Kızlı erkekli ayrı olsun

Kodla Büyü

zafer_can

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Meclis Başkanvekili ve AK Parti Kayseri Milletvekili Sadık Yakut, Meclis’te toplanan 14’üncü Ulusal Çocuk Forumu’nda, gelecek dönemde karma eğitimi kaldırmaya dönük çalışma yapılacağını söyledi. Yakut, “Maalesef şimdiye kadar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum. İnşallah bu yanlışlık önümüzdeki dönem içinde düzeltilecek” dedi. Yakut tartışma yaratan sözleriyle ilgili daha sonra yaptığı açıklamada ise, "Bu benim, eğitimde alternatif olarak söylediğim sözler" dedi.

Zaten her zamanda kendi görüşleri olur. Dün öğrencilerin nasıl kaldıklarına bile karışan bir zihniyet bugün kız erkek ayrı eğitim görmeli diye düşünebiliyorsa yarın daha neler neler düşünürler..

Yorumu size bırakıyorum. Durmak yok değil mi?

yüce dinimiz bir konuda hüküm verdiyse muhakkak bunda bir hikmet vardır. Bilimsel araştırmalarda karma eğitimin olumsuz olduğunu söylüyor. bakın avrupa ülkeleri ve israilin eğitim sistemlerine.

bence her iki sistemin okulu da olsun veli istediği okulu kendisi seçsin bu kadar basit.
bu olayı büyütmeye gerek yok.

Medeniyetin ve demokrasinin beşiği denen ülkelerde bakın bakalım kaç tane ayrı eğitim veren okul var, bunlardan kimsenin haberi yok, ingiltereye bakın 10 larca okul var böyle, bunlarda gerici.

Bilimsel bulgular karma olmayan eğitimin daha faydalı olduğunu ortaya koymuştur. İleride seçme imkanım olsa çocuğumu karma olmayan okulda okutmak isterim.

okullarımızın başarı seviyelerinde demekki karma eğitim görmemiz varmış be

kız erkek ayrı olsa ne olur olmasa ne olur.. egitim sistemi bu haldeyken... sanki sorun tek bu. ha ayrı olursa... nasıl olur.. bence,kız erkek duygusal durumlar ortaya cıkıyormu cıkıyor.. bu da derslerini büyk oranda etkiliyormu ? bence evet...)ama genel olarak egitimin kalitesini bu arttırırmı hayır..

ama karma olmayan egitim de basarı için 1 adım atılmıs olabilir. isteyen istedigi okula yollasın...

bir dayatma olmayacaksa.. bence güzel bir uygualama... isteyen karma okula yollasın isteyen digerine...

bazı aileler kız cocuklarını bu erkek var diye okula yollamıyor.. en azınından bunun onune geçilebilir..

şu birbirine saygı duyma olayını bir çözsek...

Madem demokrasi var. o zaman dileyen çocuğunu ayrı okulda okutabilmeli. istemeyen yine beraber okutabilir.

theghost83' Alıntı:
kız erkek ayrı olsa ne olur olmasa ne olur.. egitim sistemi bu haldeyken... sanki sorun tek bu. ha ayrı olursa... nasıl olur.. bence,kız erkek duygusal durumlar ortaya cıkıyormu cıkıyor.. bu da derslerini büyk oranda etkiliyormu ? bence evet...)ama genel olarak egitimin kalitesini bu arttırırmı hayır..

ama karma olmayan egitim de basarı için 1 adım atılmıs olabilir. isteyen istedigi okula yollasın...

bir dayatma olmayacaksa.. bence güzel bir uygualama... isteyen karma okula yollasın isteyen digerine...

bazı aileler kız cocuklarını bu erkek var diye okula yollamıyor.. en azınından bunun onune geçilebilir..

