Kocaeli Bilişim Tek. Öğrt. Formatörlük Sıkıntısı(Mail Grup)

Kodla Büyü
guldengokalp@hotmail.com
arkadaslar bilisim teknolojileri eğitimcileri dernegi ankarada kuruldu haberi olmayan arkadaslara burdan duyurayım faceden üye olup bakabilirsiniz. dernege üye sayımız ne kadar çok olursa sesimiz okadar cok cıkar.
ütopyada arkadasmınız milli eğitimdeki arkadas derken bakanlıktan mı bahsediyor yoksa il miili eğitmden mi?? benimde dernek aracılıgı ile ankaradan aldıgım haberlere göre kocaleiin beklediği yazıyı gönderecek kişi gecen hafta izinli imiş. bu haftada %90 yazı gelir dediler. bu yazıda fatih projesi kapsamında bizim formatörlüge devam edecegimiz gibi bir yazı olacakmıs. artık hepimizin ilk haftadan heveside, sevkide kactı. umarım bu hafta yazı gelirde gecici olarak bu senece rahatlarız. milli eğitimin kalıcı çalısmaları 3 yılı aştı sonuclanamadı acaba kac 3 yıl daha sürecek görecegiz hep beraber.

Hocam siz istek gönderirseniz benim için daha kolay olur,herkesi eklemek sıkıntı olacak benim için,anlayışla karşılarsanız sevinirim..Bu mail grubunu kurmamız güzel oldu bence..Buradan haberleşmeye ve paylaşımlara devam edelim diyorum ben..

gokalp hocam kocaeli milli eğitimde arkadaş,ulaşamıyordum ona en sonunda ulaştım..Bana söylediği 1-2 gün içinde yazı gelir dedi,bakalım bekleyecez..Görüştüğüm an sizi de bilgilendireceğim..Arkadaşlar şevkiniz kırılmasın,en azından bizim elimizde formatörlüğümüz var ve bu işi okulda da kendi lehinize çevirmek için uğraşın..15 saat derse giren öğretmenler var ne yazık ki maaşla yetinmek zorundalar..
İnşallah bu iş olumlu sonuçlanır..Herkese iyi çalışmalar..

Gebze TES Başkanından cevap geldi. Yine yazı yazı yazı diyor. Bakanlığın yazısı olmayınca hiçbirşeyin yapılmayacağını söylüyormuş. Diğer illerin yaptıklarınıda adamlar dinlemiyormuş.

Arkadaşlar görevlendirme iptal edilen iller varmış.Hangi iller bunlar?

dün tes yönetim toplantısında görevlendirme yapılmasın emrinin birçok branş için delindiğini öğrendim. bu perşembe yada cuma tes başkanımız bu konuyu direk il milli eğitim müdürü ile görüşecek. bu sıra görevlendirme niye yapılmıyor diye bir dilekçe verilecek gelen cevap eğer bakanlık emri diye olursa bütün görevlendirmelerin iptali için başvuru yapılacak...

Okula boş boş gelip gidiyorum ders yok inşallah en kısa zamanda çözümlenir halimiz içler acısı ;(

arkadaşlar ben il koordinatörüyle konuştum. bizimle ilgili olan şube müdürü dediği aynen şöyle.
başka iller bizi bağlamaz. yeğitek görüş yazısını göndermezse, yada olumsuz gönderirse kesinlikle görevlendirme yapılmayacak.
konuşmayı sabah yaptım. koordinatör arkadaş çok uğraşıyor bu konu ile ilgili. ama bütün çabaları bu konu için olumsuz oldu.

omerfd' Alıntı:
arkadaşlar ben il koordinatörüyle konuştum. bizimle ilgili olan şube müdürü dediği aynen şöyle.
başka iller bizi bağlamaz. yeğitek görüş yazısını göndermezse, yada olumsuz gönderirse kesinlikle görevlendirme yapılmayacak.
konuşmayı sabah yaptım. koordinatör arkadaş çok uğraşıyor bu konu ile ilgili. ama bütün çabaları bu konu için olumsuz oldu.
il koordinatörü kenan ve murat bey in üzerindeki baskıyı tahmin edebiliyorum. Biz il koordinatörlerinden medet umuyoruz onlar da ne kadar açıklama yapsada çabaları boşa çıkmaktadır. Kaldı ki biz sendikalarıda işin içine katmış olduğumuz halde sonuç alamadık.

ilk3r' Alıntı:
omerfd' Alıntı:
il koordinatörü kenan ve murat bey in üzerindeki baskıyı tahmin edebiliyorum. Biz il koordinatörlerinden medet umuyoruz onlar da ne kadar açıklama yapsada çabaları boşa çıkmaktadır. Kaldı ki biz sendikalarıda işin içine katmış olduğumuz halde sonuç alamadık.

