Kızlı erkekli ayrı olsun

Kodla Büyü
amdturion' Alıntı:
her getirdikleri uygulamada dinimiz böyle emrediyor demeyi biliyorlar. o zaman para konularını da dini kurallara göre düzenlesinler. mesela faizi yasaklasınlar, malların 1/40'ı zekat olarak dağıtılsın(vergi hariç çünkü vergi hizmet karşılığında alınan bir bedel) lüks yaşamayı yasaklasınlar, adam kayırmayı kaldırsınlar
aynı fikirdeyim

Laf kalabalığına gerek yok, millet isterse olur, bence en tabii hakkıdır herkesin karma veya hem cinsleriyle okuması. referanduma giderse emin olun çoğunluk evet der, istemeyende karma eğitime gönderir. Neden rahatsız olunuyor bundan bu kadar, ben söyleyeyim isterseniz, bu memlekette asıl devrimi başbakan yapıyor da ondan. kadınlara seçilme hakkını 1934 de devrim olarak yutturdular ama kime, illaki örtüsüz kadınlara, kızlar okuyacak ama hangi kızlar, örtüsüz kızlar. daha bunun gibi bir çoğunu sayarım.

guler.' Alıntı:
eğitimin tek derdi de kız erkek birlikte ya da ayrı okumanın eğitime etkisi zaten. bu art niyet yalnızca sizin kafalarınızda onlar yalnızca çocuk ve birbirlerine sapık duygularla yaklaşmaları mümkün görünmüyor.eğitim hayatın kendisi değil mi? kızların hayatında erkekler ve erkeklerin hayatında kızlar markette, sokakta, parkta, komşuda, akrabalarlayken zaten var. saçmalığın sınırları zorlanıyor resmen. okul çağındaki bir kız ve bir erkek öğrencinin bir arada bulunması iki erkek öğrencinin ya da iki kız öğrencinin bir arada bulunmasından asla daha zararlı değil. insanlar bu kafa yapısına gelmek için nerelerden geçiyor çok merak ediyorum. bu zihniyetteki bir öğretmen öğretmenler odasında karşı cinsten bir meslektaşıyla karşılaştığında nelere maruz kalıyor ki komple karşı cinsle olan hayatın ayrıştırılması gerektiği fikrini benimseyebiliyor bilinçaltına inmeli...

Sizin liselerde neler döndüğünden haberiniz yok her halde. disiplin kurulu üyesiyken karşılaştığımız kız-erkek ilişkilerini anlattığımız zaman aileler çocuklarını okula göndermek istemiyor. bu yüzden her yerde anlatmıyoruz :)

format_01' Alıntı:

bu cümleden bu sonucu nasıl çıkardınız? yasa koyuculardan bahsediyorum. siz dini emirlerin bir kısmına uyarken bir kısmından kaçıyorsunuz gibi bir şey söylemedim. ama yönetim şeklimize bakarsanız para konularında din kurallarına göre yasaların olmadığını görürsünüz...

serkanaytekin01' Alıntı:
Laf kalabalığına gerek yok, millet isterse olur, bence en tabii hakkıdır herkesin karma veya hem cinsleriyle okuması. referanduma giderse emin olun çoğunluk evet der, istemeyende karma eğitime gönderir. Neden rahatsız olunuyor bundan bu kadar, ben söyleyeyim isterseniz, bu memlekette asıl devrimi başbakan yapıyor da ondan. kadınlara seçilme hakkını 1934 de devrim olarak yutturdular ama kime, illaki örtüsüz kadınlara, kızlar okuyacak ama hangi kızlar, örtüsüz kızlar. daha bunun gibi bir çoğunu sayarım.

Atatürk kalmıştı karıştırmadığınız. içinizdeki kini kusmak için hiç bir fırsatı kaçırmıyorsunuz. siz anlamak istemiyorsunuz galiba dayatmaya karşıyız...

