KAYSERİ Formatörlük Başvuruları Ne Zaman Başlayacak :)

Kodla Büyü
maalesef yok. melikgazi den ve bir iki kucuk ilceden liste bekleniyor.

ayrica melikgazide 4 kocasinanda 2 lise btr siz.
norm fazlasi olan arkadaslar liseye gorevlendirilebilir.
suan durum bu. umarim gonullu olan 6 arkadas bulabiliriz.

Değerli arkadaşlar bir şey aklıma takıldı. Bil ilde 35 Fatih'li okul var 30 başvuru yapabilecek personel var. Ne zamana kadar beklenecek bir AKİL insan bana bunu anlatabilir mi?İlçedeki arkadaşlar merkeze bunu bir sorarlar mı? Sokaktan bir vatandaş mı çevirilecek görevlendirmenin yapılabilmesi için. Uzaydan birisini mi gelecek? Eski şehiriçi minibüsler gibi doldurmasını mı bekliyeceğiz. yoksa Sonsuza kadar mı bekleyeceğiz. Allah aşkına biri benim kıt aklıma bir açıklama getirsin. Yoksa şu aziz mübarek günlerde Dinden imandan çıkaracaklar insanı. Bu işe başlamadan önce Duyuru yapılıp önce Fatih okullara başvuru alındıktan sonra görevlendirme yapılmalıydı. Ben yakın bir liseye istemediğim halde sırf diğer arkadaşlar madur olmasın diye istedim. Lütfen biraz daha duyarlı olalım...

alpaygunes' Alıntı:
maalesef yok. melikgazi den ve bir iki kucuk ilceden liste bekleniyor.

ayrica melikgazide 4 kocasinanda 2 lise btr siz.
norm fazlasi olan arkadaslar liseye gorevlendirilebilir.
suan durum bu. umarim gonullu olan 6 arkadas bulabiliriz.

Hocam listeler incelendiğinde daha fazla lisede eksik çıkar diye düşünüyorum.

Az önce ili aradım hala ilçelerden yazılar gitmemiş :verymad: burada sorumluluk çift taraflı ilçeler de il mem de görevini eksik yapmaktadır.Bu işin hızlandırılmasının mümkün olup olmadığını sordum.Telefondaki memur ilçe milli eğitim müdürlerini arayıp emir veremeyeceğini söyledi.Ayrıca fatih projesi liselerinde görevlendirme için ilçe memlerin hazırsızlığından boşta liseler kalmıştır.BT Rehberliği yazısı geldiğinde liseler belirlenip ilçedeki formatörler toplantıya çağırılıp görev dağılımı belirlenebilirdi.2 aydır ek ders alamıyorum ama sabah 7 akşam 5.30 okulu bekliyorum.Yazıklar olsun :verymad:

fateless38' Alıntı:
Az önce ili aradım hala ilçelerden yazılar gitmemiş :verymad: burada sorumluluk çift taraflı ilçeler de il mem de görevini eksik yapmaktadır.Bu işin hızlandırılmasının mümkün olup olmadığını sordum.Telefondaki memur ilçe milli eğitim müdürlerini arayıp emir veremeyeceğini söyledi.Ayrıca fatih projesi liselerinde görevlendirme için ilçe memlerin hazırsızlığından boşta liseler kalmıştır.BT Rehberliği yazısı geldiğinde liseler belirlenip ilçedeki formatörler toplantıya çağırılıp görev dağılımı belirlenebilirdi.2 aydır ek ders alamıyorum ama sabah 7 akşam 5.30 okulu bekliyorum.Yazıklar olsun :verymad:

sayın hocam kızmakta haklısın, bizlerde aynı durumdayız ancak eğitici formatörlerin buradaki sorumlulukları belli ve ellerinden geleni yaptıklarına inanıyorum. Benim bildiğim; Melikgazi mem öğretmenleri tek tek arayıp boş liselerde görev alırmısınız diye sormuş. Bunun haricinde hazırlık yapsalar ne değişecekti, zaten yazının çıktığı tarih belli burada sorumsuz davranan bakanlığın kendisi.

Toplantı konusunda ise haklısın, tüm ilçeler acil BTR isteyenleri toplantıya çağırmalı ve sorunu beraberce çözmeye çalışmalılar.