şu birbirine saygı duyma olayını bir çözsek...
:+1: :+1:

Dinimizde kadın ve erkek aynı ortamda bulunmamalı.Karma eğitim islam inancına aykırıdır.Zaten bilim de bunu kabul etmeye başladı.Zaten islam nedir.Allahu Teala'nın biz aciz ve cahil kulların en güzel şekilde huzurlu ve mutlu nasıl yaşayabileceğimizi bize gösteren bir dindir.Ben müslümanım diyen bir insan ya da toplum islam'ın dediklerinin tersini savunması dininden ne kadar bi haber olduğunu ve bu cahilliğinin de farkında olmadığını gösteriyor.

:+1:
xodeda' Alıntı:
yüce dinimiz bir konuda hüküm verdiyse muhakkak bunda bir hikmet vardır. Bilimsel araştırmalarda karma eğitimin olumsuz olduğunu söylüyor. bakın avrupa ülkeleri ve israilin eğitim sistemlerine.

bence her iki sistemin okulu da olsun veli istediği okulu kendisi seçsin bu kadar basit.
:alkis:

Madem ki özgürlükçü demokrasi var. O zaman evlatlarını erkekli erkekli okutmak isteyene de saygı duymalıyız.
Ben kızlı erkekli okumaya karşı değilim. Sen niçin erkekli erkekli ya da kızlı kızlı okumaya karşısın? Diğer tüm konu dışı mevzuları bir kenara atıp sadece bu soruya cevap verebilir misin?

xodeda' Alıntı:

:alkis:

karma eğitim bi dayatmadır açıkcası bilimsel bi makalede erkekle kadın bEyninin nasıl çalıştığına ilişkin yazılar okumuştum;sonra o bize karam eğitimi dayatan ingilizler israillerin eğitimlerine bi bakın bakalım; kendileri tam tersini yapmıyormu: biz bazı kalıplardan çıkamıyoruz: isteyen istediği gibi okutsun:bana neden karma eğitim dayattırılıyor: inşallah böle bi sistem gelir: istemeyenler için de alternatif olur:

Nişanlımla sürekli kavga ediyorum. Ortalık sapık kaynıyo dikkat et diyorum giyimine kuşamına oturmana kalkmana diyorum kıskanç oluyorum takıntılı oluyorum bir sürü laf yiyorum. Ben böyle bi ortamda yemin ederim nişanlımın yanından bir dakika ayrılmak istemiyorum. Niye? Çünkü beni bu hale bu zihniyet getirdi. Kız erkek ayrı olsun diyen adam yanınızdakine de ayı gibi bakar arkadaş olay bu. Adamın kafası böyle çalışıyo. Yanına bayan otursa kim bilir neler düşünüyo. Ondan ayrı olsun diyo zaten kendine güveni yok adamın.

İmam hatip var kızlı-kızlı, erkekli-erkekli sınıfları var. İstemeyen çocuğunu oraya göndersin arkadaşlar. Ben imam hatipte okudum tam 3 yıl. Kızlı-erkekli okullarda da okudum. Eğitim aynı eğitim. Sıkıntı yapmayın. Ülkemizde her isteği karşılayacak okullar mevcut. Sapık düşünceler içine girmenin anlamı yok.

serkanaytekin01' Alıntı:
Medeniyetin ve demokrasinin beşiği denen ülkelerde bakın bakalım kaç tane ayrı eğitim veren okul var, bunlardan kimsenin haberi yok, ingiltereye bakın 10 larca okul var böyle, bunlarda gerici.

Bilimsel bulgular karma olmayan eğitimin daha faydalı olduğunu ortaya koymuştur. İleride seçme imkanım olsa çocuğumu karma olmayan okulda okutmak isterim.

İngiltere’de son 40 yılda ayrı eğitim veren okul sayısı 2500’den 400’e gerilemiştir.

ozkansedef' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

İngiltere’de son 40 yılda ayrı eğitim veren okul sayısı 2500’den 400’e gerilemiştir.

Bizde kaçtan kaça geriledi hocam?

