KAYSERİ Formatörlük Başvuruları Ne Zaman Başlayacak :)

Kodla Büyü
okullar 17 eylülde açıldı yani okul açıldıktan sonra başladı başvurular..ek ders hesaplanması nasıl olacak??yani 17 eylül esas alınarak mı ek ders hesaplanacak?

Hocam geçen senelerde de hep böyle oluyordu. 17 eylülden itibaren geçerli olur görevlendirmeler. Başvurular 24 eylüle kadar yapılabilecek miş. kocasinan meb de var resmi yazı ama melikgazi meb daha siteye ekleyememiş resmi yazıyı.

bu ne ya her yıl aynı şeyi yapıyorlar bugün mü d yard ek ders seninki ne olacak yazın yok nasıl yapacaz ek dersini bi seninki kaldı diyo daha gelmedi görevlendirme yazısı pazartesi başvurduk iyi tamam da,
bi tek kayseri mem in mi işi yoğun belirsizliğinizde debelenin diyolar,

caya' Alıntı:
bu ne ya her yıl aynı şeyi yapıyorlar bugün mü d yard ek ders seninki ne olacak yazın yok nasıl yapacaz ek dersini bi seninki kaldı diyo daha gelmedi görevlendirme yazısı pazartesi başvurduk iyi tamam da,
bi tek kayseri mem in mi işi yoğun belirsizliğinizde debelenin diyolar,

iyi de ilk defa mı müdür yardımcılığı yapıyormuş. her sene böyle olur zaten. görevlendirme hep geç gelir ama başlangıç günü okulun açıldığı gün olarak yazar. bizim idareciler de bunu bildiği için bana fiilen göreve şimdi mi başlarsın yazın gelince mi diye sordular.

bence adam da haklı bi yerde devlet kurumuyuz madem her işimiz yazıyla yürüyo yazıyı görmek ister mem niye göndermiyo çünkü işleri yoğun bizim gibi bilişim öğretmencikleriyle uğraşacak vakitleri yok,

caya' Alıntı:
yazı olmadığı için ek dersim yapılmıyor ne güzel idare ne güzel mem enayi ben

hocam bu ay ek dersinizi mevcut girdiğiniz saat üzerinden alırsınız. Eğer haftada 18 saatten az ek ders alıyorsanız ve okulda formatör gibi mesai yapıyorsanız yazı geldikten sonra alırsınız. Bu gecikme de en fazla bir ay olur. Geçen yıl formatörlük yazısı gelene kadar formatör gibi çalışıp girdiğim ders saati üzerinden ek ders aldım. Yazı gelince ek bir çizelge hazırlanıp ücretimi aldım. Dert etmeyin.

YusufULUCANLAR' Alıntı:
caya' Alıntı:

hocam bu ay ek dersinizi mevcut girdiğiniz saat üzerinden alırsınız. Eğer haftada 18 saatten az ek ders alıyorsanız ve okulda formatör gibi mesai yapıyorsanız yazı geldikten sonra alırsınız. Bu gecikme de en fazla bir ay olur. Geçen yıl formatörlük yazısı gelene kadar formatör gibi çalışıp girdiğim ders saati üzerinden ek ders aldım. Yazı gelince ek bir çizelge hazırlanıp ücretimi aldım. Dert etmeyin.

o nasıl bişey kardeş. Kim yapar kim kabul eder bunu

Kayseri Formatörlük başvuruları 24.09.2012 pazartesi günlüklü yazıyla yapıldı arkadaşlar.

caya' Alıntı:

senin için müdür yardımcımıza sordum aynen dediğim gibi sonradan da ücretini alabiliyormuşun.. yani şimdi yazı olmadığı için vermeyebilirler ama yazı gelince bu aydan kalan ekdersini de gelecek aya yazmaları gerekiyor. çizelgenin en altına yazı onayı şu tarihte geldiği için geçen aydan kalan ek ders de hesaplanmıştır diye not düşebilirler dedi.

ronn' Alıntı:
YusufULUCANLAR' Alıntı:
caya' Alıntı:

o nasıl bişey kardeş. Kim yapar kim kabul eder bunu

hocam onay yazıları geldiği zaman görevlendirme tarihi olarak 17 Eylül yazar ve bu tarihten itibaren hafta da 18 saat ücret ödeneceğini belirtir. Eğer siz onay yazısı gelmeden formatör gibi çalışırsanız ücretinizi alırsınız. Yok daha onay gelmedi ben sadece dersime girerim formatör gibi çalışmam derseniz doğal olarak müdürünüz yazı geldikten sonra sizin formatör gibi çalışmadığınızı söyleyerek ücretinizi yapmaz. Geçen yıl aynı bu şekilde yapıldı.