Ancak bir sorun daha gözüküyor, okulumuzda görevlendirilmediğimizde ek ders sorunu çıkacak, liseler yeni göreve başladığımız tarihden itibaren ek ders yazacaktır geçen zamanın ekdersi nasıl çözülecek. Bizler 1 aydır 8-17 okuldayız,

Acil toplantı yapılması lazım, şuan bedava çalışıyor olabiliriz.

ben melikgazideyim hocam bana öyle bi telefon gelmedi 2 yıldır da burda formatörüm hangi liselere fatih projesi geldiyse bunun listeleri yayınlanması gerekmiyo muydu yayınlandı da benim mi haberim olmadı 3 tercih hakkı vermişler kafamıza göre okul mu yazacaktık

Yozgat Mem'in yaptığı gibi toplantı yapılıp il kordinatörü başvuruları elden alsa bir haftada olurlar çıkardı. Şimdi kim bilir ne zaman çıkar.

ghost hocam 1.si:İlçe memler fatih projesi ekipmanlarının olduğu okulların listesini çıkarıp bizleri de toplantıya çağırıp bu okullara görevlendirmeyi belirleyebilirdi.Yazının çıktığı tarihten bu yanaki süre değerlendirilmeliydi bence ondan öncesine zaten yapacak bi şey yok.2.si bizim ek dersimizi liseler değil kendi kurumlarımız yazacak.Ek ders sıkıntı olabilir çünkü 17 eylülden itibaren yazılsa bile ödenmesi konusunda sıkıntı çıkabilir.3.sü İl Memin bence şöyle bi bahanesi olamaz eh işte ilçeler yazıyı göndermedi daha.Göndermediyse gereğini yap arkadaş.Ha burda ilçelerinde suçu var görevlendirme dilekçelerini yani başvuruyu almayı uzatmaları ya da sarkıtmaları...

hidayet38' Alıntı:
Yozgat Mem'in yaptığı gibi toplantı yapılıp il kordinatörü başvuruları elden alsa bir haftada olurlar çıkardı. Şimdi kim bilir ne zaman çıkar.
bu da bir yöntem hocam katılıyorum böylece zatı şahanesi ilçelerden ve kırtasiyecilikten yana zaman kaybetmezdik

fateless38' Alıntı:
ghost hocam 1.si:İlçe memler fatih projesi ekipmanlarının olduğu okulların listesini çıkarıp bizleri de toplantıya çağırıp bu okullara görevlendirmeyi belirleyebilirdi.Yazının çıktığı tarihten bu yanaki süre değerlendirilmeliydi bence ondan öncesine zaten yapacak bi şey yok.2.si bizim ek dersimizi liseler değil kendi kurumlarımız yazacak.Ek ders sıkıntı olabilir çünkü 17 eylülden itibaren yazılsa bile ödenmesi konusunda sıkıntı çıkabilir.3.sü İl Memin bence şöyle bi bahanesi olamaz eh işte ilçeler yazıyı göndermedi daha.Göndermediyse gereğini yap arkadaş.Ha burda ilçelerinde suçu var görevlendirme dilekçelerini yani başvuruyu almayı uzatmaları ya da sarkıtmaları...

Sanırım benim yazı eğiticileri savunur gibi olmuş :) haklısın , ben sadece empati yaptım. Yoksa durum benim içinde herkes içinde aynı

Bu arada lise yazacak meselesi, elbet okul yapacak ancak görevlendirme liseye olduğu zaman neye göre ek ders yazılacak, şuan kendi okulumuz için bir görevlendirme söz konusu değil ki, geçmişe dönük yapılsa dahi lise bu tarihde benim okulumda bu adam yoktu demeyecek mi. Hadi diyelim okul kafasına göre yaptı, Kendi okulumda neye göre bu ek dersi belirleyecek, bu bir çelişki değil mi? sadece bunu anlatmak için kısa geçtim.

Benim bu işte eğiticileri suçlayacağım iki durum olabilir.