çağdaşlık adına ne varsa yok etmeye and mı içmişler?Hergün bir bomba.Gericilık ve yobazlıktan başka birşey değil.
karma eğitimi kaldırcaz demek alternatif falan değildir.zaten zihniyetiniz belli.kendi istedikleri okulların(zaten var) olması yetmiyor karma olanları da kapatacak.

bilimsel yaklaşanlar var bir de en komik de bunlar.bilimle sizin ilginiz ne kadar olabilir.

karnındaki çocuğu öldürme denildiğinde sanane benim bedenim benim çocuğum diyen zihniyet şimdi benim çocuğumun okuluna ne hakla karışıyor anlamış değiilim. sen kendi çocuğunu ister doğmadan öldür ister karma okula gönder benimkini karışma! (zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş :) )

sen kızını karma okullarda okut sonra üniversitede erkeklerle berabar kalmasına teşvik et senin tercihin saygı duyarım ama sende bana saygı duy ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum. daha bir sürü başkaları var onları dene :D

bizim okulda da karma eğitime karşı arkadaşlar var. ama nedendir bilinmez öğretmenler odasında bayan arkadaşların yanlarında oturmayı daha çok seviyorlar.

tabii ki isteyen çocuğunu istediği okula gönderebilmeli. ancak bunu yaparken sapıkça duygularını kapatmak için dinimizi öne sürmesinler. yoldan geçen her kadına baktıkları için herkesi öyle sanan bir gurup var. kendi karısı ve çoluk çocuğu söz konusu olunca da herkesi kendileri gibi bildiklerinden bu tür isteklerde bulunabiliyorlar.

bu sapık gurup dışında dinimizin gereği olarak gören arkadaşlara saygı duyuyorum ve haklı buluyorum.

Hasanhoca' Alıntı:
ozkansedef' Alıntı:
serkanaytekin01' Alıntı:

Bizde kaçtan kaça geriledi hocam?

Bir makalede verilmiş bilgiyi burada paylaştım. Sorunuzla ilgili olarak herhangi bir sayısal veriye sahip değilim.

sregy' Alıntı:
karnındaki çocuğu öldürme denildiğinde sanane benim bedenim benim çocuğum diyen zihniyet şimdi benim çocuğumun okuluna ne hakla karışıyor anlamış değiilim. sen kendi çocuğunu ister doğmadan öldür ister karma okula gönder benimkini karışma! (zaten artık karışabilir misiniz bilmiyorum eskiden öten borunuz borusana girmiş :) )

sen kızını karma okullarda okut sonra üniversitede erkeklerle berabar kalmasına teşvik et senin tercihin saygı duyarım ama sende bana saygı duy ben oğlumu senin kızınla okutmak istemiyorum. daha bir sürü başkaları var onları dene :D

...

bazı yorumlardan sonra şu karikatür aklıma geldi..
0f431_cagdasim-ben.jpg

grandmasterb' Alıntı:
çağdaşlık adına ne varsa yok etmeye and mı içmişler?Hergün bir bomba.Gericilık ve yobazlıktan başka birşey değil.
karma eğitimi kaldırcaz demek alternatif falan değildir.zaten zihniyetiniz belli.kendi istedikleri okulların(zaten var) olması yetmiyor karma olanları da kapatacak.

bilimsel yaklaşanlar var bir de en komik de bunlar.bilimle sizin ilginiz ne kadar olabilir.
çağdaşlığı gericiliği iyi öğrenin çıplaklık gayri insani ilişkiler çağdaşlıksa hergün sokağa bir çocuk atılırken yeni doğmuş haLâ çağdaşlık türküsü söylüyosunuz gericilik dediğiniz dininkitabını gönderen Yüce Allah biliyor herşeyi bilginizin anlyışınızın ondan önde olduğunumu sanıyorsunuz biraz okuyun araştırın öğrenin birşey kaybetmezsiniz

Geri