Kocaeli BTR öğretmen görevlendirilmesi yapıldı

Kodla Büyü
Re: Kocaeli Formatörlük

Bugün toplantıyı yaptık ve formatörlük gelmeyince sınıfımda oldu kulübümde oldu ogye tky gibi görevlerimde oldu.Nöbet eli kulağındadır. Belirli gün ve haftalarıda araştırmaya başlayım. 13 saat bilişim 16 saat teknoloji tasarım dersim oldu.

Bu seneyide böyle bitirelim bakalım.

bizde de bu gün toplantı vardı. dün müdürler toplantısında bize 10 satten fazla ders verilmemesini formatörlüğün olacağını söylemişler müdürüm bana sınıf vermedi. geçici olarak kulüp verdi.

bana da verilmedi herhangi bir şey..formatörlüğü bekliyoruz

Benim okulum ilkokul oldu. 6 ve 7 lere dersim var. (8 saat dersim var).
Sınıf vermediler,şimdilik kulüp verdiler.
Formatörlük olmazsa ne olacak bilmiyorum,idare de bilmiyor.
İlçede ortaokul olan okuldaki arkadaşlar 16-20 saat derse gireceklermiş.
İlkokul olanlar ise benim gibi 6-8 saat dersle kaldılar.
Okulumda başka ders de yok örneğin TekTas derslerini alsam öğretmeni var zaten.
Darıca ilçesinde durum ne olacak bilen var mı?

son durum nedir arkadaşlar kocaeli eğiticileri bu sene bizi sattı galiba.

bu hafta da velilerin derdinden bize sıra gelmez. müşteri veli nimet sonuçta :verymad: :verymad:

İl koordinatoru arkadas ile gorustum. Benim aklima gelen herseyi bizim formatorlugumuzle ilgilinen mudur yardimcisina anlatmis. Ankara ve diger illerin onaylari aldigindan, bizim ders saati ve norm sikintisina kadar, hatta biizim derse girmemizin bakanligin yayinladigi genelgeye gore bir farklilik tasimadigindanda bahsetmis. fakat yinede mudur yardimcisi bakanligin yazisina gore hareket. edecegini soyledi. Artik hakkimizda hayirlisi olsun.

ilk3r' Alıntı:
İl koordinatoru arkadas ile gorustum. Benim aklima gelen herseyi bizim formatorlugumuzle ilgilinen mudur yardimcisina anlatmis. Ankara ve diger illerin onaylari aldigindan, bizim ders saati ve norm sikintisina kadar, hatta biizim derse girmemizin bakanligin yayinladigi genelgeye gore bir farklilik tasimadigindanda bahsetmis. fakat yinede mudur yardimcisi bakanligin yazisina gore hareket. edecegini soyledi. Artik hakkimizda hayirlisi olsun.

Bu kötü olmuş işte, ne dersek boş o zaman:(

Kenan hoca Muhlis beyle mi görüşmüş?

Ben kenan hoca ile gorustum ama mudur yardimcisinin ismini sormadim oda isminden bahsetmedi.

arkadaşlar bnim anlamadığım şu:8 saat dersim var
1-maaş karşılığı nasıl dolacak
2-Kocaman okuldayım,ben daha önce yaptığım işleri yapmayacak mıyım(sınıf bilgisayarları,projeksiyon,web sitesi vs vs)??
ee o zaman anlaşmazlıklar çıkmayacak mı?

maaş kaşılığı dolmayanlar ne yapacak muamma hocam, idareye bunlar benim görevim değil diyeceksin sonra idareyle ters olacaksın öğretmen arkadaşlarla ters olacaksın falan filan sonra formatör olursan bir de o idareyle işin zor olacak bir dünya sıkıntı. :verymad:

1 Ekim'de formatörlükleri başlatırlar diye beklenti içerisindeyim. Bu arada akıllı tahtalara kurulması istenen program-içerikler 3-4 saat sürüyor(İnternet üzerinden hepsi dahil...).Seyyar priz ve 30 metrelik kabloyla bugün bir kurulum gerçekleştirdim.(uygun priz ve internet olmadığı için malum herşey 4+4+4 lük olmuyor...)Cuma gününe hedefim 5 tahta kurulumu. 29 tahta gece gündüz çalışırsam yetişir heralde.Zaten formatörlük gelirse devam edeceğim.

ütopyada nickli olan hocam formatörlük olmazsa bu işlere karşılık nöbet görevi almama,sınıf almama gibi taleplerde bulunacağız artık.mecbur değiliz neticede.

ynlzkvby' Alıntı:
1 Ekim'de formatörlükleri başlatırlar diye beklenti içerisindeyim. Bu arada akıllı tahtalara kurulması istenen program-içerikler 3-4 saat sürüyor(İnternet üzerinden hepsi dahil...).Seyyar priz ve 30 metrelik kabloyla bugün bir kurulum gerçekleştirdim.(uygun priz ve internet olmadığı için malum herşey 4+4+4 lük olmuyor...)Cuma gününe hedefim 5 tahta kurulumu. 29 tahta gece gündüz çalışırsam yetişir heralde.Zaten formatörlük gelirse devam edeceğim.
işte senin gibilere formatörlük verilmemeli karşılığını alacağın garanti olmayan işe el sürersen nasılsa yapıyor deyip vermezler hakkını.