Kenan Bey bizim görevlendirmemiz için çeşitli ikna çabaları denedi hatta ağustos sonu yazıyı bile yazmış şube müdürü görevlendirme olmayacak yeğitek'e soralım demiş...

Süleyman Pekin'in Nevzat İspir'li ile görüşmesinde 1-2 gün içinde bakanlık görüşünün geleceği şeklinde... takipteyiz...

refleto' Alıntı:
Süleyman Pekin'in Nevzat İspir'li ile görüşmesinde 1-2 gün içinde bakanlık görüşünün geleceği şeklinde... takipteyiz...

Görevlendirmeler ile ilgili dilekçe verilmiş mi Barış?

arkadaşlar Tokattan bize gelen formatörlükle ilgili yazıyı geç de olsa tarayabildim, belki işinize yarar.. sonradan ek görevlendirme yazısı da geldi.. onu da paylaşıyorum

Ekli dosyalar

• onay.jpg
    onay.jpg
    391 KB · Görüntüleme: 623
  • ek_görevlendirme.jpg
    ek_görevlendirme.jpg
    422 KB · Görüntüleme: 623
görevlendirme yapmamalarının sebebi
bakanlık dışında görevlendirilmiş olan bir süürrrrrrrrrrüüü o....çocuğunun(o..... çocuğu olmayanları ayrı tutuyorum) görevlendirilmesi iptal edildi bu sayı tam olarak 7800 kişi yani öğretmen bu kişiler
ziraat te bankalarda belediyelerde bakanlıklarda yani kim nereyi tuttuysa orayıı...............
işte yeni bakan bunların hortumunu kesmek için bakanlık dışı bütün görevlendirmelerin iptal edilmesini ve bir daha kendisinin onayı olmadan asla görevlendirme yapılmamasını emirrrrrrrrrrr etti haşmetleri.
ilmemlerdeki salaklarda bunu kendilerine anladı taka taka formatörlere taktılar bu görevlendirme yazısı vs sini halbuki bugün butün il ilçe memlerde bir sürrrrrrrrrrüü arge görevlendirilmesi var eeeeeeeeee bunlar ne oluyor bir sürrrrrrrrrrüüüü avrupa birliği projelerinde görevlendirilmiş safsata var bunlar okul dışında bizim mi okul içinde formatör olmamız batmış birilerine
hem biz isek mesele tr geneli 12 bin formatör vardı oysa görevi iptal edilen dınkof sayısı 7800 kişi burda bir tezatlık yok mu
bu kadar salak başlar olunca olanda bilişimcilere oluyor ne olursa olsun en boktan faturasını önce bizim branşa kesiyorlar ama eminim ki bizler norm fazlasıyken kılını kıpırdatmayan bir süüüüürrrü öğretmen bugün nasıl norm fazlası ve hepsi bir köşede ağlıyorlar şu an aynı onlarında başına bu şeyler gelecek hiç endişe etmesinler mücadele etmeyen başkasının hakkını heleki meslektaşının hakkını korumayan savunmayanların sonu hep aynısıyla sonuçlanacak bizde kenardan izleyecez onlar gibi hiç merak etmesinler.

Maaş karşılığı dolduramayanlar ne yapacak bilgisi olan var mı? Yakın çevreden ders alacağımız okul da yok mesela... 1 sene boyunca haftada 8 saat derse mi giricez sadece ?? Bu mümkün mü ? Sadece 8 saat derse girene maaş verirler mi? : )) Maaşı da kesmesinler sonra? : )

