Kocaeli Bilişim Tek. Öğrt. Formatörlük Sıkıntısı(Mail Grup)

Kodla Büyü

gececi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü formatörlük görevlendirmesi için bakanlıktan görüş beklediğini söylemişti. Bugün ildeki koordinatör arkadaş, görevlendirmelerin yapılmasının zor olduğunu söyledi. Bu sebeple Kocaeli ilinde çalışan Bilişim Tek. Öğrt. arkadaşlarla ilk etapta bir mail grubu oluşturup; tam olarak sayımızı belirleyip, milli eğitimle görüşmek için bir çalışma yapmak istiyoruz. Daha sonra tüm arkadaşlarımızın beraberce hareket edip, milli eğitim müdürlüğü ile direkt olarak görüşmemize katılmalarını istiyoruz. Yarın TES Kocaeli toplantısında bizimle ilgili konu dile getirilecektir.Milli eğitimle görüşmemizde görevlendirme yapan illerin bir listesi il milli eğitime sunulacak ve bu konuya bir açıklık getirilmesi istenecektir.

İlk etapta mail adreslerimiz yazalım ve sayımız bilelim. Görüşme için randevu aldıktan sonra görevlendirme ve diğer sorunlarımızla ilgili isteklerimizi milli eğitime bildirelim. En azında ay sonuna kadar görevlendirme ile ilgili net bir sonuç görmek istiyoruz.

1- omurgurel@gmail.com (Ömür GÜREL Yeniyalı Fahri Korutürk İ.O. KÖRFEZ)

Arkadaşlar Cuma günü itibariyle Tokat İl Milli Eğitim bizim görevlendirmeleri onayladı, görüşmeye gittiğinizde bizim ili de örnek verebilirsiniz..

Ömür hocam benim mail ide eklersen ;cengizhanfiliz@hotmail.com
yani düşünüyorumda aklım almıyor gercekten;bizden başka ouklda derse girerken okulun bütün bilgisayar sistemi ve web sitesiyle ugraşan hangi branş var?
demekki biz bişeyleri yanlış yapıyoruz,demekki biz o kadar da önemli bir branş değiliz.dediğim gibi yazıklar olsun ne diyim ?

İdareciler bizleri önemsemiyor ama sıkıştıkları zaman 1. numaralı aspirin Böteciler....Bakalım ne olacak, il ne cevap verecek?

Mehmet Evgin.Karamürsel 4 Temmuz Şehit Hüseyin Güldal Ortaokulu
Email:mevgin@hotmail.com
bu arada güncel tutalım arkadaşlar konuyu

İl koordinatoru arkadas ile gorustum. Benim aklima gelen herseyi bizim formatorlugumuzle ilgilinen mudur yardimcisina anlatmis. Ankara ve diger illerin onaylari aldigindan, bizim ders saati ve norm sikintisina kadar, hatta biizim derse girmemizin bakanligin yayinladigi genelgeye gore bir farklilik tasimadigindanda bahsetmis. fakat yinede mudur yardimcisi bakanligin yazisina gore hareket. edecegini soyledi. Artik hakkimizda hayirlisi olsun.

Ya resmen dersim yok ya 6saat dersim var ve ben durumum netleşen kadar her gün okula gidip gelecekmisim müdür öyle diyor
başka okula gorevlendirme verilebilirmiş sanki ders seçen çok okul var da
halimiz içler acisi resmen

ilk3r' Alıntı:
İl koordinatoru arkadas ile gorustum. Benim aklima gelen herseyi bizim formatorlugumuzle ilgilinen mudur yardimcisina anlatmis. Ankara ve diger illerin onaylari aldigindan, bizim ders saati ve norm sikintisina kadar, hatta biizim derse girmemizin bakanligin yayinladigi genelgeye gore bir farklilik tasimadigindanda bahsetmis. fakat yinede mudur yardimcisi bakanligin yazisina gore hareket. edecegini soyledi. Artik hakkimizda hayirlisi olsun.
bakanlıktan cevabı yazıyla mı telefonla mı fakla mı postayla mı demiryoluyla mı kargoyla mı bkliyorlarmış
ne bitmek bilmez bir soruymuş ankara ilmem onayları bile aldı sorularına cevap bile aldı
kocaelideki adamdan sayıp görüş bile bildirmiyorlar.

ilk3r' Alıntı:

ilk3r Hocam, bilgilendirme için teşekkür ederiz. Keşke eğiticilerimiz PKE için deste deste mail gönderebiliyorken , basit bir maille bilgilendirme yapabilselerdi.
Onlarca kişi mağdurr olurken en azından bilglendirilsek kötü mü olur du? (Acaba okuyan var mı??)

