında sıkışıp kalıyor. bakalım artık ne olacak.

Cevabı
Milli eğitim müdürünün değişmiş olması...

Çünkü bildiginiz üzere milli eğitim müdürümüz formatörlüğe sıcak bakmıyormuş bu sene basında. Görüşmeler sonucu ikna edilmş ve formatörlük basvuruları alındı, sonrasında BT Rehber öğretmenlik basvuruları olarak revize edildi...

O esnada milli eğitim müdürümüz görevden ayrılınca fırsat bu fırsat felsefesi işlenmeye basladı... Şuan ki karısılıklıgın ana nedeni de bu...

Kaynak: gökhan hocayla yaptıgımız dunku gorusme

arkadaşlar yaptığınız görüşmeleri en azından isim vermeden belirtin. sonra hocayı zor durumda bırakmayın..

Başvurula alınacak hatta kabul olunacak ama kime ne bu saatten sonra olsada olmasada soğuttular bizi 3 ay sonra görevlendirme süresi biter maddi olarak 1500 tl kaybınız olur ama manevi olarak biz kazanalım.1500 tl ile kimse zengin olmass bırakın ne yapcaklarsa yapsınlar kafayı yormya bile gerek yok.Boş vakitlerinizi isteseniz sonuna bir sıfır daha ekleyip maddi manevi daha kazançlı çıkarsınız...

Atama hak sonunda bu işi onaylayacak ama direniyor sadece.
Bizi bizden daha iyi savunduğu ve temsil ettiği için Gökhan Bey' e buradan özel olarak teşekkür etmek istiyorum.

alo 147yi aramak faydalı olacaktır.

ilin yanlış bir uygulaması nedeniyle bir arkadaş aramıştı ve il tenkit yemişti.

ilçe müdürümüz il müdürü ile görüştü. inceliyorlarmış. önce fatih projesi olan okulları sonra gerçekten faal bt sınıfı olan okullara görevlendirme yapacaklarmış.

ya arkadaşlar dün atama şefi abdulmenaf beyle görüştüğümde elimize ulaşan btr ile ilgili bi dilekçe yazı filan yok dedi. herkes topu birbirine atıyo mağdur olan bizleriz burada.

Geri