Görevlendirilirsen ve başka bir işle uğraşma bu işi hallet denilirse yaparsın hocam. Hem ders hem işi yap denilirse yapmazsın.Sanırım senin idareyle de sıkıntılar var. Bu durumla ilgili sataşma yapmak yerine etrafı bilgilendirmeniz daha yararlı olur.Neticede burada sadece BT öğretmenleri var,yıkıcı değil yapıcı olmak lazım.Eğitimcilik bunu gerektiriyor.

ynlzkvby' Alıntı:
Görevlendirilirsen ve başka bir işle uğraşma bu işi hallet denilirse yaparsın hocam. Hem ders hem işi yap denilirse yapmazsın.Sanırım senin idareyle de sıkıntılar var. Bu durumla ilgili sataşma yapmak yerine etrafı bilgilendirmeniz daha yararlı olur.Neticede burada sadece BT öğretmenleri var,yıkıcı değil yapıcı olmak lazım.Eğitimcilik bunu gerektiriyor.

hocama katılıyorum, çok ağır konuşmalar geçiyor bazen lütfen birbirimizi kırmayalım :alkis:

eee netice ne oldu yüz kere aramışımdır heralde ama herseferinde bakanlıktan görüş bekleniyormuş
büyük ihtimalle olmayacakmış başınız çaresine bakın kendinize bir çıkar yol bulun gibi laflar hep söyleniyor.

yine ses seda yok hocam, herhalde bakanlıkta bu soruya cevap verebilecek bir kimse yok. ya da bu sorumluluğu alabilecek evet mağduriyet vardı geçici olarak onay verdim diyebilecek bir kimse yok :verymad:

egeman84' Alıntı:
yine ses seda yok hocam, herhalde bakanlıkta bu soruya cevap verebilecek bir kimse yok. ya da bu sorumluluğu alabilecek evet mağduriyet vardı geçici olarak onay verdim diyebilecek bir kimse yok :verymad:
nerde olacak hoca yew
ben ilçe müdürüyle konuştum adamın dediği beni ilgilendirmez
ayrıca sizler yata yata ek ders almaya alıştığınız için bu kadar ağlıyorsunuz dedi.
bunları katıksız olarak aktarıyorum ki hakkımızda ne düşündüklerini varın siz anlayın boşuna kimsenin
dökülen kıllarını toplamayın (anlayan anladı heralde, anlamayana yüzbin kerede anlatsan daha iyi yalamak için dahada aşağılara eğilir.)

hipopotam' Alıntı:
egeman84' Alıntı:
nerde olacak hoca yew
ayrıca sizler yata yata ek ders almaya alıştığınız için bu kadar ağlıyorsunuz dedi.
bunları katıksız olarak aktarıyorum ki hakkımızda ne düşündüklerini varın siz anlayın boşuna kimsenin
dökülen kıllarını toplamayın (anlayan anladı heralde, anlamayana yüzbin kerede anlatsan daha iyi yalamak için dahada aşağılara eğilir.)

Hocam nasıl bir düşüncedir bu yata yata ek ders alıyorsunuz ne demek. 3 haftadır okulda hiç bir işe bakmadığım için herkes gönül koydu bana daha hala bunu nasıl söyleyebilirler. Hangi ilçe nin müdürü bu çok merak ettim hocam.

hipopotam' Alıntı:
egeman84' Alıntı:
nerde olacak hoca yew

Hangi ilçe hocam?

Arkadaşlar şuan milli eğitimdeki arkadaşım ve eğitim iş sendikası uğraşıyor..Yani birileri bizim için uğraşmakta..Bugün eğitim iş ile ankaraya gidecek yazıyı beraber yazdık..Ama Ankaradan bir cevap bekledikleri gerçek ne yazık ki..Arkadaşım, biz başvuruları alsak bile Ankara yapın demedikçe yapamayız dedi..Yani beklemekten başka çaremiz yok..Ama siz kendinizi olmayacakkmış gibi hazırlayın.Maddi durumdan hepimiz sıkışacağız,ona göre yeniden bir plan yapın kendinize..Eğer olursa da sürpriz olsun.

ütopyada' Alıntı:
Arkadaşlar şuan milli eğitimdeki arkadaşım ve eğitim iş sendikası uğraşıyor..Yani birileri bizim için uğraşmakta..Bugün eğitim iş ile ankaraya gidecek yazıyı beraber yazdık..Ama Ankaradan bir cevap bekledikleri gerçek ne yazık ki..Arkadaşım, biz başvuruları alsak bile Ankara yapın demedikçe yapamayız dedi..Yani beklemekten başka çaremiz yok..Ama siz kendinizi olmayacakkmış gibi hazırlayın.Maddi durumdan hepimiz sıkışacağız,ona göre yeniden bir plan yapın kendinize..Eğer olursa da sürpriz olsun.

ütopyada hocam teşekkür ederiz açıklamanız ve çabanız için

Geri