MARDİN BT Rehber Öğrt ekders problemi

Kodla Büyü
Re: MARDİN ATAMA'ya ulaşabilen...

valla ben basvuruda bulunacam mecburen...
+ekders +iyi yönetim +2-3 okul dolasmaktan kurtulma +lab sistemimi oturtmus olmam

Hocam kararsız kalma nedeniniz ne? Ben 30 saat ders buldum formatörlüğü duyunca hepsini iptal ettim..Sağlık,müzik,resim,beden,sosyal ve fendi gireceğim dersler .Planlar filan düşününce zor geldi.Hem lise hem ortaokula girecektim.

Formatörlük görevlendirmesi yapılıyor. Mardin meb te yazı var. Norm fazlası işine karışacaklarını pek sanmıyorum oldugu gibi bırakırlar.

dogannx' Alıntı:
Formatörlük görevlendirmesi yapılıyor. Mardin meb te yazı var. Norm fazlası işine karışacaklarını pek sanmıyorum oldugu gibi bırakırlar.
bana da bizim için pek bişi yapacaklarını sanmıyorum sanki :) :(
forumdaki arkadaslardan edindigim bilgiye dayanarak hemen hemen mardinde bos okul yok bizim icin.. mesela sadece bizim okulun bulundugu egitim bolgesinde 6 fazlalık var diger eğitim bölgelerini hesaplamıyorum bile...
her ilçede 2 eğitim bölgesi herbirinde de 3 fazlalık olsa... 6 fazlalık...9 ilçe= totalde 54 fazlalık... il merkezi hariç....

ordan da diyelim 10 kişi... bu 60-70 fazlalıgı ne yapacaklar nereye gonderecekler ki... ben kendi okuluma norm fazlalıgından geldigimin 1 ay sonrasında yine norm fazlası oldum...

bence seçelim formatörlüğü gitsin... yine de sizler bilirsiniz... ben sececem

Hocam formatörlük hakkında Gökhan hoca ile görüştünüz mü? İki gün başka okulda formatör olarak görevlendirilmek tam olarak ne anlama geliyor? Diğer günler de kendi okulumuzda formatörlük mü yapacağız yoksa normal gelip gidecek miyiz? Buna göre ek ders tam mı olacak 2 günlük mü?

Sormamın sebebi bir öğretmen iki okulda formatör olarak görevlendirilemez bildiğim kadarıyla, şayet 2 gün kendi okulumuz dışında bir okulda formatör olarak görevlendirilirsek o zaman ek dersi de buna göre almamız gerekir diye düşünüyorum. Başvuru tarihleri de çok saçma, okul söylemedi bile, Cuma eve gelince gördüm, Pazartesi de bitiyor.

hocam en az 2 gün meselesi gayet açık anlatılmış. sorumluluk alanı için görevlendirilen okulda da 8-17 arası okulda olunacak. Ek ders de 18 saat olarak yatırılır.
yanlız bende sıck bakmıyom bu formatörlüğe niye hamal mıyız ne kendi okulnda kal sonra başka okulun da işini yap.

boterist' Alıntı:
hocam en az 2 gün meselesi gayet açık anlatılmış. sorumluluk alanı için görevlendirilen okulda da 8-17 arası okulda olunacak. Ek ders de 18 saat olarak yatırılır.
yanlız bende sıck bakmıyom bu formatörlüğe niye hamal mıyız ne kendi okulnda kal sonra başka okulun da işini yap.

Hocam 2 gün için 18 saat ek ders yapmayabilirler gibime geliyor.

sanırım gokhan hocayla bu meseleyi konusan yok... bi de ben ilk defa boyle bir gorevlendirme yazısı gordum...
yok sormluluk alanı yok 2 gun...

Ben mail attım bakalım cevap gelecek mi? Benim bildidğim formatörün tek okulu oluyor..

Gökhan hocadan cevap geldi. Dediği aynen şu, hem kendi okulunuzda hem de sorumluluk alanı olarak verilen okulda formatörlük görevini yapacaksınız. 8-17 her iki okulda da kalacakmışız. Ek ders 18 saat. İhtiyaç dahilinde tercihlerimiz dışında da bir okula verilme ihtimalimiz de varmış.

Arkadaşlar şu an MEM sitesi açılmıyor, elinde dilekçe olan var mı? Varsa gönderebilir mi?