hipopotam' Alıntı:
görevlendirme yapmamalarının sebebi
bakanlık dışında görevlendirilmiş olan bir süürrrrrrrrrrüüü o....çocuğunun(o..... çocuğu olmayanları ayrı tutuyorum) görevlendirilmesi iptal edildi bu sayı tam olarak 7800 kişi yani öğretmen bu kişiler
ziraat te bankalarda belediyelerde bakanlıklarda yani kim nereyi tuttuysa orayıı...............
işte yeni bakan bunların hortumunu kesmek için bakanlık dışı bütün görevlendirmelerin iptal edilmesini ve bir daha kendisinin onayı olmadan asla görevlendirme yapılmamasını emirrrrrrrrrrr etti haşmetleri.
ilmemlerdeki salaklarda bunu kendilerine anladı taka taka formatörlere taktılar bu görevlendirme yazısı vs sini halbuki bugün butün il ilçe memlerde bir sürrrrrrrrrrüü arge görevlendirilmesi var eeeeeeeeee bunlar ne oluyor bir sürrrrrrrrrrüüüü avrupa birliği projelerinde görevlendirilmiş safsata var bunlar okul dışında bizim mi okul içinde formatör olmamız batmış birilerine
hem biz isek mesele tr geneli 12 bin formatör vardı oysa görevi iptal edilen dınkof sayısı 7800 kişi burda bir tezatlık yok mu
bu kadar salak başlar olunca olanda bilişimcilere oluyor ne olursa olsun en boktan faturasını önce bizim branşa kesiyorlar ama eminim ki bizler norm fazlasıyken kılını kıpırdatmayan bir süüüüürrrü öğretmen bugün nasıl norm fazlası ve hepsi bir köşede ağlıyorlar şu an aynı onlarında başına bu şeyler gelecek hiç endişe etmesinler mücadele etmeyen başkasının hakkını heleki meslektaşının hakkını korumayan savunmayanların sonu hep aynısıyla sonuçlanacak bizde kenardan izleyecez onlar gibi hiç merak etmesinler.

aynen durum bundan ibaret yani uydurdukları bahaneler yalan dolan bu kocaeli memdeki ilgili kişilerin ne işe yarıyosa ordakiler

Kayseri de yazı dün geldi. Uzama sebebi ise atamalar, gelenler, gidenler... Kocaeli nede önümüzdeki hafta gelebilir.

tgm38' Alıntı:
Kayseri de yazı dün geldi. Uzama sebebi ise atamalar, gelenler, gidenler... Kocaeli nede önümüzdeki hafta gelebilir.

Şimdi br yanlış anlama olmasın hocam. Bizim il yazıyı bakanlıktan bekliyor. Kayseri il olarak formatörlük başvurusunu geciktirmiş olaiblir. Sizin bahsettiğiniz yazı bakanlık yazısı mı?

Ben böle bi salaklık bi aymazlık bi boşvermişlik bi hiçesaymazlık sadece Kocaeli gördüm bilşimci arkadaşlar.Sanki okulun bütün bilişim yükü diğer öğretmenlerin üzerinde.Kocaeli mem sizleri önemsemiyor arkadaşlar olup biten sadece bu.Sen adamın umrunda değilsin,senin borcunmu var hiç önemli değil ildekiler için.haftada 8 saat dersi olan arkadaşlarım korkacak bişi yok 8 saatin üstüne 7 saat daha fazla okulda durur 15 saatini tamamlarsın maaşını alırsın merak etme ve kimsede sana bişi yapamaz.Bakıyorum bütün iller görevlendirmeleri yapmış bizde ise bi açıklama dahi yok.Neymiş bakanlıktan yazı gelecekmiş.acaba kendileri böle bi durumda olsalar varya ortalığı yakarlar ek dersimiz paramız kesildi diye.yazıklar olsun eger hakkımızıda yedilerse colugundan cocugunudan cıksın.İldekilerin dediği"banane beni başka il ilgilendirmez onlar yanlış yapıyor.Bi doğruyu Kocaeli biliyor wayyy anası ya.nede bilgili idarecilerimiz var." bu iş kocaeli kolay kolay çözülmez arkadaşlar.ben okulda pc lerin tuşuna dahi basmıyorum sadece dersime girip cıkıyorum umrumda değil.Merak etmeyin arkadaşlar çok bilen kocaeli mem bizim işimizi halleder,allah onlara zeval vermesin. :cry: deli olmamak elde degil ya

Görevlendirme yazıları farklı şartlar eklense de geldi, tabii hayal kırıklığı yok mu ? Var tabii ki...
Ve adaletsizlikte olacaktır, kimi ilçede bt öğretmeni fazla okul yok(lise) kimi ilçede ise okul var btci yok...
Onaylar geldiğinde ne olacak bakalım işin o tarafı var muallak...

Geri