Heavensrays' Alıntı:
sregy' Alıntı:
karnındaki çocuğu öldürme denildiğinde sanane benim bedenim benim çocuğum diyen zihniyet şimdi benim çocuğumun okuluna ne hakla karışıyor anlamış değiilim. sen kendi çocuğunu ister doğmadan öldür ister karma okula gönder benimkini karışma! (zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş :) )

sen kızını karma okullarda okut sonra üniversitede erkeklerle berabar kalmasına teşvik et senin tercihin saygı duyarım ama sende bana saygı duy ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum. daha bir sürü başkaları var onları dene :D

Bir şey merak ediyorum ;

Aklı belden aşağı çalışan herkesi polis mi yapıyorlar ?

26 kişi 13 yaşındaki kıza tecavüz eden zihnyet işte senin zihniyetin ! Eğitim okul öncesinde ailede başlar ve senin verdiğin eğitimi alan bir çocuğu zaten karma okula yollamaman en mantıklısı, neticede biz de kızlarımızı kendilerine gerici zihniyet ile bakan sapkınlık abidesi ilimden yoksun, kan dolaşımı belden aşağı çalışan bir çocuk ile aynı okulda okumasını istemeyiz. "İlim Çinde de olsa gidip alınız" buyuran bir hadis-i şerif varken sizin haala kız ve erkek ayrımı yapmanızın tek açıklaması uçkurunuza sahip çıkamamanızdır.. Ben kendime güveniyrum, kendime güvendiğim kadar kızıma ve oğluma da güveniyorum.. Sarfettiğin bu cümleler açıkça gösteriyorki sen daha aile içi güveni sağlayamamışsın, bayanlara güvenilmez, baştan çıkarıcı, şeytani bir mahlukat olarak bakmadan önce seninde bi annen ve eşin olduğunu hatırlatmak isterim, yoksa onlara da mı güvenmiyorsun ?

Tek taraflı bir bakış açın var ama sana tek söyleyeceğim inşallah kızın ve oğlun güvendiğin gibi hayat yaşarlar ve öyle insanlarla karşılaşırlar. (tabi bu sözlerim namus kavramı taşıyanlar için. 17 yaşında sevgilisinden hamile kalıpta ailesinin kızımızın tercihi diyen genişler için değil. bu tarz insanlar için zaten ne olursa olsun sıkıntı yoktur, güven problemi yoktur)

amdturion' Alıntı:
format_01' Alıntı:

bu cümleden bu sonucu nasıl çıkardınız? yasa koyuculardan bahsediyorum. siz dini emirlerin bir kısmına uyarken bir kısmından kaçıyorsunuz gibi bir şey söylemedim. ama yönetim şeklimize bakarsanız para konularında din kurallarına göre yasaların olmadığını görürsünüz...

o sonucu çıkarmadım. sizin böyle bir kanıya kapılmamanız için söyledim. evet çok doğru. keşke para konusunda da (her konuda) islama bağlı olsakta, şu işçiyi sömürenlerden, bizleri sömürenlerden kurtulsak, fakirler ezilmese, insanımız daha fakirleşmese, müslim-gayri müslim herkese yardım edilse gibi temennilere inşallah

amdturion' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

Atatürk kalmıştı karıştırmadığınız. içinizdeki kini kusmak için hiç bir fırsatı kaçırmıyorsunuz. siz anlamak istemiyorsunuz galiba dayatmaya karşıyız...

Hocam öncelikle kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ancak kişisel olarak hakaret etmeme durumundayız. Ayrıca kimin kinle dolduğu satırlarınızdan anlaşılıyor.

Dayatma demişsiniz, bu millet dayatma yapanlara öyle bir tokat vurdu ki yıllardır iktidar yüzü göremediler ve İnşallah göremeyecekler. Artık millet uyanıyor hocam, Türkiye eski Türkiye, millet eski millet değil, kaçırdığınız bu. Yıllardır Türkiye türklerindir deyip bizi uyuttular, halbuki Türkiye hiç bir zaman bizim olmamıştı. Şimdi gerçek türkler sahaya iniyor, asıl sıkıntıda bu zaten.

çok problemli bir okulda çalışıyrum ve problemin baslangıcı hep erkek öğrenciler inanın öyle bir sey olsa koşa koşa kız oluna giderim öğretmenlikten soğudum okuldaki bu sorunlar yuzunden ...........kız kıza ders süper erkekler hep karsı çıkıyor zaten buna.

serkanaytekin01' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

Hocam öncelikle kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ancak kişisel olarak hakaret etmeme durumundayız. Ayrıca kimin kinle dolduğu satırlarınızdan anlaşılıyor.