1- Toplantı yapmaları gerekirdi.
2- Eğitici arkadaşlar, İlçeler, İl mem resmi yazışmaları bir kenara koyup işin nasıl olacağına karar verene kadar iletişim halinde olmaları gerekirdi. İletişimsizlik söz konusu, hem bizlerle hem kendi aralarında

Diğer iller örneğin Nevşehir gayet güzel bir açıklama yazmış sitelerinde hiç bir yanlış anlamaya mahal vermemek için. En azından bu tarz bir yazı yazılabilirdi. Hatta kopyala yapıştır bile yapılabilirdi. Ama maalesef kimsenin umurunda değiliz.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama birilerini suçlamak her zaman kolay... Yok o bunu yapmış yok şu bunu söylemiş boş konuşuyorsunuz... Ne zamanki kuyrugumuza basıldı ona buna laf yetiştirir olduk..

Yapılması gereken şey öncelikle kendi aramızda organize olabilmekti... Daha kendi ilçemizde görev alan arkadaşlarımzdan kaçını tanıyoruz yada kaçı ile iletişim ve yardımlaşma halindeyiz ki ?

Kendi aramızda iletişim kuramadığımız yada diger adı ile birlik olamadığımız için bunlar meydana geliyor...

Kimi diyor ben ekdersimi alamadım sabahdan aksama bekliyorum okulu kimi diyor benim ondan bundan haberim yok kimi diyor yok ilçedeki arkadaşlar işini iyi yapmıyor boş konuşuyoruz kimse kusura bakmasın...

Biz birlikde hareket edemedigimiz sürece daha cokk semer vuran olur...

NOT: Amacım arkadaşları eleştirmek yada dert yanan arkadaşlara sataşmak deil onlarda haklı tabiki ancak birazda suçu kendimizde arayalım..

Saygılar

Değerli Eğitici arkadaşlar. Biliyorum ki sizler daha yazın başında bu görevlendirme muamması ile karşılaştınız...Aynı belirsizliği bizlere yaşatmanıza anlam veremiyorum...
Yanlış anlamayın kimsenin görevini yapıp yapmadığını değerlendirecek değilim....
Ama Bugün 23 Ekim 2012,,, başvuru tarihi 11 Ekim Sonuç...Dönem bitmesine ne kaldı şunun şurasında...
Şunlar yapılamaz mıydı...
1. Tercihlerde FATİH projesi olan okulların listesi yayınlanarak en az 1 tanesi yazılacak şekilde tercih yapılabilirdi...
2. Bir bölgede Proje kapsamında ihtiyaç olan Bir Lise varsa tercih yapan arkadaşlardan aynı bölgede olanlar veya o okula yakın olanlar yönlendirilemez miydi;
3. Bu işi yapan iller ile irtibat kurulup nasıl yapılabileceği/yapıldığı araştırılamaz mıydı?
4. En azından ilimizdeki arkadaşlar dikkate alınıp görüş alışverişi yapılamaz mıydı?

Bizlere bu belirsizliği yaşatan herkese teşekkürler...
Yakın zamanda edebi yazılarımla karşınızda olacağım...

Bir Formatör Hikayesi.....
Yazın rehaveti henüz üzerimde iken...yine yeni bir umutla başladım okuluma....Acaba acaba dedim bu sene belki...önce gelir mi diye...içimde bir kıpırtı...

Arkadaşlar kusura bakmayın ama birilerini suçlamak her zaman kolay... Yok o bunu yapmış yok şu bunu söylemiş boş konuşuyorsunuz... Ne zamanki kuyrugumuza basıldı ona buna laf yetiştirir olduk..

Yapılması gereken şey öncelikle kendi aramızda organize olabilmekti... Daha kendi ilçemizde görev alan arkadaşlarımzdan kaçını tanıyoruz yada kaçı ile iletişim ve yardımlaşma halindeyiz ki ?

Kendi aramızda iletişim kuramadığımız yada diger adı ile birlik olamadığımız için bunlar meydana geliyor...

Kimi diyor ben ekdersimi alamadım sabahdan aksama bekliyorum okulu kimi diyor benim ondan bundan haberim yok kimi diyor yok ilçedeki arkadaşlar işini iyi yapmıyor boş konuşuyoruz kimse kusura bakmasın...

