Kocaeli Bilişim Tek. Öğrt. Formatörlük Sıkıntısı(Mail Grup)

Kodla Büyü
comaster' Alıntı:
arkadaşlar isterseniz bir gün belirleyip valiliğe il meme gidelim ne dersiniz direkt

mail grubunu kuralım bu hafta yapabilecek ilk şeyleri yapalım haftaya toplu hareket ederiz...

haftayası mı kaldı hocam daha ne kadar bekleyecez yarına mail grubunu kuralım işte..gerekirse bu hafta gidelim

ütopyada' Alıntı:
haftayası mı kaldı hocam daha ne kadar bekleyecez yarına mail grubunu kuralım işte..gerekirse bu hafta gidelim
bak bizim dahil mail adresleri burada... ayarala benim okul izmit'de ben gelirim

Arkadaşlar şu an hepimiz mağdur durumdayız,nerden bakarsak bakalım 1 haftalık ek dersimiz şu an gasp edildi.Buna dur demek ise bizim elimizde
mutlaka birlik olmalıyız ve hepimiz ortak hareket etmeliyiz.Okullar açıldı ve mutlaka okullarımızda pc sorunları yaşanmaya başlanacaktır.Formatörlüğümüzü tekrar alana kadar teknik servisciliğe son arkadaşlar.Bizler şu an için sadece öğretmeniz,bilgisayar tamircisi değiliz.Bunu bi şekilde okul idaresine anlatın.Eğer bi tavır koymazsak bizi kimse dinlemez.Herkes bizi dinleyip haklısınız diyor ama elini taşın altına koyupta İl Milli Eğitimi arayan bir tane idareci yok,eğer işler yürümezse bizim değerimiz anlaşılacaktır arkadaşlar ve korkmayın kimse size bişi yapamaz siz su an asli göreviniz olan öğretmenlik yapıyorsunuz.Lütfen hepimiz dik duralım ve hakkımız olan formatörlüğü alalım

Arkadaşlar ben biraz önce Türk-Eğitim-Sen Kocaeli Bşk.Yard. Yalçın Bey'le görüştüm.Konu ile ilgileneceklerini ve bana tel ile döneceklerini söylediler.Arkadaşlar hangi sendikada iseniz mutlaka Başkanınızı veya diğer yetkili arkadaşları arayarak sıkıntımızı belirtin.Yoğun bi şekilde çalışmalıyız arkadaşlar,lütfen herkes çağrıma kulak versin.Hangi sendikadan olursak olalım mutlaka harekete geçelim durmayalım her geçen hafta bize zarar arkadaşlar.Tekirdağ valilik olurunu almış arkadaşlar haberiniz olsun,sendika temsilcilerinize bunu söleyin mutlaka sitede alınmış olurun taraması var arkadaşlar

ilk3r' Alıntı:
sendikama böyle bir mail attım en azından sizde maille destek olabilrisiiniz.

Okul Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Görevlendirmeleri hakkında Milli Eğitim Bakanlığının Muallakta olan görevlendirmelerin yapılıp yapılmayacağı konusundaki belirsizlikler yüzünden birçok Bt Formatör öğretmeni (Okullarda bulunan Bilişim Öğretmenleri) mağdur olmuştur.

Bazı illerde görevlendirme yapılırken bazı iller ise bakanlıktan bir genelge yada yazı beklemektedir. Halbuki 2009 yılında yayınlanmış olan BT Formatör görevlendirmeleri ile ilgili genelgenin geçerliliği hala sürmektedir. Çünkü aksi bir genelge henüz yayınlanmamıştır. Bu yüzden hem okullarda ders sayıları düşürülen yada tamamen kaldırılan bt öğretmenleri aylık okutacakları ders saatlerini bile dolduramazken,ellerinden bilişim teknolojileri formatörlüklerininde alınması ile okullarda norm fazlası durumuna düşmektedirler.

Kocaeli ilimizde bu sene Bilişim tekn. Formatör öğretmen görevlendirilmesini bu sene yapmamış olması, okullardaki Bt öğretmenlerinin ders saatlerinin dolduramamasına sebep olmaktadır. Okullarında norm fazlası durumuna düşmesi ve zaten seçmeli olan bilişim teknolojileri dersinin diğer okullarda seçilmemesinden dolayı ders saatlerini dolduramaması ile sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra okul idaresinin her sene formatörlük görevlendirilmesinin yapılmasından dolayı bilişim öğretmenlerinin bu senede aynı bilgisayar sorunlarını çözmeleri için dayatmaları okul idaresi ve bt öğretmenleri arasında bir sorun oluşmasına sebep olmaktadır. En azından Meb formatör öğretmenleri için bir çalışma yapılana kadar Kocaeli'nde de formatör görevlendirmesini yapması bt öğretmenleri için bir nebze çözüm olacaktır.

En kısa sürede bu konu hakkında bakanlığımızın bir açıklama yada yazı ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin bilgilendirilmesi hususunda siz Türk Eğitim Sendikası camiası olarakta hakkımızın tarafınızdan savunulması ve mağduriyetimizin giderilmesi için sesimize ses katmanızı diliyoruz. Şimdidien ilginiz için teşekkür ediyoruz.

Bu yazımı Kocaeli Tes başkanının önüne sunduk umarım çözüm olur.

serkandogrul@gmail.com
Türkan Dereli Okulları
Akıllı tahta yerleştirmekle, Eğitim FATİHi olunuyosa bakalım nasıl oluyo biz de görelim. Her türlü etkinliğe ben de varım. Umarım en kısa zamanda bize de kulak veren birileri çıkar.

kocaelibilisimogretmenleri@ googlegroups.com

diye bir grup kurdum ben arkadaşlar..
Eğer grup kuran birileri yoksa işlemlere buradan devam edelim..İsterseniz davetiye de gönderebilirim,kendiniz direk katıladabilirsiniz.

tamam gönderiyorum..
Bence 2 gün içinde gelebilecek olanlarla gideceğimiz yerleri belirleyelim ve ziyaretlere başlayalım

grubumuz oluştu,davet ettim buradaki herkesi..Ben bugün sendikaya gidicem..Bireysel olarak..
Toplu halde atacağımız ilk adımı kouşalım..

onayladım hocam..
Eğitim İş ten birisiyle görüştüm..Mail atmamı istedi,hemen ilgileneceğini söyledi..
Arkadaşlar lütfen sessiz kalmayınız..

ben de gebze eğitimsen şubesi ile görüştüm, aynı cevabı veriyor bakanlıktan cevap bekliyorlarmışmışmış....

kocaelibilisimogretmenleri@ googlegroups.com

arkadaşlar herkes gönderilen maildeki linkten gruba üye olsun... sayıyı görelim... forum dışı kişilerede haber verin.

ütopyada hocam kaç kişiyiz

Geri