Dayatma demişsiniz, bu millet dayatma yapanlara öyle bir tokat vurdu ki yıllardır iktidar yüzü göremediler ve İnşallah göremeyecekler. Artık millet uyanıyor hocam, Türkiye eski Türkiye, millet eski millet değil, kaçırdığınız bu. Yıllardır Türkiye türklerindir deyip bizi uyuttular, halbuki Türkiye hiç bir zaman bizim olmamıştı. Şimdi gerçek türkler sahaya iniyor, asıl sıkıntıda bu zaten.

sevmek zorunda değilsiniz elbet ama bu ülkenin kuruluşunda büyük katkısı olan bir insanı sevmesenizde saygı duymanız gerekiyor diye düşünüyorum. burda konu karma eğitimken konuuyu 1934 yılı kadınlara seçme seçilme hakkı verilmesine getirmekteki amacınız açık. kin konusuna gelince; benim forumdaki yazışmalarımı incelerseniz kullandığım cümlelere ne kadar dikkat ettiğimi görürsünüz. amacım karşı tarafı kendi düşündüğüm gibi düşünmesini sağlamak falan değil. bu tür dayatmalara karşı olduğumu söylüyorum. başörtüsü meselesinde de dayatmalara karşıydım ki sizinle daha önce de aynı başlıklar altında fikirlerimizi paylaştık. ama siz sanki daha önceki dayatmaları destekliyormuşuz da bu dayatmalara karşıymışız gibi bir izlenim edinmişsiniz. bu ülkede çok farklı düşünen insanlar var ve bu insanlar da vergilerini veriyor bu ülkeye doğru ya da dolaylı hizmet ediyor. siz farklı düşünüyor diye bu insanların taleplerini yok sayamazsınız. sizin es geçtiğiniz nokta bu...

Geçenlerde Nat Geo'da ülkelerdeki düzenbazlıkları konu alan bir belgesel izledim.
Muhtemelen kızların ve erkeklerin ayrı ayrı okutulduğu (ya da kızların sokağa bile çıkamadığı)
bir müslüman ülke idi ve satıcı yaklaşık bir yıl önce fabrikada dokunulmuş halıyı
satıcıya (belgeselciye) yeminler ile birlikte 50 yıllık el emeği halı diye misli fiyatına sattı.
sonra ne mi oldu ?satıcı halıyı yine iki misli fiyata başka bir tarihi halı ile değiştirdi. :)
yorum okuyanlarda,saygılar,ha son olarak "herkesin ibadeti kendinedir"...
(bakalım neler anlaşılacak :) )

demokrasiyi ağızlarından düşürmezler ama demokrasiyi araç olarak kullanırlar
bakınız şekil a)
baş örtüsünü kamuda serbestliği için kızlı erkekli eylem yapıldı ama yasa değişikliğinden sadece türban çıktı

şimdi sıra karma eğitimde demokratik bir ülkeyiz ya
isteyen karmaya göndersin isteyen göndermesin deniyor

mesela o kadar demokratik bir ülkeyiz ki kendi bayrağınla eylem yapamazsın
hatta eylem yapamazsın

bir de dinimizin emri diyenler var (tartışırım)
burası şeriat ülkesi mi yoksa laik türkiye cumhuriyeti mi?

ama doğru laik cumhuriyet in sonu geliyo gibi.... haklısınız

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
amdturion' Alıntı:
her getirdikleri uygulamada dinimiz böyle emrediyor demeyi biliyorlar. o zaman para konularını da dini kurallara göre düzenlesinler. mesela faizi yasaklasınlar, malların 1/40'ı zekat olarak dağıtılsın(vergi hariç çünkü vergi hizmet karşılığında alınan bir bedel) lüks yaşamayı yasaklasınlar, adam kayırmayı kaldırsınlar
aynı fikirdeyim
Bende katılıyorum.
Ayrıca sunni gündem değiştirme çabaları olduğunu düşünüyorum...

