MARDİN BT Rehber Öğrt ekders problemi

Kodla Büyü
Re: MARDİN BT Rehber Öğretmenlik sonuclari...

hocalarım bizim okullarda yazı yok. yazıda zaten öncellikle liseler diyordu. biz de liseleri istedik.

ilçe formatörümüz herkes tercihlerine lise de eklesin demişti. Biz de hem okulumuzu hem de liseleri yazdık. 2 gün okulda 3 gün lisede oluruz diye. tabi onay çıkmışsa.....

Atama ile görüştüm sadece liseler diyor... İlköğretimler yapılır mı bilmiyoruz diyorlar...

Fatih projesi olmayan okullara görevlendirme olmamış, olup olmayacağı da meçhul. Bugün tesadüfen Gökhan hocayla karşılaştık. Böyle olacağını bilseydik ona göre duyuru yapardık dedi. Çünkü sadece akıllı tahta olan liselerde görevlendirme var. Adamlar okuma yazma bilmiyorlar galiba, orada Fatih projesi veya BT Sınıfı aktif olan okullar diye geçiyor ama Mardin yine aykırılıkta bir numara..!
+ hatta il genelinde 11 lise de boş kalmış. Herkes kendi okulunu yazmış sanırım.

tamamda gönderdikleri yazı ile netice cok farklı. adamlar kendi kafalarına göre görevlendirme yapmış. gönderilen yazıya ve diğer illerin yaptıkları uygulamalara tamamen ters bir uygulama.. bircok arkadaşımz yine mağdur oldu..

Netice peki?
Bu boyle mi surecek? Bugun arkadaslarla kararlastirmistik ilce milli egitim muduruyle gorusecektik ancak malum olaylar nedeniyle yarina erteledik. Bizim ilceden de 2 onay cikmis 7 gorevlendirme istegine karsilik...

Sizler neler yaptiniz arkadaslar?
Veya ne yapmayi dusunuyorsunuz?

mardin meb bize neden herşeyi lütuf gibi sunuyo. hakkımız olan şey malesef verilmiyo. keyfi uygulamaları artık çileden çıkarmaya başladı

Herhangi bir icraatta bulunmak lazim.
Burda sikayet ederek olmaz...

Her bir ilce kendi ilce mudurlugune
İldekiler de il mudurlugune...
Ancak bu sekilde birseyler olur.

Hocam Erdoğan PETÜK'E ulaşamadık..Kesinlikle yeniden bi yazı yayınlannıp bu mağduriyetin giderilmesi lazım..Nerdeyse tüm illerde aynı sıkıntılar yaşanmakta..Benim görevlendirmem çıktı fakat arkadaş mağdur oldu...İlçemizde 3 tane aktif bilgisayar laboratuarı varken görevlendirme yok ..

Bir de gelen yazı 6 ay süre ile diyor. Benim bildiğim Ocak ayına kadar olması lazım ve Ocak ayından sonra tekrar görevlendirme yapılması lazım.

birşey yapılmalı arkadaşlar.
bu hafta içinde her ilçe kendi ilçe müdürlüğüne problemin çözümü için başvursun...
biz yarın yapacagız... boyle olursa ancak ses gelir...

çok mu imkansız bir çözüm arayışı teklifi ?

Böyle adaletsiizlik olmaz... Toplam 70 başvuru olmuş zaten...
Hepimiz bu durumu kabulleniyoruz.... İtiraz eden yok....
Herkes mağduriyetini bildirsin.... Görevlendirme olacak diye diğer okullardan ders ayarlamadık...
Bütün planlarımız altüst oldu... Çoğu okulda ders saatini tamamlayamayan arkadslar var...

ahmetfx' Alıntı:
Bir de gelen yazı 6 ay süre ile diyor. Benim bildiğim Ocak ayına kadar olması lazım ve Ocak ayından sonra tekrar görevlendirme yapılması lazım.
hocam ama dikkatli baktıysan 6 ayın yanında parantez içinde 15/10/2012-25/01/2013 yazıyor

cyln' Alıntı:
birşey yapılmalı arkadaşlar.
bu hafta içinde her ilçe kendi ilçe müdürlüğüne problemin çözümü için başvursun...
biz yarın yapacagız... boyle olursa ancak ses gelir...