Formatorluk sonuclari ne zaman aciklanacak bilgisi olan var mi?

Re: MARDİN Formatorluk sonuclari...

hocam bugun gokhan hoca tüm başvurulara bakacak yarın ya da en geç ertesi gün bu haftadan başlamak üzere görevlendirmeler başlar geçen sene de böyle olmuştu. 26sında onaylanmıştı 19 undan itibaren formatör olarak görevlendirildiğimiz belirtilmişti gelen yazıda da. bu sene de yüksek ihtimal böyle olacak.

Gökhan hocayla bugün görüştüm, daha ilçelerden teklif listeleri gelmedi dedi, bence bu hafta bu işler anca biter, görevlendirme de bir hafta sonrasında olur gibime geliyor.

agd85' Alıntı:
hocam bugun gokhan hoca tüm başvurulara bakacak yarın ya da en geç ertesi gün bu haftadan başlamak üzere görevlendirmeler başlar geçen sene de böyle olmuştu. 26sında onaylanmıştı 19 undan itibaren formatör olarak görevlendirildiğimiz belirtilmişti gelen yazıda da. bu sene de yüksek ihtimal böyle olacak.
geçen sene 19 unda demişti 26sında onaylanmıştı ama okul yonetimi 26 dan itibaren ödemeye basladı maalesef...

önemli olan sizin başlangıcınız dediler...

Evet Mart'ta da aynısını yaptılar, onay ne zaman gelirse o zaman başlatıyoruz diyorlar, bence onay gelene kadar ders yoksa okula gitmeyin. Yoksa boşuna gitmiş oluyorunuz.

hocam ders varsa kaç saatse ona göre gidilmesi gerekir
ders yoksa da idare gıcık degilse git yat ortam durulsun gel der yoksa
15 saat dedigi idari görev olayı var... bir plan dahilinde 15 saati doldurursun... gerci gecenlerde idari görev denilen birseyin olmadıgını gördüm (ama norm fazlası öğretmenler icindi) ancak baska bir okulda görevlendirme yoluna gidilirmiş... ama öğretmenlerin cogu bunu bilmedigi icin (mesela ben daha 1-2 gun once ogrendim) idari görev onları bekliyor...

Sonuclar cok buyuk ihtimalle cuma aciklanacak ve pazartesi baslayacakmisiz

sonuçlar kimin umrunda sankii biz sormazsakk kimsenin düşündüğü yok idareciler 1000 tl ek ders alıyolar tüm hamallık bizde yok okul sitesi yok bağlantı gitti yok format atılacak yok yazıcı toneri boş gösteriyo.bi teknik servisçiden daha yoğun ayrıca ders e de giriyoz .Elde ne var bu görevlendirmeler olmazsa "0" ek ders ücretii.çok yüsek puanlarla ve umutlarla bu bölüme gitti çoğumuzun ham puanı tıp puanı kadardı.Bence şahsi görüşüm ciddi bi şekilde bu öğretmenler birlik olmazsaa bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak ya göçebe hayatı ya da ek derssiz ya da bi an bi görevlendirme olsa da alsak ek ders bu ne yaa ben ce bu sitedeki arkadaşlar başta olmak üzere bi şekildee ciddi bi eylem yapalım nerden koparsa kopsunn....

Gökhan hoca helal olsun valla işini hakkıyla yapıyorsun Mardin'de yanına mutlaka uğrayacağım teşekkür için..

gökhan hocayla bizzat görüştüm bugün ve formatörlüklükler bt rehber öğretmenliği mevzundan dolayı iptal edildi fakat en yakın zamanda bu konuda çalışma yapılcak gökhan hocam çalışıyo bizzat şahidim :wink:

gökhan hoca bt rehber öğretmeni ile ilgili yazıyı ilçelere gönderdik dedi. son başvurugünü çarşambaymış bakalım artık sonumuz nereye çıkar.

boterist' Alıntı:
gökhan hoca bt rehber öğretmeni ile ilgili yazıyı ilçelere gönderdik dedi. son başvurugünü çarşambaymış bakalım artık sonumuz nereye çıkar.
Tekrar başvuru alındı mı?

mar.mem de revize diyor yeni basvru ibaresi yok

guncel bilgisi olan?

Geri