Kayseri'den henüz haber yok, dün yayınlanan bakanlık yazısından sonra bakalım ne yapacaklar birde çoğu okul sabah ortaokul öğleden sonra ilkokul 8-5 yapıyoruz bakalım artık hayırlısı

Az önce İl MEM le görüştüm.Eski başvuruların iptal olacağını yeni çıkan yazıya göre yeniden başvuru alıp ona göre hareket edeceklerini söylediler.

ben de bugün ilçeyi aradım görevlendirmenin eski düzene göre yapıldığını fakat henüz okullara ulaşmadığını söylediler. yeni yazıya göre yeniden yapılır mı dedim. henüz biz de bilmiyoruz dediler.

Evet eskilerinin iptal olacağını il mem banada söyledi. Yeni yazı ne zaman çıkar, ne zamandan geçerli olur tam bir karmaşa. Hayırlısı olsun...

eski listede sinif ogretmenleri ve belgesi olmayan arkadaslarimiz oldugu icin, ayrica ikili egitim yapan okullar icin iki ogret gorevlendirme durumunuda dusunursek yeniden duyuruya cikilacak diye aciklama yapti atama.
yaziyi yaziyordu arkadas. baslama tarihi olarak 17eylul olacakmis. umarim tarih konusunda bir aksilik cikmaz. sube mudurunun olumsuz bir mudahalede bulunacagini sanmam ama...

hayirlisi olsun

mümkünse şube müdürü bey tarih konusunda bi sorun çıkarmasın Alpay hocam.17 Eylülden beri 7.00-17.30 şeklinde çalışıyorum.Hakkımız olan bir şey bu sonuçta...

Sanmam çıkartacağını bu aralar çok meşgul. Detaylara takılmayacaktır :D
Yazı bu gün valiliye gidecek.

Alpay hocam siz nasıl yorumladınız çalışma saatlerini. Herkes farklı farklı yorum yapiyor. Kafalar iyice karıştı.

Hocam tercih aşamasında tercih edilebilecek olan fatih okullarının listesi, örneğin btcisi olan/btcisi olmayan şeklinde ilden çıkacak duyuruya eklenmesi gibi bir ihtimal yoktur fakat siz yada ilçedeki arkadaşların ilçe mem, bitefo yada fatih sayfalarında bu bilgileri - bu okulları paylaşmanız yerinde olabilir.

ecezehra' Alıntı:
Alpay hocam siz nasıl yorumladınız çalışma saatlerini. Herkes farklı farklı yorum yapiyor. Kafalar iyice karıştı.

Hocam benim anladığım. 30 saat derse giren bir öğretmen gibi çalışacak. yükümlü olduğu ders görevinden sonra rehberlik yapacak. diğer öğretmenler gibi öğrenciyle beraber gelir gider. ikili eğitim varsa okulda , aynı saatte rehberlik görevi verilmeyeceğine göre. biri sabah biri öğrenden sonra gelecek.

the_korsan' Alıntı:
Hocam tercih aşamasında tercih edilebilecek olan fatih okullarının listesi, örneğin btcisi olan/btcisi olmayan şeklinde ilden çıkacak duyuruya eklenmesi gibi bir ihtimal yoktur fakat siz yada ilçedeki arkadaşların ilçe mem, bitefo yada fatih sayfalarında bu bilgileri - bu okulları paylaşmanız yerinde olabilir.

ilk fırsatta atamaya açayım konuyu . bakalım nasıl karşılayacakalr. bt öğretmeni olmayan okulların listesini yayınlama işi iyi olur.

gelişme yok galiba enazından yazı bugün ilçelere gelebilse pazartesi ona göre okula gelsek

ecezehra' Alıntı:
gelişme yok galiba enazından yazı bugün ilçelere gelebilse pazartesi ona göre okula gelsek

daha uzun süre eski sisteme göre devam edeceğiz galiba

Yaaa bu işin ekdersi nasıl gelecek ki.

Benim 10 saat dersim var haftada 2 günüm boş şuan, şimdiye kadar okula geldim hep, ama bu iş böle uzayıp gidecekse, ek derste alamayacaksak bari normale mi dönsek ki, 15 saat maaş karşılığı çalışmakmı mantıklı, formatör gibi davranmakmı, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni gibi davranmak mı ?

Siz ne yapıyorsunuz ?

Benim 10 saat dersim var haftada 2 günüm boş şuan, şimdiye kadar okula geldim hep, ama bu iş böle uzayıp gidecekse, ek derste alamayacaksak bari normale mi dönsek ki, 15 saat maaş karşılığı çalışmakmı mantıklı, formatör gibi davranmakmı, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni gibi davranmak mı ?

Siz ne yapıyorsunuz ?
hocam kayseride 17 eylülden beri formatör gibi çalıştık. Ekdersimizde ona göre yapıldı

ecezehra' Alıntı:

Siz ne yapıyorsunuz ?
hocam kayseride 17 eylülden beri formatör gibi çalıştık. Ekdersimizde ona göre yapıldı

onay gelmeden ekders nasıl yazabilmiş hocam idareniz

Geri