Çağrı1' Alıntı:
grandmasterb' Alıntı:
çağdaşlık adına ne varsa yok etmeye and mı içmişler?Hergün bir bomba.Gericilık ve yobazlıktan başka birşey değil.
karma eğitimi kaldırcaz demek alternatif falan değildir.zaten zihniyetiniz belli.kendi istedikleri okulların(zaten var) olması yetmiyor karma olanları da kapatacak.

bilimsel yaklaşanlar var bir de en komik de bunlar.bilimle sizin ilginiz ne kadar olabilir.
çağdaşlığı gericiliği iyi öğrenin çıplaklık gayri insani ilişkiler çağdaşlıksa hergün sokağa bir çocuk atılırken yeni doğmuş haLâ çağdaşlık türküsü söylüyosunuz gericilik dediğiniz dininkitabını gönderen Yüce Allah biliyor herşeyi bilginizin anlyışınızın ondan önde olduğunumu sanıyorsunuz biraz okuyun araştırın öğrenin birşey kaybetmezsiniz

işte tam da anlatmak istediğim buydu.kız ve erkeğin yanyana olunca illa "çıplaklıkla gayri ilişkiler yaşanıp sokağa çocuk atılacağını" sanan insanın bilinçaltına pek de inmeye gerek yok.herşey ortada.
(bu arada benim dinimin ne olup olmadığı sizi ilgilendirmez.hatta karma eğitim görmek isteyen kimsenin dini seni ilgilendirmez.lütfen bknz: (senin dinin sana benim dinim bana Kafiurun Suresi; Sure 109, Ayet 6))
gidin ayrı okul açın kız erkek ayrı okuyan(kısmen zaten var).size mi düştü benim cocuğumun tasası.git gönder kendi zihniyetindeki okuluna.ama beyfendilerin derdi tümünü öyle yapmak.

bilimsel açıdan örnek vermeye çalışan özellikle israil ve abdyi falan örnek verenler önce o ülkelerin refah seviyesine çıkın ondan sonra o ülkeleri örnek verin.anca afganistan iran flan örneklerinizde yer bulmalı.bu arada bu gidişle iran olsak dua edeceğiz ,sizle afganistan bile olunmaz.

ben amacı anlamadım. kız erkek ayrı olunca iman (ya da ahlak) mı artacak yoksa başarı mı artacak?

denizlerb' Alıntı:
ben amacı anlamadım. kız erkek ayrı olunca iman (ya da ahlak) mı artacak yoksa başarı mı artacak?[/quota

ateşle barut misali:D 1 2 örnek cıkar belki ama.. onunda onune geçilir..

kız erkek li beraber olunca ne oluyor??? eğitim cokm u iyi.. yada ne faydası ne zararı var...

ayrı olunca ne olacak... ne faydası var.. ne zararı var...

dini boyutta bakarsak ayrı olması gerekli.. fakat... herkes aynı dine mensupmu_? yada aynı dinde bile olsa dünyavi yasayısına yansıtıyormu... bu kimseyi ilgilendirmez... hele hekle devleti yonetenleri hiç.. o kişi ile Allah arasındadır.. insanlar sadece hatırlatır.. zorlama dayatma dinde yeri yok..

buna herkes farklı yorum yapacaktır... bu nedenle 2 okul tipide olursa.. isteyen kız erkekliye karmaya... isteyen karma olmayana kız erkek ayrı olana gondersiin... bir birine saygıyı korudugu surece bu tur sacma seyleri tartısmamıza gerek kalmaz bence

xodeda' Alıntı:
yüce dinimiz bir konuda hüküm verdiyse muhakkak bunda bir hikmet vardır. Bilimsel araştırmalarda karma eğitimin olumsuz olduğunu söylüyor. bakın avrupa ülkeleri ve israilin eğitim sistemlerine.

bence her iki sistemin okulu da olsun veli istediği okulu kendisi seçsin bu kadar basit.
bu olayı büyütmeye gerek yok.
hocam size katılıyorum

