LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
son durum nedir acaba. kullanan arkadaşlarda uygulama nasıl gidiyor. ona göre tv sparisi vermek üzereyiz

Uygulama güncellenmiştir.

v2.3.1
* 3D slayt motoru değiştirildi. (CubeSlider 3D)
* Basit geçişli slayt efekti seçeneği eklendi.
* Hata düzeltmeleri ve kod iyileştirmeleri yapıldı.
* Wunderground ve TRT Haber için logolar yenilendi.
* Hava durumu bölgesi seçiminde il-ilçe önerilerindeki sorun düzeltildi.

Kapanma sorunu yaşayan arkadaşlar yeni sürümü deneyip geri bildirim yaparsa sevinirim..

öncelikle hocama tşk ederim. ben bu programın eski sürümünü(yeniyi henüz denemedim) 1 aydır kullanıyorum. orijinal win 7 li bi makine. Kapanma sorunu falan yaşamadım. yani sabah 8:30 dan akşam 16:00 ya kadar açık . bi sıkıntı yok. başta 4-5 foto ile denedim. sonra saysını arttırdım şuan çokça foto dönüyor. bi sıkıntı yok.

Açıkçası kapanma sorununu ben de yaşamıyorum ama birçok kullanıcıdan gelen dönütler bu yönde. İşin kötü yanı chrome bu konuda bir sebep veya rapor vermiyor. Yayına sokmadan önce kendi bilgisayarımı yaklaşık 30 saat açık bıraktım herhangi kapanma yaşanmadı. Sorunu yaşayan arkadaşlar şunları yazabilirlerse sevinirim:

1- ayarlarda basit geçişli efekti seçerek denediginizde sorun devam ediyor mu
2- işletim sisteminiz nedir
3- işlemci, ram miktarı ve ekran kartınızın modeli nedir
4- mümkünse hijackthis raporu alabilirmisiniz

1 yıldır iki ayrı bilgisayarda kullanıyorum, kapanma sorunu olmadı. Bilgisayarlar da nebi nuhtan kalma :)

Hocam güncelemeden sonra bizim bütün ayarlar, bilgiler silindi. Eski yedeği yüklediğimde "Yedeğiniz daha güncel bir sürüme aittir." diye uyarı vererek yüklemiyor. Ne yapabiliriz?

Parhelion hocam yapımı ne kadar mümkünür bilmiyorum ama altta kayan yazıyı saatlere göre değişecek şekilde ayarlayabilir misiniz acaba. mesela teneffüste "koridorlarda koşmayın " çıkış saatlerine 10 dk kala "sayın veliler lütfen koridorda yüksek sesle konuşmayınız" şeklinde yazabilir miyiz.

Re: Ynt: LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

ysartemur' Alıntı:
Parhelion hocam yapımı ne kadar mümkünür bilmiyorum ama altta kayan yazıyı saatlere göre değişecek şekilde ayarlayabilir misiniz acaba. mesela teneffüste "koridorlarda koşmayın " çıkış saatlerine 10 dk kala "sayın veliler lütfen koridorda yüksek sesle konuşmayınız" şeklinde yazabilir miyiz.
hocam şu kapanma sorununu çözelim de o tür yenilikler eklenebilir

yeni güncellemeden sonra ders programı kısmında yazılan yazılar gözükmüyor

bu arada hava durumu sürekli hata veriyordu. güncellemişler. çok iyi olmuş kapanmıyor.

Kapanma sorunu devam eden arkadaşlar aşağıda yazdığım adımları uygulayıp sonucu bildirirlerse sevinirim. Sorun sanırım TRT haber modülü ile ilgili.

1- Bilgisayarımdan adres çubuğuna şu yolu yapıştırın:
Windows XP kullananlar:%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd\2.3.1_0\js
Windows Vista/7/8 kullananlar:%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jmbnbfgmabmaklmallbnobpbghdnghhd\2.3.1_0\js

2- Gelen klasörden pano.js dosyasını not defteri veya herhangi bir metin editörüyle açıp 194. ve 195. satırları başlarına aşağıdaki gibi çift slash // atarak açıklama satırı haline getirin. (var trthbr... ve trtbhr.src... ile başlayan satırlar)

3- Dosyayı kaydedip uygulamayı tekrar başlatın ve kapanma durumunu gözlemleyin.

Ekli dosyalar

• kod.PNG
    kod.PNG
    5.5 KB · Görüntüleme: 1,131
uygulama için teşekkürler hocam, tüm beklentilere karşılık veren çok güzel bir pano olmuş.

ama bence trt haber modülü pek iç açıcı durmuyor, trt haber modülü yerine 1 özel modül daha eklersen daha güzel olur, yada ayın öğrencisi vb. resim eklenebilen bir modül de olabilir, birde uygulamayı program haline getirmeyi düşünüyor musun, ücretli dahi yapabilirsin?

Hocam emeğinize sağlık. Gerçekten kullanışlı bir eklenti olmuş. Yaklaşık iki haftadır okulumuzda kullanıyoruz. Ben de tam kapanma sorununun nereden kaynaklandığını yazacaktım ki hatayı bulmuşsunuz. Şu anda sadece ders programları modülünü kullandığımdan dolayı uygulama kapanmıyor. En kısa zamanda deneyip sonuçları aktaracağım. İyi çalışmalar.

dönütleriniz için teşekkürler arkadaşlar. sorunun %90ı sebebini bulamamaktı :) en kısa zamanda güncelleme yayınlayacağım

Geri