NOT: Amacım arkadaşları eleştirmek yada dert yanan arkadaşlara sataşmak deil onlarda haklı tabiki ancak birazda suçu kendimizde arayalım..
hocam çok haklısınız.Eğer bu forum olmasa inanın hiç kimsenin birşeyden haberi olmayacak. En azından bizde Kayseri de bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak kendi aramızda bir grup oluştursak.Yada daha faklı .Bence birbirlerimizden haberdar olmak için Birşeyler yapmak zorundayız

Tamam birlik olmak güzel bişey de bence bizim sorunumuz birlikle alakalı değil sanki işlerin düzenli yapıldığı illerde tüm bilgisayarcılar birlik halinde mi? değiller ben yakınen biliyorum. Sorun insanların işlerini doğru düzgün yapmaması.

@arkadya hocam eğitici arkadaşları suçlamak hele ki görevi olmayan bir durum için suçlamak kimsenin haddi değil şahsen sadece sitemim olabilir, o da insiyatif alınabilirdi diye. diğer iller öyle yapmış böyle yapmış ipi eline almışlar onların tercihi, bu şehirdeki ilgili arkadaşların gönlüne kalmış bir durum bu işe el atmak bunun herkes bilincindedir fakat bir gerçek daha var. Bizim arkadaşlar bu ipi eline almazsa atama detaylarına hakim olmadığı bir işin içinden kolayına çıkamaz... Melikgazi için engin hocamların uğraştığından kurumları, görev alacakları alabilecekleri telefonla aradıklarından da haberdarız.

Biz 3-4 arkadaş sürekli beraberiz, sürekli olmasa da birçok bt'ci arkadaşla da iletişimimiz var, kadir has ortaokulundan ben, kızıklıdan orhan hocam, sami yangından fatih hocam, melikgazi eğiticisi engin hocam buyrun katılmak isteyen katılsın h.içi / h.sonu 4-5 gün garanti görüşürüz...

bu işin planlanması ya da koordine edilmesi bence tamamıyla e-bitefoların görevidir ayrıca ilçeler ile ilmem arasındaki koordinasyon eksikliği de aşikar sonuç olarak süreç kötü yönetildi ve biz 2 aydır ek ders alamıyoruz bu aya yetişmesi mucize olur görevlendirmelerin :(

Haklı olarak eleştrilerinizi ileteceğiniz bir kurum, bir yetkili arıyorusunuz. bende payımda düşeni almaya hazırım .

Biz e bitefolar olarak yaptığımız tekşey zamanı gelince yapılması gerekeni hatırlatmak. Bundan ötesini yapmaya çalışırsam biri çıkar "hocam sen kendi işini yap" der ki bunu demek için inanın hevesliler var. O yüzden mümkün olduğunca altan alarak işleri yürütmek zorundayız. Kaldıki zaten fatih kursların gündüz olması + muayene ve kabul işlemleri varken bunlara ilave olarak görevlendirme işlemlerini almak gibi bir hevesimiz yok. Verselerde almam. Emin olun masada gördüğüm dosyalar arasında hala eksik ilçeler var. ilçelerdeki arkadaşlarıma telefon ettim talas dosyası ilde zaten kocasinan geçen hafta yollamış fakat eposta yı görmemişler ben forward ettim , melikgazi biz çoktan hallettik diyor fakat ile gelen dosya yok. göndermesi gereken memur arkadaşı döhmet altında bırakmak istemem ama göndermeyi unuttu veya ihmal etti.

Ortada sıkıntı var fakat sebebini tam olarak yazmak iyi olur sanırım. Sorun BTRÖ görevlendirmesi değil. Görevlendirmelerin arka arkaya gelemsi ve birincisinin tam valiliğe gideceği hafta BTR yazısının gelmesi ve herşeyin sil baştan olması. buda 30 gün + 20 gün oluyorki gerçekten şansızlık. Ama bu ahfta bayram tatili olmasaidi kesinlikle telefon la ileçeri arayıp artık vereceği cevaba göre gerekeni söyleyecektim.