Kendine hakim olamayıp her kadının bacak arasına bakan zihniyet için tabiki kolay değil karma eğitim çünkü adamın içi gidiyor birşeyde yapamayınca bari görmeyelim ayrı eğitim olsun diyor. Sen önce adam olda bi kız görünce hemen farklı düşünme hele bunu din adına yapıyor ayaklarına hiç girme. Ulan memlekette her halta din böyle emrediyor diyen lapacı bir güruh çıktı. Pis herifler yüce dini bari sokmayın kendi pis düşünce ve işlerinize

Eğitim açısından karma eğitim yanlış ama sosyal hayat açısından karma eğitim olmalı. Düşünsenize sadece erkeklerin olduğu okullarda kazma gibi okuyup kız görmemiş kızla konuşmamış sosyalleşmemiş bir adamın iş hayatına atılıp para kazanmaya başladığını :D

Sosyallik açısından karma eğitim şart.

İsteyene bu seçenek de sunulmalı bence.. Ama kesinlikle yönlendirme, karmaya karşı kısıtlama vs olmamalı.. Tümüyle telkinsiz, özgür seçime bırakılmalı.. Ki bu ülkede bu imkansız gibi:)

Heavensrays' Alıntı:
sregy' Alıntı:
karnındaki çocuğu öldürme denildiğinde sanane benim bedenim benim çocuğum diyen zihniyet şimdi benim çocuğumun okuluna ne hakla karışıyor anlamış değiilim. sen kendi çocuğunu ister doğmadan öldür ister karma okula gönder benimkini karışma! (zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş :) )

sen kızını karma okullarda okut sonra üniversitede erkeklerle berabar kalmasına teşvik et senin tercihin saygı duyarım ama sende bana saygı duy ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum. daha bir sürü başkaları var onları dene :D

Bir şey merak ediyorum ;

Aklı belden aşağı çalışan herkesi polis mi yapıyorlar ?

26 kişi 13 yaşındaki kıza tecavüz eden zihnyet işte senin zihniyetin ! Eğitim okul öncesinde ailede başlar ve senin verdiğin eğitimi alan bir çocuğu zaten karma okula yollamaman en mantıklısı, neticede biz de kızlarımızı kendilerine gerici zihniyet ile bakan sapkınlık abidesi ilimden yoksun, kan dolaşımı belden aşağı çalışan bir çocuk ile aynı okulda okumasını istemeyiz. "İlim Çinde de olsa gidip alınız" buyuran bir hadis-i şerif varken sizin haala kız ve erkek ayrımı yapmanızın tek açıklaması uçkurunuza sahip çıkamamanızdır.. Ben kendime güveniyrum, kendime güvendiğim kadar kızıma ve oğluma da güveniyorum.. Sarfettiğin bu cümleler açıkça gösteriyorki sen daha aile içi güveni sağlayamamışsın, bayanlara güvenilmez, baştan çıkarıcı, şeytani bir mahlukat olarak bakmadan önce seninde bi annen ve eşin olduğunu hatırlatmak isterim, yoksa onlara da mı güvenmiyorsun ?

ailemdeki bayanlara güvenim sonsuz... ama güvenim sonsuz diye senin gibi erkeklerin içine atamam...

içindeki pisliği dökmüşsün sanki bizmiş gibi. benim bayanlardan ziyade erkeklere güvenim yok. üniversitede senin gibi çağdaşların yediği her pisliği belki azını, tamamını bile değil görerek senin gibilere güvenilmeyeceğini tekrar tekrar anladık. sen annenle eşini senin zihniyetindeki erkeklerle aynı evde kalmaya teşvik edebilirsin senin güvenin tam bişe olmaz :wink:

her türlü pisliği yerler sonra sapık bizi ilan ederler hiç mi Allah'tan korkmazsın bre?
sen karma eğitim istediğin için sen kızını gönderebilirsin. sen istiyosun diye bende istemek zorunda mıyım ? niye dayatma yapıyorsunuz? dayatma yaparlar bizi dayatmacı ilan ederler. her türlü gayrı meşru ilişkide bulunurlar bizi sapık ederler. herşey meşru olsun diyince biz nasıl sapık oluyoz anlamadım. sizin için özgürlük=kadını kullanma özgürlüğü başka birşey değil.. sekülerizm den kurtulun artık. sekülerizm temeline inersen sadece haz vardır..