çok mu imkansız bir çözüm arayışı teklifi ?

erhnhtms' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
hocam ama dikkatli baktıysan 6 ayın yanında parantez içinde 15/10/2012-25/01/2013 yazıyor

Bu durumda bize geçmiş 15 günün ek dersi de ödenecek mi acaba? Ama görev yok diye ben misal okula gitmedim dersim olmadığında. İyice karıştırdılar..

hocam geçen sene de aynı şey oldu bu senede geçmişe dönük ek ders vermediler. ama 2.dönem görevlendirme yazısı çıkıncaya kadar formatörlük görevime devam edince ek dersimi verdiler.
bu şekilde sanırım ek ders vermeyecekler.

şimdi ortaokullara görevlendirme yapıldımı sizde

bizim ilçede 2 liseye yapmıslar... o kadar... geri kalan 5 kişi ve 2 lise bosta

onay 22 ekimde verilmiş ..Göreve başlama yazısı bugün yazılmıştır büyük ihtimalle ..Geriye dönük ödenmesi garip..

yanlıs anlamayın ama arkadaslar EKDERS KONUSUNU FARKLI Bİ BASLIKTA TARTISSAK?
bu baslık sadece sonuclar ve olusan magduriyetin cozum yolları icin acık kalsa

cyln' Alıntı:
yanlıs anlamayın ama arkadaslar EKDERS KONUSUNU FARKLI Bİ BASLIKTA TARTISSAK?
bu baslık sadece sonuclar ve olusan magduriyetin cozum yolları icin acık kalsa

haklısınız

eee arkadaşlar şimdi ne yapıyoruz?
neye karar verdik?
boyle burda birbirimizin derdine birbirimizin sırtını sıvazlayarak mı çare bulacağız yoksa harekete geçip girişimlerde bulunarak mı çare bulacağız

Arkadaşlar ben gidip atamayla görüştüm, bişey demeden beni Gökhan beye yönlendirdiler. Gökhan bey ile daha önce görüşmüştüm zaten. Daha sonra http://egitek.meb.gov.tr/www/iletisim.php adresinden mağduriyetimi anlatan bir e-mail gönderdim.
Birşeyler yapılmalı, ben de böye başladım.

arkadaşlar onay tarihi ve sayısını yzabilirmisiniz dilkeçeyel itiraz edicem...

emifay' Alıntı:
benim görevlendirmem cıkmadı.
bugun kurumneti altust ettim yazı mazı yok.

acaba görevi cıkanlara mı gönderilmis kurumnetten

bizde bugun ilçe milli eğitime gittik. sube muduru not aldı müdür bey ile konusacaz.
il milli eğitime durumu bildirelim dediler...

Sunu gördük arkadaslar gercekten birlik birşeyler yapıyor.
7 kişi gittik oda doldu. Gelen kim varsa bizi farketti hayırdır ne olmus deyip durumdan haberdar oldular.
hatta bi müdür hocam bize niye öğretmen gondermiyorsunuz bak 7 öğretmen var
biz de onu konusuyoruz dedi sube muduru...

bakalım artık

ilçedeki tüm sendikalara da gittik mardini arayacaklarmıs...

bu arada mardin egitim birsen baskanının telefonunu bilen varsa paylasabilir mi?
onunla direkt olarak konuyu gorusmek istiyoruz... diğer sendika baskanlarıyla gorustuk sagolsunlar ilgilendiler...

Şunu gördüm ki
kimse durumun ne oldugunu bilmiyor. yani kendimiz calıp kendimiz soyluyoruz.
Gittik evvela formatörlükten basladık anlatmaya.
BT Rehber öğretmenlik uygulamasıyla farkını anlattık.
Ve simdi mevcut durumda oluşan magduryeti anlattık.
tek bir istegimiz oldu hepsinden:
1.MADDE TAM OLARAK İŞLETİLSİN. BAŞKA BİRSEY İSTEMİYORUZ dedik. Ne diyyor 1.madde? Fatih projesi kapsamındaki okullar VEYA AKTİF BT SINIFI olan okullar...
Sizler de harekete gecip aynı istekte bulunursanız sanırım birseyler olur.

bakın diyarbakır ve kocaeli VALİLİK onaylarına... ilkokul ortaokul lise... hepsi var...

cyln' Alıntı:
emifay' Alıntı:
benim görevlendirmem cıkmadı.
bugun kurumneti altust ettim yazı mazı yok.

acaba görevi cıkanlara mı gönderilmis kurumnetten

Görevlendirilen öğretmenlerin okullarına ve görevlendirildikleri okullara dağıtım yapılmış bildiğim kadarıyla hocam.

Geri