İnşallah haftaya biter , fakat ekders dönemi geçtikten sonra bir hafta sonra veya önce pekte önemi olmayacak. Pazartesi günü eksik ilçeleri tek tet aramayı planlıyorum. umarım aramama gerek kalmaz. Bu forma açıklama yazmamın en büyük sebebi yüzyüze tanıdığım arkadaşlarında burda olduğu bilmem, yoksa tanımadığım arkadaşların sitemleri beni pek ilgilendirmiyor.
sağlıcakla kalın

Alpay hocamın ve İrfan hocamın nasıl çalıştıklarına bizzat şahit olan birisi olarak söylüyorum, gerçekten fedakarca ve insan üstü bir çaba ile çalışıyorlar. Bu arkadaşların yaptıkları işi sadece ek dersi alamadığı için farklı yorumlayan arkadaşlara sadece haksızlık ediyorsunuz diyorum. Biraz daha esnek olmakta fayda var... :)

(İstikbal Lisesi Bilg. Öğretmeni)

fbby' Alıntı:
Tamam birlik olmak güzel bişey de bence bizim sorunumuz birlikle alakalı değil sanki işlerin düzenli yapıldığı illerde tüm bilgisayarcılar birlik halinde mi? değiller ben yakınen biliyorum. Sorun insanların işlerini doğru düzgün yapmaması.

Sayın hocam ben anlaşılamadım galiba... Zamanı gelince görevlendirmeler elbette yapılır ben arkadaşların bu konuda gerekli çalışmayı zaten yürüttüklerini biliyorum...

Benim birlikten kastım arkadaşların birbirlerini tanımaları gerektiginde yardımlaşabilmeleri...

Ben 2009 yılından bu yana BTF olarak kayseride görevliyim yani nerdeyse ilk başladıgından beri...

Şikayet edenimiz çok çözüm üretenimiz yada çözüm üretecek kişilere yardım edenimiz hiç yok...

Bunun sebebi de diyaloğ eksikliği...

the_korsan' Alıntı:
@arkadya hocam eğitici arkadaşları suçlamak hele ki görevi olmayan bir durum için suçlamak kimsenin haddi değil şahsen sadece sitemim olabilir, o da insiyatif alınabilirdi diye. diğer iller öyle yapmış böyle yapmış ipi eline almışlar onların tercihi, bu şehirdeki ilgili arkadaşların gönlüne kalmış bir durum bu işe el atmak bunun herkes bilincindedir fakat bir gerçek daha var. Bizim arkadaşlar bu ipi eline almazsa atama detaylarına hakim olmadığı bir işin içinden kolayına çıkamaz... Melikgazi için engin hocamların uğraştığından kurumları, görev alacakları alabilecekleri telefonla aradıklarından da haberdarız.

Biz 3-4 arkadaş sürekli beraberiz, sürekli olmasa da birçok bt'ci arkadaşla da iletişimimiz var, kadir has ortaokulundan ben, kızıklıdan orhan hocam, sami yangından fatih hocam, melikgazi eğiticisi engin hocam buyrun katılmak isteyen katılsın h.içi / h.sonu 4-5 gün garanti görüşürüz...

Sayın hocam söylediginiz ilk cümleye kesinlikle katılıyorum. İşlerin iç yüzünü bilmeden eleştirmek haksızca ve insafsızca.. İçimizden ilçe milli eğitim müdürleri ile muhattap olmak zorunda kalan arkadaşlar var ise ne demek isdedigimi çok daha iyi anlarlar. Adamlara göre ( İlçe milli eğitim müdürleri yani ) ilçede görevli EBTF ların tek işi var onların bilgisayar işlerine bakmak için görevlendirilmiş birer tekniker. Yada yan gelip yatarak ek ders alan boş öğretmen. Tabi aynı düşünceleri okulalrdaki BTF lar içinde düşünüyorlar..

Neyse o çookkk uzun mevzu daha fazla konuşup da laf uzatmak deil amacım..

Davet meselesine gelince karpuz yemeye çagırır gibi çagırmışın gülmedim desem yalan olur :puhaha:
Ama içten ve samimi bir davet olduğu kesin.. Görüşür tanışırız hocam elbet bu ara foruma baya girer olduk nasılsa bakın ne güzel oluyor bir birimizi tanımaya başlıyoruz... İşlere birde güzel yanından bakın dimi :+1:

ecezehra' Alıntı:

hocam çok haklısınız.Eğer bu forum olmasa inanın hiç kimsenin birşeyden haberi olmayacak. En azından bizde Kayseri de bilişim teknolojileri öğretmenleri olarak kendi aramızda bir grup oluştursak.Yada daha faklı .Bence birbirlerimizden haberdar olmak için Birşeyler yapmak zorundayız

Hocam ben bilişim teknolojisi öğretmeni deilim öncelikle bunu belirtmek isterim..