Kız ve erkeği birbirinden ayırdık.Neyi halletmiş olacağız.Yoksa yapay gündemler oluşturup asıl olmakta olan vatanın parçalanmasını mı gizlemiş olacağız.

serkanaytekin01' Alıntı:
Versiyonun cikmis demek. 01 versiyonunla yola devam ediyorsun. Ancak hala kaldigin yerdesin. Merak ettigim Ataturkun sana ne yaptigi. Her konuda kinini kusmak icin elinden geleni yapiyorsun. Elma basligi olsa #Ataturk armut basligi olsa Ataturk. Birak artik bu isleri.

serkanaytekin01' Alıntı:
Saysana...

xodeda' Alıntı:
yüce dinimiz bir konuda hüküm verdiyse muhakkak bunda bir hikmet vardır. Bilimsel araştırmalarda karma eğitimin olumsuz olduğunu söylüyor. bakın avrupa ülkeleri ve israilin eğitim sistemlerine.

bence her iki sistemin okulu da olsun veli istediği okulu kendisi seçsin bu kadar basit.
bu olayı büyütmeye gerek yok.

Çok merak ettim acaba hangi ayette yazıyor bu konu?
Ve ayrıca Kuran ı Kerim i okumuşsan eğer ve Nur süresi 61. ayeti hatırlamıyorsan tekrar okumanı tavsiye ederim.

Cumhurun azımsanmayacak, göz ardı edilemeyecek bir kısmının isteği ve talebi var ise CUMHURİYETİN GÖREVİ cumhurun isteklerine cevap vermektir. Kız erkek ayrı eğitim istemek -sebebi ne olursa olsun- bir haktır. Peki şuan karma eğitimi savunan arkadaşlara soruyorum. Acaba karma eğitim istemeyen vatandaşa karma eğitimi dayatmak hak mıdır ?

regulus11' Alıntı:
Cumhurun azımsanmayacak, göz ardı edilemeyecek bir kısmının isteği ve talebi var ise CUMHURİYETİN GÖREVİ cumhurun isteklerine cevap vermektir. Kız erkek ayrı eğitim istemek -sebebi ne olursa olsun- bir haktır. Peki şuan karma eğitimi savunan arkadaşlara soruyorum. Acaba karma eğitim istemeyen vatandaşa karma eğitimi dayatmak hak mıdır ?
Tabiki insanların istediği gibi çocuğunu eğitmeye hakkı vardır. Hatta çocuk belli bir yaşa gelince istediği gibi eğitimini almaya hakkı vardır. Buna sonuna kadar saygı duyulmalı. Fakat siz insanlara bunu dinin bir gereği gibi göstererek sunarsanız, zaten geneli Kuran ı Kerim i okumayan insanlarımız bunu dini bir vecibe gibi kabul edip ileride müthiş sonuçlar çıkarabilecek uygulamaya destek verebilirler.
Ama bu insanlar sokakta bir, düğünde bir, cenazede bir.. okulda ayırmaya ne gerek var?

giggs61' Alıntı:
regulus11' Alıntı:
Tabiki insanların istediği gibi çocuğunu eğitmeye hakkı vardır. Hatta çocuk belli bir yaşa gelince istediği gibi eğitimini almaya hakkı vardır. Buna sonuna kadar saygı duyulmalı. Fakat siz insanlara bunu dinin bir gereği gibi göstererek sunarsanız, zaten geneli Kuran ı Kerim i okumayan insanlarımız bunu dini bir vecibe gibi kabul edip ileride müthiş sonuçlar çıkarabilecek uygulamaya destek verebilirler.
Ama bu insanlar sokakta bir, düğünde bir, cenazede bir.. okulda ayırmaya ne gerek var?
Bunun dini bir vecibe olup olmaması -belirli bir bilgi birikimi gerektirdiğinden- din adamlarının tartışması gereken bir konu..
Pek ala bu insanlar okulda, cenazede, düğünde, camide kadın ve erkeğin iç içe olmadığı bir düzende yaşamak istiyorlarsa. Ve bu istekleri, kendi gibi düşünmeyen insanların özgürlüğünü kısıtlamıyorsa, neden bu isteklerden rahatsız olunur ki?

Geri