Fakat böyle beklemeye devam edersek Bakanlıktan görüş yazısını çok bekleriz gibime geliyor.
Şu an 4+4+4 sorunları ile ilgileniliyorken bize yakın bir zamanda alaka göstereceklerini düşünmüyorum.
Birlikte hareket ederek , sonuca ulaşabiliriz.
Ben herhangi bir sendikaya üye değilim , üye olan arkadaşlar sendikaları ile iletişime geçse ve topluca MEM 'e bir ziyaret düzenlesek süreci hızlandırabiliriz belki.
Hergün saat-başı BBNet'i kontrol etmekle olmayacak bu iş maalesef. Öyle görünüyor.

baris.siginc@gmail.com

öncelikle arkadaşlar yarın Fatih Projesi toplantısında sıkıntıları ben dile getireceğim sonrada tes 1 nolu şubenin haftaya açıklama yapmasını sağlayacağım... izmit ilçe milli eğitim müdürü ile görüşmek içinde yarın müdürüm ile görüşeceğim... en azından cumaya kadar buraya (tabii izni ile) tanıdık bildiklerinizin de mail adreslerini girerseniz. kaç kişi adına konuşacağımızı biliriz...

Yarın Fatih Projesi toplantısında bize yapılacaklar anlatılacak (kurulacak programlar felan) ben hem bizim görevlendirmemize engel olan bakanlığın teknik servis anlaşması yaptığı firmalara ödediği paraları es geçip bizi kullanmasının hata olduğunu ve biz ses çıkarmadan iş yaptıkça hiç bir sorun çıkmadığını zannetmesinin hata olduğunu... anlatacağım... açıkcası fatih projesi için kılımı kıpırdatmayacağımı... resmi emir ile zorlarlarsa işten anlamadığıma (sonuçta güncellenen teknoloji geri kalmış ben temalı) dair bir dilekçe yazacağımı anlatacağım...

eğer bu işten rahatsızsanız yönetime çok tavır almadan Fatih Projesinde çözümsüzlükleri zorlayın...

eğer diğer sendikalara söz geçirebilen arkadaş varsa aramızda yardım teklifleri kabul edilir....

sendikama böyle bir mail attım en azından sizde maille destek olabilrisiiniz.

Okul Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Görevlendirmeleri hakkında Milli Eğitim Bakanlığının Muallakta olan görevlendirmelerin yapılıp yapılmayacağı konusundaki belirsizlikler yüzünden birçok Bt Formatör öğretmeni (Okullarda bulunan Bilişim Öğretmenleri) mağdur olmuştur.

Bazı illerde görevlendirme yapılırken bazı iller ise bakanlıktan bir genelge yada yazı beklemektedir. Halbuki 2009 yılında yayınlanmış olan BT Formatör görevlendirmeleri ile ilgili genelgenin geçerliliği hala sürmektedir. Çünkü aksi bir genelge henüz yayınlanmamıştır. Bu yüzden hem okullarda ders sayıları düşürülen yada tamamen kaldırılan bt öğretmenleri aylık okutacakları ders saatlerini bile dolduramazken,ellerinden bilişim teknolojileri formatörlüklerininde alınması ile okullarda norm fazlası durumuna düşmektedirler.

Kocaeli ilimizde bu sene Bilişim tekn. Formatör öğretmen görevlendirilmesini bu sene yapmamış olması, okullardaki Bt öğretmenlerinin ders saatlerinin dolduramamasına sebep olmaktadır. Okullarında norm fazlası durumuna düşmesi ve zaten seçmeli olan bilişim teknolojileri dersinin diğer okullarda seçilmemesinden dolayı ders saatlerini dolduramaması ile sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra okul idaresinin her sene formatörlük görevlendirilmesinin yapılmasından dolayı bilişim öğretmenlerinin bu senede aynı bilgisayar sorunlarını çözmeleri için dayatmaları okul idaresi ve bt öğretmenleri arasında bir sorun oluşmasına sebep olmaktadır. En azından Meb formatör öğretmenleri için bir çalışma yapılana kadar Kocaeli'nde de formatör görevlendirmesini yapması bt öğretmenleri için bir nebze çözüm olacaktır.

En kısa sürede bu konu hakkında bakanlığımızın bir açıklama yada yazı ile İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin bilgilendirilmesi hususunda siz Türk Eğitim Sendikası camiası olarakta hakkımızın tarafınızdan savunulması ve mağduriyetimizin giderilmesi için sesimize ses katmanızı diliyoruz. Şimdidien ilginiz için teşekkür ediyoruz.

Geri