Görevlendirmeler bugün yada yarın bir şekilde yapılacak ve bu yapılırken de büyük ihtimalle geriye dönük yapılacagı için hiçbir arkadaş muzdarip edilmeyecek.. Tabi bu benim düşüncem :++:

Ancak benim arkadaşlara bir önerim olacak...

Tabi bu işi imam olarak il EBTF muz yönetecek ilçelere haber salıp :)

Şu karmaşalar bittikten sonra kar yağınca erciyeste buluşup kar üzerinde bir sucuk ekmek yapıp hem tanışalım hemde erciyesin tadını çıkartalım...

Ne der arkadaşlar bilmem...

Şimdi biri çıkıp der koyun can derdinde kasap et derdinde diye...

Deniyorsa ki bu derdin bizle ilgisi yok, hiçte üstüme almam sorunların muhatabı atamadır, işler resmi düzende yürümelidir herkes kendi işini yapmalıdır, o zaman sorumlu olmayan hiç kimse üstüne alınmasın sitemleri...

Sorunun muhatabı atamadan kimse burada yoktur belki de vardır, varsa eğer fikir öneri verildiği için, sorun dillendirildiği için, aksaklık ifade edildiği için, belki kimine göre ükelalık yapıp iş göstermeye kalktığımız ve diğer illerinde aynı yoğunluğu yaşamasına rağmen uygulamalarına imrendiğimiz, bu konuda emsaller var dediğimiz için kusura bakmasınlar... ya da bakabilirler sakıncası yok...

benim anladığım; yanlış anlamadıysam;

the korsan diyor ki;
madem öyle, bundan sonra bizim amirimiz atama dır eğiticiler değil ? yanlış mı anlamışım.. benim sorunumla ilgilenmeyen amirim olamaz..

bence haklı !!!

bir sorun olduğu ortada, bu kadar yazılıp çizildiğine göre.
sorunun muhatabı da direk olarak eğiticiler ( her ne kadar atamadır dense de)

bu konuda arkadaşlar melikgazide bizim yaptığımızı anlatayım ben. yazı ilçeye geldi okullara duyurusu yapıldı ve başvurular alınmaya başlandı. bu süreçte eğiticiler hiç bir gelişmeden haberdar değil. ki fatih kurslarından dolayı ilçede pek durmuyoruz kaldı ki bu iş bize gelsin.
başvurular alındıktan sonra atamadan hala bi ses yok. biz kendimiz gidip başvuruları aldık inceledik. başvuruda bulunmayan bilişim öğretmeni ve bitefo belgesine sahip öğretmenleri arandı görev isteyip istemedikleri tekrar soruldu boş kalan okullara. ders saatini doldurduğu için istemiyo adam. yanlış başvuru yapanlar aranıp düzelttirildi. okulunda bt sınıfı olmayan bilişim öğretmenleri liselere yönlendirildi.
bunların sonucunda 4 liseye görevlendirme isteyecek uygun şartlarda biri olmayınca o şekilde atamaya teslim ettik başvuruları.
bu durumu şube müdürlerine de izah ettik.
elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum.
artık bundan sonra geri mi döner, o şekilde yapılırmı bilemiyorum.

Degerli meslektaşlarım...

Hepinizin kurban bayramını kutlar ailelerinizle nice sağlıklı mutlu bayramlara ulaşmanızı temenni ederim..

Bugün çarşamba ve tatildi.Melikgazide bir okulun müdürüne web sayfaları için tam 3,5 saat ders verdim sadece kadro ve etkinlikler sayfasını düzenlesinler diye.picasayı ,dw,filezillayı anlattım.Okulda bt formatörü yok yakında 3 tane okul var müdür gelip yardım etmiyorlar diyor.Ben de sınıfçı olarak sabah 5.30da develi yollarına düşüp akşam 18.30da geliyorum.Web siteleriyle ilgilenmeme imkan yok.Bizim okulun ki de duruyor formatör değilim ama herhalde yapacağım.Sakaryada iken sınıfçı derse girmez bu işlerle ilgilenirdi kayseride hem sınıf hem de bu iş isteniyor herhalde başvurmam yan alan olsaydı evet derdim.
Kurban bayramınız mübarek olsun

Geri