LCD PANO (Okullar için Dijital Pano Uygulaması)

Kodla Büyü
Hocam ALLAH razı olsun beni büyük bi dertten kurtardınız.. ALLAH da sizin BİN sıkıntınıza deva bulsun... Tşkler

ysartemur' Alıntı:
alibaba37' Alıntı:
Arkadaşlar programı kurdum ancak bi sorun var uygulama 10- 15 dk da kendiliğinden çıkıyor kapanıyor. çözümü bulamadım bu konuda yardımcı olabilecek var mı?
http://www.bilgisayarbilisim.net/id...icin-dijital-pano-uygulamasi-t108720-405.html
Peki hocam oradaki denileni yaptım artık kapanmıyor.. Lakin Trthaber modülü de artık görünmüyor. Bunun için bir öneriniz var mı? Yani farklı bir haber modülü kullandınız mı?

hocam öncelikle ellerinize sağlık fakat müzik yada video gösterimi varmı yada en azından müzik?

hocam doğum günü eklenebilir mi acaba. nöbet çizelgesi gibi doğum tarihi gelince kutlama mesajı gibi kayan yazı eklenebilir mi?

Aslında sağ menü çok amaçlı olabilir isteyen 4-5 uygulamadan istediğini gösterebilir.Ayın öğrencisi,doğum günü,haberler gibi...

arkadaşlar ders programını yazıyorum kafat görünmüyor bomboş görünüyor. bu sorunu yaşayan varmı? sorun ne olabilir?? yardım.

Kapanma sorunu çözümü için bir deneyim paylaşımı ; Arkadaşlar LCD Pano programını win 7 işletim sisteminde başlat / tüm programlar / başlangıç kısmına yerleştirdim. Sabah Bilgisayarı her açtığımda program çalışır halde. İşin bundan sonrasında şöyle bir gözlemim oldu. İlk zamanlar bilgisayardan ikinci monitör olarak tanımlayıp kullandığım LCD TV'ye (yani ana ekranımın görünmeyen sol tarafı) programı sürükleyip tam ekran yapıp kullanıyordum. LCD TV açıkken program çalıştırıldığında kapanma sorunu gerçekleşiyordu. Fakat LCD TV (yani ikinci monitör) kapalı iken program çalıştırılıp, çalışan LCD PANO programının penceresi 2. monitöre (yani sola, ana ekranın görünmeyen tarafına) sürüklendikten sonra TV açıldığında kapanma sorunu gerçekleşmediğini farkettim. Bilginize :wink:

gulages72' Alıntı:
şu kapanma sorunu hala devam ediyor bizde. Windows 8.1 kullanıyorum...
TRT haberi iptal ettiniz mi?

Arkadaşlar önceden de yazdığım gibi okul, müh. tamamlama ve yüksek lisans bermuda üçgeninde ödev tez ve projelerle boğuşmaktan hiçbirşeye vakit ayıramıyorum. Bu yüzden bir süre uygulamayla ilgilenemeyeceğim. Şimdilik idare edin anlayışınız için teşekkürler

Çok güzel bir uygulama. Hava durumunu ve kapanma sorununu anlatılanlara göre çözdüm. Ama bu sefer de
TrtHaber aktif değil

Uygulamanın çalıştığı makine göçtü. Allah'tan yedek almışım derken aldığım yedek dosyasından sürüm uyuşmazlığı nedeniyle bilgileri çekemedim. Destek olur musunuz ?
ekran görüntüsü ekte.

Ekli dosyalar

• lcd_pano.jpg
    lcd_pano.jpg
    322.4 KB · Görüntüleme: 1,319
hocam bu uygulamayı yeni gördüm ve çok beğendim emeğinize sağlık. programı öğretmenler odasındaki Etkileşimli tahta da kullanmayı düşünüyorum da acaba ders saati başladığında öğretmen zili gibi birşey ekleyebilir miyiz. Müdür yardımcısı gelip öğretmen zilini hatırlatmak zorunda kalmasın.

demirsd' Alıntı:
lcd pano uygulamasını smart tvde kullanabilirmiyiz?
.
chrome tayacısı olmadığı için doğrudan kullanamazsınız BENCE. Ama tv yi bir bilgisayara bağlayarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

yedek dosyanın sürüm uyuşmazlığı nedeniyle güncelleyin diyor. Nasıl güncelleme yapacağım konusunda yardım ederseniz sevinirim

Hocam bizim televizyonlarda 16:9 gibi, altta ve üstte boşluk bırakarak gösteriyor. Tam ekran yapmak mümkün olabilir mi acaba? Teşekkürler.

arkadaşlar daha önce soruldumu bilmiyorum, 32 sayfayı tek tek okumaya gözüm yemedi :9, bu iş için bir bilgisayar ayırmak mı gerekiyor yoksa görüntüyü tv ye aktarıp biz işimiz ile uğraşabiliyormuyuz?

hastasıyız dede' Alıntı:
arkadaşlar daha önce soruldumu bilmiyorum, 32 sayfayı tek tek okumaya gözüm yemedi :9, bu iş için bir bilgisayar ayırmak mı gerekiyor yoksa görüntüyü tv ye aktarıp biz işimiz ile uğraşabiliyormuyuz?
hocam ben öğretmenler odasına kurdum akılllı tahtaya bizim işimize yaradı doğrusu.
bu bir chrome eklentisi, google chrome uygulaması daha doğrusu, pc den tv ye görüntü aktaratabilirsin istersen.

----arkadaşlar uygulamaya erişilemiyor yazıyor, bende kullanmaya başlayacak tım-----

sanırım chrome la alakalı bişey di düzeldi kusura bakmayın

Geri